Joeey

komparzista

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 14.9.2007  22:33
    15 minut (2001)

Poctivá kriminálka, co se příběhu týče. Akce, skvělí herci i trocha nadsázky. De Niro zde má svůj standard, Roden víc a víc překvapuje! Jen Oleg mi tam s tou kamerou občas neseděl.

• 14.2.2007  18:09

Když jsem se odhodlal ke zhlédnutí tohoto filmu, vzal jsem si k ruce misku s energetickou čokoládou a myslím, že jsem si dal i pár přestávek, abych to dokoukal a aspoň něco z toho měl. Jak je z mého hodnocení patrné, Vesmírná odysea šla mimo mě, ale přemohl jsem se už kvůli tomu, jak se o ní mluví a proto, že ji natočil Kubrick. I když v ní hraje hodně herců, působila na mě spíš jako plejáda nejrůznějších obrazů než jako hraný film. V dokumentárním filmu "Stanley Kubrick: Život v obrazech" mě oslovil Spielbergův komentář, ve kterém uvádí: "Byla to byla spíš vědecká možnost".

• 31.8.2007  13:55
    25. hodina (2002)

Více konverzační než dějové. Ale s přesvědčivým Edwardem Nortonem...

• 19.7.2011  16:53

V jednom dílu z cyklu pořadů ČT Rozmarná léta českého filmu zazněla zajímavá poznámka, kterou vyslovil J. Dušek směrem k režiséru T. Vorlovi: "...už [po r. 1989; pozn. Joeey] je těžký někoho něčím vyprovokovat." Na tuto poznámku jsem si ne náhodou vzpomněl po zhlédnutí 3 sezón, které jsou sice pastvou pro oči (kostýmy, lokace aj.), ukázkou kvalitní filmařské práce i znamenitého herectví, ale nemůžu si pomoct - verše E. Bondyho, kterými je celý film protkán (či na nich dokonce postaven?), můj celkový dojem srážely. Coby diváka mě otravovaly. Není fér kvůli tomu jinak kvalitní film strhávat, ale myslím, že zahrnout subjektivní dojmy a nálady do hodnocení je u naprosté většiny celovečerních filmů na místě.

• 25.7.2007  11:17

Vědecká konference. Mech-žena - prototyp, který zatím neumí milovat. Slovo "láska", které na této konferenci zazní častěji než by se od této situace očekávalo. Pokrok se blíží. Čeho bude schopen nový model - robodítě? To jsou úvodní minuty A. I. Jde o působivý film plný napětí i dojemné atmosféry. Přiznám se, že v závěru jsem se zamotával, přesto jsem však do závěrečných titulků ani nedutal. Triky jsou základem tohoto filmu, ale žádný tam není jen jako ukázka "co už s nimi všechno jde na plátně vytvořit" (jak je tomu u Hvězdných válek). Byl jsem pln zvědavosti, jaký bude výsledek společné práce Kubricka se Spielbergem. Jejich filmy jsou značně odlišné - u Kubricka mě oslovily víc ty šokující než filosofické, u Spielberga zase víc vážný film než sci-fi. A co se nestalo? Výsledek mě příjemně potěšil. Za 5*. (...) A ty scény v roboaréně byly šokující, ne že ne!

• 26.1.2007  14:34

Když jsem film viděl jako malý, nějaký čas jsem to pak rozdýchával - Oldmanova záporáka v tomto filmu u mě tudíž nepřekonal ani Stansfield v Leonovi, kterého jsem viděl o několik let později. Když ohodnotím tu filmařskou stránku - režie, kamera, střih, herecké výkony - musím dát 80 %.

• 16.9.2006  13:40
    Amadeus (1984)

Amadeus patří zřejmě k těm mírně náročnějším filmům. I přes svou délku nenudí, ale - po jeho zhlédnutí na mě působil jako dokument, který mě poučil, poskytl zajímavé informace, které jsem předtím nevěděl, a tak není třeba se na něj koukat znova.

• 23.12.2007  15:52

Film jako takový nijak extra nepřekvapí, ale tak šokující pointu - uznávám - Scorseseovky nemají. Přestože závěr filmu jsem sledoval s otevřenými ústy, nemůžu kvůli zdlouhavé a nudné první polovině jít s hodnocením nad 3*.

• 29.7.2007  21:54
    Apollo 13 (1995)

Kosmonautika mě nikdy moc nezajímala, na tomto filmu oceňuji hlavně technickou stránku. Člověku, který v tehdejší době nebyl na světě a jména těch všech kosmonautů zná jen z doslechu, film nijak závratnou porci napětí nepřichystá. Zfilmovat skutečnou událost (zvlášť z moderní historie) je velmi náročné a zde hodně zaujme plejáda známých herců.

• 14.5.2007  17:17
    Arabela (TV seriál) (1980)

Je někdo, kdo by neznal? Arabela je skutečně mistrovské dílo! Bravo, pane Vorlíčku a Macourku!!! Tento seriál je zážitkem pro diváka jakéhokoli věku (pro ty menší pochopitelně trvalejším zážitkem). I ten, komu pohádky vyloženě nevoní, zde musí ocenit přinejmenším tu profesionalitu - scénář a režie, herecké výkony (Menšík, Janžurová, LÁBUS...) A těch hlášek!!! :-D

• 14.5.2007  17:21

Arabela byla bez debat klasikou všech klasik v seriálové tvorbě. Pokračování s názvem Arabela se vrací už sice není klasikou, přesto je však vynikajícím pohádkovým seriálem (se zdejší většinou tedy musím nesouhlasit). Jako malý jsem tenhle seriál zbožňoval. I teď, když běží asi jednou za dva roky v televizi, mě vždy pobaví. Jako jeho předchůdce překypuje výtečnými nápady - zaujal mě například ten se strýčkem Pompo (aneb co může způsobit v říši pohádek ledabyle napsaná pohádková postava). Někdo to možná přestal sledovat při úvodních dílech s obrem (případně s Ruburakem snažícím se "uchytit" ve světě lidí), ale potom to jde strmě nahoru, děj je více propleten (což neberu vyloženě jako mínus!). Když tady čtu, jak se na tento seriál dívají spoluuživatelé, musím dodat, že i této "dvojce" nechybí humor a spousta hlášek.

• 2.9.2006  15:05
    Armageddon (1998)

Z úcty k Apollu 13 by si to zasloužilo o hvězdičku méně (nějaký čas se mi tyto filmy dokonce pletly, což po zhlédnutí tohoto rázem přestalo...), ale i přes některé scény, které mohou diváka čekajícího něco víc naštvat, jsem se nenudil.

• 5.5.2007  14:45
    Atentát (1964)

V roce 2004 jsme byli se základkou v kostele sv. Cyrila a Metoděje, kde nám pustili závěrečné scény (obléhání kostela) z tohoto filmu. Mé první setkání s tímto snímkem bylo pro mě tedy velmi působivé, když jsem se chvíli díval na plátno a chvíli na vchod do krypty, kde se odehrály tyto události. Tím druhým setkáním byla televize, kde jsem to viděl celé a znovu se mi tajil dech. Úžasné herecké výkony, perfektně natočené. Výjimečný film!

• 27.8.2007  16:13
    Auta (2006)

Začátek je nejsvižnější ze všech animáků, které jsem zatím viděl. Když se však hlavní hrdina Blesk McQueen dostane do Kardanové lhoty, nastane na chvíli trošku pomalejší a méně zdařilá část filmu. Pak se ale rozjede příjemný příběh - sem tam s nějakou hláškou, nějakým tím ponaučením (to k těmhle filmečkům pro děti i dospělé přece patří, ne?) Technicky opět úchvatné, počínaje pokrokovou animací a nepostrádaje filmařský cit autorů - od povedeného scénáře po perfektní prolínání jednotlivých scén (hlavně těch ze stadionu). A vyjádřit animákem nějaké poselství nebo dojmout - v tom Pixaři nemají konkurenci ... "Čas od času je fajn trochu zpomalit."

• 22.12.2009  00:13
    Avatar (2009)

Dějově je to jako směs nějakého ztřeštěného animáku, přeplácaných Hvězdných válek a patetického Armageddonu. V Cameronových filmech byl zpravidla na prvním místě brilantní příběh, až po něm vynikala technická vybroušenost. Jelikož tady selhalo to první, nedostavil se u mě bohužel zájem sledovat (a nejspíše také ocenit) to druhé. Nezbývá mi, než doufat, že další film Jamese Camerona bude disponovat starým dobrým Cameronovským příběhem, díky němuž se budu moct rozplývat nad úžasnými filmovými triky. Naproti tomu doufám, že s Avatarem nepřišel nový trend, v němž bude HRANÝ FILM nahrazován jakousi podivnou hrano-animovanou trojrozměrnou show.

• 11.4.2009  00:54

V tomto případě - stejně jako u Spielbergova Mnichova - je základní znalost událostí, o nichž film pojednává, jedním z předpokladů dobrého filmového zážitku (u Mnichova to byla nutnost). Jelikož jsem na to šel do kina v ten samý den, kdy jsem o filmu poprvé slyšel, nebyl čas na (nezbytný) historický brífink. Přesto můj první dojem je, že Baader Meinhof Komplex je vcelku srozumitelná dechberoucí podívaná, dobře natočená i zahraná.

• 29.9.2007  22:47

Jednoduchá zápletka, povedené humorné scény (tedy až na některé, které zatřesou žaludkem), příjemní herci. Tento typ komedií sice přímo nevyhledávám, ale tahle se mi líbila. Navíc pro úsměv Drew Barrymore mám slabost ;-)

• 22.10.2006  13:58
    Bezva finta (1985)

Tak teď nevím, čím začít... ;-) Perfektní zábavná podívaná, pěkná hudba, herecké výkony a dalo by se pokračovat... Musím se však přidat k oné malé výtce, že první polovina filmu je výrazně bohatší než ta druhá. A mimochodem, když jsem poprvé viděl Blbce k večeři, tak herec hlavní role, Jacques Villeret, mi byl od začátku povědomý a chvíli trvalo, než jsem si vzpomněl... TAXIKÁŘ JEREMIE !

• 11.6.2006  19:55

Opravdu výborná komedie. Přiznám se, že ze začátku jsem se trochu nudil, ale v této komedii je cosi zvláštního, že to diváka nechá chvíli chladným, ale pak u toho vybouchne smíchy!!! Já už jsem se dlouho takhle spontánně nenasmál :-))) No a hláška "mám tady ženu svého daňového kontrolora" to vytáhla ze 4 na 5*.

• 20.7.2009  08:39
    Bod zlomu (1991)

V první řadě musím vyzdvihnout herce, kteří byli, souhlasím, velice přesvědčiví. Jde o skvělý akční film navzdory tomu, že některé akční scény bijí do očí svou nerealističností - např. přestřelka na letišti, kdy se do Angela netrefí brokovnicí dva gangsteři nebo ty padákové seskoky, o kterých se píše v Zajímavostech. Jinak je třeba ocenit filmařskou nápaditost - např. scéna s nezdařenou bankovní loupeží, kde dostane Utah od Bodhiho pěstí a okamžikem úderu se kamera přepne do Utahova subjektivního pohledu, ten se klátí na zem a v pozadí vidíme odcházejícího Bodhiho až do doby, co za ním zaklapnou dveře. Zíral jsem, jak poměrně náročné scény byly perfektně zaranžované. K dokonalosti chybělo snad jen to, že kameraman při té nekonečné honičce, ve které Utah pronásleduje jednoho z ex-prezidentů, nepřeskakoval ploty s herci! :-D Kdyby se závěrečné titulky spustily ve chvíli, kdy Bodhi odjíždí jeepem pouští a mizí v mlze prachu, byl by to otevřený konec tuctového akčního filmu a dal bych 4*. Jenže film zde nekončí. Dočkáme se strhujícího závěru, který film vytáhne na plné hodnocení a zařadí jej mezi ty netuctové.

• 30.12.2006  12:05

Filmy z osmdesátých let mám rád (ač tuto dobu nepamatuji), ale tento ze školního prostředí... No, je to svižný film, ale nijak zvlášť na mě nezapůsobil. Humorné scény tam určitě jsou, ale pochopitelně jsem tam nemohl narazit na nějakou hlášku či dokonce na něco kultovního.

• 11.2.2009  18:21

Potěší, když si film na nic nehraje. Některým filmům podobného ražení nemůžu přijít na jméno, ale tady je vidět, že tvůrci neměli žádné postranní úmysly a chtěli hlavně pobavit.

• 19.7.2008  21:38

Jednoduchý scénář, což je ale (nejen) v tomto případě pozitivní. Aspoň se nedočkáme nesmyslů á la Pátý element. Co se týče postav... ujde to. Sice o nich v podstatě nic nevíme, ale u tohoto filmu to vůbec nevadí. Je mi ale záhadou, co všichni vidí na tom Viktoru Čističovi... (?)

• 5.1.2008  22:36
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Tento seriál na mě působí příliš umělecky. Nepřirozené dialogy (obsahem, ne projevem) jsou zde sice poslechovou lahůdkou, ale ubírají na celkové přesvědčivosti. Ale to je prý už v Poláčkově knize, kterou jsem, přiznávám, nečetl.

• 23.2.2007  23:52
    Casino (1995)

Film Casino mi vyšel jako třetí setkání s dvojicí Scorsese - De Niro (1. Král komedie, 2. Mafiáni) a byl jsem i přes několik výhrad spokojen. Kamera ve filmu sice prošla každý kout kasina v Las Vegas, ale nebýt skvělých herců, šlo by o tříhodinovou nudu. Ten film neřekne nic nového, jde o rekonstrukci skutečné události, o dokument, ale ne o snímek hodný takovéto délce. Film Mafiáni měl pro mě přijatelnější způsob vyprávění. Tady máme velké kasino, nadmíru popisování všeho kolem prostřednictvím komentářů hlavního hrdiny, až to celé dohromady působí poněkud chaoticky.

• 5.7.2006  12:08

Nádherná podívaná, i když film Marečku, podejte mi pero mě zaujal více (líbí se mi, že oba filmy šly a našly tu svou dokonalost a jeden nevytlačuje druhý). U tohoto filmu mám nejradši scénu při písemce z matematiky, jak profesor chodí po třídě s řešením na zádech :))) "Kluci, nahrajte ho taky sem. Nebuďte krkouni." :-D

• 1.10.2007  20:34

Ani spousta efektních záběrů a slušná režie nezmění fakt, že jde o průměrný film. Edward Burns v roli Jakea nebyl moc přesvědčivej...

• 23.8.2006  10:55

Pokračování, kde sice naši známí sousedi na sebe tolik neřvou (jako v prvním díle), ale dělaj si naschvály s úsměvem na tváři. Novákovi přijdou s pětikorunami a Bartáčkovi s tetičkou z Ameriky...

• 8.10.2007  18:08
    Constantine (2005)

Mohlo mě napadnout, že ty scény, kdy postavy lítaj skrze zdi a podobně, můžou pocházet jedině z komiksu! Ale nechci být k tomuto filmu příliš kritický, protože první polovina byla hodně působivá a poměrně svižná (musel jsem si dát přestávku a trochu si uspořádat myšlenky). Možná ta pauza nebyla dostatečná, protože konec mi pak stejně trochu unikal... Možná, že profesionální zpracování a triky byly trochu na úkor děje, ale hlavní je, že film udrží v divákovi napětí a má, co říct.

• 22.10.2006  20:05

Bezpochyby zdařilá komedie. Originální humorná sci-fi zápletka (regenerační přístroj), stejně tak gradace příběhu. A ta malá role šéfkuchaře (Petr Nárožný) nakonec působí jako výrazná, protože ta soda, kterou mu dal nespokojený host Carlos (Petr Kostka), je nezáviděníhodná.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11