Joeey

Joeey

komparzista

• 9.4.2007  10:12

I u animáků lze prokázat filmařský cit a nápaditost. Úplně na začátku mě dostalo, jak si tvůrci pohráli se zaostřením popředí a pozadí. Když ty skvostné animace doplní pěkným scénářem, výsledek musí dopadnout dobře. Pixaři prostě uměj! Co se týče srovnání s Toy Story, tak Život brouka má holt nevýhodu v tom, že není No. 1. Oproti nesmyslům jako je třeba Shrek však jde o veledílo.

• 26.1.2007  14:34

Když jsem film viděl jako malý, nějaký čas jsem to pak rozdýchával - Oldmanova záporáka v tomto filmu u mě tudíž nepřekonal ani Stansfield v Leonovi, kterého jsem viděl o několik let později. Když ohodnotím tu filmařskou stránku - režie, kamera, střih, herecké výkony - musím dát 80 %.

• 25.2.2007  11:26
    Hra (1997)

Působivý thriller podpořený skvělým výkonem Michaela Douglase a pohlcující atmosférou. Celé je to přitažené za vlasy, ale to k thrilleru patří. Líbilo se mi, že úvod se nesnaží být kdovíjaký a jde se rovnou na věc. Pozoruhodné zvukové efekty, zejména tajemné tóny klavíru... "Jednoho dne vaše hra začne. Buď ji budete zbožňovat nebo nenávidět."

• 29.10.2007  17:48

Jako satira dobré, jako napínavý thriller průměrné. Ano, možná je to v pár místech zdlouhavé, ale jako nudu bych tenhle film neoznačoval (jsou o dost výraznější adepti). Oslovilo mě to, i když přiznávám, že na tom měla největší zásluhu ta plejáda známých herců...

• 17.8.2007  22:49

TO JE NA MĚ MOC! :-( Pátý element je slátanina, která sice má aspoň zápletku, ale která se postupně vyvíjí v čím dál větší blbost. Gary Oldman zde neměl roli zápornou, nýbrž komickou. To mi k němu, jakožto ke specialistovi na záporáky, nesedělo. Zato Bruce Willis je tu skvělý.

• 13.9.2009  23:56
    Rande (1997)

Poměrně vleklá a nevýrazná podívaná, která si hraje s vážným dějem, jeho podání se však mine účinkem.

• 10.4.2007  18:02
    Titanic (1997)

Jedinečný film, úchvatná Cameronova režie i celkové tvůrčí nasazení, efekty jak jinak než převratné. Není divu, že Titanic oslovil masy, když se autorům podařilo na jeho palubě vykreslit klady i nešvary společnosti, tragiku, optimismus, nebo situace, které takříkajíc píše sám život. To spolu s převratnými triky udělalo z Titanicu nadčasovou záležitost. S označením "doják" v kritickém slova smyslu razantně nesouhlasím. Filmařů, kteří dokáží oslovit široké obecenstvo, diváky každého věku, si cením více, než těch, kteří točí filmy třeba jenom pro nadšence určitého žánru, pro věkovou kategorii atp. Najít v tomto filmu chybu, myslím OPRAVDU NAJÍT, dá hodně úsilí. Plivání neodůvodněných kritik vůči Titanicu je troufalost!!! Perfektně propracované charaktery postav - můžu říct, že ve filmu není postava, která by mne nezaujala. Film můžete vidět znovu a znovu a stejně vás uchvátí. Obdivuhodné výkony jak herců, tak statistů či kaskadérů. Jim Cameron dokázal, jako má vůli, protože i v tomto historickém snímku zapojil naplno svou fantazii, přestože se musel držet historických faktů, což u jeho předchozích sci-fi filmů nebylo. Tím, jak film zakončil, potvrdil svou genialitu na poli kinematografie! Bravo!

• 4.3.2007  14:25

Ten mutant na konci vzal filmu čtvrtou hvězdičku. První dvě třetiny perfektní, ale ten konec...

• 25.5.2008  20:09

Pomalu plynoucí děj, který se ke konci vyvine skoro až v napínavé drama. No... to jsem, uznávám, přehnal, ale opravdu má tento film silný (nejen romantický) příběh, kterému řada diváků (jako já) neodolá.

• 18.6.2007  19:44
    Evita (1996)

Slavný příběh, nádherné písně, hvězdné obsazení a velice pěkné zpracování. Kdybych hodnotil 5*, bylo by to hlavně za hudební stránku, ale jako film to na plný počet není. Přesto je Evita beze sporu špičkou mezi muzikály.

• 21.7.2006  13:07
    Jaguár (1996)

Velice pěkná dobrodružná komedie výpravnějšího rázu než třeba pozdější Drž hubu! Indiánský šaman, který přijíždí do Francie, aby upozornil na ničení pralesů v Amazonii, si vybere v pařížském hotelu muže, který na poslední chvíli přiskočí do výtahu, aby našel v pralese jeho duši. Ten muž se jmenuje Perrin a výpravnou cestu přijme, aniž tuší, co ho čeká... Tento film nenazývám oddychovkou, protože je tam hodně míst podněcujících k zamyšlení. Film nepostrádá ani řadu komických situací...

• 4.6.2006  18:03
    Kolja (1996)

Slavný český film, který má vše, co k němu patří. Příběh, humor, místy napětí, místy pobaví a místy (jich je hodně) dojme.

• 9.7.2006  20:37

Pohádka, které nemám co vytknout. Humorné scény, hlášky, dobré herecké obsazení a vynikající dabing Simony Stašové.

• 20.7.2006  12:05

Pohádka (obecně) má krásnou vlastnost - a to, že i když divák vyroste, tak pohádka své kouzlo neztratí. Lotrando a Zubejda je pohádka plná humoru, písniček a příjemné atmosféry.

• 31.8.2007  16:14

Jedním slovem: hrozné. Dvěma slovy: dvakrát hrozné. Parodie by neměla být holým nesmyslem.

• 5.4.2007  11:50

Výtečný Edward Norton, Richard Gere mu zdatně sekunduje (rozhodně si nemyslím, že by hrál špatně). Souhlasím s tím, že konec se tvůrcům povedl.

• 29.12.2008  18:01

Nemám, co vytknout. Zazněla tu řada naléhavých myšlenek, herci byli přesvědčiví; nechápu, jak to někoho mohlo nudit...

• 21.3.2007  22:18
    Skála (1996)

Akční pecka to teda je, o tom se nedá polemizovat... Já filmu vytýkám to, že sice je skvěle sestříhanej, ale já měl při jeho sledování dojem, že nedrží úplně pohromadě. Na začátku hodně svižná zápletka, akce (přepadení armádního skladu, přemístění do pevnosti), ale pak tvůrci "odbočí" - ty honičky a scéna s vykolejenou tramvají mi tam vůbec neseděly. Když pak po této "odbočce" začne dobývání Alcatrazu dvojicí Cage-Connery, jsme opět doma - u Bayova akčního filmu.

• 19.8.2007  23:52
    Výkupné (1996)

Spíše průměrné, ale nebyl by to Ron Howard, kdyby něčím nepřekvapil. Za pointu, která mi určitě nepřišla předvídatelná (asi jsem ještě moc krimi filmů neviděl...), dávám čtvrtou hvězdičku.

• 31.8.2007  15:57

Muzikál, v němž se nepovedly ani písně, ani tance. Taková vlídná parodie. Třetí hvězdička je za komický a přirozený výkon Woodyho Allena.

• 29.7.2007  21:54
    Apollo 13 (1995)

Kosmonautika mě nikdy moc nezajímala, na tomto filmu oceňuji hlavně technickou stránku. Člověku, který v tehdejší době nebyl na světě a jména těch všech kosmonautů zná jen z doslechu, film nijak závratnou porci napětí nepřichystá. Zfilmovat skutečnou událost (zvlášť z moderní historie) je velmi náročné a zde hodně zaujme plejáda známých herců.

• 23.2.2007  23:52
    Casino (1995)

Film Casino mi vyšel jako třetí setkání s dvojicí Scorsese - De Niro (1. Král komedie, 2. Mafiáni) a byl jsem i přes několik výhrad spokojen. Kamera ve filmu sice prošla každý kout kasina v Las Vegas, ale nebýt skvělých herců, šlo by o tříhodinovou nudu. Ten film neřekne nic nového, jde o rekonstrukci skutečné události, o dokument, ale ne o snímek hodný takovéto délce. Film Mafiáni měl pro mě přijatelnější způsob vyprávění. Tady máme velké kasino, nadmíru popisování všeho kolem prostřednictvím komentářů hlavního hrdiny, až to celé dohromady působí poněkud chaoticky.

• 28.8.2007  00:25

Pozoruhodný mix klasické De Nirovské gangsterky a napínavého thrilleru. Největším trumfem tohoto filmu je skutečně režie a zvuk. Právě kvůli zvuku, na který jsem četl spoustu chvalozpěvů ve zdejší diskuzi, jsem film zhlédnul podruhé a nakonec přidal hvězdičku. Hodně jsem váhal, ale ve srovnání s gangsterkama typu Goodfellas nebo Casino (a vůbec s většinou filmů M. Scorseseho - na gangsterky si totiž příliš nepotrpím), mě tenhle film zaujal a bavil.

• 28.12.2007  01:26
    Playgirls (1995)

Když od filmu čekáte úplně to nejhorší, těžko vás v něm může něco zklamat. A opravdu jsem během sledování tohoto filmu vůbec žádné zklamání nepociťoval! :-D No ale abych se konečně vyjádřil: 1* za hudbu a za to, že z tématu toho stejně víc vykřesat nešlo.

• 29.12.2007  01:32
    Playgirls II (1995)

Jednička měla zápletku a trochu co říct.. jiná věc je ta forma ;-( Dvojka je drsnější, podivnější, přesto pořád ještě koukatelná.

• 19.1.2007  18:25

Nejsem vyloženě fanoušek animovaných filmů, ale Příběh hraček si uznávní bezpodmínečně zaslouží. Když jsem ho viděl poprvé (už ani nepamatuju), tak jsem tu převratnou 3D animaci nevnímal, zato však ten příběh, hlášky - to je to, proč film neupadne v zapomnění ani v době, kdy budou animace daleko dokonalejší. Film má zdařilý scénář a tvůrcům se povedlo přenést do animovaného filmu propracované charaktery postav. Kromě dvou hlavních hrdinů mám na mysli třeba pana Brambůrka :-). Nebo jaké mají postavy výstižné výrazy ve tváři... prostě v případě Toy Story jde bez debat o povedenou věc.

• 5.1.2008  22:36
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Tento seriál na mě působí příliš umělecky. Nepřirozené dialogy (obsahem, ne projevem) jsou zde sice poslechovou lahůdkou, ale ubírají na celkové přesvědčivosti. Ale to je prý už v Poláčkově knize, kterou jsem, přiznávám, nečetl.

• 24.7.2006  23:22
    Forrest Gump (1994)

Nádhera, krásně podané, prostě klobouk dolů!

• 31.12.2007  00:39

Nesouhlasím s cejchem, že u nás v první polovině devadesátých letech vznikaly převážně nepovedené filmy. Tohle však skutečně pokořilo tu pomyslnou hranici únosnosti, resp. toho, co jako divák ještě přijmu...

• 24.11.2006  23:00
    Leon (1994)

Po filmařské stránce snad ani není co vytknout. Už v úvodu filmu je zřejmé, že jde o velmi zdařilý kousek. Role jejím představitelům opravdu sedí. Jean Reno jako mafiánský "čistič", který zachrání Mathildu před důstojníkem Stansfieldem, jehož jako extrémně zápornou a dechberoucí postavu perfektně zvládl Gary Oldman. Když se vrátím k té filmařské stránce, tak asi nejvíc z filmu čiší zdařilý scénář (příběh se zajímavě vyvíjí a jednotlivé události do sebe krásně zapadají).