Joeey

Joeey

komparzista

• 20.10.2007  23:45

Postava Jacka Byrnese byla v jedničce nezapomenutelná, zde už šlo spíše o pitvoření. Už není v popředí ta originální zápletka, díky které se dalo jedničce sem tam něco odpustit. Bohužel zde musím souhlasit s pojmy jako "nastavovaná kaše", které jinak nesnáším.

• 19.10.2007  18:13

Je pozoruhodné, jak tenhle film zafungoval (a funguje). Násilí ukazuje spíše v náznacích (rozhovor s dr. Lecterem, fotografie obětí). Alespoň ve srovnání s některými současnými filmy považuji většinu zdejších scén za "pouhé" náznaky. Mlčení jehňátek je film, který nechtěl šokovat, ale precizně odvyprávět napínavý příběh. Oscary zasloužené, protože v tomto filmu se tvůrcům skutečně povedlo vše, co patrně zamýšleli. P.S.: A to jsem si před projekcí 2x přečetl retro článek v Premiere... Čekal jsem tedy naprosté maximum.

• 8.10.2007  18:08
    Constantine (2005)

Mohlo mě napadnout, že ty scény, kdy postavy lítaj skrze zdi a podobně, můžou pocházet jedině z komiksu! Ale nechci být k tomuto filmu příliš kritický, protože první polovina byla hodně působivá a poměrně svižná (musel jsem si dát přestávku a trochu si uspořádat myšlenky). Možná ta pauza nebyla dostatečná, protože konec mi pak stejně trochu unikal... Možná, že profesionální zpracování a triky byly trochu na úkor děje, ale hlavní je, že film udrží v divákovi napětí a má, co říct.

• 6.10.2007  15:28
    Fotr je lotr (2000)

Na to, že tento film je založen na jediném nápadu, je celá zápletka velmi dobře rozpracována. Akorát scéna s požárem v zahradě byla přehnaná. De Nirovy výrazy jsou úsměvné a zároveň při nich naskakuje husí kůže. Ben Stiller se do tohoto typu rolí opravdu hodí!

• 1.10.2007  20:34

Ani spousta efektních záběrů a slušná režie nezmění fakt, že jde o průměrný film. Edward Burns v roli Jakea nebyl moc přesvědčivej...

• 29.9.2007  22:47

Jednoduchá zápletka, povedené humorné scény (tedy až na některé, které zatřesou žaludkem), příjemní herci. Tento typ komedií sice přímo nevyhledávám, ale tahle se mi líbila. Navíc pro úsměv Drew Barrymore mám slabost ;-)

• 29.9.2007  19:38

Ten, kdo ještě manželství nezažil, tento film nejspíš nedocení. Nemohu se ubránit dojmu, že tvůrci zašli v konstruování humorných situací místy moc daleko...

• 29.9.2007  00:03
    Ponorka (1981)

Profesionálně natočený filmový epos. Příběh jsem asi nestrávil úplně, protože je utkaný fakt neuvěřitelným způsobem (válečný děj, charaktery postav). Stísněný prostor v ponorce zajistí patřičnou atmosféru. Ovšem v porovnání s dalšími válečnými filmy mě tento zas až tak neoslovil.

• 28.9.2007  11:50

Ten film chtěl nejspíš svou neuvěřitelnou chaotičností a nepřehledností říct, jak je lidská pamět složitá. Ale to, co nám tvůrci předložili ve výsledku, není ani sci-fi, ani komedie, ani parodie... A to je ten největší průšvih. Když to začne být fantastické, tajemné, tak to vzápětí sklouzne tak hluboko, že už to ani není parodie (taneční kreace na posteli). Oscarový scénář?? Tak pro to nemám slov.

• 19.9.2007  16:57
    Nebe (2002)

Dobré. Velice dobré. Děj není zbytečně protahovaný, místy překvapí, případně dojme. Musím tedy oponovat sousedním komentářům - v tomto filmu bylo všeho akorát. Nebyl jsem z něj unešen ani zklamán. Hlavní je, že ten čas u něho strávený nebyl promarněný. Krátce k postavám: Líbilo se mi, jak byla napsaná postava mladého strážníka-pomocníka... Tichý, nenápadný, a dokázal předvídat jednání všech okolo. 100% realističnost? K čemu...

• 14.9.2007  22:33
    15 minut (2001)

Poctivá kriminálka, co se příběhu týče. Akce, skvělí herci i trocha nadsázky. De Niro zde má svůj standard, Roden víc a víc překvapuje! Jen Oleg mi tam s tou kamerou občas neseděl.

• 9.9.2007  21:59
    Philadelphia (1993)

Nejtragičtější film, který jsem zatím viděl. Tom Hanks se hlavní role zhostil maximálně profesionálně. Denzel Washington mě v tomto filmu hodně zaujal přesvědčivým ztvárněním advokáta.

• 5.9.2007  23:17
    Taxi, taxi (2000)

Lepší než jednička. Francouzi komedie prostě uměj - a to jak příběhové, tak bláznivé. Tahle patří k té druhé skupině mezi ty lepší. Svižné, pár slušných vtipů... A to stačí, ne? U tohoto žánru určitě.

• 5.9.2007  23:14
    Taxi (1998)

Nenáročná oddychovka od A do Z. Vtipné hlášky, se zápletkou a příběhem je to horší.

• 2.9.2007  20:11
    Jurský park (1993)

...aneb jak může pověst dlouholetého výzkumu zkazit jeden výpadek proudu. Jurský park je zručně natočená dobrodružná podívaná pro celou rodinu. A není nad to, když na závěr člověk dinosaurovi nakope držku :-D

• 2.9.2007  13:15
    Kinsey (2004)

Skvělý Liam Neeson coby "ProK" ve VELMI otevřeném filmu, což se mi moc líbilo. Měl bych se podívat do encyklopedie, co to vlastně jsou ty žlabatky, které dr. Kinseyho neproslavily... (?)

• 2.9.2007  10:57

Tohle námořní dobrodružství je určitě kvalitní po technické stránce, obsahuje několik působivých scén, ale nijak výrazně mě nezaujalo.

• 31.8.2007  22:55
    Predátor (1987)

Špičkový akčňák už jen proto, že natáčení v pralese muselo dát pořádně zabrat. Zápletka i celý vývoj filmu připomíná Vetřelce (výsadek, jehož členy postupně likviduje neznámý tvor). Těžko říct, kdo je děsivější... Vetřelec řádil ve vesmíru, Predátor na Zemi...

• 31.8.2007  16:14

Jedním slovem: hrozné. Dvěma slovy: dvakrát hrozné. Parodie by neměla být holým nesmyslem.

• 31.8.2007  15:57

Muzikál, v němž se nepovedly ani písně, ani tance. Taková vlídná parodie. Třetí hvězdička je za komický a přirozený výkon Woodyho Allena.

• 31.8.2007  13:55
    25. hodina (2002)

Více konverzační než dějové. Ale s přesvědčivým Edwardem Nortonem...

• 30.8.2007  23:34

Tak v tomhle filmu mě Jan Vostrčil pobavil nejvíc. Příběhově skromné, přesto to dovede navodit pohodovou atmosféru. Když čtu další komentáře, mám dojem, že u několika scén jsem úplně nepochopil danou myšlenku. Z toho důvodu se mi naopak více líbila první polovina, ta druhá skoro nudila. Z téhle černobílé etapy mám stejně nejradši Homolkovi...

• 30.8.2007  15:52

Russell Crowe a Renée Zellweger jsou v tomto filmu fakt sehraní! Působivé a napínavé zápasy, krásný příběh.

• 29.8.2007  23:01
    Transformers (2007)

První polovinu filmu jsem si užíval, což ale bylo podmíněno tím, že mě nevyvedl z míry známý Bayův styl, kdy si z diváků dělá trochu legraci. Začátek byl fakt roztomilý. Scény se prolínaly zhruba v tomto sledu: Boje v poušti, škola - teenageři, setkání s ministrem obrany, romantický odvoz - a vzápětí jsme se podívali do samotného Air Force One, kde se transformovalo nenápadné rádio v robota, co umí hackovat kompjútry. Transformers není pohádka, ale efekty přesycená ptákovina. Nebo scéna, kdy se Sam v přítomnosti ministra obrany dozví, že vymoženosti jako laser nebo mikročip existují díky jeho pradědečkovi... To snad tvůrci nemohli myslet vážně... Jestli je tenhle trhák něčím fakt hustej, pak jedině svým ozvučením. Zatímco první polovina mě i vcelku pobavila, o té druhé snad je toto - už tu zaznělo něco o nepřehlednosti akcí - to je dost velký problém tohoto filmu. Díky tomu by se tato druhá polovina hodila tak akorát do trenažerové buňky někde v lunaparku, kde by to s divákem házelo, jako když by ho drželo v ruce jedno z transformovaných aut... Konstatování, že film trpí naprosto fatální absencí jakékoli myšlenky a příběhu, už asi není třeba rozvádět.

• 28.8.2007  14:48

Děj filmu není nikterak složitý - výpovědní hodnotu však má. "První krev tekla mně, ne jim!" Je to film o křivdě, o utrpení v druhé polovině minulého století.

• 28.8.2007  00:25

Pozoruhodný mix klasické De Nirovské gangsterky a napínavého thrilleru. Největším trumfem tohoto filmu je skutečně režie a zvuk. Právě kvůli zvuku, na který jsem četl spoustu chvalozpěvů ve zdejší diskuzi, jsem film zhlédnul podruhé a nakonec přidal hvězdičku. Hodně jsem váhal, ale ve srovnání s gangsterkama typu Goodfellas nebo Casino (a vůbec s většinou filmů M. Scorseseho - na gangsterky si totiž příliš nepotrpím), mě tenhle film zaujal a bavil.

• 27.8.2007  16:13
    Auta (2006)

Začátek je nejsvižnější ze všech animáků, které jsem zatím viděl. Když se však hlavní hrdina Blesk McQueen dostane do Kardanové lhoty, nastane na chvíli trošku pomalejší a méně zdařilá část filmu. Pak se ale rozjede příjemný příběh - sem tam s nějakou hláškou, nějakým tím ponaučením (to k těmhle filmečkům pro děti i dospělé přece patří, ne?) Technicky opět úchvatné, počínaje pokrokovou animací a nepostrádaje filmařský cit autorů - od povedeného scénáře po perfektní prolínání jednotlivých scén (hlavně těch ze stadionu). A vyjádřit animákem nějaké poselství nebo dojmout - v tom Pixaři nemají konkurenci ... "Čas od času je fajn trochu zpomalit."

• 26.8.2007  00:10
    Roztržitý (1970)

Připadalo mi to na Richarda příliš ztřeštěné. Jako směs gagů spojených v jeden film to ale opět funguje. Prostě ukázková oddychovka - mimo jiné se znamenitou hudbou Vladimira Cosmy. Musím však souhlasit, že Richardovy nejlepší filmy přišly až později...

• 22.8.2007  23:33

První polovina je na akční film hodně slabá. Podobné zásahy speciálních jednotek v kdejakém krimiseriálu ve mně vyvolají napětí - i když je to často o tom samém -, ale tohle vyloženě vzbuzuje nezájem. Když jsem film takhle brzo odepsal, ten (podle některých nepovedený) závěr mi tam nevadil, ba se mi líbil. Aspoň se dělo něco, co připomíná akční film. Nápaditost a realističnost je věc jiná...

• 21.8.2007  11:51
    Pomáda 2 (1982)

Udělat z muzikálu nudnou podívanou, to chce kumšt. Písně absolutně nevýrazné, herci ujdou (když si uvědomíme, že v tomto žánru stačí, když působí uvolněně a sebevědomě) a choreografie tanců sice není nejhorší, ale s jedničkou si prostě nezadá.