Joeey

Joeey


komparzista

7 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 2.6.2007  19:54
  Kameňák 2 (2004)
  **

  O něco horší než první díl, stále o tom samém. Přesto jsem se nenudil.

  • 15.10.2006  19:27
  Kill Bill 2 (2004)
  odpad!

  Nemá cenu se rozčilovat. Třešnička na dortu, Sin City, má teprve přijít...

  • 2.9.2007  13:15
  Kinsey (2004)
  ****

  Skvělý Liam Neeson coby "ProK" ve VELMI otevřeném filmu, což se mi moc líbilo. Měl bych se podívat do encyklopedie, co to vlastně jsou ty žlabatky, které dr. Kinseyho neproslavily... (?)

  • 12.6.2009  15:55

  Já jsem se u tohohle filmu docela pobavil. Nepopírám, že jde o hodně nenáročnou zábavu s tisíckrát omílanou zápletkou, ale co na tom? Jinak souhlasím, že Diane Kruger v tomto filmu nepředvedla příliš kvalitní výkon.

  • 29.7.2007  21:29

  Tenhle film musel vzniknout tak, že scénárista jednotlivé obrazy naházel do klobouku, z kterého pak režisér náhodně tahal - a v tomto pořadí je poskládal do filmu. Tento děj dostat na papíře, nepoznal bych, kde je konec...

  • 2.6.2007  15:23
  Na dotek (2004)
  ****

  Nemůžu říct, že bych tento film celý pochopil. Možná za pár let, možná mi tento žánr prostě nesedí. Je to však velmi zručně natočené. Z herců byl nepřesvědčivější Clive Owen, Jude Law mě příliš neoslovil, nicméně jeho postava byla herecky náročnější. S hodnocením Natalie Portman a Julie Roberts jsem měl u tohoto filmu podobný problém jako uživatel Rob Roy...

  • 2.6.2007  21:52

  Nepříliš pozitivní zážitek z kina. Humor v zanedbatelné míře. I když to je hlavně konverzačka, při této příležitosti jsem poprvé u filmu hodně postrádal výpravu.

  • 12.7.2008  14:32

  V jedničce byla aspoň trochu zajímavá zápletka, tohle je jeden velký masakr od začátku až do konce. Přesto se mi akční scény zdály povedené, má to spád a nenudí to. Oproti jedničce neméně skvělá akční jízda, ale celkově slabší film.

  • 12.11.2006  12:58

  Dojem po zhlédnutí v kině: zase nic převratnýho. Já nevím, jaké měl tento film poslání, ale ať bylo jakékoli, tak se mi vyhnulo.

  • 13.7.2006  12:04

  Na tohle jsem šel do kina absolutně bez nějakého očekávání. Bylo to teda už nějaký čas od premiéry, znal jsem jen ohlasy z mého okolí. ALE byl jsem více než příjemně překvapen! Je to zábava, dějově je to slušné a nejvíce mě pobavil Michal Novotný.

  • 19.5.2007  23:37
  Troja (2004)
  *****

  Já myslím, že Troja patří k filmům, které se dají nazvat pastvou pro oči. Povedené souboje - více než ten závěrečný (Achilles vs. Hector) mě zaujal boj o Helenu (Paris vs. Menelaus). Zajímalo by mě, které přehlídky bojovníků byly vytvořeny digitálně, které s herci či komparsisty, a které kombinovaně... Jelikož jsem vysazen na náročné filmy, zde rád těch 5* dám. A i ta hudba mi přišla dobrá.

  • 3.5.2008  01:35

  Z vesmíru a pralesa se vetřelci spolu s predátory přesunuli do pyramidy v ledovci, kde bojují mezi sebou. Jde o svižný akční film, který však ničím nepřekvapí.

  • 28.9.2007  11:50

  Ten film chtěl nejspíš svou neuvěřitelnou chaotičností a nepřehledností říct, jak je lidská pamět složitá. Ale to, co nám tvůrci předložili ve výsledku, není ani sci-fi, ani komedie, ani parodie... A to je ten největší průšvih. Když to začne být fantastické, tajemné, tak to vzápětí sklouzne tak hluboko, že už to ani není parodie (taneční kreace na posteli). Oscarový scénář?? Tak pro to nemám slov.

  • 29.9.2007  22:47

  Jednoduchá zápletka, povedené humorné scény (tedy až na některé, které zatřesou žaludkem), příjemní herci. Tento typ komedií sice přímo nevyhledávám, ale tahle se mi líbila. Navíc pro úsměv Drew Barrymore mám slabost ;-)

  • 1.10.2007  20:34

  Ani spousta efektních záběrů a slušná režie nezmění fakt, že jde o průměrný film. Edward Burns v roli Jakea nebyl moc přesvědčivej...

  • 26.7.2006  21:42
  Drž hubu! (2003)
  ****

  Francis Veber zkrátka drží tradici zábavné francouzské komedie! Tato je velice povedená, velice příjemná oddychovka. K 5* tomu chybí třeba nějaká scéna, která by se divákovi zaryla do paměti nebo tak něco... Ale je to KOMEDIE, která plní své poslání a POBAVÍ. A nemusí tam být mnoho postav, děj se odehrává převážně v ulicích Paříže, stačí vtipné konverzačky nebo situační humor. A určitě by tento film neměl přehlédnout ten, kdo má rád filmy Uprchlíci či Otec a otec. ;-)

  • 13.7.2008  02:01
  Hulk (2003)
  **

  Sci-fi zcela mimo můj vkus. V úvodu jsem skoro ničemu nerozuměl, šlo o samé vědecké poznámky a odborné pojmy. (?) Technicky mě film nijak výrazně nenadchnul... Rozpůlené - místy rozčtvrcené (i víc!) - obrazovky, efektní přechody mezi záběry - tohle patří do reklam a videoklipů a když se tím vycpe dvouhodinový film, jde to na nervy! Herci dobří, scénář... no... hluchá místa tam i přes přehnanou stopáž moc nejsou, o přehlednost akcí v tomto filmu vůbec nejde (naštvaný obr, všichni okolo likvidováni), takže taky dobrý. Hulk je jedním z těch filmů, u nichž jste na konci rádi, že už to máte za sebou.

  • 3.2.2007  21:40

  Skvěle jsem se bavil. Na filmové scéně neobvyklé téma podpořené pozoruhodnými hereckými výkony (nejvíce zde září Ivan Trojan). Smolařská dvojice Standa a Ondřej (Macháček-Taclík) do příběhu perfektně zapadá. Chvílemi mi připadalo, že jde o parodii na krimi nebo akční filmy - mám na mysli scénu, kdy mezi Zdeňkem a Standou má dojít k předání peněz, načež se objeví Ondřej, aby vše uvedl na pravou míru...

  • 10.7.2006  18:04

  Jako parodie velice povedené. Děj správně graduje k absurdní pointě!

  • 2.6.2007  19:53
  Kameňák (2003)
  ***

  Film mě pobavil a nemyslím si, že by byl tak špatný, aby si zasloužil kritiku, kterou dostal. Ano, děj je vyloženě jednoduchý, ale musí být jednoduchý film zákonitě špatný? Někdo by mi odpověděl, že v tomto případě ano. Já si to však nemyslím.

  • 15.10.2006  19:26
  Kill Bill (2003)
  odpad!

  Film o jedný ženský, která všechny kolem sebe rozseká na hadry. To už je moc!

  • 23.3.2008  23:44
  Louis de Funès (TV film) (2003)
  ****

  Životopisný dokument, jak má být! Louis de Funès patří spolu s Pierrem Richardem k hercům, u jejichž filmů jsem vyrůstal, přestože byly natočeny 15 let před tím, než jsem se narodil. V dokumentu o mistrovi vypráví řada francouzských režisérů, více mne však zaujaly výpovědi jeho hereckých kolegů: Michel Galabru (rotmistr Gerber z Četníků), Claude Gensac (nejčastější mistrova filmová partnerka) nebo Maurice Risch.

  • 2.9.2007  10:57

  Tohle námořní dobrodružství je určitě kvalitní po technické stránce, obsahuje několik působivých scén, ale nijak výrazně mě nezaujalo.

  • 28.4.2007  16:06
  Medailon (2003)
  ***

  To teda mělo švih!! Uff. Honičky, všelijaké souboje, sem tam i příběh (nic převratného, to souhlasím) a to hlavní - naprosto nenáročné a po té 1,5h je to utnuto v tak vhodnou chvíli, že nemůžu dát podprůměrné hodnocení...

  • 18.6.2006  21:58
  Ostrov smrti (2003)
  ***

  Nemůžu si pomoct, ale mně tento film po filmařské stránce nepřipadá vůbec špatný (líbil se mi střih). Chyb, které zmiňuje Djkoma jsem si ani nevšim... Řekl bych, že jde o normální standard.

  • 8.7.2007  14:41
  Pupendo (2003)
  ***

  Musíme si pomáhat jsem sice viděl až později, nicméně ten dvouhvězdičkový skok směrem dolů oproti Pelíškům je hodně vypovídající. Tenhle film mě prostě neoslovil. Začátek dobrý, ale pak jsem se snad až do konce nudil. Má sice pár dobrých fórů (třeba hodina fyziky), ale musel jsem se přemáhat, abych to vůbec dokoukal.

  • 22.8.2007  23:33

  První polovina je na akční film hodně slabá. Podobné zásahy speciálních jednotek v kdejakém krimiseriálu ve mně vyvolají napětí - i když je to často o tom samém -, ale tohle vyloženě vzbuzuje nezájem. Když jsem film takhle brzo odepsal, ten (podle některých nepovedený) závěr mi tam nevadil, ba se mi líbil. Aspoň se dělo něco, co připomíná akční film. Nápaditost a realističnost je věc jiná...

  • 24.6.2009  00:15

  Adaptace - neadaptace, já jsem se nenudil, ba jsem byl nadšen z toho, co jsem v tomto filmu viděl. O divadelní hře jsem nikdy neslyšel, pointu jsem dopředu neznal, tudíž mě při té podívané nemohlo nic zklamat. Některé přehnané (hůře uvěřitelné) reakce postav měly možná zdůraznit, co tyto postavy právě prožívaly. Nemyslím si, že by někdo z herců některou z postav zahrál špatně. O postavách toho víme velmi málo, film moc nezachází do detailů, takže není kde vzít argumenty o tom, zda se některá postava chová nepřirozeně atp.

  • 22.4.2007  15:21
  Smrt na webu (2003)
  ****

  Mě to zaujalo. Filmy, které zmiňuje mis-ko, jsem v době zhlédnutí tohoto zatím neviděl; tím ale nechci říct, že jinak bych tento film odsoudil... Má to bravurní rozjezd, detektivní zápletku a s herci jsem byl také spokojen. Edward Furlong jako představitel počítačového hackera Thomase úspěšně táhne celý film. Mimochodem všimli jste si, že jedna z postav má ve své knihovně knihu "The Joke" od Milana Kundery...? ;-)

  • 10.3.2007  23:47

  Jsem spokojen, i když to, co nám chtěl třetí díl říct, na nás vychrlil závratnou rychlostí. I tak nám neunikne, že obsahuje nové nápady - z těch nadsázkových například Terminátor na nákupu u benzínky, John Connor zavřený v kleci (to možná nemuselo být), z těch vážnějších třeba schopnost T-X ovládat jiné stroje. Proč na začátku začala střílet neznámé lidi, jsem nepochopil (možná abychom si vzpomněli na jedničku). Sled událostí jde ve stopách dvojky (nejprve honičky ve městě, potom přesun k poušti a nakonec střet Terminátora s policisty). Začátek filmu bych nenazýval parodií (možná jen některé scény v druhé polovině). Co se týče T-X, tak nejen že ji stroje v budoucnosti hezky vymodelovaly, ale její chladný výraz je jedno v pozitiv, které se z dvojky zachovalo. Poměrně velkou změnou je herecké obsazení - z předchozích dílů je tu v podstatě jen Arnold Schwarzenegger a Earl Boen (dr. Silberman), což je škoda. Přestože Nick Stahl hrál velmi dobře, Johnem Connorem pro mě zůstane Edward Furlong. Jeho projev mě oslovil více.