Joeey

Joeey

komparzista

1 4 6 8 9 10 11 následující >>
    • 2.7.2006  12:05

Extrémně přeplácaná komedie. Jeden z dalších hereckých koncertů L. de Funèse s tradičním repertoárem o příhodách jednoho vzteklého šéfa a zároveň panovačného manžela a otce. Tím jsem chtěl (schválně trochu ironicky) upozornit, že většina Funèsovek u mě klesá tím, že je neustále o tom samém. Senzační prázdniny se v něčem podobají komediím á la Pan účetní, zejména nadměrnou ztřeštěností (bláznivé komedie). I tyto komedie mám rád, akorát jsem si teď uvědomil, že zatímco u Pana účetního vznikaly další a další díly, filmy s L. de Funèsem jsou vesměs také o jedné a té samé hlavní postavě a lidech okolo ní, pouze s tím rozdílem, že se odehrávají pokaždé v jiném prostředí (četnická stanice, restaurace, škola, továrna...)

• 5.7.2009  16:00

I pro mě je to jedna z těch méně zdařilých Funèsovek. Louis de Funès mi v rolích továrníků nesedí tolik, jako třeba v rolích policistů (chcete-li, četníků ;-) nebo na opačné straně zlodějíčků (Smolař) atd. Tam má totiž vždy někoho nad sebou, kdo ho usměrňuje a komu se musí zodpovídat. Jakmile v jeho okolí nikdo takový není, jeho humor - zpravidla založený na pozici "kropiče" a "kropeného", jak to bylo krásně řečeno v dokumentu Louis de Funès aneb umění rozesmát - nefunguje naplno. Pouho pouhé bláznivé kreace, jaké vidíme zde, nestačí.

• 10.8.2007  22:31

Louis de Funès coby majitel jednoho velkého restaurantu. Tradiční funèsovský humor - třeba kdy dá Septim klavíristovi pokyn, aby přepsal státní hymnu, kterou hraje celý orchestr, pro tři muzikanty. Za to, že se toho úkolu zhostí, mu pak přivře ruce do klavíru... Souhlasím, že první polovina je lepší (to je jedna perla za druhou - Pojďte sem a napište mu trestné body! nebo Za trest opíšete ?krát menu!!). V té druhé jsou některé scény přehnané (jízda autem po střeše). A ta pointa mi také neseděla.

• 23.7.2006  11:36

Byl vyvinut preparát, který po aplikaci dokáže přeměnit špatný sen v dobrý; nejdříve je zkoušen na zvířatech, ale působí i na lidi. Prostě výborná zápletka, která tvoří zajímavý humorný příběh. Filmy Václava Vorlíčka a Miloše Macourka mají prostě nápad a originalitu, díky čemuž se staly klasikou.

• 3.7.2009  23:23

Režijně to Juraj Herz bezpochyby zvládnul, herci odvedli rovněž dobrou práci, možná jen v tom scénáři by se našly mezery.

• 4.7.2006  23:03

Druhý díl Fantomase rozhodně nepostrádá to dobré z jedničky. Film má rychlejší tempo a obě strany (Fantomas vs. policie) zde mají svá "chytadla" :-) Ta záporná strana má velký zájem o vědu a vlastní létající auto a ta kladná zde používá Fantomasovy masky nebo speciální doutníky :)

• 30.8.2007  23:34

Tak v tomhle filmu mě Jan Vostrčil pobavil nejvíc. Příběhově skromné, přesto to dovede navodit pohodovou atmosféru. Když čtu další komentáře, mám dojem, že u několika scén jsem úplně nepochopil danou myšlenku. Z toho důvodu se mi naopak více líbila první polovina, ta druhá skoro nudila. Z téhle černobílé etapy mám stejně nejradši Homolkovi...

• 7.6.2006  19:07

Film nemá složitý příběh, ale vyzařuje z něj zvláštní kouzlo... Humorné scény (většinou trapasy), ale také hlášky ve zde často zmiňované "postelové" scéně... třeba (po 8 vteřinách ticha) "Teď se ti leží dobře už..?" - "Ježíšmarjá, já už skoro spím a ty zase na mě..."

• 22.4.2009  12:12

I když v řadě věcí s vámi souhlasím (že je tu znát velký talent režiséra Juraje Herze, zejména filmařská nápaditost všeho druhu, nebo že tento žánr a vůbec Hrabalovo dílo má své kouzlo), nemohu dát vyšší hodnocení. Ne kvůli hojně kritizovanému závěru, ale jednoduše kvůli tomu, že toto není můj šálek čaje. Předlohu jsem nečetl.

• 6.7.2008  16:22
    Smolař (1965)

Je pravda, že na rozdíl od Velkého flámu si zde každý z dvojice Funès-Bourvil jede svou vlastní cestou. Skoro. Saroyan je totiž Marechalovi neustále v patách, až se na konci filmu ukáže, kdo je vlastně smolař.

• 22.8.2006  15:05

I když se druhý díl neodehrává mezi zdmi četnické stanice ani v ulicích Saint Tropez, jde o další velice povedenou komedii.

• 5.5.2007  14:45
    Atentát (1964)

V roce 2004 jsme byli se základkou v kostele sv. Cyrila a Metoděje, kde nám pustili závěrečné scény (obléhání kostela) z tohoto filmu. Mé první setkání s tímto snímkem bylo pro mě tedy velmi působivé, když jsem se chvíli díval na plátno a chvíli na vchod do krypty, kde se odehrály tyto události. Tím druhým setkáním byla televize, kde jsem to viděl celé a znovu se mi tajil dech. Úžasné herecké výkony, perfektně natočené. Výjimečný film!

• 4.7.2006  22:49
    Fantomas (1964)

Klasická francouzská zábavná komedie (ostatně jako většina z 60. a 70. let minulého století) s příběhem, napětím a humorem. Film má v sobě takové tři hlavní dějové linie: Krádež šperků v masce Fandora, přepadení herny v masce Juva a únos dvou zmiňovaných v masce vězeňského dozorce. Děje v dalších dvou dílech už podle mě více navzájem navazují. A taky jako Paldiniho mě k tomuto filmu vlastně přivedl seriál Arabela.

• 22.8.2006  14:49

Děj prvního dílu slavné série francouzských komedií o četnících se točí kolem krádeže obrazu, kolem příjezdu strážmistra Cruchota a jeho dcery, kteří si musí zvyknout v novém prostředí... I když Cruchotovi to nečiní potíže a své nové působiště začne sám dirigovat... :-) U některých filmů je potřeba si aspoň kus pustit, aby se o tom dal napsat komentář, jenže u četníků jsou scény, příběh a hlášky (ba i celé dialogy) spolehlivě vryty do paměti.

• 6.8.2006  18:09
    Konkurs (1963)

Zajímavá kamera, zajímavý dokument. Tečka.

• 11.9.2006  12:00
    Černý Petr (1963)

Neoslovil mě herecký výkon představitele Petra, naopak Vladimír Pucholt hraje velmi dobře (jako později v Láskách jedné plavovlásky). Na víc než na 3* to ale není.

• 9.12.2006  21:32
    Lolita (1962)

Vzhledem k délce filmu a autorovi jsem čekal, že to bude náročný film. Film je postaven takto: Po zápletce, v níž dojde k jakési rozepři, se vracíme do minulosti s klasickou otázkou "co k tomu vedlo?". Začátek opravdu nepředesílá, že půjde o kdovíjak záživnou podívanou, jenže po této úvodní zápletce se rozběhne velice pěkný příběh a dál už se film dá sledovat se zájmem a s napětím...

• 31.7.2006  18:37
    Psycho (1960)

Nevím jakou definici má filmový žánr "horor", ale mně tohle připadalo spíše jako do detailů promyšlený detektivní příběh. Při sledování tohoto filmu jsem se leknul snad jen při scéně, kdy soukromý detektiv Balsam jde po schodech a "potká" vraha (jenže tím spouštěčem byl spíš strašidelný zvukový doprovod). Krom toho postava zmiňovaného detektiva byla asi jediná, která mě zaujala.

• 24.11.2006  18:14
    Štěňata (1957)

Pěkný film, jehož děj je od současnosti hodně vzdálen, takže spíš než o příběhu se pokusím přiblížit dojmy z jeho zhlédnutí (podíval jsem se na něj proto, že se na něm podílel Miloš Forman). Začátek působí tak nějak obyčejně, nic moc v něm neupoutá, ale druhá polovina filmu je značně poutavější a místy i napínavá (mám na mysli tu část filmu, kdy ženich schovává svou ženu v bytě svých rodičů). Tam postavy diváka vtáhnou do děje. Komediální prvky jsem ve Štěňatech nepostřeh´. Rozhodoval jsem se mezi 3* a 4* - tu čtvrtou hvězdičku dávám za to, že film není vhodný pro zaplácnutí nudného odpoledne, ale opravdu má co říct.

• 28.11.2006  15:59

Velmi poutavé krimi. Nebudu tento film opěvovat, ale musím říct, že je skutečně zaujímavý (pro fanoušky detektivek možná klenot). S remakem nebudu srovnávat, páč jsem ho viděl dřív a zatím jsem nepřišel atmosféře Hitchcockových filmů na chuť.

• 14.4.2007  19:39

Tenhle díl je téměř to samé co epizoda "Jerryho deník". Ale to zakončení... Nedávno jsem si to pustil na YouTube a nemohl jsem se smíchy udržet! Tam je dokonale vystižen ten moment, kdy už se díl blíží ke konci a napětí opadá - a pak to přijde :-D. Avšak podruhé už jsem se tak nepobavil... No jo no.

• 14.4.2007  19:24

Ta scéna s tím lvem na lampě je dokonalá!

• 14.4.2007  19:11

Model tohoto dílu, kdy Tom dostane od paničky, která má fůru připomínek, za úkol chytit Jerryho, je to nejlepší, co v této úžasné cartoonovce vzniklo. Epizody s tímto modelem (nejen tyto samozřejmě! ;-)) jsou zárukou nezapomenutelné zábavy.

• 5.7.2006  09:25

Tento díl (krom toho, že rozhodně patří k těm nejlepším) je zvláštní tím, že se zjevně stal námětem jedné počítačové hry...

• 14.4.2007  18:59

Jeden z prvních dílů, který se podle mého od většiny ostatních liší. Většina epizod je založena na honičkách, na soubojích mezi kocourem a myší, ale tento díl je jiný - má přenádhernou atmosféru... Mmm. Nádherný hudební doprovod (původní hudba provázená známými vánočními melodiemi) a nechybí samozřejmě humorné scénky.

• 5.7.2006  12:08

Nádherná podívaná, i když film Marečku, podejte mi pero mě zaujal více (líbí se mi, že oba filmy šly a našly tu svou dokonalost a jeden nevytlačuje druhý). U tohoto filmu mám nejradši scénu při písemce z matematiky, jak profesor chodí po třídě s řešením na zádech :))) "Kluci, nahrajte ho taky sem. Nebuďte krkouni." :-D

• 2.9.2006  14:20

Pěkný film, který Cesta do hlubin študákovy duše předběhla už v názvu!

• 21.5.2007  16:28

Stále kouzelné. Dnes překrásná animace, tehdy určitě navíc pokroková. Trpaslíci a zvířátka jsou (technicky) více v popředí než lidské postavy, které nejsou tak propracované. Ale to se nám to hodnotí... po 70 letech :) Scénická hudba a grafická stránka filmu mi trošku připomínaly nejstarší díly Toma a Jerryho, kteří přišli na scénu o pár let později.

1 4 6 8 9 10 11 následující >>