Scény z manželského života (2021) (seriál)

HBO GO - Škoda toho posledního dílu, ten byl naprosto zbytečný. Jinak dialogy kupodivu bavily po celou dobu stejně a hlavní dvojice byla skvěle vybrána. 80% (J)

Klícka (2020)

HBO GO - 60% (J)

Duna (2021)

Noo, tak tohle bylo ojedinělé. Myslím tím zejména to skloubení vtahující atmosféry, podmanivé hudby a neotřelého příběhu. Pro mě příběh určitě neotřelý byl, jelikož ságy jako Star Trek, Star Wars, atd., ke kterým je Duna přirovnávána, jsem nikdy neviděl. Sice škoda toho okatého otevřeného konce (citace Zendayi: "Tohle je jen začátek"), jak americké, no ale to je celkem nevýznamná vada na kráse tohoto zejména vizuálně pěkného dobrodružného snímku. Jsem zvědav, kam se momentální hodnocení 85% a 263. nejlepší film, posune. Za mě 82% (J)

Pokrevní bratři (2020)

HBO GO - Po odmlce jsem se vrátil k HBO GO a hned na první dobrou mě zaujalo toto. Hodnocení 40 % mě neodradilo a po celou dobu mi to nepřišlo jako podprůměrné. Pravda, na gangsterský film celkem slabé, ale hlavní dvojice mě svými rozhovory a celkově napnutou atmosférou mezi nimi vtahovala. Nakonec jsem ale byl trochu naštván, a to kvůli finále. To bylo sakra odfláknuté a konec hrozně náhlý. Zapracovat více na akcích a lépe budovat atmosféru, mělo by to parametry solidního krimi. Takto bohužel jen 3 hvězdičkový průměrný snímek, který snadno zapadne. Závěrem ještě vyzdvihnu Matthiase Schoenaertsa, ten byl jednoznačně tahoun. 65%

Tlapková patrola ve filmu (2021)

KINO BENEŠOV - Ale jo, pro děti hezky koukatelné, barevné, úsměvné. Dospělým to bude spíše připomínat několik seriálových epizod za sebou, ale celkem rychle to uteče, v kině fajn podívaná. 67% (A)

Le Jeu (2018)

NETFLIX - 70% (J.)