Joeey

Joeey

komparzista

• 24.6.2009  00:15

Adaptace - neadaptace, já jsem se nenudil, ba jsem byl nadšen z toho, co jsem v tomto filmu viděl. O divadelní hře jsem nikdy neslyšel, pointu jsem dopředu neznal, tudíž mě při té podívané nemohlo nic zklamat. Některé přehnané (hůře uvěřitelné) reakce postav měly možná zdůraznit, co tyto postavy právě prožívaly. Nemyslím si, že by někdo z herců některou z postav zahrál špatně. O postavách toho víme velmi málo, film moc nezachází do detailů, takže není kde vzít argumenty o tom, zda se některá postava chová nepřirozeně atp.

• 23.6.2009  23:54
    Operace Silver A (TV film) (2007)

Jde o velmi dobře natočený televizní film, který si 4* určitě zaslouží. Co se týče herců, líbil se mi výkon Davida Švehlíka a Kláry Issové, naopak mě úplně nepřesvědčila Tatiana Vilhelmová a Jiří Dvořák. Děkuji účastníkům diskuse za odkazy na texty týkající se kontroverze, která tento snímek provází.

• 12.6.2009  15:55

Já jsem se u tohohle filmu docela pobavil. Nepopírám, že jde o hodně nenáročnou zábavu s tisíckrát omílanou zápletkou, ale co na tom? Jinak souhlasím, že Diane Kruger v tomto filmu nepředvedla příliš kvalitní výkon.

• 24.4.2009  23:26
    Pierre Richard (TV film) (2005)

Jelikož znám řadu Richardových filmů pozpátku, připadal mi tento dokument o tomto vynikajícím herci příliš stručný. Obsah trefně shrnul pshimi.

• 11.4.2009  00:54

V tomto případě - stejně jako u Spielbergova Mnichova - je základní znalost událostí, o nichž film pojednává, jedním z předpokladů dobrého filmového zážitku (u Mnichova to byla nutnost). Jelikož jsem na to šel do kina v ten samý den, kdy jsem o filmu poprvé slyšel, nebyl čas na (nezbytný) historický brífink. Přesto můj první dojem je, že Baader Meinhof Komplex je vcelku srozumitelná dechberoucí podívaná, dobře natočená i zahraná.

• 10.3.2009  21:53

Co dodat? Snad jen konstatování, že jedině tehdy, když se spojí filmařská zručnost s citlivým tématem, může vzniknout snímek jako Milionář z chatrče.

• 5.3.2009  16:15
    Ďáblova lest (TV seriál) (2009)

Skvělá práce! Já byl teda přikován k židli i v té druhé polovině třetího dílu, který řada z vás podrobila kritice. Nemůžu posoudit, nakolik se film opírá o skutečná fakta. Já si nepřál nic víc než zajímavou a napínavou detektivku... a také jsem se jí dočkal! Určitě se nebudu přít s někým, kdo tvrdí, že Ďáblova lest má nějakou hlubší myšlenku... Ano, v této inscenaci by se našly pasáže podněcující k zamyšlení, ale mě v tomto případě uspokojila ta poctivá filmařina se spoustou zdařilých hereckých výkonů. Vedle hereckých stálic filmu i televize musím pochválit Terezu Voříškovou. Svou vedlejší roli zvládla s přehledem.

• 24.2.2009  21:30
    Ragtime (1981)

I přes dokola omílanou značnou nesourodost děje si mě tenhle film získal. Film o tom, že si člověk nemůže být nikdy ničím jistý. Při sledování jsem ty 3 dějové linie nijak neřešil, vstřebával jsem film tak, jak šel... Jestli se ty příběhy někde protly (a v čem), to mi možná uniklo, nicméně pro mě je hlavní výpovědí tohoto filmu ukázka síly nenávisti, pokrytectví a moci, níž je celá podívaná šokujícím způsobem zakončena.

• 4.9.2008  13:38
    Tootsie (1982)

Humorné, nápadité, herecky takřka dokonalé, protože ne každému se podaří dostat komiku a profesionální herectví do takové rovnováhy, jako se to v Tootsie povedlo Dustinu Hoffmanovi. Film má perfektní rozjezd, dobré tempo, ale ke konci trochu ztrácí dynamičnost, což ubírá na celkovém dojmu z jinak velmi zdařilé komedie. Musím však říct, že na takovéto filmy je radost koukat!

• 26.7.2008  02:22

No prosím... Luc Besson mě nakonec dostal zpracováním historického příběhu. Milla Jovovich se sice do role Johanky moc nehodí (reputaci jí nejen u mě pokazil do určité míry dabing), ale film celkově je velice povedený. Sběr historických nesrovnalostí není cestou k zážitkům ze sledování filmů tohoto druhu.

• 13.7.2008  15:34

Film, který asi nejvíc pochopí životem zkušený divák. Já mohu říct, že to je velice hezky odvyprávěno, a i když jsem všechny postavy, resp. jejich jednání, nepochopil, myslím si, že herci hráli moc dobře a i scénář se povedl.

• 23.3.2008  23:44
    Louis de Funès (TV film) (2003)

Životopisný dokument, jak má být! Louis de Funès patří spolu s Pierrem Richardem k hercům, u jejichž filmů jsem vyrůstal, přestože byly natočeny 15 let před tím, než jsem se narodil. V dokumentu o mistrovi vypráví řada francouzských režisérů, více mne však zaujaly výpovědi jeho hereckých kolegů: Michel Galabru (rotmistr Gerber z Četníků), Claude Gensac (nejčastější mistrova filmová partnerka) nebo Maurice Risch.

• 16.3.2008  00:37

Při sledování slavné úvodní sekvence jsem byl stejně jako řada dalších pohlcen neuvěřitelně realistickou válečnou atmosférou. Stále jsem však spekuloval, jak se tohle mohlo natočit... Na kolik kamer to mistr Spielberg jel, nevím, ale při té vybroušenosti co do přehlednosti a návaznosti jednotlivých scén mě napadlo, že asi muselo dát dost práce pohlídat, aby jedna neviděla druhou :-) Na závěr musím složit poklonu českým kaskadérům, kteří se na filmu podíleli (Martin Hub v tomto filmu dostal mluvenou roli podobnou té v Titanicu).

• 2.3.2008  00:30
    Kvaska (2007)

Nemám rád písničky D. Landy. I když našla by se možná výjimka... Když v rádiu jeden čas neustále dokola omílali Touhu, často mi to zvedlo náladu. Jelikož mám rád filmové muzikály, musím Kvasce vytknout základní muzikálový nedostatek, a to že stojí jen na jednom hitu. Je to však zručně natočený film, z herců hodně vyčnívá Roman Pomajbo. Postava, kterou hraje, sice není nijak zvlášť propracovaná, nicméně zahrál ji výtečně. Jinak je Kvaska fakt příjemnou oddychovkou. Šmitec, dávám 4*.

• 19.1.2008  19:47
    Rain Man (1988)

K Dustinu Hoffmanovi chovám respekt jako k velké herecké třídě, ale co furt všichni máte s tím Cruisem? To, co předvedl v tomto filmu, JE kvalitní výkon. Ke scénáři jsem zde zahlíd´ pár výhrad, a tak dodám, že road movie je žánr, který podle mě z principu nemůže být spontánní a bez jediného hluchého místa. Film určitě nemá špatný scénář. Tak jako tak mi Rain Man utkvěje v paměti také proto, že jde vlastně o první road movie, která se mi nepříčila. ;-)

• 5.1.2008  22:36
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Tento seriál na mě působí příliš umělecky. Nepřirozené dialogy (obsahem, ne projevem) jsou zde sice poslechovou lahůdkou, ale ubírají na celkové přesvědčivosti. Ale to je prý už v Poláčkově knize, kterou jsem, přiznávám, nečetl.

• 31.12.2007  01:08

Jé, to jsem si oddychl, že nejsem sám, kdo se nechal "zmást" tím distributorovým překladem :-) btw já dlouho o tomto filmu mluvil jako o Sám doma 3... Jako oddychovka to ale nemá chybu, zvláště díky hláškujícímu profesorovi Keenbeanovi!

• 5.12.2007  18:22
    Komando (1985)

Víte, jak coby cestující vystoupit z letadla rolujícího po startovací dráze? Nebo jak se beze zbraně ubránit čtyřem zabijákům s puškama? Ne? Tak zhlédněte tuhle pecku a budete chytřejší ;-) Neskutečné tempo, neuvěřitelná akce - to je Komando. Předesílám, že nostalgie v mém případě nepřichází v úvahu. Osmdesátky nepamatuji a Arnoldovu tvorbu jsem začal sledovat v podstatě nedávno. "Co jste s ním udělal? - Pustil jsem ho." nebo "Já se vrátím, Bennette." to jsou příklady některých hlášek (i když nemuseli opisovat zrovna z Terminátora...) Uznávám, že ve filmu je jedna přehnaná věc za druhou - počínaje bojovými scénami, kde protečou hektolitry krve, konče třeba tou telefonní budkou :-D Takže takhle :) P.S. Pozoruhodná rolička Billa Paxtona.

• 19.10.2007  18:13

Je pozoruhodné, jak tenhle film zafungoval (a funguje). Násilí ukazuje spíše v náznacích (rozhovor s dr. Lecterem, fotografie obětí). Alespoň ve srovnání s některými současnými filmy považuji většinu zdejších scén za "pouhé" náznaky. Mlčení jehňátek je film, který nechtěl šokovat, ale precizně odvyprávět napínavý příběh. Oscary zasloužené, protože v tomto filmu se tvůrcům skutečně povedlo vše, co patrně zamýšleli. P.S.: A to jsem si před projekcí 2x přečetl retro článek v Premiere... Čekal jsem tedy naprosté maximum.

• 6.10.2007  15:28
    Fotr je lotr (2000)

Na to, že tento film je založen na jediném nápadu, je celá zápletka velmi dobře rozpracována. Akorát scéna s požárem v zahradě byla přehnaná. De Nirovy výrazy jsou úsměvné a zároveň při nich naskakuje husí kůže. Ben Stiller se do tohoto typu rolí opravdu hodí!

• 19.9.2007  16:57
    Nebe (2002)

Dobré. Velice dobré. Děj není zbytečně protahovaný, místy překvapí, případně dojme. Musím tedy oponovat sousedním komentářům - v tomto filmu bylo všeho akorát. Nebyl jsem z něj unešen ani zklamán. Hlavní je, že ten čas u něho strávený nebyl promarněný. Krátce k postavám: Líbilo se mi, jak byla napsaná postava mladého strážníka-pomocníka... Tichý, nenápadný, a dokázal předvídat jednání všech okolo. 100% realističnost? K čemu...

• 14.9.2007  22:33
    15 minut (2001)

Poctivá kriminálka, co se příběhu týče. Akce, skvělí herci i trocha nadsázky. De Niro zde má svůj standard, Roden víc a víc překvapuje! Jen Oleg mi tam s tou kamerou občas neseděl.

• 5.9.2007  23:17
    Taxi, taxi (2000)

Lepší než jednička. Francouzi komedie prostě uměj - a to jak příběhové, tak bláznivé. Tahle patří k té druhé skupině mezi ty lepší. Svižné, pár slušných vtipů... A to stačí, ne? U tohoto žánru určitě.

• 2.9.2007  20:11
    Jurský park (1993)

...aneb jak může pověst dlouholetého výzkumu zkazit jeden výpadek proudu. Jurský park je zručně natočená dobrodružná podívaná pro celou rodinu. A není nad to, když na závěr člověk dinosaurovi nakope držku :-D

• 2.9.2007  13:15
    Kinsey (2004)

Skvělý Liam Neeson coby "ProK" ve VELMI otevřeném filmu, což se mi moc líbilo. Měl bych se podívat do encyklopedie, co to vlastně jsou ty žlabatky, které dr. Kinseyho neproslavily... (?)

• 31.8.2007  22:55
    Predátor (1987)

Špičkový akčňák už jen proto, že natáčení v pralese muselo dát pořádně zabrat. Zápletka i celý vývoj filmu připomíná Vetřelce (výsadek, jehož členy postupně likviduje neznámý tvor). Těžko říct, kdo je děsivější... Vetřelec řádil ve vesmíru, Predátor na Zemi...

• 30.8.2007  15:52

Russell Crowe a Renée Zellweger jsou v tomto filmu fakt sehraní! Působivé a napínavé zápasy, krásný příběh.

• 28.8.2007  14:48

Děj filmu není nikterak složitý - výpovědní hodnotu však má. "První krev tekla mně, ne jim!" Je to film o křivdě, o utrpení v druhé polovině minulého století.

• 28.8.2007  00:25

Pozoruhodný mix klasické De Nirovské gangsterky a napínavého thrilleru. Největším trumfem tohoto filmu je skutečně režie a zvuk. Právě kvůli zvuku, na který jsem četl spoustu chvalozpěvů ve zdejší diskuzi, jsem film zhlédnul podruhé a nakonec přidal hvězdičku. Hodně jsem váhal, ale ve srovnání s gangsterkama typu Goodfellas nebo Casino (a vůbec s většinou filmů M. Scorseseho - na gangsterky si totiž příliš nepotrpím), mě tenhle film zaujal a bavil.

• 27.8.2007  16:13
    Auta (2006)

Začátek je nejsvižnější ze všech animáků, které jsem zatím viděl. Když se však hlavní hrdina Blesk McQueen dostane do Kardanové lhoty, nastane na chvíli trošku pomalejší a méně zdařilá část filmu. Pak se ale rozjede příjemný příběh - sem tam s nějakou hláškou, nějakým tím ponaučením (to k těmhle filmečkům pro děti i dospělé přece patří, ne?) Technicky opět úchvatné, počínaje pokrokovou animací a nepostrádaje filmařský cit autorů - od povedeného scénáře po perfektní prolínání jednotlivých scén (hlavně těch ze stadionu). A vyjádřit animákem nějaké poselství nebo dojmout - v tom Pixaři nemají konkurenci ... "Čas od času je fajn trochu zpomalit."