Joeey

Joeey

komparzista

• 5.4.2007  11:46
    Dablér (2006)

Těšil jsem se, že uvidím snímek Francise Vebera, klasika francouzské komedie, poprvé v kině. Bohužel. Takže s čím jsem se setkal, když Dablér vyšel na DVD? S povedeným filmem, který více než na herecké výkony sází na kvalitní scénář. Veber je mistr v tkaní příběhů napěchovaných humorem. Pár slov k ději: Pohotový kolemjdoucí - fotograf přistihne představitele (po zhlédnutí filmu zjistíte, proč jej nenazývám "majitelem" :-)) velké firmy s milenkou. Je tu však ještě jeden kolemjdoucí a jmenuje se Pignon !! Může v následující jeden a půl hodině být chvilku nuda? NEMŮŽE! A jak píše Historik, odkaz na Blbce k večeři je perfektní. "Víš, Francoisi, moje sbírka začíná být slavná... Jsem ve středu pozvaný na večeři jenom proto, abych tam mluvil o svých vývrtkách."

• 20.7.2009  08:43

Takhle hloupý film (ať už chtě nebo nechtě) jsem už dlouho neviděl. A to jsem k teenagerovským komediím poměrně tolerantní.

• 11.11.2007  22:41
    Doblba! (2005)

To je zvláštní - skoro žádný děj, hloupé dialogy, žádný humor... a přesto mě to nijak extrémně nenudilo. Herci ujdou, filmařsky to není nejhorší, ale ve výsledku ... DĚS !!

• 6.6.2006  18:58
    Dobrá čtvrť (TV seriál) (2005)

Když v televizi běžely díly druhé poloviny seriálu, v jedné chvíli bych možná dal 4*... Ale další díly to vytáhly a můžu říct, že tento seriál se mi moc líbil. Je to příběh o životě, o vztazích a je v něm samozřejmě i humor. Z hereckého obsazení se mi nejvíce líbil výkon Vilmy Cibulkové.

• 2.5.2008  22:40

Předesílám, že mne s tímto filmem nepojí žádná nostalgie. Dobré herecké výkony, podmanivá scénická hudba, exteriéry jsou bezpochyby pastvou pro oči. Přestože dobrodružné filmy nejsou můj TOP žánr, mám mezi nimi oblíbence a Indy v porovnání s nimi není ničím výjimečný. Nejvíc se mi líbila nadsázka, která celý film provází.

• 26.7.2006  21:42
    Drž hubu! (2003)

Francis Veber zkrátka drží tradici zábavné francouzské komedie! Tato je velice povedená, velice příjemná oddychovka. K 5* tomu chybí třeba nějaká scéna, která by se divákovi zaryla do paměti nebo tak něco... Ale je to KOMEDIE, která plní své poslání a POBAVÍ. A nemusí tam být mnoho postav, děj se odehrává převážně v ulicích Paříže, stačí vtipné konverzačky nebo situační humor. A určitě by tento film neměl přehlédnout ten, kdo má rád filmy Uprchlíci či Otec a otec. ;-)

• 23.7.2006  12:51

Napadlo mě, jestli těmi 3* tomuto filmu nekřivdím. Ale koukám, že ostatní hodnocení se příliš neliší... Pamatuju si, že se mi kdysi tento film líbil, ale teď už mi nepřipadá příliš zajímavý. Ale: má dobrý námět, místy pobaví a je třeba ocenit i originalitu. 60 %

• 15.8.2009  01:42
    Díra (2001)

Náměty, kde se skupina lidí ocitne na opuštěném místě a jeden po druhém se pozabíjí, mě už pomalu začínají unavovat. Ať už je toto hororové téma zpracované lépe nebo hůře, přistupuji k těmto filmům s rezervou, trochu jako k pokleslé zábavě, která disponuje minimem smyslu, ale když je to dobře natočené, jsem ochoten dát nadprůměrné hodnocení. Díra se vcelku povedla (myslím, že jak filmově, tak žánrově), napjatý jsem u té obrazovky byl, překvapený tím, co se tam dělo, také. Co se týče sousedních komentářů, nesouhlasím s tvrzeními o předvídatelnosti, špatnému poskládání atp. Možná to platí pro skalní fanoušky žánru. Já na tyto filmy denně nekoukám, takže jsem možná ono "žánrové klišé" spolknul i s navijákem...

• 4.9.2006  17:41

Další článek v sérii českých filmů, které fungují již několik desetiletí a baví další a další diváky!!

• 23.11.2008  19:47
    Děti noci (2008)

Film, který podobně jako o rok mladší Pusinky vybočuje ze současného českého mainstreamu. Komorní, naléhavý příběh, který by měl diváka donutit k zamyšlení. Emocionalita zde není samoúčelná.

• 12.5.2009  23:21

Jestli si dobře vzpomínám, tak jsem tenhle záhadný film viděl poprvé někdy v 90. letech ve školní družině. Po cca 10 letech jsem měl možnost se na něj podívat znovu. Ne však s dabingem, ale v originále. Nechci se rozplývat nad záhadným působením tohoto filmu, ale některé věci stojí za zmínku. Například to, že mi během scény, kdy onen šílený malíř pronese "malíři z celého světa čekají na naše štětce" problesklo hlavnou, jak šíleněji mi to znělo v češtině před lety, kdy jsem to viděl poprvé.

• 30.12.2006  16:22

Na vysoké hodnocení příliš nepřesvědčivé, na nízké hodnocení zase velice slušné po filmařské stránce. Takže za tři.

• 21.8.2006  18:03

První setkání s rodinou Homolkových začne výletem do lesa, později se přesune do pražského bytu, kde obě rodiny bydlí. Skoro celý film se odehrává ve zmiňovaném bytě a je založen na hláškách a komických situacích ... "To jsou od vás ty rány? To je strašný! - Jaký rány, prosím vás...? No copak je neslyšíte, dyť to se rozlejhá po celym domě... - A vy je slyšíte? No ježíšmarjá! - To jsem blázen... - No já taky ale!" Režisér Jaroslav Papoušek se podílel jako scénárista na filmech Miloše Formana (Černý Petr...), můžete si tedy všimnout jisté podobnosti... Například Josef Šebánek si ve filmu Lásky jedné plavovlásky zahrál podobnou roli.

• 18.6.2007  19:44
    Evita (1996)

Slavný příběh, nádherné písně, hvězdné obsazení a velice pěkné zpracování. Kdybych hodnotil 5*, bylo by to hlavně za hudební stránku, ale jako film to na plný počet není. Přesto je Evita beze sporu špičkou mezi muzikály.

• 4.7.2006  22:49
    Fantomas (1964)

Klasická francouzská zábavná komedie (ostatně jako většina z 60. a 70. let minulého století) s příběhem, napětím a humorem. Film má v sobě takové tři hlavní dějové linie: Krádež šperků v masce Fandora, přepadení herny v masce Juva a únos dvou zmiňovaných v masce vězeňského dozorce. Děje v dalších dvou dílech už podle mě více navzájem navazují. A taky jako Paldiniho mě k tomuto filmu vlastně přivedl seriál Arabela.

• 4.7.2006  23:11

Přiznám se, že jsem čekal, že Fantomas bude dopaden... Jinak tento film docela rovnoměrně uzavírá celou trilogii, komisař Juve ve Skotsku chrlí jednu hlášku za druhou - "Přijedu inkognito. Tentokrát mi ten darebák neupláchne!"

• 4.7.2006  23:03

Druhý díl Fantomase rozhodně nepostrádá to dobré z jedničky. Film má rychlejší tempo a obě strany (Fantomas vs. policie) zde mají svá "chytadla" :-) Ta záporná strana má velký zájem o vědu a vlastní létající auto a ta kladná zde používá Fantomasovy masky nebo speciální doutníky :)

• 24.2.2007  10:46

Filmy o filmu jsou výborná věc a u T2 to platí dvojnásob!

• 12.8.2007  19:24
    Flashdance (1983)

Méně výrazné než pozdější Hříšný tanec - aspoň z pohledu dnešního publika.

• 24.7.2006  23:22
    Forrest Gump (1994)

Nádhera, krásně podané, prostě klobouk dolů!

• 6.10.2007  15:28
    Fotr je lotr (2000)

Na to, že tento film je založen na jediném nápadu, je celá zápletka velmi dobře rozpracována. Akorát scéna s požárem v zahradě byla přehnaná. De Nirovy výrazy jsou úsměvné a zároveň při nich naskakuje husí kůže. Ben Stiller se do tohoto typu rolí opravdu hodí!

• 12.7.2008  14:47

Celkový dojem z tohoto filmu mám dobrý, přestože jsem tu kriminální část moc nepobral. Když pro zachycení myšlenky stačí vidět zápletku a epilog, není to to pravé...

• 10.4.2007  18:06

Mně se to líbilo. Především to, že nejde o náročný film. Co se týče hereckých výkonů, souhlasím, že jsou vynikající (nejnáročnější úlohu měla podle mě Natalie Portman, ale i Javierovi Bardemovi a Stellanovi Skarsgårdovi jsem jejich postavy uvěřil).

• 10.8.2007  22:31

Louis de Funès coby majitel jednoho velkého restaurantu. Tradiční funèsovský humor - třeba kdy dá Septim klavíristovi pokyn, aby přepsal státní hymnu, kterou hraje celý orchestr, pro tři muzikanty. Za to, že se toho úkolu zhostí, mu pak přivře ruce do klavíru... Souhlasím, že první polovina je lepší (to je jedna perla za druhou - Pojďte sem a napište mu trestné body! nebo Za trest opíšete ?krát menu!!). V té druhé jsou některé scény přehnané (jízda autem po střeše). A ta pointa mi také neseděla.

• 7.12.2007  22:42
    Gympl (2007)

Výborné po technické stránce - vynikající akční kamera, perfektní režie, střih a v neposlední řadě také hudební doprovod. K hercům nemám žádné výhrady. A je to právě Gympl, v němž se soustředila pozornost i na dívčí charaktery. Přestože charaktery filmových postav jsou často daleko složitější, tady jsem byl opravdu příjemně překvapen. Minimálně v tomto ohledu je Gympl o třídu lepším filmem než třeba Rafťáci...

• 19.8.2006  22:09

Velice povedený válečný film obsahující několik nečekaných zvratů... Množství akčních míst je akorát, první polovina má hodně napínavou atmosféru (noční hlídky vojáků v opuštěném zasněženém místě...).

• 21.8.2006  18:36

Homolkovi si pořídili auto a výletují po všemožných místech (letiště, rodný kraj paní Homolkové...). Dávám 3*, protože tam jsou místa, při kterých jsem se nudil.

• 12.11.2006  13:27

Poněkud zvláštní druh komedie, ale některé humorné scény se povedly. A nechybí ani pár vtipných hlášek. Celkový verdikt: ujde to. 60%

• 12.11.2006  13:42

Prázdnota, prázdnota, prázdnota, ........ Dva předchozí díly buď pobavily nebo vyvedly z míry, ale tohle je nuda, nuda a nuda.

• 21.8.2006  18:48

Třetí díl se od ostatních liší rozvleklejším dějem a více postavami. Někomu možná vadí, že už to nemá takovou tu atmosféru "jednoho bytu", kde je děj založen hlavně na konverzačkách... Ale bezpochyby jde o povedenou komedii.