Joeey

Joeey

komparzista

• 26.2.2007  08:56

Zda jsou ve filmu zachována historická fakta, to - zvlášť u takto zásadní historické události - přísluší soudit snad jen historikům. Film je velice povedený, počínaje herci, (ne)konče napínavou atmosférou...

• 21.6.2007  22:20

Skutečně něco jako pozdější Klub sráčů, akorát je tady míň nechutností. Začátek mi připomínal nepovedenou roztřeštěnou cartoonovku. Ty titulky oznamující aktuální lokality tam dali určitě záměrně, aby ještě více upozornili na "kvalitu" scénáře. Sranda od začátku do konce to určitě není, ale hity, které ve filmu zazní, celkový dojem trochu navýší.

• 11.11.2006  19:58

Nádherně napsaný příběh, výborní herci, příjemná atmosféra - na to vše divák narazí při sledování Obecné školy. Pamatuju si, že jsem se na tento film rád koukal i jako malý, když jsem o poválečném dění v Československu ze školy nic nevěděl - toť pro dokreslení zmiňované atmosféry... Když si to teď pustím, nacházím tam další zajímavosti... Jako příklad bych uvedl scénu na konci filmu (školní vystoupení), kdy učitel Hnízdo drží za límec v jedné ruce žáka v uniformě spojeneckého vojáka a v druhé ruce žáka v uniformě ruského vojáka. Film je doprovázen příjemnou hudbou a samozřejmě nechybí HUMOR... "Je-li ruka nastřelena, tak v žádném případě!"

• 25.1.2009  22:39
    Oběti - Karambol (E08) (epizoda) (2008)

Hlavním problémem této inscenace je neuvěřitelnost charakterů některých postav (zejména právník Pavel).

• 4.2.2009  01:07

Je pravda, že těch zvláštních podobenství je zde přespříliš a mně rovněž často unikal jejich význam. Chyby, které zmiňují recenzenti, tu prostě jsou a když k tomu připočítám depresivní atmosféru v příběhovém polotovaru tvořící zápletku celého filmu, musím dát jen tu jednu hvězdičku. A ještě něco... jestli tenhle film něčím opravdu není, tak filmem dramatickým.

• 2.7.2009  00:18
    Ochrana svědků (TV film) (1999)

Filmy o rodině na mě většinou silně dolehnou. Tento výtečný televizní film se může pyšnit hereckými výkony i neotřelou zápletkou. Ochranu svědků rozebírá (v různé míře) kdekterý kriminální seriál, zde se nám však autoři snaží přiblížit fungování celé jedné instituce zabývající se změnami identit.

• 3.5.2008  12:49
    Once (2007)

Film se sympatickými protagonisty, příjemnou hudbou, jenže slabý co do filmového vyprávění. Prostě nedrží správně pohromadě. Chvílemi máte pocit, že sledujete pásmo hudebních klipů, chvílemi zase že sledujete reportáž nebo životopisný dokument. Ale charizma titulních postav (jak už jsem zmínil) je natolik silné, že těm písním, které jsou mimo můj hudební vkus, dodá ten správný náboj. No a Oscar / Falling Slowly? - CONGRATULATIONS GLEN & MARKÉTA!

• 23.6.2009  23:54
    Operace Silver A (TV film) (2007)

Jde o velmi dobře natočený televizní film, který si 4* určitě zaslouží. Co se týče herců, líbil se mi výkon Davida Švehlíka a Kláry Issové, naopak mě úplně nepřesvědčila Tatiana Vilhelmová a Jiří Dvořák. Děkuji účastníkům diskuse za odkazy na texty týkající se kontroverze, která tento snímek provází.

• 13.7.2007  18:27
    Oskar (1967)

Na film přehnaně ztřeštěné! V divadle by se mi nejspíš tajil dech, kdyby představitel hlavní postavy, Bertranda Barniera, hrál takto dynamicky po celou dobu představení. Louis de Funès si samozřejmě zaslouží poklonu, ale tenhle příběh mi do filmu moc nesedí. Je to však tak bláznivé, až je to hezké. A za ty záměny kufrů, na čemž stojí pointa, stejně ty 4* musím dát.

• 18.6.2006  21:58
    Ostrov smrti (2003)

Nemůžu si pomoct, ale mně tento film po filmařské stránce nepřipadá vůbec špatný (líbil se mi střih). Chyb, které zmiňuje Djkoma jsem si ani nevšim... Řekl bych, že jde o normální standard.

• 5.7.2006  11:23
    Otec & otec (1983)

Další bravurní francouzská komedie od Francise Vebera založená na odlišných povahových vlastnostech hlavních hrdinů. Opět výborné komické situace, hlášky a špetka vážnosti (hlavně ke konci filmu).

• 6.6.2006  17:26

Film už v prvních záběrech (ještě před titulkami) působí strašidelně. Netvor jako hlavní postava je skoro do poloviny filmu zabírán z pohledu 1. osoby, takže divák vidí jen svíce, se kterými chodí po temném zámku, a slyší jeho hlas. Pak nastane okamžik, kdy jej kamera poprvé zabere od ruky (dá-li se to tak říct :)) až po hlavu. A do toho začnou hrát strašidelně varhany... Atmosféra je natolik působivá, že jako malý jsem tento film dokoukal do konce až na několikátý pokus... Určitě doporučuji!

• 26.5.2008  10:55

Neuvěřitelně stupidní a nechutný film. Tohle není žádná komedie ani moralitka, tohle je PLIVANEC, který dvě hodiny stýká po obrazovce. Ještě teď se mi zvedá žaludek.

• 2.9.2006  15:31
    Pearl Harbor (2001)

Přiznám se, že ta romantická část mě oslovila více. Ve filmu spíš oceňuji příběh, nápad atd., takže ty často zmiňované akční scény... no... hlavní je, že to dohromady vytvořilo nádherný film!

• 29.1.2009  23:10

Tradičně konstruovaný pohádkový příběh, ovšem s minimem pohádkové atmosféry. J. Mádlovi a T. Voříškové jsem prostě prince a princeznu neuvěřil. Ostatní herci, kterým postavy sedly, zase nepředvedli nic, co bychom u nich už z dřívějška neznali (výjimku tvoří pouze Miloš Forman ;-)

• 8.7.2007  14:28
    Pelíšky (1999)

Do mého filmového TOP žebříčku se Pelíšky nejspíš nikdy nedostanou, ale musím říct, že jde o neopomenutelnou ukázku toho, co je to fungující scénář, co jsou to výborné herecké výkony, zkrátka co je to kvalitní film! Z herců musím vyzdvihnout hlavně Miroslava Donutila s Jiřím Kodetem. Jejich odlišné postavy jsou vynikající. Šedesátá léta znám pouze z vyprávění, takže nemůžu hodnotit dobovou věrohodnost.

• 9.9.2007  21:59
    Philadelphia (1993)

Nejtragičtější film, který jsem zatím viděl. Tom Hanks se hlavní role zhostil maximálně profesionálně. Denzel Washington mě v tomto filmu hodně zaujal přesvědčivým ztvárněním advokáta.

• 24.4.2009  23:26
    Pierre Richard (TV film) (2005)

Jelikož znám řadu Richardových filmů pozpátku, připadal mi tento dokument o tomto vynikajícím herci příliš stručný. Obsah trefně shrnul pshimi.

• 28.12.2008  23:44

Asi jako každého fanouška Jamese Camerona i mě zajímalo, jak vypadá ten film, který v režisérově osobním i tvůrčím životě sehrál onu zvláštní roli, jejíž výklad se různí. Ať už to bylo jakkoli, já jsem se díky Pirani 2 konečně seznámil z ukázkovým béčkovým filmem a nutno dodat, že jsem se nenudil... Zápletka i pointa je sice jak z aprílového dílu Pobřežní hlídky (vyjma těch hororových prvků samozřejmě), ale natočené to není nejhůře. Co se týče herců, tak třeba Lance Henriksen zahrál suverénního policistu docela dobře.

• 28.12.2007  01:26
    Playgirls (1995)

Když od filmu čekáte úplně to nejhorší, těžko vás v něm může něco zklamat. A opravdu jsem během sledování tohoto filmu vůbec žádné zklamání nepociťoval! :-D No ale abych se konečně vyjádřil: 1* za hudbu a za to, že z tématu toho stejně víc vykřesat nešlo.

• 29.12.2007  01:32
    Playgirls II (1995)

Jednička měla zápletku a trochu co říct.. jiná věc je ta forma ;-( Dvojka je drsnější, podivnější, přesto pořád ještě koukatelná.

• 16.8.2007  18:36

Nezáživný příběh, nezáživné téma. Na jedno podívání dobré...

• 17.3.2009  14:26

Jediné, co je na tomto filmu zajímavé, je zápletka a práce maskérů. Filmařsky jde o dílo bez nápadu, ve srovnání s Forrestem Gumpem mnohem méně bezprostřední. Když už jsem u toho srovnávání, tak třeba takový Milionář z chatrče, Buttonův vrstevník, byl napínavý film se zajímavou (neříkám originální) konstrukcí vyprávění. Tím se Benjamin Button pochlubit nemůže. Herci nebyli příliš výrazní, otázkou je, zda to ve filmu tohoto typu vůbec lze. Takže: Nevím, co tento film chtěl říct, zda měl dojmout či šlo jen o přehlídku filmových masek...

• 22.10.2006  13:40

Akce a vtip jsou v tomto snímku zhruba na stejné úrovni, avšak celý příběh je založen na kriminální zápletce. Ani po jistém počtu zhlédnutí jsem neměl jasno v tom, jestli hlavní hrdina je ve skutečnosti Cerutti nebo Borowitz... Až tady v obsahu filmu jsem si přečet, že Borowitz. :-)

• 21.8.2008  18:55
    Policajti z předměstí (TV seriál) (1999)

Neuvěřitelně hloupý seriál. Jediným dějem je příchod nového šéfa a neustálé maření jeho dalšího povýšení. Pro výsledek, jenž vzešel z tého "zápletky", nemám slov.

• 20.8.2007  22:32
    Pomáda (1978)

Typický příklad naprosto pohodového filmu. Jednoduchý děj, trocha humoru a hlavně písňové hity podpořené skvělými tanečními kreacemi.

• 21.8.2007  11:51
    Pomáda 2 (1982)

Udělat z muzikálu nudnou podívanou, to chce kumšt. Písně absolutně nevýrazné, herci ujdou (když si uvědomíme, že v tomto žánru stačí, když působí uvolněně a sebevědomě) a choreografie tanců sice není nejhorší, ale s jedničkou si prostě nezadá.

• 29.9.2007  00:03
    Ponorka (1981)

Profesionálně natočený filmový epos. Příběh jsem asi nestrávil úplně, protože je utkaný fakt neuvěřitelným způsobem (válečný děj, charaktery postav). Stísněný prostor v ponorce zajistí patřičnou atmosféru. Ovšem v porovnání s dalšími válečnými filmy mě tento zas až tak neoslovil.

• 2.7.2009  18:56

Začnu reakcemi na ostatní komentáře. Co se týče negativních hodnocení, tak tam bych souhlasil jen s těmi retrospektivami. S čím však nesouhlasím, je kritika hereckého obsazení. Gedeon Burkhard zvládl hlavní roli velmi dobře a ani další (známí) herci rozhodně neubírali filmu na celkové působivosti. Neznámé tváře bývají pro filmy, které mají věrohodně popsat vážnou událost, přínosem, ale tenhle film podle mě funguje i se známými herci. Vlastní hodnocení bych shrnul takto: Profesionálně natočené drama, které navzdory dlouhé stopáži upoutá pozornost od začátku až do konce.

• 9.8.2007  21:59

Tance, španělské rytmy, kostýmy, hudba... trochu western? Tak to bude asi důvod, proč mě tohle vůbec nezaujalo. Nejlepší film s Funèsem to rozhodně není.