Joeey

Joeey

komparzista

• 6.7.2008  16:22
    Smolař (1965)

Je pravda, že na rozdíl od Velkého flámu si zde každý z dvojice Funès-Bourvil jede svou vlastní cestou. Skoro. Saroyan je totiž Marechalovi neustále v patách, až se na konci filmu ukáže, kdo je vlastně smolař.

• 27.5.2008  23:11
    U mě dobrý (2008)

První polovina je nuda (nejspíš variace na poetické Rozmarné léto), ve druhé polovině už je sem tam náznak humoru (např. Petr Forman a jeho šampónový koncentrát), a závěr - kdo by tomu věřil - se docela povedl. Kde mám hodinky? :-)

• 26.5.2008  10:55

Neuvěřitelně stupidní a nechutný film. Tohle není žádná komedie ani moralitka, tohle je PLIVANEC, který dvě hodiny stýká po obrazovce. Ještě teď se mi zvedá žaludek.

• 25.5.2008  20:09

Pomalu plynoucí děj, který se ke konci vyvine skoro až v napínavé drama. No... to jsem, uznávám, přehnal, ale opravdu má tento film silný (nejen romantický) příběh, kterému řada diváků (jako já) neodolá.

• 3.5.2008  12:49
    Once (2007)

Film se sympatickými protagonisty, příjemnou hudbou, jenže slabý co do filmového vyprávění. Prostě nedrží správně pohromadě. Chvílemi máte pocit, že sledujete pásmo hudebních klipů, chvílemi zase že sledujete reportáž nebo životopisný dokument. Ale charizma titulních postav (jak už jsem zmínil) je natolik silné, že těm písním, které jsou mimo můj hudební vkus, dodá ten správný náboj. No a Oscar / Falling Slowly? - CONGRATULATIONS GLEN & MARKÉTA!

• 3.5.2008  01:35

Z vesmíru a pralesa se vetřelci spolu s predátory přesunuli do pyramidy v ledovci, kde bojují mezi sebou. Jde o svižný akční film, který však ničím nepřekvapí.

• 2.5.2008  22:40

Předesílám, že mne s tímto filmem nepojí žádná nostalgie. Dobré herecké výkony, podmanivá scénická hudba, exteriéry jsou bezpochyby pastvou pro oči. Přestože dobrodružné filmy nejsou můj TOP žánr, mám mezi nimi oblíbence a Indy v porovnání s nimi není ničím výjimečný. Nejvíc se mi líbila nadsázka, která celý film provází.

• 23.3.2008  23:44
    Louis de Funès (TV film) (2003)

Životopisný dokument, jak má být! Louis de Funès patří spolu s Pierrem Richardem k hercům, u jejichž filmů jsem vyrůstal, přestože byly natočeny 15 let před tím, než jsem se narodil. V dokumentu o mistrovi vypráví řada francouzských režisérů, více mne však zaujaly výpovědi jeho hereckých kolegů: Michel Galabru (rotmistr Gerber z Četníků), Claude Gensac (nejčastější mistrova filmová partnerka) nebo Maurice Risch.

• 16.3.2008  00:37

Při sledování slavné úvodní sekvence jsem byl stejně jako řada dalších pohlcen neuvěřitelně realistickou válečnou atmosférou. Stále jsem však spekuloval, jak se tohle mohlo natočit... Na kolik kamer to mistr Spielberg jel, nevím, ale při té vybroušenosti co do přehlednosti a návaznosti jednotlivých scén mě napadlo, že asi muselo dát dost práce pohlídat, aby jedna neviděla druhou :-) Na závěr musím složit poklonu českým kaskadérům, kteří se na filmu podíleli (Martin Hub v tomto filmu dostal mluvenou roli podobnou té v Titanicu).

• 2.3.2008  23:25
    V hlavní roli (TV film) (2007)

Působivý film, jehož děj na mě bohužel působil trochu přímočaře. Detektivka by měla být více zapeklitá a nečekaný zvrat by se poprvé neměl objevit až na konci. Jinak výtečně zahrané! Pan Kňažko má opravdu velké charizma. V hlavní roli jsem ho viděl poprvé právě v této inscenaci.

• 2.3.2008  00:30
    Kvaska (2007)

Nemám rád písničky D. Landy. I když našla by se možná výjimka... Když v rádiu jeden čas neustále dokola omílali Touhu, často mi to zvedlo náladu. Jelikož mám rád filmové muzikály, musím Kvasce vytknout základní muzikálový nedostatek, a to že stojí jen na jednom hitu. Je to však zručně natočený film, z herců hodně vyčnívá Roman Pomajbo. Postava, kterou hraje, sice není nijak zvlášť propracovaná, nicméně zahrál ji výtečně. Jinak je Kvaska fakt příjemnou oddychovkou. Šmitec, dávám 4*.

• 3.2.2008  23:00
    Kukačky (TV film) (2008)

Sice dobře zahrané, ale celkový dojem nejvíc kazí scénář. Jen díky tomu, že jde o povídkový film, se mé hodnocení zastavilo na 2*.

• 19.1.2008  19:47
    Rain Man (1988)

K Dustinu Hoffmanovi chovám respekt jako k velké herecké třídě, ale co furt všichni máte s tím Cruisem? To, co předvedl v tomto filmu, JE kvalitní výkon. Ke scénáři jsem zde zahlíd´ pár výhrad, a tak dodám, že road movie je žánr, který podle mě z principu nemůže být spontánní a bez jediného hluchého místa. Film určitě nemá špatný scénář. Tak jako tak mi Rain Man utkvěje v paměti také proto, že jde vlastně o první road movie, která se mi nepříčila. ;-)

• 5.1.2008  22:36
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Tento seriál na mě působí příliš umělecky. Nepřirozené dialogy (obsahem, ne projevem) jsou zde sice poslechovou lahůdkou, ale ubírají na celkové přesvědčivosti. Ale to je prý už v Poláčkově knize, kterou jsem, přiznávám, nečetl.

• 31.12.2007  01:08

Jé, to jsem si oddychl, že nejsem sám, kdo se nechal "zmást" tím distributorovým překladem :-) btw já dlouho o tomto filmu mluvil jako o Sám doma 3... Jako oddychovka to ale nemá chybu, zvláště díky hláškujícímu profesorovi Keenbeanovi!

• 31.12.2007  00:39

Nesouhlasím s cejchem, že u nás v první polovině devadesátých letech vznikaly převážně nepovedené filmy. Tohle však skutečně pokořilo tu pomyslnou hranici únosnosti, resp. toho, co jako divák ještě přijmu...

• 29.12.2007  01:32
    Playgirls II (1995)

Jednička měla zápletku a trochu co říct.. jiná věc je ta forma ;-( Dvojka je drsnější, podivnější, přesto pořád ještě koukatelná.

• 28.12.2007  01:26
    Playgirls (1995)

Když od filmu čekáte úplně to nejhorší, těžko vás v něm může něco zklamat. A opravdu jsem během sledování tohoto filmu vůbec žádné zklamání nepociťoval! :-D No ale abych se konečně vyjádřil: 1* za hudbu a za to, že z tématu toho stejně víc vykřesat nešlo.

• 23.12.2007  15:52

Film jako takový nijak extra nepřekvapí, ale tak šokující pointu - uznávám - Scorseseovky nemají. Přestože závěr filmu jsem sledoval s otevřenými ústy, nemůžu kvůli zdlouhavé a nudné první polovině jít s hodnocením nad 3*.

• 22.12.2007  15:02

Zdlouhavý, poněkud náročnější film, který mě vytočil svým tempem a skoro žádnou gradací. Uznávám, že životopisné filmy bývají méně spontánní, protože jsou tvůrci vázáni skutečností, jenže v Zuřícím býkovi není NIC, co by diváka vtáhlo do děje. Šokující okamžiky i herecké výkony (De Niro, Pesci) na mě sice dolehly, ale přesto mě nechaly naprosto chladným. Ano, film chtěl říct (a řekl), že v životě jsou daleko šílenější zápasy než v ringu. Ale bylo k tomuto sdělení potřeba vše, co natáčení a přípravy obnášely? Mě u Scorseseho šokují většinou fakta ze zákulisí víc než film samotný. To je další mínus pro Zuřícího býka (chudák, teď odnese všechno, nad čím jsem přimhouřil oči od Taxikáře až po Skrytou identitu :-)

• 12.12.2007  21:20
    Medvídek (2007)

Film, jehož sledování ve mně nic nezanechalo. Pár fórků se možná povedlo, ale ten hrozný děj (myslím hrozně napsaný děj), s nímž pak jdou ruku v ruce charaktery postav a další věci, mi tu dost vadil. Prostě odfláknuté.

• 10.12.2007  22:09
    Václav (2007)

Dobře zahrané a velmi zručně natočené. To, že herci odvedli dobrou práci, je nesporné. Ale zatímco si tu spousta lidí našla svou hereckou hvězdu, mě žádný z výkonů tohoto filmu nefascinoval.

• 9.12.2007  15:01
    Strašáci (1971)

Já tyhle masakry v domech na okraji světa během tmavé noci prostě nemusím. Dlouhý film, který ani neví, co je v něm vlastně zápletkou. Někde hodinu a půl se seznamujeme s postavami (a že jich není málo...), abychom pak na konci byli svědky toho, že přežije pouze dvojice hlavních hrdinů a hlavní záporák. Mimochodem toho hlavního záporáka si zahrál David Warner alias komorník Lovejoy z Titanicu ;-)

• 7.12.2007  22:42
    Gympl (2007)

Výborné po technické stránce - vynikající akční kamera, perfektní režie, střih a v neposlední řadě také hudební doprovod. K hercům nemám žádné výhrady. A je to právě Gympl, v němž se soustředila pozornost i na dívčí charaktery. Přestože charaktery filmových postav jsou často daleko složitější, tady jsem byl opravdu příjemně překvapen. Minimálně v tomto ohledu je Gympl o třídu lepším filmem než třeba Rafťáci...

• 5.12.2007  18:22
    Komando (1985)

Víte, jak coby cestující vystoupit z letadla rolujícího po startovací dráze? Nebo jak se beze zbraně ubránit čtyřem zabijákům s puškama? Ne? Tak zhlédněte tuhle pecku a budete chytřejší ;-) Neskutečné tempo, neuvěřitelná akce - to je Komando. Předesílám, že nostalgie v mém případě nepřichází v úvahu. Osmdesátky nepamatuji a Arnoldovu tvorbu jsem začal sledovat v podstatě nedávno. "Co jste s ním udělal? - Pustil jsem ho." nebo "Já se vrátím, Bennette." to jsou příklady některých hlášek (i když nemuseli opisovat zrovna z Terminátora...) Uznávám, že ve filmu je jedna přehnaná věc za druhou - počínaje bojovými scénami, kde protečou hektolitry krve, konče třeba tou telefonní budkou :-D Takže takhle :) P.S. Pozoruhodná rolička Billa Paxtona.

• 2.12.2007  18:57

Tragický příběh v nepřesvědčivém filmu. Kdybych si před projekcí nepřečetl stručný obsah a komentáře, myšlenku bych nejspíš nezachytil.

• 1.12.2007  14:19

Notoricky známé příběhy nejslavnějších školáků kresleného filmu poskládané do celovečeráku.

• 1.12.2007  14:16
    Kousek nebe (2005)

Neuvěřitelně hřejivý film. Příběh lásky v trpkém období minulého století. Je mi trochu líto té skromné stopáže, protože příjemných chvil u takto hezkých filmů není nikdy dost.

• 11.11.2007  22:41
    Doblba! (2005)

To je zvláštní - skoro žádný děj, hloupé dialogy, žádný humor... a přesto mě to nijak extrémně nenudilo. Herci ujdou, filmařsky to není nejhorší, ale ve výsledku ... DĚS !!

• 29.10.2007  17:48

Jako satira dobré, jako napínavý thriller průměrné. Ano, možná je to v pár místech zdlouhavé, ale jako nudu bych tenhle film neoznačoval (jsou o dost výraznější adepti). Oslovilo mě to, i když přiznávám, že na tom měla největší zásluhu ta plejáda známých herců...