Krvavý sport 3 (1996)

Normální smrtelník se k tomuto filmu nejspíš nikdy nedostane, protože se jedná o prvotřídní béčko, které v TV uvidí jen zřídka. Avšak pokud přece jen se k němu dostane, tak ho s 90% pravděpodobností nebude chtít už nikdy vidět. Úspěšnému Krvavému sportu 1 s JCVD ale konkurovat může, a to i přes to, že Van Damme nasadil laťku v tomto žánru skutečně vysoko. Protože souboje zápasníků jsou zde natočeny velice solidně, a to se psal rok 1996. Každopádně tento film doporučuji jen milovníkům bojových sportů a arénových zápasů. Uznávám v prvé řadě výběr zápasníků a taky fakt, že je zde možnost vidět od každého druhu bojového umění ukázku. Proto 4 hvězdičky. 70%

Ruslan (2009)

Je zbytečné hodnotit jednotlivě Seagalovy filmy, protože jsou všechny na jedno brdo. Avšak zřídka se stane, že některý z jeho filmů vybočí od ostatních. V současné době to je Driven to Kill, který je celkem koukatelný. Tady mě kung-fu borec překvapil, a to i přes to, že je už na rvačky starý a je dost pravděpodobné, že jeho akce a bitky budou v jeho věku směšné. Ale v tomto filmu Seagalův drsný výraz + občasné hlášky jako na začátku, když dělal ten trik s kelímkama a hřebíkem, jsou vkusnými doplňky této celkem nenáročné akční podívané. A tak můžeme tento SS film hodnotit jako ten zdařilejší. 60% // (24.1.2014) NOVA HD - A znovu jsem se k Ruslanovi dostal a znovu musím říct, že to není úplně ten nejhorší film. Ponechávám 60%.

Panic je nanic (2006)

Tak to zírám, že je tento film jako 8. nejhorší :)) Faktem ale je, že dialogy mezi klukama a dívčí partou, vedenou Šárkou Vaňkovou, jsou trapné. Ale myslim si, že mladí puberťáci se v tomto filmu najdou a celkem dobře se pobaví. Ovšem pokud je vám více jak 17, tak už to opravdu není film pro vás. 2 hvězdčiky za to, že mě to nenudilo natolik, že bych film nedokoukal. 35%

Kameňák 2 (2004)

Špatnost ! Nuda ! Trapas ! Tak lze vystihnout pokračování, podle mého vkusně vtipného, Kameňáku 1. Ve druhém díle se Zdeněk Troška zaměřil na babku Kropáčkovou, což byla chyba. Jak stará bába znásilňuje pomocí elixíru mladé kluky, to se mi fakt místy i hnusilo. Jednu hvězdičku za ... asi za to, že zde hraje velkej srandista Václav Vydra. 25%

Vratné lahve (2007)

Vtipné, dojemné, zajímavé a co je hlavní...hodně lidí najde v tomto filmu samo sebe.(zejména teda střední či starší generace). Je to prostě o životě a stáří nás dostihne všechny, takže si film určitě pusťte, ať víte, co vás čeká :) Filmy Jana Svěráka nemohou být oceněny jinak než 5 hvězdičkami. 90% // (1.1.2019) NOVA HD - Příjemná česká komedie, na kterou jsem si dnes po mnoha letech rád zavzpomínal. Snové scény už neřeším, prostě tam jsou. 90%

Rozhlédni se, člověče (1998) (seriál)

Rozhlédni se, člověče, než ti život mezi prsty uteče. No teda Luďku, ty jsi to ale pěkně "natočil". Jeden z nejzdařilejších českých dokumentů, který vám ukáže krásu a kouzlo rozhleden. Není tomu co vytknout, takže zasloužených 10/10. = 100%

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Na úvod se přiznám, že jsem veliký fanda tohoto seriálu, což značí, že má slova budou jenom chvála. No a jelikož v současné době Prison Break končí, tak jsem již získal ucelený pohled na tento seriál. Tedy...první řada seriálu mi naprosto vyrazila dech, napínavá, jako žádný jiný seriál. Pár scén, zde použitých, byly sice zkopírovány z filmů jako Vykoupení z věznice Shaw Shank, Útěk z Alcatrazu, apod. Nicméně to nic nezměnilo na tom, že to byla dech-beroucí série. V druhé sérii, kdy jsou všichni na svobodě, seriál pomaličku začíná ztrácet na kráse, nicméně diváka nepustí ze sedadla a opět se dá napětí přímo krájet. Třetí (nejkratší) řada se sice vrací opět zpátky do věznice, ale už to prostě nedosahuje takových kvalit jako ta první (vězeňská neotřelá) série. No a poslední sérii bych nazval hon na Scyllu. První polovina 4. série je luxusní i přes to, že se opět neodehrává v prostředí věznice. Seriál však nabývá na síle a kráse, která od 2. půlky 4. série postupně upadá. Ovšem se závěrem seriálu se tvůrci vypořádali myslím v celku dobře. Nejednalo se o žádný přehnaný happyend, neboť seriál končí a každý fanda musel uronit alespoň malinkou slzičku. Celkový dojem ze seriálu: naprosto mě oslovil a můžu upřímně říct, že mě žádný jiný seriál tak nedostal. Byl to pro mě velký zážitek, sledovat po celé ty 4 roky jak se postavy vyvíjí, mění se a co je hlavní - nikdy jste nevěděli, co bude následovat. Mohli jste akorát tušit, co se stane, ale nikdy jste nemohli s jistotou říct, takhle to dopadne nebo tohleto se stane. Takže . . .sim sala bim... 100% a tudíž maximum stars.

Casino (1995)

Martin Scorsese - vynikající práce. Joe Pesci - brilantní výkon. De Niro - excelentní výkon... a takhle bych mohl pokračovat. Jedná se o napínavý a dobře natočený film, který vás provede světem mafie. Je zde výborně vidět, jak funguje Casino pod "záštitou" mafie. Takže by se tento film mohl s nadsázkou brát i jako dokument. Jinak obsazení dvou hlavních mužských rolí bylo opět správné (jako u GoodFellas-Mafiáni). Nemám co bych tomuto filmu vytknul, takže zasloužených 5 hvězdiček. // (29.8.2011) - viděno už nejméně po čtvrté a stále si stojím za tím, že se jedná o bravůrní film. I když tentokrát jsem si říkal, že kdyby režisér film o 30 minut zkrátil, tak by se nic nestalo. Na můj vkus těch hádek mezi De Nirem a Stone bylo moc. Ale to nic, stejně je Casino filmový skvost. Navíc finální čistka všech zúčastněných za doprovodu písničky "House of the rising sun" je dokonalá.100% - FSZ // (19.8.2013) - Co ještě dodat? Snad jen, že jsem si nyní s obrovskou chutí po necelých 2 letech tento filmový skvost připomněl a znovu jsem hltal každou scénu. Opět jsem si to dal s CZ dabingem, kde podle mého pánové Soukup a Prager předvádějí vynikající práci a bez jejich skvělého vypravěčského stylu by to nebylo ono. Rozhodně jsem zastáncem originálního znění s titulky (vyjma komedií), ale Casino s českým dabingem vřele doporučuji. Jednou jsem si to dal v originále, to pak se ale člověk nemůže do děje tolik ponořit, sledovat každý detail a nechat se královsky bavit při sledování tohoto ojedinělého filmu. FSZ stále zůstává. 100% (with J.)

Pelíšky (1999)

Tomuto filmu prostě není co vytknout. Proto je taky právem mezi TOP 20. Všechny hlavní postavy byly vynikající !! Člověk se u tohoto filmu opravdu a od srdce zasměje. A to i přes to, že vypovídá o době, která pro naši republiku vůbec úsměvná nebyla. Každopádně podle mého názoru jeden z nejlepších filmů české kinematografie (né-li vůbec nejlepší). Zkrátka 100% !! 5 hvězdiček za každou cenu !! :) FSZ! // (24.12.2013) ČT1 - Co k tomuto českému filmovému klenotu dodat? NIC! Prostě 100% (with J.) // DALŠÍ PROJEKCE : (24.12.2014) ČT1 HD, (24.12.2015) ČT1 HD (with J.), (24.12.2021) ČT1 HD

Sedm (1995)

S 99% procenty z vás nebudu souhlasit. Je mi líto když musím říct, že mě tento film ničím výjimečným nenadchl, při nejmenším si nemyslím, že si film, jako celek, zaslouží maximální ohodnocení. Moc mě tato slova mrzí, protože film, kde hrají společně esa jako Freeman, Pitt a Spacey musí být přece geniální. Ale nejspíš jsem si film pustil v době, kdy jsem byl ve velmi zvláštním rozpoložení, protože jinak si nedokážu vysvětlit, že mi film přišel jako nudný. Musím ho shlédnout určitě ještě jednou a uvidíme, jestli budu s vámi za jedno. Prozatím 45%. // (30.10.2014) - 6. nejlepší a 13. nejoblíbenější film? Mě to prostě hlava pořád nebere. Po druhém shlédnutí (které jsem oddaloval více jak 5 let) sice přidávám jednu hvězdičku, ale pořád moc nepobírám tak vysoká hodnocení a slova naprosté spokojenosti. Já měl ke spokojenosti hodně daleko a spíše mě to uspávalo. Na mě to působilo jako průměrná detektivka s nevýraznými hlavními detektivy. Jedině Spacey v posledních 20 minutách u mě navodil jakýsi pocit napětí. Samotný závěr...ano, zajímavý, ale ani ten významně nespravil můj mdlý pocit z promítání. Naopak jsem byl rád, že je konec a že můžu jít spát. Tak třeba do třetice? 55% (with J.)