Kráska v nesnázích (2006)

** ČT1 HD - S těmi původními pěti hvězdičkami, které jsem udělil před 5-ti lety, jsem to sice možná přestřelil, ale i tak je Kráska v nesnázích jeden z těch velmi zdařilých českých filmů. Zejména výkon pana Schmitzera byl excelentní. Zbylí herci zahráli příjemně a Geislerová, byť opět ve své typické roli postelové mrchy, to zvládla na jedničku. Duo Jarchovský+Hřebejk opět nezklamalo a hudební podkres (stejný jako ve filmu Once) uchu lahodící. Po dnešní druhé projekci to jsou konečné 4 hvězdičky. 80% (with J.) // (17.4.2016) ČT1 HD - Po dvou letech zase opáčko. Potvrzuji silné 4 hvězdy. 80% // Další projekce: (8.8.2021) NETFLIX - Závěrečná scéna obchodní jednání Abrahám-Macháček-Hrušínský super. Evžen to rozsekl a výraz pana Havlíka hovořil za vše. 80%

Flákači (2001)

NOVA - 60% (with J.) // (21.5.2016) NOVA CINEMA HD - 70%

Buď v klidu (2005)

SMÍCHOV - Trpěl jsem :-) Ještě, že film dávali po půlnoci, takže Smíchov nesáhl ani k jedné reklamě. Ovšem 2 hodiny jsem čekal na vtip, úsměvnou scénu či dobrej gag. Ani jednoho jsem se nedočkal. Pouze díky kvalitnímu hereckému obsazení v čele s charismatickým Travoltou dávám čistý průměr. 50% (with J.)

Grandhotel Budapešť (2014)

Nene, tohle není můj šálek. Jednoduše jsem se celou dobu nudil a svrběla mě ruka při pohledu na tlačítko STOP. Nakonec jsem to dokoukal, ale s velkým sebezapřením. 50% (with J.)

Otec a otec (1983)

TV BARRANDOV - Po mnoha letech jsem se znovu dostal k této francouzské komedii, kterou jsem jako malý kluk měl hodně rád. Nyní s odstupem času musím uznat, že vtipných momentů tam není tolik jako např. v Drž hubu. Nicméně snímek potěší a pobaví svým upřímným humorem. 75% (with J.)

3 dny na zabití (2014)

Jak už zde bylo řečeno, film je kombinací rodinného dramatu, špionážního thrilleru a komedie. Což se na první pohled může zdát jako vražedná kombinace, která musí ihned patřit mezi filmový odpad. Chyba lávky! Zmiňované spojení celkem dobře funguje a i prodlouženou verzi (122 minut) nemáte problém dokoukat. Pravdou je, že to vlastně celé táhne pouze Costner a světe div se, utáhne to až do konce. Jeho charisma a hlas mají velkou sílu a diváka baví ho sledovat. K tomu ještě sexy Amber Heard, romantická zákoutí Paříže, sporadická (za to však kvalitní) akce a povedená kamera a střih. Toto všechno dohromady mi dává signál, že se jedná o 4-hvězdičkový film. A skutečně tolik hvězd udílím. 72%

Chlap na roztrhání (2012)

PRIMA - Mno, ehm :) Toto je opravdu komedie na jedno shlédnutí. I když slovo komedie berme trochu s rezervou, jelikož se u toho moc nesmějete. Prostě 100 minut (resp. 130 minut díky otravným reklamám) sledujete pohledného Butlera, který si to rozdává s každou, která mu přijde pod ruku. Díky kvalitnímu hereckému obsazení a pohledným ženám dávám průměrné hodnocení. 55% (with J.)

Symfonie strachu (2013)

Opravdu nevím, co si o tom mám pořádně myslet. Čekal jsme Telefonní budku v kvádru a ono bohužel. Za prvé Elijaha nějak nemohu skousnout a celkové provedení je takové prazvláštní a ve výsledku mi to přišlo jako nudné. Ještě, že tento thriller má pouze 75 minut čistého času. 60% (with J.)

The Den (2013)

Stejně jako "Megan is missing" hodnotím bez procent a bez komentáře.