Haniczka

Haniczka

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 19.10.2020  10:31

Na tomhle filmu je krásně vidět, že pokud není dobrá režie, pak skvělí herci, hudba, výprava a koneckonců i předloha - to nezachrání.

• 6.6.2020  17:34
    Maratón (1968)

Tenhle film měl našlápnuto stát se velkým filmem, konečně je podle scenáře Jana Procházky a s výtečnými herci a i hudbou a výpravou. Dobrá kamera, autentické prostředí i bojová technika. Kdo tohle všechno neocení a hodnotí film ideologicky, je k němu nespravedlivý. A možná i k našim dějinám.

• 22.5.2020  00:03
    Horem pádem (2004)

Tolerance jo, ale ta naše. Nic není černobílé a svět je dost veliký na to, aby toleroval i to, že někdo netoleruje.

• 12.4.2020  16:29

Snad kromě té Bláhové a snad až příliš mnoho zbytečně pornograficky pojatých scén. Drha podle mě nechytil atmosféru knihy a film je tím cele postižen.

• 4.4.2020  17:27
    Mlýny (divadelní záznam) (1994)

Fenomenální bžunda.

• 27.3.2020  17:44

Viděno 105x, prozatím. Udeštěná atmosféra pozdního podzimu v Novým Yorku včele s charismatickým RR. Co jiného člověk na plátně potřebuje...

• 8.3.2020  15:45
    Pobočka (1995)

Maďarská úřednice je povýšena, aby vedla pobočku dřevařského podniku kdesi v Karpatech. Pobočka sestává z dřevěné boudy na samém hranici ničeho, kam ani horská lanovka ještě nevede. A teprve tam dojde tato žena naplnění svého života. Nebo jsem to vůbec nepochopila...ale učit se maďarsky kvůli tomu nebudu.

• 22.2.2020  10:07
    Výletnice (2013)

Silný a pěkně vykreslený příběh dívky, která je vržena do národnostních a politických třenic baltských slovanů s Rusy po válce.

• 1.2.2020  21:35
    Revizoři (2003)

Krvavější podobenství než od Tarkovského nebo Vláčila, ale s podobnou řemeslnou precizností.

• 30.11.2019  20:21

Kultovní i blbé zároveň. Co chtít víc v nedělním odpoledni?

• 30.11.2019  20:15

Podle mě nejlepší Soukupův film. Možná proto, že vychází z osobních pocitů a zkušeností z Plzeňské škodovky, dospívání a touhy po rozletu. Mít vítr v kapse uvězněný, spoutaný, a přesto s trvající silou a snahou uniknout všednosti a dostat se do jiných vod a přístavů.

• 25.11.2019  20:12
    Naděje (1963)

Ponurý film, kterému dvojice Rudínek a Hanička dodává vzlet a noblesu ušmudlanou od uhlí. Obecně filmy s alkoholiky nemám ráda, ale Hrušínský se role chopil natolik geniálně, že mi jeho myslivečkování ani nevadilo. Kachyňův režijní rukopis se zde již naplno vykresluje a divák je filmem zcela uhranutý, přestože je prostředí ohavné a lidé v něm na první pohled nezajímaví.

• 23.11.2019  21:25

Ordinace ve skleněné zahradě s lesbo zápletkou. Kamerově čisté, tempo příliš pomalé.

• 23.11.2019  12:32
    Velká cesta (1962)

Abrhám jako Gašek je vynikající, Hrušínský jako předobraz Švejka mu sekunduje aniž by parodoval nebo napodoboval svou roli Švejka o deset let starší. Rusové mají cit pro slovanskou část naší kultury...

• 5.11.2019  16:30
    Oblouk světla (TV film) (1983)

Velmi pěkný televizní film. Cupák nikdy nezklamal.

• 5.11.2019  16:29

Jistě důležitý film o důležité události, já si z něj bohužel pamatuju jen zmatené přebíhání přes koleje v Bubnech nebo kde se to odehrávalo. Most barikádníků ale používám a vím, co to znamená.

• 5.11.2019  16:24

Nebýt tramvají, nedokoukám. Jednu za Vláďu Ráže, dvě za tramvaje. Bylo to na můj vkus až příliš psychologické.

• 5.11.2019  16:21

Možná někdy příliš vláčné. Výborný Růžek.

• 5.11.2019  16:12
    Hřiště (1975)

Na filmu je cítit potenciál výtečných řemeslníků filmu i snaha zatáhnout film do vod nenormalizačních, kde hrdina ve víru západní hudby z gramofonu, tenisu a pobytem ve vile postavené jeho otcem usiluje o ustojení sebe sama. Je však neustále strháván průjezdy trabantem, výstavbou tankodromu a socialistickou morálkou. Herci hrají na víc, než film nakonec vypadá. PS - Na Högerovi je vidět, že Bartošku nechtěl a já z něj skutečně nepociťuji otcovskou lásku, byť rezervovanou.

• 5.11.2019  15:59
    Hodina vlků (1968)

Je to spíš klasické bergmanovské drama než horor. Filmu se mě nepodařilo od počátku strhnout na linku postupného zešílení, minula jsem výhybku a tudíž mě film trochu utekl a taky nudil. Od poloviny se to ale zlepšilo, jak se začali projevovat hostitelé v jeho hlavě a závěr byl patřičně bizarní.

• 20.10.2019  21:04
    Jméno růže (TV seriál) (2019)

Hodnotím po celkovém shlédnutí. Zejména chválím prokleslení všech hlavních i vedlejších motivů a postav, které ve filmu jsou jen letmo postižené. Tady je na všechno čas a příběh se vyklene v mnohem pestřejší mozaice. Přidaná linie dcery je dobrá, dává smysl a její konání je v souladu s napsaným. I romantická láska k Růži je rozepsána pěkně a podle mě mnohem realističtěji a dojemněji vyzní, ve srovnání s filmem, kde po jednom koitu mladý mnich zahoří láskou. Herecké obsazení je podařené a celkové vyznění decentní, přesné a zároveň honosné.

• 7.10.2019  11:44
    Juliny sny (2014)

1) Свалка je obecný název v ruštině pro skládku. 2) informace, že jde o největší evropskou skládku, to je lež. 3) k čemu je informace, že je 20km od Kremlu? 4) tito lidé by byli neúspěšní v jakémkoli státě, stačí se podívat do Californie, kde je takových dětí na ulici desítky tisíc a nikdo to neřeší. Když rodiče chlastají, berou drogy, množí se jak králíci a nadávají na Putina - to ještě neznamená, že to je ukázka, jak vypadá dnešní Rusko a že tak žijí normální Rusové. Tento "dokument" je propaganda, nic jiného. Podobně "nezaujaté dokumenty" v našem prostředí vytváří Sommerová, Třestíková nebo Klusák.

• 2.10.2019  07:44
    Ad Astra (2019)

Tenhle film se mi rozležel naněkolikrát. V kině po dokoukání jsem byla trochu zklamaná, doma už jsem to viděla jinak a nyní, s odstupu týdne, tento film hodnotím velmi pozitivně. Je křehký, filosofický, čistý a není zkomplikovaný "hollywoodskými výbuchy" a jde k samé podstatě života. Brad Pitt se drží správné cesty, herecky i producentsky.

• 2.10.2019  07:30

Rusko v kostce. Jednotlivé postavy představují duchovní podstaty bytí slovanského člověka v Rusku - a blízkém okolí. A s komediálním nadhledem, a to se počítá dvojnásob.

• 2.10.2019  07:27

Snad nejvíce nepochopený nejplnohodnější film americké kinematografie. Podle mě.

• 28.9.2019  23:15
    Zelená vlna (1982)

Začátek má našlápnuto, místama se anekdotičnost vymkne z kloubů socialistického dneška a skončíme v bezbřehé komunální satiře. Vorlíček se sice snažil držet okruží své režie pevně, ale přesto se film nevyrovnaně rozpadá na dobré a špatné bakalářské povídky.

• 22.9.2019  20:38

Zelenáčům *, a to včetně Lábuse, kteý to nevytrhne. Silvestr už jde s úrovní nahoru, ale víc než ** taky ne. Poslední má *****, bez debat. Pěkná povídka a svěží režie v autentických drsných podmínkách sněžné Šumavy. Jednu * navíc dávám za hudbu Jiřího Šusty.

• 16.8.2019  08:54

Pěkně vystavěná krimoška v retro stylu i s post-důkazem. Romantika střižená zločinem. Vždycky se ráda kouknu znovu...

• 12.8.2019  09:22

Západ žije v blouznivém snu ekonelogismu a někteří jeho největší šílenci to s heslem "Greta Aghbar" dotáhnou tak daleko, že si podřezávají větev sami pod sebou, ani o tom chuděrky neví. Nosí boty vyrobené v číně a bojují proti globalismu, jí bifteky a brojí proti týrání zvířat, používají igelitové pytlíky a brojí proti celoplanetárnímu odpadu. To je případ této ženy. Ta nebožačka sice používá mobily, televize, auta, elektřinu a výdobytky civilizace a technického pokroku, ale místo vděku napadá původce jejího blahobytu a luxusu, odstřeluje elektrickou síť. A aby toho nebylo málo, ve své bohorovnosti chce pomáhat a chránit nebohou, v zaostalém východě osiřelou holčičku, která nečeká na nic jiného než to, aby tato žena ukázala světu, jak je úžasná, dokonalá a bohatá a jak chce pomáhat a chránit, třeba i s pomocí semtexu. Kdyby aspoň ta chuděrka na konci filmu skončila po právu ve vězení - ne, film končí happyendem, jak se na každý zápaďácký výtvor patří. I kdyby čert na krvavé madle jezdil...

• 12.8.2019  09:12

Pěkný retro s talentovanou kamerou, hudbou a režií.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17