Marsik

okres Praha
ich bin noch Student

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 28.6.2017  09:41

Kino Atlas (ČSFD projekce) - Já vám nevím, filmů na téma nemocí bylo v posledních letech natočena kvanta. Tohle berme jako verzi pro puberťáky. Slečny 13-14 let si budou libovat, ale zbytek diváků to nejspíš zavrhne. Za mě takový lepší průměr. 60%

• 15.6.2017  23:59

Prostě se rozhodl jinak. Nemám slov. Vynikající film. Který mě ale rozložil. Extrémně silný filmový zážitek. 90% (with J.)

• 4.6.2017  10:10
    Anděl (TV film) (2010)

ČTD HD - Viděno v rámci nedělního ranního dětského pořadu "Studio Kamarád" :-) 60% (with A.)

• 29.5.2017  11:11

NOVA HD - Uff, trochu porod. Dobrodružné sci-fi fantasy opravdu není pro mě. 55% (with J.)

• 22.5.2017  10:37
    Komando (1985)

SRDCOVKA! Nespočítám, kolikrát jsem to už viděl. Jako malý jsem to hltal jako snad žádný jiný film. Dnes jsem se po dlouhé době dostal k dabingu z roku 1995, na kterém jsem vyrůstal a všechny ty hlášky se mi znovu vybavily. Fajn nostalgie! FSZ - 100%

• 21.5.2017  00:22
    Predátor (1987)

PRIMA MAX HD - Klasika? Ale jistě. Já osobně jsem sice na Predátorovi úplně neujížděl, u mě bylo vždy jedničkou Komando, ale i po 30 letech má Predy pořád co nabídnout. Nejenom akce, ale zejména atmosféru a napětí. Výběr postav také skvělý, stejně tak výběr českých dabérů. Spokojenost. Spravil jsem si chuť po novém Vetřelci. 80%

• 19.5.2017  22:54

Premiere Cinemas (ČSFD projekce) - Nejsem rozhodně fanda Větřelců, Predátorů, Premethea, atd. Je taky pravda, že jsem po celý dvě hodiny tomu v kině na chuť zcela nepřišel. A to jsem to měl ze čtvrtý řady, takže jsem tomu byl pěkně nablízku a nevěděl kam s očima :) Musí se ale nechat, že Fassbender hraje velmi dobře, zde trochu tajemně, stejně tak tajemně to na mě chvílemi dýchalo. Zkrátka mělo to svojí atmosféru, v kině o to intenzivnější a trochu uvažuji, že si doplním vzdělání v podobě Promethea. ČSFD díky za projekci...(ODBOČKA)... i když nenesu úplně libě, že uživatelé naší filmové komunity museli opět sedět pouze po stranách sálu. Cítil jsem se trochu nepatřičně, byť pro mě satisfakcí bylo, že nečlenové v prostředních řadách, kteří s námi předpremiéru sdíleli, si museli svá místa koupit, a to ještě s menší přirážkou než je klasický dospělácký lístek - tuším, že cena byla cca 210,- Kč za lupen :) Nicméně bych byl příště rád opět za klasický zasedací pořádek, na jaký jsme zvyklí, tj. "kdo dřív přijde, nechť má místo jaké chce". Konec odbočky. 60%

• 15.5.2017  02:02
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

HBO2 HD - Ženy sobě! Tímto heslem se určitě dá vystihnout tento netradiční seriál. Po celou dobu se to sice obešlo bez velkých zvratů a nervy-drásajícího napětí, ale mělo to v sobě skrytý jiný druh síly a atraktivity, díky které se divákova pozornost dařila udržet. Herecké obsazení na jedničku, hlavní ženská čtyřka super, stejně tak Alexander Skarsgård, který se na tyhle role násilníků a despotů perfektně hodí (viz film Strašáci). Za mě velká spokojenost a děkuji HBO, že jsem měl možnost to vidět velmi rychle po premiéře s českým dabingem. Jsem zvědav, jak se hodnocení vyvine. Momentálně hodnotilo 2088 uživatelů a seriál si připisuje 154. místo mezi nejlepšími filmy a 86% k tomu. Za mě 80% (1/7 a 3/7 with J.)

• 8.5.2017  00:33

Já tyhle psycho-mysteriózno thrillery moc nemusím. Nicméně dal jsem tomu šanci a na podruhé to úspěšně dokoukal. Ryan už v té době ukazoval, že hrát rozhodně umí, ale na osobní kouzlo Ewana jsem nyní neslyšel a nikdy neuslyším. Podle mě je to divný herec. Samotný námět hry s identitou a alternativním světem mě neoslovil. Takže to nebudu dál rozebírat, abych nehanil a nezkazil dojem ostatním. Nechť si každý udělá obrázek sám. Nicméně mi nejspíš hodně lidí dá za pravdu, že hodně film získá na atraktivitě až v samotném závěru. Nebýt jeho, tak by to u mě bylo za pade. Takto to ten průměr lehce přesáhne. 60%

• 7.5.2017  22:11

Jeden z těch hodně jiných filmů, kde se v zásadě nic neděje a který je hodně zvláštní. Nebýt dobrých výkonů dvou pánů v hlavních rolích, sledovali bychom pouze 90-ti minutovou sondu do života lidí, kteří bydlí v karavanech a kteří se jen poflakují. V závěru konečně mírné napětí a emoce. 66%

• 3.5.2017  22:44
    Děti úplňku (TV film) (2017)

ČT2 HD - Velmi silný zážitek. Nemám moc slov. Po té dokumentární stránce dobře zmáknuté. Procent se dnes zdržím (with J.)

• 28.4.2017  23:32

Kino Pilotů - Dnes jsem zavítal poprvé v životě do legendárního pražského kina, který se nachází na pomezí Vršovic a Vinohrad a udělal jsem dobře. Jak po stránce výběru kina (velmi pohodlné sedačky), tak i výběrem filmu. Námět velmi netradiční, ale skvělý. Jak už jsem tu x-krát psal - Italové jsou prostě jiní a jejich filmy jsou vždy příjemnou změnou od té USA tvorby, která je na nás v drtivé většině chrlena. Naprostí cizinci disponují jednoduchým, za to však velmi atraktivním dějem, neokoukanými herci a překvapujícím závěrem. Hodně se těším na opáčko, kde přece jen rád sáhnu po dabingu. Ve filmu se vlastně pořád jen mluví a poměrně rychle a člověku pak může leccos při čtení titulků uniknout. 84% (with J.)

• 23.4.2017  23:23
    Mládí (2015)

HBO2 HD - Ano, uznávám, Mládí má velkou sílu. Italové, jak už jsem tu párkrát řekl, točí prostě jinak a je fajn vidět občas jinou, než americkou práci, byť pánové Caine a Keitel jsou z VB a USA. Mládí je velice příjemný film o dvou starých mužích, kteří rozmlouvají nad životem, a to zajímavým a poutavým způsobem. Film je z mého pohledu spíše dramatem než komedií doprovázený krásnou hudbou. Dnes jsem dal přednost dabingu, mírně jsem se obával, že mi to pokazí dojem, ale pánové Plachý a Vlasák to zmákli skvěle. Jasný 4-hvězdičkový biják, který si rád někdy připomenu. 77% (with J.)

• 23.4.2017  00:11

JOJ CINEMA HD - Dlouho jsem se Dahlii vyhýbal, nejspíš proto, že jsem čekal nepříliš zmáknutou detektivku. Po shlédnutí musím říct, že to mělo na víc. Vždyť režisér patří do elity, stejně tak hlavní čtyřka a námět opírající se o skutečné události. Bohužel se z toho nevykřesalo maximum. Vystihovalo to sice dobře éru 40. let, ale až na závěrečnou půl-hodinku, ve které se vše vysvětlovalo a gradovalo to, tak to bylo na můj vkus příliš poklidné. Buď z tohoto důvodu je na kontě jen 61% anebo diváky prostě samotný příběh moc neoslovil. Podle mého názoru to byla kombinace obojího. Za mě poctivé 3 hvězdy. 67% (with J.)

• 17.4.2017  00:55
    Láska v éteru (TV film) (2015)

UPC HORIZON GO - Komentář k filmu č. 2, to nás teda moc není, každopádně jooo, svými 4 hvězdičkami jsem tomu pomohl ze 49% na 50% ;-) A jsem za to rád, protože tohle bylo velmi, ale velmi příjemné překvapení, kde Kanada ukázala, že umí točit. Škoda, že šlo jen o TV film. Kdyby byl větší rozpočet, mohlo to dopadnout ještě lépe. Láska v éteru na mě působila optimisticky, ale co je hlavní - přirozeně a nevyumělkovaně. Ne jako v drtivé většině USA komedií, kde jsou všichni umělí, krásní a nepřirození. Zde to hlavní dvojici slušelo a člověk si říká, že to jsou úplně obyčejní lidé jako my všichni. Doporučuji dabing, ve filmu se hodně mluví, tak ať se nezaobíráte jen rychlým čtením titulků. 75% (with J.)

• 14.4.2017  22:00

FILMBOX PREMIUM HD - Na Seagala celkem dobré. Oživení přinesly scény z vězeňského prostředí, ale zbytek je prostě čistý průměr. 1. (tj. DVD) dabing občas nepochopitelně vynechal český zvuk, ale tragédie se díky tomu nekonala. 55%

• 14.4.2017  21:12
    Učitelka (2016)

Noo, pane Hřebejku. Tentokrát zase trefa do černého. Sice se zde dramatickými momenty a zvraty šetřilo, ale i tak to byl jasný 4-hvězdičkový biják s velmi dobře hrající Zuzanou Mauréry, které jsem roli kantorské komunistické mrchy zblajzl. Duo Jarchovský+Hřebejk opět odvedlo dobrou práci. 77%

• 13.4.2017  22:22
    London (2005)

** HBO2 HD - Příjemná nostalgie. London byl jeden z mých prvních filmů, kdy jsem se stal ČSFD uživatelem. Tenkrát mi tenhle kousek přišel hrozně ukecaný, což i po dnešku stále platí, ale díky CZ dabingu jsem se do toho správně dostal a rozhovory mezi Evansem a Stathamem byly fajnový. Za x let si London znovu rád připomenu. 75%

• 13.4.2017  01:11

Stále baví a Boyka to tam pořád krájí. Chudší rozpočet byl sice trochu vidět, ale mě to vůbec nevadilo. Stejně tak mi nevadila změna režiséra, kdy sice Isaac Florentine je na souboje v ringu a choreografie machr, ale nový režisér se rozhodně nemá za co stydět a jeho práce je také velmi dobrá. Ta dramatická část s ženou Almou byla spíše příjemným rozptýlením. Přece jen sledovat 90 minut pouze a jen souboje, to by mohlo začít nudit. Takhle to bylo správně vyváženo a Boykova motivace proč pomoc Almě, nebyla na křeč a ani to nepůsobilo lacině či trapně. Jednoznačná spokojenost! 80%

• 13.4.2017  00:11

CineStar Černý Most (ČSFD projekce) - UPOZORNĚNÍ: Těsně před začátkem filmu je opravdu velmi nutné vypnout mozek! Protože pak se Vám dostane parádní akční jízdy, kde vás nevyvede z míry řada WTF scén (viz padající auta ze střech garáží), ale zkrátka si jen užíváte všechny vaše oblíbené filmové hrdiny. Pokud mozek nevypnete, máte problém a snímek odkážete do patřičných mezí. Na velkém plátně vše skvěle funguje, je na co se dívat a soundtrack je také nadupaný. Za mě hodnotím v podstatě kladně a samotný závěr nám dává vědět, že FF má nového budoucího hrdinu, takže se můžeme těšit minimálně na FF27. 80%

• 9.4.2017  21:12

** PRIMA COOL HD - Posledních 30 minut, které byly hlavně o vztazích mezi Izraelci a Palestinci, což mě fakt nebralo, to byla netradiční zábava v čele s jedním z nejlepších USA komediálních herců. Protože pozorovat Zohanův ojedinělý plavecký styl nebo jak dělá vlasy hedvábně hebkými a do toho stihne ještě pár kliků bez rukou, to mě fakt baví i po opakovaném zhlédnutí. Dokonce jsem si už zvykl na český dabing, kde mi pan Brousek ml. z počátku na Sandlera moc nešmakoval. 75%

• 4.4.2017  22:55

Premiere Cinemas Hostivař (ČSFD projekce) - Lepší ***. Zejména oceňuji nápad a formu. Ovlivňování děje byla vážně zábava a bavilo mě to daleko více než děj samotný. Co si budeme nalhávat, dějově to bylo dost o ničem nebo spíše už x-krát viděné a neinvenční. Každopádně díky čsfd za kulturní zážitek. Zážitek, a to netradiční, to pro mě opravdu byl. A navíc jsem to měl do kina co by kamenem :)) 69%

• 3.4.2017  00:22

Horší než jednička, o tom žádná. Nicméně dá se na to v pohodě koukat, ale absolutně ničím vás to neohromí. Tím myslím ani akcí, střihem, dějem nebo postavami. Co si budeme nalhávat, Tom už vypadá celkem unaveně a jen Cobie Smulders trochu pozvedává hereckou úroveň. Těsné 4 hvězdy. 70%

• 2.4.2017  22:33

Tak toto mě hodně mile překvapilo a potěšilo. Dvojici Hřebíčková a Vetchý to ladilo a chemie fungovala. Také pěkné prostředí, veselá hudba, skvělé herecké obsazení. 77%

• 30.3.2017  19:30
    Rocky V (1990)

PRIMA MAX HD - Já osobně nemám s tímto dílem sebemenší problém. Byl prostě jiný od předešlých dílů. Uznávám sice, že po vynikající čtyřce, která je hodnocena jako téměř nejlepší díl série, je těžké udržet laťku, ale pětku určitě nezatracujme. Mě osobně seděla změna z akčního žánru zpět do žánru drama, stejně tak se mi líbily postavy Duka a Tommyho Gunna a závěrečný song v podání Eltona Johna ve mě vždy vyvolal takový zvláštní pocit, kdy jsem si uvědomil, že Rocky série prostě končí. Za mě tedy celkově spokojenost a ještě dodám, že český dabing mě baví, vážně - opět je zde všehovšudy 8 dabérů mluvící více jak 20 herců :)) 80%

• 23.3.2017  22:22
    Masaryk (2016)

Cinema City Anděl - Jojo, ten Masaryk...Snad nejdiskutovanější film v naší ČR za poslední čtvrt rok - nominace na Českého lva za pět minut dvanáct, výhra 12 Českých lvů, Roden ztvárňující historickou postavu, Kaiser se konečně dočkal ocenění, mladý režisér Ševčík, atd. Bylo toho zkrátka hodně, a tak jsem si chtěl samozřejmě udělat obrázek sám. Musím říct, že to nebylo vůbec zle natočeno a podáno. Po těch technických stránkách (kamera, zvuk, střih, atd.) nemám výhrad. Zejména to bylo hodně vlastenecké, a to si myslím, že Češi mají rádi. Na druhou stranu tomu paradoxně mohla ta mediální smršť uškodit. Protože lidi čekali naprostou bombu, která si odnesla rekordní počet Lvů, ale úplná bomba to alespoň z mého pohledu nebyla. Nenajdu zatím To, co bych změnil, co bylo špatně, nebo co bych doplnil, zkrátka to hodnotím solidními 4 hvězdičkami, ale na úplný vrchol to u mě nedosáhlo. 72% (with J.)

• 22.3.2017  23:32

Já toho Bena začínám mít rád čím dál víc, a to jak po herecké, tak i režisérské stránce. Live by Night je dalším důkazem, že Ben prostě umí zaujmout, umí točit a umí vyprávět. Srovnávat toto krimi se staršími gangsterkami z doby prohibice není na místě a já se toho také vyvaruji. Samotný konec nevím, jestli měl dopadnout takto, možná bych to utnul o 5 minut dříve. Ale to ať si každý udělá názor sám. Hodnotím jako dobře natočenou gangsterku. 77% (with J.)

• 19.3.2017  16:00

UPC My Prime - Paráda, příjemně jsem si zavzpomínal. Hostinský super, jedna hláška střídá druhou, chytlavá písnička a kouzelný stařeček. Prostě jedna z TOP pohádek. 80% (with A.)

• 13.3.2017  10:10

PRIMA COOL HD - Chce se mi říct "Ty vole", protože filmu je už 20 let a já se opět udivuji, jak ten čas letí. Nespočítám, kolikrát jsem Beana ve filmu viděl, ale pokaždé mě skvěle pobavil a i po x-tém promítání mě to neomrzí. Film je nabytý super hláškami a legendárními scénkami (zejména ta část, kdy poplive a totálně znetvoří obraz Whistlerovy matky :)) Závěr v nemocnici je už hodně crazy, za to možná pár procentíček strhávám, ale i tak 5 hvězd dám. CZ dabing, kde i Rowan (v českém znění p. Saic) pár slov prohodí, mě neurážel. 90%

• 6.3.2017  00:22

PRIMA HD - Tak tohle mě hodně mile překvapilo. Už podle upoutávek jsem tomu dával velkou naději a v tom, že to má ambice solidního akčňáku, jsem se nespletl. Doplh spíše ve vedlejší roli, avšak hrál obstojně. Nejvíce mě však potěšil Matthew Reese. Má zajímavé charisma a herecký projev. Také je na tom fyzicky velmi dobře a toto skvěle zúročil. Kupodivu to nemělo debilní děj a dialogy. Jelo si to celou dobu to svoje (tj. akce, bitky, bitky a zase akce) a fungovalo to až do konce. Nestydím se za silné 4 hvězdy. PS: Dabing Primy - no problem for me. Zejména pan Jan Kolařík mi na Matthewa Reese seděl skvěle. Co jsem se koukal, tak v původním dabingu (od JOJ-ky) ho mluví Zdeněk Podhůrský, což dle mého není ideální spojení. 77%

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45