Joeey

Joeey


komparzista

7 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 4.9.2006  17:56
  Želary (2003)
  ***

  Dlouhé, rozvleklé, ačkoli zajímavé téma se tomu nedá upřít. Při prvním zhlédnutí to je určitě zajímavé, ale podruhé strávit u tohoto filmu těch dlouhých 150min.........

  • 3.5.2007  15:14

  To byla taková nuda! Gérard Depardieu se zde objeví párkrát, film celkově je neskutečně zdlouhavý... Konec měl zřejmě být překvapivá pointa, ale to, co se stalo, rozhodně nebylo nečekané a já si u té "pointy" jen oddychl, že už ten film mám za sebou.

  • 31.8.2007  13:55
  25. hodina (2002)
  ***

  Více konverzační než dějové. Ale s přesvědčivým Edwardem Nortonem...

  • 25.12.2008  20:13

  Zpracování tak akorát pro zlost filmovým kritikům. Místy jsem měl pocit, že jde o satirickou variaci. Nejsem odpůrce sladkých happyendů v amerických filmech, ale to pohádkové zakončení tohoto klasického příběhu si alespoň zde mohli tvůrci odpustit. Přesto dávám nadprůměrné hodnocení, protože jsem se nenudil a některým hláškám dokonce i zasmál, aniž by si to konkrétní dějová pasáž zasloužila...

  • 12.11.2006  13:39

  No, co dodat...? Ač jsem se u *právě těch scén zde propíraných kritikou* docela zasmál, tak musím uznat, že tohle je film poněkud zvláštního rázu...

  • 4.9.2006  23:27

  Příjemná podívaná. Je jen a jen na divákovi, co si z toho vezme...

  • 19.9.2007  16:57
  Nebe (2002)
  ****

  Dobré. Velice dobré. Děj není zbytečně protahovaný, místy překvapí, případně dojme. Musím tedy oponovat sousedním komentářům - v tomto filmu bylo všeho akorát. Nebyl jsem z něj unešen ani zklamán. Hlavní je, že ten čas u něho strávený nebyl promarněný. Krátce k postavám: Líbilo se mi, jak byla napsaná postava mladého strážníka-pomocníka... Tichý, nenápadný, a dokázal předvídat jednání všech okolo. 100% realističnost? K čemu...

  • 20.7.2007  00:04

  Zdařilé herecké výkony, dvojice Crystal / De Niro mě pobavila. Film jako bláznivá komedie funguje - a to je hlavní. De Niro mi do komediálních rolí sedí a bezpochyby je bravurně zvládá! Nechybí vtipné hlášky a musím pochválit také český dabing.

  • 2.12.2007  18:57

  Tragický příběh v nepřesvědčivém filmu. Kdybych si před projekcí nepřečetl stručný obsah a komentáře, myšlenku bych nejspíš nezachytil.

  • 7.7.2008  20:32

  Velmi dobře natočené, ale jelikož tyhle krváky přímo nevyhledávám, dávám jen 3*. Milla Jovovich je však v tomto filmu skvělá!

  • 18.7.2007  09:37

  To je slátanina!! Jenže zase tak zpracovaná, že mi ty dvě hodiny strávené u tohoto filmu docela utekly. Triky sice velkolepé, ale v některých místech mírně parodické (třeba scéna s Jediem, kterého udrží lano připomínající spíš trochu silnější nit). U některých filmů bych si triky nedovolil komentovat, ale Hvězdné války jsou na nich založeny, takže co jiného hodnotit? V Epizodě II přibyla oproti jedničce romance a pár hlášek, takže i zde - této slátanině (omlouvám se, že se opakuji, ale nenapadá mě výstižnější slovo pro tuto podivnou sci-fi) - dávám nadprůměrné hodnocení.

  • 18.2.2007  21:30

  Originální snímek, naprosto šablonový thriller (napětí, nečekané zvraty, nevyjasněná místa v ději), jenže film jako celek mě tedy úplně nepřesvědčil. Začátek je strašně rychlý, potom dojde k té zápletce (před jejíž originalitou se klaním), ale dál se dočkáme toho, co je v každém jiném akčním krimi...

  • 7.4.2007  23:11

  Příliš chaotické.

  • 26.6.2007  22:39
  xXx (2002)
  ***

  Během sledování tohoto filmu mě vůbec nenapadlo, že by to mohla být parodie na Bonda (snad až na ten závěr). Mně to spíš připomínalo jakýsi "celovečerní" díl z cyklu XTreme sports (nebo jak se to jmenovalo), co kdysi běžel na kabelovce. Scény s hlavním hrdinou na snowboardu jako by byly z úplně jiného filmu. To, jak Xander opustil restauraci a jel po zábradlí na stříbrném tácu, bylo dost přehnané. Část odehrávající se v Praze samozřejmě upoutala mou pozornost, ale přesto jde o průměrný film.

  • 14.9.2007  22:33
  15 minut (2001)
  ****

  Poctivá kriminálka, co se příběhu týče. Akce, skvělí herci i trocha nadsázky. De Niro zde má svůj standard, Roden víc a víc překvapuje! Jen Oleg mi tam s tou kamerou občas neseděl.

  • 25.7.2007  11:17

  Vědecká konference. Mech-žena - prototyp, který zatím neumí milovat. Slovo "láska", které na této konferenci zazní častěji než by se od této situace očekávalo. Pokrok se blíží. Čeho bude schopen nový model - robodítě? To jsou úvodní minuty A. I. Jde o působivý film plný napětí i dojemné atmosféry. Přiznám se, že v závěru jsem se zamotával, přesto jsem však do závěrečných titulků ani nedutal. Triky jsou základem tohoto filmu, ale žádný tam není jen jako ukázka "co už s nimi všechno jde na plátně vytvořit" (jak je tomu u Hvězdných válek). Byl jsem pln zvědavosti, jaký bude výsledek společné práce Kubricka se Spielbergem. Jejich filmy jsou značně odlišné - u Kubricka mě oslovily víc ty šokující než filosofické, u Spielberga zase víc vážný film než sci-fi. A co se nestalo? Výsledek mě příjemně potěšil. Za 5*. (...) A ty scény v roboaréně byly šokující, ne že ne!

  • 15.8.2009  01:42
  Díra (2001)
  ***

  Náměty, kde se skupina lidí ocitne na opuštěném místě a jeden po druhém se pozabíjí, mě už pomalu začínají unavovat. Ať už je toto hororové téma zpracované lépe nebo hůře, přistupuji k těmto filmům s rezervou, trochu jako k pokleslé zábavě, která disponuje minimem smyslu, ale když je to dobře natočené, jsem ochoten dát nadprůměrné hodnocení. Díra se vcelku povedla (myslím, že jak filmově, tak žánrově), napjatý jsem u té obrazovky byl, překvapený tím, co se tam dělo, také. Co se týče sousedních komentářů, nesouhlasím s tvrzeními o předvídatelnosti, špatnému poskládání atp. Možná to platí pro skalní fanoušky žánru. Já na tyto filmy denně nekoukám, takže jsem možná ono "žánrové klišé" spolknul i s navijákem...

  • 12.11.2006  13:27

  Poněkud zvláštní druh komedie, ale některé humorné scény se povedly. A nechybí ani pár vtipných hlášek. Celkový verdikt: ujde to. 60%

  • 23.3.2007  22:16
  KOndoMEDIE (2001)
  ****

  Od nejnovějších filmů F. Vebera se tento liší tím, že se věnuje konkrétnímu společenskému tématu (jako např. autorův režijní debut Hračka), čímž postrádá onen punc bláznivé komedie, který jeho nejnovější tvorbu provází. Tento film má, co říct, a pomáhá mu v tom výtečný scénář (u Vebera naprostá samozřejmost) i herci - nechybí ikony francouzského filmu (Depardieu, Aumont, Rochefort), ani režisérovi dvorní herci z jeho novějších filmů (Lhermitte, Auteuil).

  • 29.4.2007  12:27

  Docela slušná porce zábavy.

  • 23.7.2007  16:31

  Takhle vstřícný romantický film jsem snad ještě neviděl. Film, z kterého čiší nápaditost a který chrlí pozitivní náladu! Poté, co pochválím herce a hudbu, musím ještě něco přidat (tenhle nádherný snímek si nezaslouží krátký komentář)... ;-) Narazil jsem na něj náhodou přes profil Kate Beckinsale. Nesmírnou radost mi udělal důkaz, že se v nenápadném filmu s mimimem televizních upoutávek skrývá takovéhle kouzlo! Nenapadá mě film, který by se pro zpříjemnění vánoční atmosféry hodil více. Nadchnul mě i přesto, že jsem ho viděl v červenci :-)

  • 22.10.2006  20:26

  V podstatě totéž co jednička, ale nikoli horší!

  • 26.2.2007  08:56

  Zda jsou ve filmu zachována historická fakta, to - zvlášť u takto zásadní historické události - přísluší soudit snad jen historikům. Film je velice povedený, počínaje herci, (ne)konče napínavou atmosférou...

  • 2.9.2006  15:31
  Pearl Harbor (2001)
  *****

  Přiznám se, že ta romantická část mě oslovila více. Ve filmu spíš oceňuji příběh, nápad atd., takže ty často zmiňované akční scény... no... hlavní je, že to dohromady vytvořilo nádherný film!

  • 22.6.2007  22:11

  Bravurně natočené, povedená hudba, akce skoro od začátku až do konce. Na druhé straně herci nemají moc prostoru - přesto však hráli velmi dobře! - a nemůžu říct, že by na mě film dolehl natolik, abych se při jeho sledování vydržel po celou dobu soustředit.

  • 6.2.2007  17:46

  Od filmu s takto vážnou tématikou jsem nejvíce očekával naléhavost na diváka. Nejenom že jsem se jí dočkal, ale místy jsem při sledování Čisté duše ani nedutal. Zezačátku na mě film po filmařské stránce působil tak nějak obyčejně, ale po nějaké době to přestalo. Pohltil mě. Scénář je velice nápaditý, sled událostí mi připadal poměrně rychlý (nejspíš to bude tím, že ne často u takto dlouhých filmů vydržím "hltat" jejich atmosféru od začátku do konce). Russell Crowe podává strhující herecký výkon, stejně tak nádherná Jennifer Connellyová a nepřehlédnutelný je rovněž charismatický Ed Harris.

  • 6.10.2007  15:28
  Fotr je lotr (2000)
  ****

  Na to, že tento film je založen na jediném nápadu, je celá zápletka velmi dobře rozpracována. Akorát scéna s požárem v zahradě byla přehnaná. De Nirovy výrazy jsou úsměvné a zároveň při nich naskakuje husí kůže. Ben Stiller se do tohoto typu rolí opravdu hodí!

  • 13.7.2008  15:34

  Film, který asi nejvíc pochopí životem zkušený divák. Já mohu říct, že to je velice hezky odvyprávěno, a i když jsem všechny postavy, resp. jejich jednání, nepochopil, myslím si, že herci hráli moc dobře a i scénář se povedl.

  • 13.8.2007  19:04
  Kytice (2000)
  ****

  Celkový dojem by byl 3*. Ale za technické zpracování musím hvězdičku přidat.

  • 8.7.2007  15:03

  Scéna, která mi utkvěla v paměti, je ta, kdy Prohaska (Jaroslav Dušek) vyběhl od Čížkových a zabránil gestapu v kontrole domu se slovy, že tam bydlí pouze řádní němečtí občané, a mával přitom nějakou legitimací. Myslím, že film dokázal nastínit, jaký strach a pocity beznaděje lidé v té době utrpěli.