Joeey

Joeey

komparzista

• 20.8.2007  22:32
    Pomáda (1978)

Typický příklad naprosto pohodového filmu. Jednoduchý děj, trocha humoru a hlavně písňové hity podpořené skvělými tanečními kreacemi.

• 19.8.2007  23:52
    Výkupné (1996)

Spíše průměrné, ale nebyl by to Ron Howard, kdyby něčím nepřekvapil. Za pointu, která mi určitě nepřišla předvídatelná (asi jsem ještě moc krimi filmů neviděl...), dávám čtvrtou hvězdičku.

• 18.8.2007  18:34
    Taxikář (1976)

Také nechápu, co je na tomto filmu kultovního. Příběh je vyprávěn pomalu, druhá polovina je zdlouhavá, nevýrazná a zbytečně protahovaná. Na druhou stranu De Nirova postava je vcelku přesvědčivá, nenapadá mě nic, co bych jí mohl vytknout. Myslím však, že ty náročné přípravy hlavních herců ve Scorseseho filmech jsou přehnané.

• 17.8.2007  22:49

TO JE NA MĚ MOC! :-( Pátý element je slátanina, která sice má aspoň zápletku, ale která se postupně vyvíjí v čím dál větší blbost. Gary Oldman zde neměl roli zápornou, nýbrž komickou. To mi k němu, jakožto ke specialistovi na záporáky, nesedělo. Zato Bruce Willis je tu skvělý.

• 17.8.2007  16:21

Tenhle film je taková komediální road movie... svižný rozjezd, ale cílová rovinka jako by se víc a víc vzdalovala. Na tento žánr je dvouhodinová stopáž fakt moc!

• 16.8.2007  18:36

Nezáživný příběh, nezáživné téma. Na jedno podívání dobré...

• 15.8.2007  21:33

Tradiční Kubrickův rukopis je tu dost znát. Zatímco kniha je psaná poměrně srozumitelně, film řadím k těm náročnějším. Že má jít v určité míře o umělecké dílo, to dokládají ty hrátky s hudbou. To je však známý Kubrickův styl. Poté, co jsem přečetl Burgessovu předlohu, pustil jsem si to znovu a zážitek byl větší než při první projekci. Dokonce i s tou hudbou, která provází celý film, jsem neměl problém. Mohl bych hvězdičku přidat, ALE: Mám radši původní náměty - a když už adaptace, tak film musí zaujmout i bez znalosti knihy.

• 13.8.2007  19:04
    Kytice (2000)

Celkový dojem by byl 3*. Ale za technické zpracování musím hvězdičku přidat.

• 12.8.2007  19:24
    Flashdance (1983)

Méně výrazné než pozdější Hříšný tanec - aspoň z pohledu dnešního publika.

• 12.8.2007  19:19

I když pro mou generaci to není klasika, nemohou Hříšný tanec díky písničkám, které se stále hrají, přehlédnout ani nejmladší diváci.

• 12.8.2007  11:32

Každý, kdo tento film viděl, pochopil, že pohyblivé obrázky jsou stejně cenný druh umění jako literatura, hudba, architektura apod. Profesionalita se tomuto filmu nedá upřít, ačkoliv ty kouzla s objektivy a stíny jsem nezaregistroval. Možná kvůli své neznalosti filmového umění, možná kvůli tématu a působivosti, které nedovolí všímat si "detailů". Zvládnout takto dlouhý film naplno scénáristicky i režijně je téměř nemožné. I Schindlerův seznam má svá slabší (zdlouhavá) místa, ale ten často kritizovaný závěr bych k nim neřadil.

• 10.8.2007  22:31

Louis de Funès coby majitel jednoho velkého restaurantu. Tradiční funèsovský humor - třeba kdy dá Septim klavíristovi pokyn, aby přepsal státní hymnu, kterou hraje celý orchestr, pro tři muzikanty. Za to, že se toho úkolu zhostí, mu pak přivře ruce do klavíru... Souhlasím, že první polovina je lepší (to je jedna perla za druhou - Pojďte sem a napište mu trestné body! nebo Za trest opíšete ?krát menu!!). V té druhé jsou některé scény přehnané (jízda autem po střeše). A ta pointa mi také neseděla.

• 9.8.2007  21:59

Tance, španělské rytmy, kostýmy, hudba... trochu western? Tak to bude asi důvod, proč mě tohle vůbec nezaujalo. Nejlepší film s Funèsem to rozhodně není.

• 4.8.2007  00:29

...Před a po velkém díle je třeba oddych... Tohle je sice dobře odvedená práce, ale já tam nenarazil na ten pravý Cameronův rukopis. Pravdivé lži jsou parodií na akčňáky se vším všudy: Harry vystřílí všechny stráže v objektu a za chvíli už vychází z koupelny a lehá si k manželce. Nebo ten samopal skáčící po schodech, který také zlikviduje všechny nepřátele (nebylo něco podobného náhodou v seriálu Věřte nevěřte?). Schwarzenegger se ale fakt rozehrál a jeho manévry se stíhačkou na konci filmu byly k popukání.

• 30.7.2007  23:21

Milé překvapení! Od Pelíšků jsem šel s hodnocením každého Hřebejkova filmu o hvězdičku níž a Kráska to s podporou skvělých hereckých výkonů a soundtracku vytáhla o dvě výš! Taková reputace a podívejme: Kráska měla srozumitelnější a přesvědčivější příběh než třeba o rok mladší Slámův hit Štěstí. Hvězdou číslo jedna je bez debat Jiří Schmitzer (z jeho postavy otčíma jde fakt děs!), pak samozřejmě Jana Brejchová, charismatický gentleman Abrhám a tak dále. I výkon Ani Geislerové byl nejlepší z jejích filmů, které jsem zatím viděl.

• 30.7.2007  14:50

Uznávám, že jde hlavně o rekapitulaci toho, co už známe ze seriálu. Většina fórů je opravdu okopírovaná, takže by pro největší fanoušky pana Beana šlo udělat kvíz s názvem "Která epizoda to byla?" Scéna, kdy Bean ztratí autobusovou jízdenku a značne ji "pronásledovat", vážně nedává smysl. Tolik kritika. Beanovy původní skeče zbožňuji a i jeho druhé vystoupení ve filmu mě vcelku pobavilo (V.I.P. legitimace na festivalu v Cannes, jízdní kolo přejeté tankem ... aneb k čemu je dobré nikdy nevypínat videokameru :-D). Filmových komedií je spousta a ne každá dokáže v takové míře pobavit.

• 29.7.2007  21:54
    Apollo 13 (1995)

Kosmonautika mě nikdy moc nezajímala, na tomto filmu oceňuji hlavně technickou stránku. Člověku, který v tehdejší době nebyl na světě a jména těch všech kosmonautů zná jen z doslechu, film nijak závratnou porci napětí nepřichystá. Zfilmovat skutečnou událost (zvlášť z moderní historie) je velmi náročné a zde hodně zaujme plejáda známých herců.

• 29.7.2007  21:29

Tenhle film musel vzniknout tak, že scénárista jednotlivé obrazy naházel do klobouku, z kterého pak režisér náhodně tahal - a v tomto pořadí je poskládal do filmu. Tento děj dostat na papíře, nepoznal bych, kde je konec...

• 25.7.2007  11:17

Vědecká konference. Mech-žena - prototyp, který zatím neumí milovat. Slovo "láska", které na této konferenci zazní častěji než by se od této situace očekávalo. Pokrok se blíží. Čeho bude schopen nový model - robodítě? To jsou úvodní minuty A. I. Jde o působivý film plný napětí i dojemné atmosféry. Přiznám se, že v závěru jsem se zamotával, přesto jsem však do závěrečných titulků ani nedutal. Triky jsou základem tohoto filmu, ale žádný tam není jen jako ukázka "co už s nimi všechno jde na plátně vytvořit" (jak je tomu u Hvězdných válek). Byl jsem pln zvědavosti, jaký bude výsledek společné práce Kubricka se Spielbergem. Jejich filmy jsou značně odlišné - u Kubricka mě oslovily víc ty šokující než filosofické, u Spielberga zase víc vážný film než sci-fi. A co se nestalo? Výsledek mě příjemně potěšil. Za 5*. (...) A ty scény v roboaréně byly šokující, ne že ne!

• 23.7.2007  16:31

Takhle vstřícný romantický film jsem snad ještě neviděl. Film, z kterého čiší nápaditost a který chrlí pozitivní náladu! Poté, co pochválím herce a hudbu, musím ještě něco přidat (tenhle nádherný snímek si nezaslouží krátký komentář)... ;-) Narazil jsem na něj náhodou přes profil Kate Beckinsale. Nesmírnou radost mi udělal důkaz, že se v nenápadném filmu s mimimem televizních upoutávek skrývá takovéhle kouzlo! Nenapadá mě film, který by se pro zpříjemnění vánoční atmosféry hodil více. Nadchnul mě i přesto, že jsem ho viděl v červenci :-)

• 20.7.2007  00:04

Zdařilé herecké výkony, dvojice Crystal / De Niro mě pobavila. Film jako bláznivá komedie funguje - a to je hlavní. De Niro mi do komediálních rolí sedí a bezpochyby je bravurně zvládá! Nechybí vtipné hlášky a musím pochválit také český dabing.

• 18.7.2007  09:37

To je slátanina!! Jenže zase tak zpracovaná, že mi ty dvě hodiny strávené u tohoto filmu docela utekly. Triky sice velkolepé, ale v některých místech mírně parodické (třeba scéna s Jediem, kterého udrží lano připomínající spíš trochu silnější nit). U některých filmů bych si triky nedovolil komentovat, ale Hvězdné války jsou na nich založeny, takže co jiného hodnotit? V Epizodě II přibyla oproti jedničce romance a pár hlášek, takže i zde - této slátanině (omlouvám se, že se opakuji, ale nenapadá mě výstižnější slovo pro tuto podivnou sci-fi) - dávám nadprůměrné hodnocení.

• 15.7.2007  11:05
    Umění boje (2000)

Umění zaujmout diváka jen při prvním zhlédnutí.

• 13.7.2007  18:27
    Oskar (1967)

Na film přehnaně ztřeštěné! V divadle by se mi nejspíš tajil dech, kdyby představitel hlavní postavy, Bertranda Barniera, hrál takto dynamicky po celou dobu představení. Louis de Funès si samozřejmě zaslouží poklonu, ale tenhle příběh mi do filmu moc nesedí. Je to však tak bláznivé, až je to hezké. A za ty záměny kufrů, na čemž stojí pointa, stejně ty 4* musím dát.

• 11.7.2007  11:42

Mé první setkání s Hvězdnými válkami. Asi tak deseti znásobené tempo Kubrickovy 2001. Plejáda filmových triků je pozoruhodná, ale kdo se má v tomhle ději vyznat? Ono když se podaři spojit tolik podivností a vytvořit velký chaos, tak tam pak tvůrci můžou cpát další a další postavy, lokality, a diváci jako já jim to sbaští.

• 8.7.2007  15:43

Šakalí léta zlákaly mou pozornost hlavně díky slavným písničkám, o kterých jsem dříve ani nevěděl, že jsou z tohoto filmu. Když se tam ale netancuje, nezpívá nebo netříská do kytary, je to nuda. Podobně na mě působily i některé pozdější Hřebejkovy filmy. Pozoruhodné výkony Josefa Abrháma a zejména Martina Dejdara nestačí k tomu, aby film byl správně gradující podívanou.

• 8.7.2007  15:24
    Horem pádem (2004)

Zklamání z tohoto filmu jsem nepocítil, jelikož jsem nic extra nečekal a také jsem se toho nedočkal. Horem pádem šlo mimo mě. Už ta struktura výše uvedeného distributorova obsahu má co do "přehlednosti" s filmem cosi společného.

• 8.7.2007  15:03

Scéna, která mi utkvěla v paměti, je ta, kdy Prohaska (Jaroslav Dušek) vyběhl od Čížkových a zabránil gestapu v kontrole domu se slovy, že tam bydlí pouze řádní němečtí občané, a mával přitom nějakou legitimací. Myslím, že film dokázal nastínit, jaký strach a pocity beznaděje lidé v té době utrpěli.

• 8.7.2007  14:41
    Pupendo (2003)

Musíme si pomáhat jsem sice viděl až později, nicméně ten dvouhvězdičkový skok směrem dolů oproti Pelíškům je hodně vypovídající. Tenhle film mě prostě neoslovil. Začátek dobrý, ale pak jsem se snad až do konce nudil. Má sice pár dobrých fórů (třeba hodina fyziky), ale musel jsem se přemáhat, abych to vůbec dokoukal.

• 8.7.2007  14:28
    Pelíšky (1999)

Do mého filmového TOP žebříčku se Pelíšky nejspíš nikdy nedostanou, ale musím říct, že jde o neopomenutelnou ukázku toho, co je to fungující scénář, co jsou to výborné herecké výkony, zkrátka co je to kvalitní film! Z herců musím vyzdvihnout hlavně Miroslava Donutila s Jiřím Kodetem. Jejich odlišné postavy jsou vynikající. Šedesátá léta znám pouze z vyprávění, takže nemůžu hodnotit dobovou věrohodnost.