Joeey

Joeey


komparzista

7 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 30.12.2006  16:22

  Na vysoké hodnocení příliš nepřesvědčivé, na nízké hodnocení zase velice slušné po filmařské stránce. Takže za tři.

  • 25.8.2006  08:43

  První díl z počátku osmdesátých let nám poprvé představí Štěpána a Kendyho, kteří v posledním ročníku střední školy připravují divadelní představení - Tylovu Lesní pannu... Tento díl se od ostatních liší ... jednak že je první :)) ale také tím, že je zaměřen hlavně na to divadlo... To však neznamená, že by postrádal humor nebo to hlavní - podle čeho mají všechny díly v názvu "básníci" - a to recitování básniček Štěpánovým láskám......

  • 11.1.2007  23:29

  Spíš než mediální satira je Král komedie prostý film o lidech.

  • 21.8.2007  11:51
  Pomáda 2 (1982)
  **

  Udělat z muzikálu nudnou podívanou, to chce kumšt. Písně absolutně nevýrazné, herci ujdou (když si uvědomíme, že v tomto žánru stačí, když působí uvolněně a sebevědomě) a choreografie tanců sice není nejhorší, ale s jedničkou si prostě nezadá.

  • 28.8.2007  14:48

  Děj filmu není nikterak složitý - výpovědní hodnotu však má. "První krev tekla mně, ne jim!" Je to film o křivdě, o utrpení v druhé polovině minulého století.

  • 4.9.2008  13:38
  Tootsie (1982)
  ****

  Humorné, nápadité, herecky takřka dokonalé, protože ne každému se podaří dostat komiku a profesionální herectví do takové rovnováhy, jako se to v Tootsie povedlo Dustinu Hoffmanovi. Film má perfektní rozjezd, dobré tempo, ale ke konci trochu ztrácí dynamičnost, což ubírá na celkovém dojmu z jinak velmi zdařilé komedie. Musím však říct, že na takovéto filmy je radost koukat!

  • 22.8.2006  16:39

  V úvodu filmu se četníci stěhují ze svého bývalého působiště, kde jsme je vídali v minulých dílech... Na nové stanici jim Gerber představuje nový počítač, který se stane součástí celé zápletky... Po příjezdu mladých četnic na praxi se opět strhne nápor komických sitací, hlášek ("Pane plukovníku, existují zkratky, které jsou zdlouhavé." :))), ale také trochu kriminální zápletka...

  • 2.5.2008  22:40

  Předesílám, že mne s tímto filmem nepojí žádná nostalgie. Dobré herecké výkony, podmanivá scénická hudba, exteriéry jsou bezpochyby pastvou pro oči. Přestože dobrodružné filmy nejsou můj TOP žánr, mám mezi nimi oblíbence a Indy v porovnání s nimi není ničím výjimečný. Nejvíc se mi líbila nadsázka, která celý film provází.

  • 28.12.2008  23:44

  Asi jako každého fanouška Jamese Camerona i mě zajímalo, jak vypadá ten film, který v režisérově osobním i tvůrčím životě sehrál onu zvláštní roli, jejíž výklad se různí. Ať už to bylo jakkoli, já jsem se díky Pirani 2 konečně seznámil z ukázkovým béčkovým filmem a nutno dodat, že jsem se nenudil... Zápletka i pointa je sice jak z aprílového dílu Pobřežní hlídky (vyjma těch hororových prvků samozřejmě), ale natočené to není nejhůře. Co se týče herců, tak třeba Lance Henriksen zahrál suverénního policistu docela dobře.

  • 29.9.2007  00:03
  Ponorka (1981)
  ***

  Profesionálně natočený filmový epos. Příběh jsem asi nestrávil úplně, protože je utkaný fakt neuvěřitelným způsobem (válečný děj, charaktery postav). Stísněný prostor v ponorce zajistí patřičnou atmosféru. Ovšem v porovnání s dalšími válečnými filmy mě tento zas až tak neoslovil.

  • 24.2.2009  21:30
  Ragtime (1981)
  ****

  I přes dokola omílanou značnou nesourodost děje si mě tenhle film získal. Film o tom, že si člověk nemůže být nikdy ničím jistý. Při sledování jsem ty 3 dějové linie nijak neřešil, vstřebával jsem film tak, jak šel... Jestli se ty příběhy někde protly (a v čem), to mi možná uniklo, nicméně pro mě je hlavní výpovědí tohoto filmu ukázka síly nenávisti, pokrytectví a moci, níž je celá podívaná šokujícím způsobem zakončena.

  • 14.5.2007  17:17
  Arabela (TV seriál) (1980)
  *****

  Je někdo, kdo by neznal? Arabela je skutečně mistrovské dílo! Bravo, pane Vorlíčku a Macourku!!! Tento seriál je zážitkem pro diváka jakéhokoli věku (pro ty menší pochopitelně trvalejším zážitkem). I ten, komu pohádky vyloženě nevoní, zde musí ocenit přinejmenším tu profesionalitu - scénář a režie, herecké výkony (Menšík, Janžurová, LÁBUS...) A těch hlášek!!! :-D

  • 23.8.2006  10:55

  Pokračování, kde sice naši známí sousedi na sebe tolik neřvou (jako v prvním díle), ale dělaj si naschvály s úsměvem na tváři. Novákovi přijdou s pětikorunami a Bartáčkovi s tetičkou z Ameriky...

  • 25.2.2009  18:35
  Lesní duch (1980)
  ***

  Strašidelná pohádka (nebo spíše fantasy?) pro celou rodinu. Nechybí klasický námět (jak píše Vitason na začátku svého komentáře), odvážní mladí hrdinové, kteří se obětují, aby druhému pomohli, no a samozřejmě šťastný konec.

  • 29.7.2006  11:41
  Princové jsou na draka (TV film) (1980)
  ****

  Je to pěkné. U filmů mi většinou vadí přílišná délka , ale tady se stalo, že mi těch 60min nestačilo... Dvě třetiny jsou opravdu pohádkové, takže to vypadá, že bude nějaká pointa, jenže tady zájemce o princeznu vysype před králem zlato a zmizí... Na tuto pohádku jsem se podíval kvůli výborným písničkám, které jí zajistily 4*.

  • 8.7.2006  16:45

  Slušná komedie, která určitě v sobě má nějaké to krimi...hlavně kvůli tomu, že mezi hlavními postavami je nájemný vrah. Ta čtvrtá hvězdička za to, že kdysi jsem se na to dokázal koukat furt dokola...

  • 22.12.2007  15:02

  Zdlouhavý, poněkud náročnější film, který mě vytočil svým tempem a skoro žádnou gradací. Uznávám, že životopisné filmy bývají méně spontánní, protože jsou tvůrci vázáni skutečností, jenže v Zuřícím býkovi není NIC, co by diváka vtáhlo do děje. Šokující okamžiky i herecké výkony (De Niro, Pesci) na mě sice dolehly, ale přesto mě nechaly naprosto chladným. Ano, film chtěl říct (a řekl), že v životě jsou daleko šílenější zápasy než v ringu. Ale bylo k tomuto sdělení potřeba vše, co natáčení a přípravy obnášely? Mě u Scorseseho šokují většinou fakta ze zákulisí víc než film samotný. To je další mínus pro Zuřícího býka (chudák, teď odnese všechno, nad čím jsem přimhouřil oči od Taxikáře až po Skrytou identitu :-)

  • 22.10.2006  13:40

  Akce a vtip jsou v tomto snímku zhruba na stejné úrovni, avšak celý příběh je založen na kriminální zápletce. Ani po jistém počtu zhlédnutí jsem neměl jasno v tom, jestli hlavní hrdina je ve skutečnosti Cerutti nebo Borowitz... Až tady v obsahu filmu jsem si přečet, že Borowitz. :-)

  • 4.2.2007  17:33
  Vetřelec (1979)
  ****

  Než se objevili první herci, bál jsem se, že to bude něco jako 2001: Vesmírná odysea (pomalé záběry a pronikavá hudba na začátku filmu tomu nasvědčovaly). Naštěstí se tak nestalo. Herci mají věrohodné výrazy ve tváři, postava vetřelce je stále děsivá, zatímco místnost plná blikajících světel či rozhovory s počítačem už dnes asi neohromí. Na konci, když Ripleyová odletí z lodi Nostromo a nechá ji zničit, film na chvíli ztrácí tempo, ale závěrečný boj s vetřelcem potvrdí ty 4*.

  • 22.8.2006  16:25

  Vyměnila se část týmu včetně pana plukovníka, ale trošku i celková atmosféra filmu. Do Saint Tropez přiletí mimozemšťané (dle jejich slov s dobrým úmyslem), jenže narazí na Cruchota a představení může začít...

  • 3.6.2007  20:22

  Mě to také přímo neohromilo, ale Funès je zde - jako ve většině dalších svých filmů - vynikající.

  • 9.7.2006  12:33

  Koncert komických situací a gagů, čemuž napovídá i to, že ho režíroval sám Pierre Richard. "To jsem nebyl já, co jsem vám volal před chvílí." :-D

  • 6.6.2006  17:26

  Film už v prvních záběrech (ještě před titulkami) působí strašidelně. Netvor jako hlavní postava je skoro do poloviny filmu zabírán z pohledu 1. osoby, takže divák vidí jen svíce, se kterými chodí po temném zámku, a slyší jeho hlas. Pak nastane okamžik, kdy jej kamera poprvé zabere od ruky (dá-li se to tak říct :)) až po hlavu. A do toho začnou hrát strašidelně varhany... Atmosféra je natolik působivá, že jako malý jsem tento film dokoukal do konce až na několikátý pokus... Určitě doporučuji!

  • 20.8.2007  22:32
  Pomáda (1978)
  *****

  Typický příklad naprosto pohodového filmu. Jednoduchý děj, trocha humoru a hlavně písňové hity podpořené skvělými tanečními kreacemi.

  • 11.7.2006  15:23

  "Hele, koukni se na to. Něco neklape... Tenhle by neměl vyhrát. - Voklepni to." zazní na začátku filmu. Děj této vynikající bláznivé komedie se odehrává v hráčském prostředí, při pokeru, sportovních soutěžích, na autodromech atd..... Z velké části je to samozřejmě založeno na rvačkách, ale je tu i situační humor. První polovina filmu je rozhodně bohatší (jak naznačil Legas), pak je "pauza", ale příběh vrcholí vynikající partičkou pokeru s největším šéfem bandy...

  • 22.10.2006  20:05

  Bezpochyby zdařilá komedie. Originální humorná sci-fi zápletka (regenerační přístroj), stejně tak gradace příběhu. A ta malá role šéfkuchaře (Petr Nárožný) nakonec působí jako výrazná, protože ta soda, kterou mu dal nespokojený host Carlos (Petr Kostka), je nezáviděníhodná.

  • 20.7.2006  13:41
  Hračka (1976)
  *****

  Komedie, nebo spíš tragikomedie (jak tady čtu)...jo, to se hodí víc.... Hračka (s Pierrem Richardem v hlavní roli) je velice povedený film, který naráží na poměry mezi lidmi, přesněji na to, že někdo má moc, někdo ne. Souhlasím s komentářem uživatele pshimi. Francis Veber se hned svým prvním režijním filmem zařadil mezi klasiku francouzského filmu.

  • 3.6.2007  20:43

  On měl Duchemina ml. hrát Pierre Richard??? To jsou věci ;-) Jinak jde o velmi dobrou komedii, hlavní hrdina - degustátor to nemá ve své práci vůbec jednoduché... Tricatelova hláška na konci filmu mluví za vše. "Snad můžeme udělat několik gulášových konzerv navíc." :-D

  • 18.8.2007  18:34
  Taxikář (1976)
  ***

  Také nechápu, co je na tomto filmu kultovního. Příběh je vyprávěn pomalu, druhá polovina je zdlouhavá, nevýrazná a zbytečně protahovaná. Na druhou stranu De Nirova postava je vcelku přesvědčivá, nenapadá mě nic, co bych jí mohl vytknout. Myslím však, že ty náročné přípravy hlavních herců ve Scorseseho filmech jsou přehnané.

  • 23.8.2006  10:40

  Výborná komedie, kterou lze vidět několikrát a i když znáte některé dialogy nazpaměť, neokouká se! Začne to nevinně, kdy po celém dni unavený pan Novák se vrací domů a ze sousedovic dveří vylítne paní Bartáčková v domnění, že načapá manžela... Pan Novák si neodpustí "nejapný žert" a spustí se vlna naschválů a dalších "nejapných žertů" mezi sousedy...