Rapl - Agent (2016) (epizoda)

ČT1 HD - No tak tady už jde do tuhého, vážení. Možná se jedná o nejlepší díl série. Honza Dolanský se vrátil, což jsem kvitoval s nadšením, ale....(kdo viděl, ví). 80% (with J.)

Inferno (2016)

CineStar Černý Most (ČSFD projekce) - No to čumim, 24 hodin po projekci a film má 59%. Zatím tedy hodnotilo pouze 196 uživatelů včetně mě, ale na úvod rozhodně žádná sláva. Pravda, film může působit dost ukecaně, naivně a nudně. Na druhou stranu to od 30 minuty (do této doby jsem tomu přicházel na chuť a čekal kdy už konečně...) poměrně sviští a furt se něco děje. V kině se na to prostě dobře koukalo, byť tento žánr rozhodně nevyhledávám. Nakonec nebudu litovat 4 hvězdiček, které jak koukám, jsem udělil doposud jako jeden z mála (většina 3*, 2* nebo 1*) a rozhodně jsem rád, že jsem předchozí 2 díly neviděl. Inferno byla totiž moje první zkušenost s Danem Brownem, do této doby mě jeho knihy i filmy míjely velkým obloukem (ano, opravdu jsem nečetl a ani neviděl Šifru mistra Leonarda nebo dokonce Da Vinciho kód :)) Za mě tedy dnešní projekce na pohodu. 75% (with J.)

Rapl - Krvavý revír (2016) (epizoda)

ČT1 HD - Ale jo, kvalita oproti minulému dílu zase o stupínek stoupla. Povedený díl, nemám námitek. 75% (with J.)

Rapl - Oheň (2016) (epizoda)

ČT1 HD - Rapla sleduju s železnou pravidelností a na další díl se celý týden hodně těším. Avšak tenhle díl, kdyby mě minul, tak by se rozhodně nic nestalo. V dlouhodobé dějové linii ohledně Kuneše (osobní život nebo hlavní vyšetřování vraždy Hany W.) se totiž neposouváme ani trochu dále. Snad jen, že Kunešova ex se znovu vdala, ale to takový terno není. No a případ tohoto dílu byl sice zajímavý, ale s těmi studentíky mi to tolik nevonělo. Beru to tak, že tentokrát nám tvůrci dali prostor si vydechnout po předchozích dvou nadupaných dílech, odvedli na chvíli naši pozornost od hlavního dění a v dalších dílech to opět bude ta stará dobrá jízda, kde se doufám vrátí na scénu i Honza Dolanský. Navíc Rapl je Kuneš a Kuneš je Rapl, takže i tento slabší díl hodnotím 4 hvězdičkami. 72% (with J.)

Divokým Kurdistánem (1965)

ČT2 HD - O poznání lepší než předchozí díl Žut. Jiný režisér byl znát. Opět ta humorná vložka to trochu kazila, ale tentokrát se docela dalo. Navíc nálepku "dobrodružný" to splnilo, ale je to jen ryze průměrný film. 55%

Cesta vzhůru (2015)

ČT2 HD - Pravda, téměř polovinu času sledujeme nezáživné strojené dialogy pana Jaroše a jeho rodinných příslušníků nebo dlouhé záběry na Jarošovy omrzlé, vzápětí amputované, prsty. Nicméně druhá půlka to zachrání a dobrých 45 minut můžeme s velkým zaujetím sledovat výstup na K2. Některé autentické záběry jsou parádní, někdy až strach a respekt nahánějící, jednou dokonce i smutné (Jaroš nad "pomníky" mrtvých horolezců a vzpomíná na ně). Čili nakonec 4 hvězdy dám. Ne kvůli panu Jarošovi, coby člověku nebo jeho charakteru (kde si ostatně myslím, že některé věci v hlavě nemá srovnané) nebo kvůli zpracování dokumentu, ale kvůli panu Jarošovi, coby horolezci. 72% (1/2 with J.)

Rapl - Zatmění (2016) (epizoda)

ČT1 HD - Goood. Sehr gut. Opět jeden z těch nejlepších dílů, co zatím byl odvysílán. Uvažuji o více než 80%, ale ještě se budu držet malinko při zemi. 80% (with J.)

Rada nad zlato (2015) (studentský film)

Ale jo, Jakub se snaží. Jelikož jsem v OVB taky nějaký čas dělal, tento dokument jsem uvítal. 70%

Žut (1964)

ČT2 HD - Uff. Ajajaj. No ty vole. To byl porod. Hrozná nuda... Tak to jsou moje pocity, vážení, z této 3. nejúspěšnější Máyovky (alespoň co se divácké účasti v kinech týče). Dokonce si říkám, proč dávám 2 hvězdičky, protože mě se opravdu na tomto filmu nelíbilo absolutně NIC! Fakt jsem nepřišel na jediné světlé místo. Možná jediné plus film měl - účast Lexe Barkera? To je ale málo, ne? No a ten všudypřítomný humorný podtext, to mě iritovalo nejvíc. 40%

Sedm statečných (2016)

Premiere Cinemas (ČSFD projekce) - Fuqua mě opět a znovu utvrdil v tom, že je pán režisér a že ho mám právem mezi TOP režiséry. Vezměte si, jak široké spektrum filmových žánrů má Fuqua v repertoáru - western (Sedm statečných), sportovní (Bojovník), akční (Odstřelovač či Equalizer), historický (Král Artuš), sračka (Pád Bílého domu), krimi (Nejlepší z Brooklynu), válečný (Slzy Slunce), atd. Zpátky k filmu... To, co nám bylo po celých 130 minut servírováno, byla prostě lahůdka. Já osobně jsem fakticky hltal každý záběr, každou scénu a ani na moment mě to nenudilo. Akce naprosto skvěle natočeny (hlavně přehledně bez onanující roztřepané kamery), herci výborně vybráni (každá postava měla dostatek prostoru a své charisma), gradující napětí s podmanivou hudbou pana Hornera, kde všechno vyvrcholí grandiózní finální přestřelkou. Čili...Naprostá spokojenost! Bez váhání dávám hned po prvním shlédnutí plný počet hvězdiček. 90% (with J.) PS: To, že se daly na projekci koupit lístky a díky tomu se diváci dohadovali kdo kde bude sedět....LOL :-))