Joeey

Joeey

komparzista

• 19.8.2007  23:52
    Výkupné (1996)

Spíše průměrné, ale nebyl by to Ron Howard, kdyby něčím nepřekvapil. Za pointu, která mi určitě nepřišla předvídatelná (asi jsem ještě moc krimi filmů neviděl...), dávám čtvrtou hvězdičku.

• 13.8.2007  19:04
    Kytice (2000)

Celkový dojem by byl 3*. Ale za technické zpracování musím hvězdičku přidat.

• 12.8.2007  19:19

I když pro mou generaci to není klasika, nemohou Hříšný tanec díky písničkám, které se stále hrají, přehlédnout ani nejmladší diváci.

• 10.8.2007  22:31

Louis de Funès coby majitel jednoho velkého restaurantu. Tradiční funèsovský humor - třeba kdy dá Septim klavíristovi pokyn, aby přepsal státní hymnu, kterou hraje celý orchestr, pro tři muzikanty. Za to, že se toho úkolu zhostí, mu pak přivře ruce do klavíru... Souhlasím, že první polovina je lepší (to je jedna perla za druhou - Pojďte sem a napište mu trestné body! nebo Za trest opíšete ?krát menu!!). V té druhé jsou některé scény přehnané (jízda autem po střeše). A ta pointa mi také neseděla.

• 30.7.2007  23:21

Milé překvapení! Od Pelíšků jsem šel s hodnocením každého Hřebejkova filmu o hvězdičku níž a Kráska to s podporou skvělých hereckých výkonů a soundtracku vytáhla o dvě výš! Taková reputace a podívejme: Kráska měla srozumitelnější a přesvědčivější příběh než třeba o rok mladší Slámův hit Štěstí. Hvězdou číslo jedna je bez debat Jiří Schmitzer (z jeho postavy otčíma jde fakt děs!), pak samozřejmě Jana Brejchová, charismatický gentleman Abrhám a tak dále. I výkon Ani Geislerové byl nejlepší z jejích filmů, které jsem zatím viděl.

• 30.7.2007  14:50

Uznávám, že jde hlavně o rekapitulaci toho, co už známe ze seriálu. Většina fórů je opravdu okopírovaná, takže by pro největší fanoušky pana Beana šlo udělat kvíz s názvem "Která epizoda to byla?" Scéna, kdy Bean ztratí autobusovou jízdenku a značne ji "pronásledovat", vážně nedává smysl. Tolik kritika. Beanovy původní skeče zbožňuji a i jeho druhé vystoupení ve filmu mě vcelku pobavilo (V.I.P. legitimace na festivalu v Cannes, jízdní kolo přejeté tankem ... aneb k čemu je dobré nikdy nevypínat videokameru :-D). Filmových komedií je spousta a ne každá dokáže v takové míře pobavit.

• 29.7.2007  21:54
    Apollo 13 (1995)

Kosmonautika mě nikdy moc nezajímala, na tomto filmu oceňuji hlavně technickou stránku. Člověku, který v tehdejší době nebyl na světě a jména těch všech kosmonautů zná jen z doslechu, film nijak závratnou porci napětí nepřichystá. Zfilmovat skutečnou událost (zvlášť z moderní historie) je velmi náročné a zde hodně zaujme plejáda známých herců.

• 20.7.2007  00:04

Zdařilé herecké výkony, dvojice Crystal / De Niro mě pobavila. Film jako bláznivá komedie funguje - a to je hlavní. De Niro mi do komediálních rolí sedí a bezpochyby je bravurně zvládá! Nechybí vtipné hlášky a musím pochválit také český dabing.

• 13.7.2007  18:27
    Oskar (1967)

Na film přehnaně ztřeštěné! V divadle by se mi nejspíš tajil dech, kdyby představitel hlavní postavy, Bertranda Barniera, hrál takto dynamicky po celou dobu představení. Louis de Funès si samozřejmě zaslouží poklonu, ale tenhle příběh mi do filmu moc nesedí. Je to však tak bláznivé, až je to hezké. A za ty záměny kufrů, na čemž stojí pointa, stejně ty 4* musím dát.

• 8.7.2007  15:03

Scéna, která mi utkvěla v paměti, je ta, kdy Prohaska (Jaroslav Dušek) vyběhl od Čížkových a zabránil gestapu v kontrole domu se slovy, že tam bydlí pouze řádní němečtí občané, a mával přitom nějakou legitimací. Myslím, že film dokázal nastínit, jaký strach a pocity beznaděje lidé v té době utrpěli.

• 22.6.2007  22:11

Bravurně natočené, povedená hudba, akce skoro od začátku až do konce. Na druhé straně herci nemají moc prostoru - přesto však hráli velmi dobře! - a nemůžu říct, že by na mě film dolehl natolik, abych se při jeho sledování vydržel po celou dobu soustředit.

• 18.6.2007  19:44
    Evita (1996)

Slavný příběh, nádherné písně, hvězdné obsazení a velice pěkné zpracování. Kdybych hodnotil 5*, bylo by to hlavně za hudební stránku, ale jako film to na plný počet není. Přesto je Evita beze sporu špičkou mezi muzikály.

• 3.6.2007  20:43

On měl Duchemina ml. hrát Pierre Richard??? To jsou věci ;-) Jinak jde o velmi dobrou komedii, hlavní hrdina - degustátor to nemá ve své práci vůbec jednoduché... Tricatelova hláška na konci filmu mluví za vše. "Snad můžeme udělat několik gulášových konzerv navíc." :-D

• 3.6.2007  20:22

Mě to také přímo neohromilo, ale Funès je zde - jako ve většině dalších svých filmů - vynikající.

• 2.6.2007  22:14

Viděl jsem to paradoxně dřív než jedničku a ani její "dodatečné" zhlédnutí u mě tento film nesnížilo. Pěkný příběh jdoucí ve stopách svého předchůdce, kterého hodně vyzdvihovaly dnes už kultovní písně. Tím ale nechci říct, že hudba ve dvojce je špatná.

• 2.6.2007  15:23
    Na dotek (2004)

Nemůžu říct, že bych tento film celý pochopil. Možná za pár let, možná mi tento žánr prostě nesedí. Je to však velmi zručně natočené. Z herců byl nepřesvědčivější Clive Owen, Jude Law mě příliš neoslovil, nicméně jeho postava byla herecky náročnější. S hodnocením Natalie Portman a Julie Roberts jsem měl u tohoto filmu podobný problém jako uživatel Rob Roy...

• 21.5.2007  16:28

Stále kouzelné. Dnes překrásná animace, tehdy určitě navíc pokroková. Trpaslíci a zvířátka jsou (technicky) více v popředí než lidské postavy, které nejsou tak propracované. Ale to se nám to hodnotí... po 70 letech :) Scénická hudba a grafická stránka filmu mi trošku připomínaly nejstarší díly Toma a Jerryho, kteří přišli na scénu o pár let později.

• 22.4.2007  15:21
    Smrt na webu (2003)

Mě to zaujalo. Filmy, které zmiňuje mis-ko, jsem v době zhlédnutí tohoto zatím neviděl; tím ale nechci říct, že jinak bych tento film odsoudil... Má to bravurní rozjezd, detektivní zápletku a s herci jsem byl také spokojen. Edward Furlong jako představitel počítačového hackera Thomase úspěšně táhne celý film. Mimochodem všimli jste si, že jedna z postav má ve své knihovně knihu "The Joke" od Milana Kundery...? ;-)

• 10.4.2007  18:06

Mně se to líbilo. Především to, že nejde o náročný film. Co se týče hereckých výkonů, souhlasím, že jsou vynikající (nejnáročnější úlohu měla podle mě Natalie Portman, ale i Javierovi Bardemovi a Stellanovi Skarsgårdovi jsem jejich postavy uvěřil).

• 9.4.2007  10:12

I u animáků lze prokázat filmařský cit a nápaditost. Úplně na začátku mě dostalo, jak si tvůrci pohráli se zaostřením popředí a pozadí. Když ty skvostné animace doplní pěkným scénářem, výsledek musí dopadnout dobře. Pixaři prostě uměj! Co se týče srovnání s Toy Story, tak Život brouka má holt nevýhodu v tom, že není No. 1. Oproti nesmyslům jako je třeba Shrek však jde o veledílo.

• 5.4.2007  11:50

Výtečný Edward Norton, Richard Gere mu zdatně sekunduje (rozhodně si nemyslím, že by hrál špatně). Souhlasím s tím, že konec se tvůrcům povedl.

• 5.4.2007  11:46
    Dablér (2006)

Těšil jsem se, že uvidím snímek Francise Vebera, klasika francouzské komedie, poprvé v kině. Bohužel. Takže s čím jsem se setkal, když Dablér vyšel na DVD? S povedeným filmem, který více než na herecké výkony sází na kvalitní scénář. Veber je mistr v tkaní příběhů napěchovaných humorem. Pár slov k ději: Pohotový kolemjdoucí - fotograf přistihne představitele (po zhlédnutí filmu zjistíte, proč jej nenazývám "majitelem" :-)) velké firmy s milenkou. Je tu však ještě jeden kolemjdoucí a jmenuje se Pignon !! Může v následující jeden a půl hodině být chvilku nuda? NEMŮŽE! A jak píše Historik, odkaz na Blbce k večeři je perfektní. "Víš, Francoisi, moje sbírka začíná být slavná... Jsem ve středu pozvaný na večeři jenom proto, abych tam mluvil o svých vývrtkách."

• 23.3.2007  22:16
    KOndoMEDIE (2001)

Od nejnovějších filmů F. Vebera se tento liší tím, že se věnuje konkrétnímu společenskému tématu (jako např. autorův režijní debut Hračka), čímž postrádá onen punc bláznivé komedie, který jeho nejnovější tvorbu provází. Tento film má, co říct, a pomáhá mu v tom výtečný scénář (u Vebera naprostá samozřejmost) i herci - nechybí ikony francouzského filmu (Depardieu, Aumont, Rochefort), ani režisérovi dvorní herci z jeho novějších filmů (Lhermitte, Auteuil).

• 21.3.2007  22:18
    Skála (1996)

Akční pecka to teda je, o tom se nedá polemizovat... Já filmu vytýkám to, že sice je skvěle sestříhanej, ale já měl při jeho sledování dojem, že nedrží úplně pohromadě. Na začátku hodně svižná zápletka, akce (přepadení armádního skladu, přemístění do pevnosti), ale pak tvůrci "odbočí" - ty honičky a scéna s vykolejenou tramvají mi tam vůbec neseděly. Když pak po této "odbočce" začne dobývání Alcatrazu dvojicí Cage-Connery, jsme opět doma - u Bayova akčního filmu.

• 8.3.2007  21:49

Zdařilý snímek plný humoru, hlášek a zvláštní atmosféry (při odchodu z kina jsem byl hodně v rozpacích a chvíli trvalo než jsem si utřídil dojmy z této podívané). Film má úžasný rozjezd, pád z kola ani časté letecké záběry na ulice a domy mi vůbec nevadily, ale ta balonová scéna v závěru mi přišla zdlouhavá. Herci vynikající - vedle Zdeňka Svěráka, jež postavu Tkalouna ztvárnil úžasně, a Daniely Kolářové mě zaujal Jan Budař. Předtím jsem ho viděl ve třech filmech, ale postava Úlisného (Tkalounova kolegy v samoobsluze) se mu opravdu povedla.

• 26.2.2007  08:56

Zda jsou ve filmu zachována historická fakta, to - zvlášť u takto zásadní historické události - přísluší soudit snad jen historikům. Film je velice povedený, počínaje herci, (ne)konče napínavou atmosférou...

• 25.2.2007  11:26
    Hra (1997)

Působivý thriller podpořený skvělým výkonem Michaela Douglase a pohlcující atmosférou. Celé je to přitažené za vlasy, ale to k thrilleru patří. Líbilo se mi, že úvod se nesnaží být kdovíjaký a jde se rovnou na věc. Pozoruhodné zvukové efekty, zejména tajemné tóny klavíru... "Jednoho dne vaše hra začne. Buď ji budete zbožňovat nebo nenávidět."

• 24.2.2007  10:46

Filmy o filmu jsou výborná věc a u T2 to platí dvojnásob!

• 20.2.2007  23:56
    Tanec s vlky (1990)

Režie, kamera, střih, výprava - to prostě nemá chybu... U té kamery bych zmínil tu scénu s lovením bizonů, ta je fakt mistrná! To, jak Kevin Costner zvládl pozici režiséra a hlavního hrdiny zároveň, obdivuji na filmu nejvíc. Tanec s vlky je rozvleklý film, ale drží se v podstatě celý ve stejném tempu, což je vzhledem k jeho délce veliké plus. Shrnul bych to takto: "Co se vleče, neuteče (nižšímu hodnocení bohužel)."

• 18.2.2007  11:31
    Vetřelec ³ (1992)

Myslím, že trojka není úplně jiná než předchozí díly. Vetřelec je i při třetím setkání stále děsivý a třeba ve srovnání s jedničkou jsem zde ocenil, že úvod není ve znamení přehlídky kosmických lodí... Ve filmu je zajímavá psychologie postav, možná až prvky thrilleru (hororový žánr však stále převažuje!) a celý film je velice depresivní. Co se týče triků a efektů, zaujal mě rozhovor Ripleyové s porouchaným Bishopem; no a ta kamera v těch tunelech (jak píše POMO) je vážně skvostná!