Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

Poslední recenze (6)

plakát

Nešika (2011) (TV seriál) 

K Awkward jsem se dostala úplnou náhodou, a už mám za sebou dvě řady. Přestože se jedná o teen seriál vesměs ze školního prostředí, a to s klasickými, nepřekvapivými zápletkami jako např. milostný trojúhelník (což zahrnuje i nespočet romantických kudrlinek, nicméně decentních), je to mimo jiné vtipná, a ironicky osvěžující záležitost. Nečekala bych, že v době všech těch naškrobených teen blbostí typu Super drbny, a rádoby idolů typu oslizlého Eda Westwicka, narazím i na něco tak příjemného a oddechového. Prozatím za 4* „You're welcome“

plakát

Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010) 

Kdo očekává, že dokument je o samotném Banksym, a přinese tak o něm něco subjektivnějšího, nebo obohatí znalosti o Street Artu jako takovém, plete se. Celý dokument je totiž v podstatě o “dvorním“ kameramanovi Thierrym Guettou aka Mr.Brainwash, který se ze dne na den přetransformuje na umělce formátu jako je samotný Banksy, a jeho díla (na kterých mimochodem v dokumentu pracuje tým, ale dost možná za nimi stojí samotný Banksy) se takřka z minuty na minutu po otevření výstavy stanou vysoce cenným zbožím. Ať už je pravda jakákoliv, ať už si z diváků Banksy utahuje mystifikační loutkou Mr.Brainwash, který s největší pravděpodobností z jeho dílny opravdu pochazí, a jde tedy jen o jeho další „brainwashing“, nebo ne, a frantík byl jen dobrý obchodník schopný parazitovat na známém jméně a imitovat, a Banksy jen v dobré vůli podpořil kamaráda, v podstatě se snaží touto formou sdělit, jak snadno lidi podlehnou iluzi, komerci, a propagaci, díky čemuž je masově ovlivněn business se sběratelstvím umění (a co ono umění vlastně definuje a ne/odlišuje od šmuku). Celkově zajímavá podívaná (hlavně záběry přímo z nočních akcí), ačkoliv “šokující“ zjištění, že lidi jsou ovce snadno podléhající komerci obecně není bohužel nic nového, a logicky se nevyhýbá ani tomuto odvětví. Banksyho genialitu tedy neshledávám v tomto dokumentu, ale v jeho ryze originálních dílech.:)

plakát

Pekelná výzva (2013) (TV pořad) odpad!

Důkaz toho, že televizní zábava v česku upadá, a upadá... Prima Cool doslova překvapila, bohužel v negativním smyslu. Něco tak nízkého a fekálního bych očekávala hlavně od "novácké bandy", u které je vymýšlení blbostí denním chlebem. To má být nějaká snaha oživit český Faktor strachu? Já z toho totiž vnímám jen těžký amatérismus. Studio, koncept, všechno je hrozné, i ta rádoby drsná moderátorská póza. Rozhodně Pazderková by měla zůstat u role blbé blondýny, protože tohle působí tak nuceně, že je to k pláči. Před natáčením diváci v publiku buďto dostávají zaplaceno, nebo vykouří hodně gramů, jinak si nedovedu představit, co jim připadá tak strašně směšné (hlavně za každým slovem Pazderkové záhadně dostávají salvy smíchu).

Poslední hodnocení (2 654)

Had (2021) (TV seriál)

31.08.2021

The End of the F***ing World (2017) (TV seriál)

31.08.2021

Smrt nás spojí (2019) (TV seriál)

01.08.2021

Zpátky do práce (2017) (TV seriál)

01.08.2021

Santa Clarita Diet (2017) (TV seriál)

01.08.2021

Mělas to vědět (2020) (TV seriál)

01.08.2021

Zápisky o skandálu (2006)

26.04.2021

Chraň nás od zlého (2014)

14.04.2021

Pokoj (2019)

14.04.2021

Reklama

Ovládací panel
3 body

Reklama

Reklama