PollyJean

Petra M.

okres Brno-venkov

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 6.9.2020  18:22

Vejdělek scénárista byl toho názoru, že kniha je asi příliš fádní, a tak nám děj pořádně proškrtal a přidal na sentimentu a romantice. Vejdělek režisér se rozhodl, že to bude trhák, a tak se mj. musíme dívat na fůru leteckých záběrů příjezdů aut a autobusů k zasněženému Lemberku za vydatně hudoucí hudby, která radí, jak se máme v tu chvíli cítit. Jinak samozřejmě řemeslo umí, takže trapas (jako spousta jiných českých současných "komedií") to rozhodně není, ale kdyby se víc držel knihy, mohlo to být mnohem zajímavější.

• 23.8.2020  23:50

Jednoduché, až primitivní, ale účinné. Mandlová s Novým jako pár zkrátka fungují a tvoří hnací motor této komedie, asi jedné z nejlepších, co Slavínský natočil.

• 23.8.2020  23:43

Lamač hraje víceméně stále totéž, zato ale dokonale. Je snad jediným, co z toho filmu nezestárlo. Nelze opomenout Nového, který slizkého Horowitze zahrál s velkou chutí. Komično zastupuje Kohout, dámy tentokrát víceméně do počtu, jakož i charakterní milovník, kterému stačí pouze vyčkat, až dáma prozře.

• 23.8.2020  23:37

Je ten svět nespravedlivej. Stačí jedna mladá krásná osoba, a všichni chlapi jdou do kolen a okamžitě uzavírají milionové obchody či zapomínají, že jsou ženatí nebo letití staří mládenci. Každopádně Adině, jakkoli zde byla milá a vstřícná, se to chudé děvče moc věřit nedalo, pořád byla až moc sebevědomá a suverénní. Škoda toho crazy závěru na silnici, to bylo jak z jiného filmu.

• 5.8.2020  22:37
    Tenki no ko (2019)

trochu zklamání. Srovnání s předešlým Šinkaiovým filmem se nelze vyhnout, protože podobností je tu podezřele mnoho. Opakováním jako kdyby hrál až příliš na jistotu. Formálně ale pochopitelně vybroušené a vycizelované jako klenot do vitrínky. Asi nejvíc mě ale zaujal závěr - člověk je ze starší literatury a jiných filmů "vychován" a tak nějak automaticky už očekává, že pokud je hrdinovo štěstí v rozporu s nějakým obecným dobrem nebo ohrožuje ostatní osoby, pak se hrdina hrdinsky svého prospěchu vzdá pro dobro celku. Tady poprvé jsem viděla pravý opak a působilo to na happy end dost hořce. Na druhou stranu, má-li film zachycovat pohled dospívajícího chlapce na svět, pak to docela odpovídá. Mládí umí být pěkně sebestředné.

• 5.8.2020  22:27
    Kouzelný šíp (TV film) (1998)

Galatíková si vzala synka pod patronát, ale nepomohlo to - chlapec se bohužel nepotatil, ani nepomamil a jeho výkon je skoro tak zoufalý, jako výplod scénáristův, který nebyl schopen dát do kupy jakžtakž související dialog, natožpak děj. Jedna z nejslabších pohádek, co jsem viděla. Snad jen ty kostýmy byly povedené.

• 28.5.2020  23:55

vlastně úplná blbina, ale vtipná. A potěšil i výběr hudby.

• 14.5.2020  17:41

je zakázáno cokoli bráti s sebou do hrobu! (jak praví český klasik). Zajímavá je v závěru ta proměna chůze po pádu.

• 14.5.2020  17:38

nejdřív jsem chtěla napsat, že ten název aspiruje na jeden z nejhloupějších, ale pak mi došlo, jak je krásně návodný. Kupříkladu dvojice bratrů Reného a Freda (v podání Peška a Neumanna) je rozhodně rozkošná. Jakož i Oldřich Nový, v poněkud netypické roli podpantofláka a otce dospělého syna. Místy je rozkošný i Pivec, ale to on umí vždycky. Rozkošnou atmosféru narušuje až příliš melodramatická Kabátová, která jako kdyby sem zabloudila z jiného filmu. Rozhodně největší ujetost ale bylo to, co se skrývalo pod slovem divadlo, které hrdinové na začátku navštíví. Jeden se vůbec nediví Járovi, že raději celou dobu kouká po své fešné sousedce.

• 26.4.2020  19:43

takové letem světem o Haasovi - převyprávění jeho života, které především dokládá, že 26 minut je ukrutně málo. O Bibi se mnoho nedozvíme a o jejich vztahu vlastně taky moc ne. To, že je tento díl (zatím jako jediný) v červených číslech, vypovídá hlavně o zdejší oblibě Haase, nikoli o seriálu samotném.

• 26.4.2020  19:41

Rozhodně je fajn, že se dozvíme něco málo o Arbesovi, ale jak spadá do kategorie osudových lásek člověk, který se za mlada jednou platonicky zamiloval, pak se oženil a pak (v celkem pochopitelné mezní situaci) jednou citově ulítnul? Jinak formát prefabrikovaný, ničím objevný, zcela odpovídající formátu čt, nic víc, ale naštěstí ani nic míň.

• 25.4.2020  23:15
    Slavný lovec Pampalini (TV seriál) (1976)

ze sentimentu. Moc pěkná hudba.

• 25.4.2020  23:14

Tohle se Slavínskému moc nepovedlo. Zápletka je velmi slaboduchá, rozuzlení silně odbyté a Schránilovi myslím toho prostého dělníka nemohl věřit nikdo, nejen Tonka.

• 4.4.2020  21:49

určitě jeden z nejlepších filmů dobou vzniku protektorátní, ale spadající ještě do prvorepublikové éry kinematografie. Gollová tu má snad nejztřeštěnější postavu své kariéry, která se místy až moc vymyká spíše melo-dramatickému ladění filmu. Překvapila Štěpničková, která ač v práci jednoznačně klaďaska, doma v ušlechtilém ústraní hulí jednu cigaretu za druhou. Zajímalo by mne, nakolik věrohodné byly ty reálie - opravdu byl v obchoďácích takový nátřesk a lidi v davech vtrhávali dovnitř a byli "vyhazováni" se zavíračkou? Opravdu se v přestávkách takhle hromadně slunilo a odpočívalo na střeše? Obsah je jeden velký spoiler.

• 3.4.2020  23:05
    Strýček Váňa (divadelní záznam) (2001)

Docela zajímavá verze, nicméně Eva Holubová v roli krásné femme fatale prostě nefunguje. To je jako dát Menšíkovi roli Valmonta. Myslím, že kulisáci museli Lébla nenávidět.

• 3.4.2020  23:01
    Revival (2013)

Myšlenka dobrá, provedení ale poněkud vleklé a nad dějem a vývojem postav se rozhodně nesmí moc přemýšlet. Chemie mezi čtyřmi hlavními postavami bezesporu fungovala, ačkoli Polívka a Heřmánek se ani moc nesnaží hrát, že na ty nástroje hrají. A ten název mi taky není jasný, revival je přece něco úplně jiného než návrat kapely po letech?

• 25.3.2020  16:27
    Černá díra (divadelní záznam) (2011)

není to špatné, ale je to jen taková jakože zábavná jednohubka. Raději bych, kdyby byla k dispozici online jakákoli jiná hra od dejvických...

• 1.3.2020  22:32
    Paní Bohdana (TV film) (1969)

A pak že jsou to ženy, které neví, co chtějí. Mladý důstojník je znuděn stále stejným sváděním dívek a žen, když se mu ale do cesty připlete lékařova manželka, která reaguje notně odlišně, je zmaten, a to natolik, že nakonec z potencionální aférky rychle vytěká. Což mu ale nezabrání, aby ze svého fiaska později těžil. Škoda toho notně sentimentálního konce.

• 1.3.2020  22:27
    Ďábel ví hodně (TV film) (1983)

Sovák jako lovec žen?? Má doma Dvorskou a místo toho balí raději Bohdalku?? Zapomenutá inscenace, u které by ani moc nevadilo, kdyby zůstala schovaná někde v archivu i nadále...

• 2.2.2020  23:25

Dívala jsem se jen kvůli oblíbenému Mir. Hanušovi, ale i ten mírně zklamal, některé jeho repliky byly spíše matné a do prázdna. Nutno ale uznat, že předávači mu to moc neulehčovali. Skutečnost, že čeští filmoví kritici vyberou jako nejlepší český film třicetiletí Kolju, jsem nicméně doteď nerozdýchala. Kdyby v takové anketě hlasovali třeba čtenáři idnesu nebo i zdejší přispěvatelé, tak se to dá pochopit, ale profesionálové, co maji filmu fakt rozumět? Nechápu.

• 2.2.2020  23:19
    Košilka (TV film) (1974)

noo, nutno uznat, že studio Ostrava se tentokrát docela vytáhlo. Ani nevadí některé poněkud topornější herecké výkony. Zajímavost - v druhé části se odehrává oslava narozenin, celkem s devíti osobami, ale snad ani jednou je nevidíme všechny pohromadě, nejvýš tak pět z nich. Ostatní neustále někam mizí a odněkud se vynořují. Spousta velmi zábavných a vysoce švihlých replik, z nichž mnohé by zasloužily zlidovět. Za mě jedna z nejlepších: "porušil jsi slib, co jsi mi dal!" - "neplač, dám ti jiný."

• 31.12.2019  14:11

Karel Janák kdesi v rozhovoru publikoval desatero zásad vánočních pohádek a taky přiznal, že sleduje komentáře diváků. Výsledky se promítly do jeho nové pohádky, která je tak opatrná, až je vlastně zoufale nudná. Není to žádný trapas, ale i Janákovi už se povedly lepší... (Meta povedeného Korunního prince zůstala v nedohlednu, člověku se snad i zasteskne po živosti a vtipu méně povedené Princezny a písaře, odkud si mimochodem letošní pohádka půjčuje repliku o provdávání princezny proti její vůli) A to námět sliboval opravdu originální příběh - aby skončil dokonalou domestifikací originálního Honzy a poučil děti - přizpůsob se ostatním a bude z tebe král. Kostýmy jsou celkem povedené, ale ty umělé květiny hyzdící princezniny a královniny toalety by kostýmérka měla nosit za trest nejmíň do dalších vánoc. I hudba by byla hezká, kdyby nezněla pořád a nedovysvětlovala, na co že se vlastně koukáme. Schválně, dostane Karel Janák další šanci nebo bude příští rok zdolávat prokletí štědrovečerní pohádky někdo jiný?

• 31.12.2019  13:51
    Nebe a Vincek (TV film) (2008)

Budařovi a Pleslovi bych s chutí napařila pětici hvězd, ale tahle pohádka se doopravdy nepovedla.

• 10.12.2019  10:59

čínský tygr zachraňovaný americkými zvířátky před ruským tyranem? chápu, že scénáristi potřebovali nějaké drama a akci, ale myslím, že by si dokázali poradit i bez tohohle provařeného motivu - viz příběh neurotického Maxe nebo i Brigitte, měnící svou identitu kvůli Maxově hračce.

• 7.12.2019  17:01
    Lesapán (studentský film) (2015)

těším se na celovečerní film tohohle režiséra.

• 7.12.2019  16:58

docela pěkná pohádka z dob předakčních. Mohla být i za čtyři, ale koho proboha napadlo, že by dinosauři měli zpívat? možná je to v originále snesitelné, ale v českém dabingu je to neposlouchatelné.

• 6.12.2019  12:02

takový pěkný, instantní produkt. Za doprovodu instantní hudby neurazí, ale ani nenadchne. V záplavě současných spíš děsuplných pokusů o komedie člověk ale skoro zajásá jen kvůli tomu, že mu při sledování většinou není trapně.

• 16.10.2019  12:37
    Anynka a čert (TV film) (1984)

Nebýt těch neustálých zpěvů, mohlo to být lepší (navíc ten otřesný nápad dabovat Svobodovou hlasem Hruškové). Baletící zamilovaný čert je málem roztomilý a vdavekchtivá čertice s Kubínovskými replikami ("já ti nasypu pepře do očí ty hadroplete") v podání Hany Maciuchové pohádku spolehlivě posouvá o level výš.

• 16.10.2019  12:31

Co mělo znamenat to dada s Červenou Lhotou?? (nikdy sice Wratislavům nepatřila, ale je jen tři kilometry od jejich sídla, tak si ji prohlédneme). A co angličtí a novozélandští Wratislavové?

• 16.10.2019  12:29

Tým Modré krve pokračuje ve vysoko nastavené laťce, ale ponechává si i všechny předešlé nešvary. U Podstatských zamrzí (asi celkem pochopitelné) vynechání nejstarší rodové linie, zřejmě právě v souvislosti se spory o Telč.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26