• Pohádka

Bobule (2008)

Na tenhle film jsem se dlouho těšil, a dočkal jsem se přesně toho, co jsem od něj očekával. Svěží letní komedie se spoustou kvalitního, neotřelého humoru, kde jedna skvělá hláška střídá druhou. Ústřední pár pohledné Terezy Voříškové s K. Hádkem ukazuje, že nastupující generace herců není o nic horší, než ta současná, a svými výkony trochu zastiňují ostatní poněkud nevýrazné herce. Film občas působí téměř jako reklama na Jihomoravský kraj, ale dlouhé záběry malebné, prosluněné krajiny ještě umocňují atmosféru pohodového léta. Myslím, že i zatvrzelí pivaři dostanou po Bobulích chuť na víno. Jeden z mála českých filmů poslední doby, který rozhodně stojí za shlédnutí. Jen jedno varování: Asi se vám bude stýskat po létu ;-)

Casino Royale (2006)

Konečně jednou dobrá bondgirl, jenže bohužel ve filmu, který má s bondovkami společné možná tak auto hlavního hrdiny. Na bondovkách mě vždy nejvíc bavily technické vychytávky, ale v Casino Royale nebyly žádné. Ani akční scény nebyly tak akční a originální jako dřív. Bylo tam zbytečně hodně romantiky na úkor akce. Děj měl sice spoustu zvratů, ale zajímavý moc nebyl a občas postrádal logiku. Craig mi jako Bond k srdci nepřirostl, ne že by zahrál špatně, ale nemá ten správný šarm jako třeba Brosnan. A ta postava - odkdy vypadá Bond jako gorila? Abych to shrnul: málo zajímavé akce, málo vtipu, málo hračiček a nenápaditý příběh navrch - promiňte, ale tohle pro mě není bondovka.

Fair Play (2014)

Tenhle film bez skrupulí útočí na vaše city. Člověku, který komunismus nezažil, se nechce věřit, že něco podobného mohlo být před třiceti lety realitou. Film je o Sophiiných volbách, před které vás takový režim může postavit, o lidské důstojnosti a hrdosti. Pro mě nejlepší antikomunistický snímek právě proto, kolik emocí ve mě dokázal vyvolat.

Forrest Gump (1994)

Tom Hanks v životní roli , doplněný fantastickým Gary Sinisem, ztvárnil toho nejsympatičtějšího filmového hrdinu všech dob. Na filmu se povedlo snad úplně všechno, od vynikající režie, přes kouzelnou hudbu až po skvělou kameru. Také musím vyzdvihnout vynikající český dabing. Dojemné okamžiky se střídají s těmi, které vás smíchy pošlou do kolen. Je tu spousta kultovních hlášek. Forrest Gump má prostě úplně všechno, co má vynikající film mít a člověka nikdy neomrzí pouštět si ho znova a znova. Šest Oscarů je málo, tenhle film jich měl dostat aspoň 10 :-)

Chceš mě, chci tě (2009)

"Chceš mě, chci tě" je komedie se zajímavým námětem, ukazující jak tváří v tvář opačnému pohlaví myslíme penisem. Má ale dvě části. První část je zábavná, chlap se ženskou se popichujou, je tu spousta komických situací a skvělých hlášek. Prostě všechno to, na co nás nalákal trailer. V druhé části ale humoru ubývá a stává se z toho podprůměrná, neoriginální romantika. Posledních 30 minut je vyloženě klišé. Pokud si chcete uchovat dobrý dojem, odejděte raději z kina před koncem, o nic nepřijdete.

Kruh 2 (2005)

Od hororů nikdy neočekávám propracované příběhy, základem je ale dostatek hrůzy nahánějících scén. U Kruhu 2 jsem se ale nebál zdaleka tolik jako u prvního dílu a celkově mi to přišlo jenom jako jeho slabý odvar. Jediným smyslem nesmyslného příběhu je umělé navyšování napětí do dalšího příchodu Samary. Ta už ale nepůsobí tak děsivě jako v jedničce. Běžně se mi také nestává, že bych u hororu usnul. Dávám upocené 2 * a to jen ze sentimentu, protože Kruh je pořád jeden z mála hororů, který mě dokázal doopravdy vyděsit.

Matador (2005)

Originální komedie, která staví na fantastickém Brosnanovi. Ten vytváří s Kinnearem zábavnou dvojici. Přesně tenhle styl humoru mi sedí a některé scény mě fakt dostaly. Překvapuje mě, že si Matador nevysloužil vyšší hodnocení, protože doslova překypuje skvělými hláškami a já osobně jsem uvažoval i o 5 *. Až na pár hlušších míst jsem se totiž výborně bavil a ještě víc jsem si oblíbil Pierce Brosnana.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Nejsem přímo Michaelův fanoušek, ale vzhlížím k němu jako k hudební legendě. A toto pro něj nebylo důstojné rozloučení se světem. Ohlašovali to jako obrovskou bombu, ale přitom je to jen obyčejné, nenávazné Making of. Navíc tam zpívá jen tak 'na půl hlasu'. Nikdo se neobtěžoval dát tomu nějakou formu a dokonaleji využít takové zajímavé materiály. Kdyby tomu dali nějakou ucelenější podobu a chronologii - pomohlo by i přidání nějakých záběrů staršího data - mohlo to být klidně na 4 hvězdičky. Sorry, Michael !

Návrat idiota (1999)

Na české poměry herecké obsazení snů. Dobré herecké výkony tedy nebyly překvapením. Hlavní myšlenka filmu se mi líbila, idiot František, rozplétající lidské vztahy byl správným klaďasem. Scény s jeho bláznovskými výjevy byly ale na mě někdy až moc dlouhé.

Román pro ženy (2004)

Na Renče hodně dobrý. Normálně tenhle typ filmů moc nemusím, ale Román pro ženy má svoje kouzlo. Na tom má určitě podíl kromě dobrého humoru i geniální hudba. Jednoznačně nejlepší výkon předvedla Stašová, škoda je, že víc prostoru nedostal Donutil. Na romantický film jsem se překvapivě dobře bavil. A Kanóczová je kočka :P