Dospělost (2008)

Den po dokoukání prvního dílu, jsem s očekáváním zasedl k dílu druhému. Budu se určitě opakovat, když řeknu, že film nedosahoval takových kvalit jako díl předešlý. Nicméně ty 4 hvězdičky dám - stejně jako prvnímu dílu. Oceňuji snahu Noela Clarka, který se pustil jak do režie, tak i do hlavní role a také výkon Adama Deacona, který pouličního frajírka ztvárnil bezchybně. 70%

Kidulthood (2006)

Opět jeden z těch filmů, od kterého nic nečekáte, nebo si myslíte, že to bude hovadina, ale když se dostanete až k závěrečným titulkům, řeknete si: "Tak to byl hodně dobrý film". Zkrátka očekáváte nulu, dostanete maximum. Byla zde výborně znázorněna problematika mladistvých gangů, život teenagerů v Anglii obecně, jejich pohled na svět a názory a jejich typická drsná mluva (i s místním přízvukem) to vše dokreslovala. Jednoduše řečno...já byl nadšený. 77%

Tohle je válka! (2012)

Ale jo, ty 4 hvězdičky dám. Bylo to vtipné. Navíc Hardy je sympaťák, Reese Witherspoon byla okouzlující a sexy jako vždycky, jenom tomu Chrisovi Pinovi jsem nemohl přijít na chuť. Ten moc velkej sympaťák není. Na akční film tam bylo sice málo akce, avšak humorná stránka to skvěle nahrazovala. 70%

Rodina je základ státu (2011)

Ale jo, celkem se film povedl. Igor Chmela umí hrát i vážné role, ne jenom dělat šaška v talkshow Partička :) Eva Vrbková, pro mě dosud neznámá herečka, zahrála svou roli věrohodně. Babčáková - srandistka a Jiří Vyorálek se svým moravským přízvukem a pohledem na život mě bavil. Pravdou je, že v jistých chvílích se člověk nudil a celé tempo bylo takové unavené. Ale tak...až někdy film poběží v TV, mrknu na něj znovu. Prozatím 65% // (22.7.2016) ČT2 HD - 75% (with J.)

Správci osudu (2011)

Nápad celkem originální a zajímavý (svou originalitou mi připomínal film Vyměřený čas), nicméně toto bylo o trochu slabší. Divák musel neustále dávat pozor, aby se v ději neztratil. Emily Blunt se mi tu líbila, stejně tak jako Papa Doc (Anthony Mackie). Film si určitě ještě někdy pustím, protože mi nejspíš utekly nějaké souvislosti. V tuto chvíli je to těsně na pomezí 3-4 hvězdiček. 69% // (26.11.2016) PRIMA MAX HD - Po druhém shlédnutí zvyšuji ze 3 na 4 hvězdy. Možná proto, že díky dabingu jsem film více vnímal a patřičně ho vnímal. 75% (with J.)

The Shrine (2010)

Milé překvapení. Strašidelná atmosféra, zajímavé polské prostředí, celkem slušní herci a ne tak moc nelogické jednání hlavních protagonistů (jak u hororů bývá zvykem). Dopomohla tomu také délka - 70 minut, takže se toho nedalo tolik zkazit. Navíc si myslím, že stopáž byla akorátní. Scény s mlhou opravdu naháněly hrůzu. 60%

Neslušný návrh (1993)

NOVA CINEMA - Velice matně si tento film pamatuji, když mi bylo tak 10 a možná jsem ho ani neviděl celý. Dneska ho dávali v TV, a tak jsem zasedl, protože obsazení Harrelson, Moore a Redford bylo lákavé. Hlavní myšlenka filmu velmi zajímavá, sám si člověk položil otázku, jak by se zachoval on. Ale film měl na můj vkus pomalé tempo. Což byla docela vada na kráse. Jinak CZ dabing (Pyško, Boudová a Soukup) v pořádku, akorát pan Zavřel si střihnul nejméně 4 role :) Suma sumárum 60%.

Nájemní vrazi (1995)

Jojo, film mého mládí. Od roku 1995 jsem to viděl alespoň 6x a dneska jsem si s chutí zavzpomínal. Banderas a Stallone opravdu válí. Film sice nemá takový extra spád nebo akci, ale tady jde hlavně o psychologii postav. Rozhovory mezi B a S byly bezchybné (viz. rozhovor v taxíku nebo v bance). Velmi tomu dopomohli skvělí dabéři - pan Šťastný a pan Soukup. Tenkrát to byla pro mě jasná špička, teď sice dávám "pouze" 4 hvězdičky, ale pořád je to super thriller. 80%

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Tak abych měl dokoukanou celou Pachografii, hned po třetím díle jsem si dal čtyřku. Děj se už neodehrával v lese, nýbrž v místním blázinci, což ale byl jen detail, který mi na filmu vadil. Protože celé čtvrté pokračování bylo už fakt moc. Naprosto nelogické chování postav, zejména v závěru všechny ženské a co se týče vražd, tak ty byly přehnaně brutální, skoro až perverzní. Samozřejmě nejvíce utkví v paměti scéna "porcování chlapíka za živa" a následné pojídání lidského masa formou fondů. Jedničku a dvojku jsem hodnotil poměrně kladně, trojka sice kvalitou nižší, ale pořád se dala, ale tento díl už byl opravdu přepísklej. Koukám, že se tento rok chystá pátý díl. No ale tak spíše ze zvědavosti, jak se tentokrát režisér s tím popasoval, se na to mrknu. Čtyřku hodnotím 45%

Pach krve 3 (2009)

Kvalitou níže než díly předešlé, opět pár nelogičností, ale na to si hold člověk při koukání hororu musí zvyknout. Vraždy nebyly zas tak brutální, jako ve druhém dílu, což pro diváka je spíše dobře. Účast Tamera Hassana potěšila, dobře že vydržel až do konce, protože držel pomyslnou "kvalitu" a spád filmu. Některé vraždy jako rozčtvrcení chlapíka v úvodu, nebo sekera, která jednomu vězňovi vzala kus obličeje, byly sice na efekt, ale bylo dobře vidět, že je to počítačově udělané, takže trochu amatérské. Ale tak...až někdy za pár let si budu chtít dát všechny díly Pachografie, tak tento díl také nejspíš zkouknu. Což o čtvrtém pokračování říct nemohu. 55%