Joeey

Joeey

komparzista

• 26.6.2007  22:39
    xXx (2002)

Během sledování tohoto filmu mě vůbec nenapadlo, že by to mohla být parodie na Bonda (snad až na ten závěr). Mně to spíš připomínalo jakýsi "celovečerní" díl z cyklu XTreme sports (nebo jak se to jmenovalo), co kdysi běžel na kabelovce. Scény s hlavním hrdinou na snowboardu jako by byly z úplně jiného filmu. To, jak Xander opustil restauraci a jel po zábradlí na stříbrném tácu, bylo dost přehnané. Část odehrávající se v Praze samozřejmě upoutala mou pozornost, ale přesto jde o průměrný film.

• 22.6.2007  22:11

Bravurně natočené, povedená hudba, akce skoro od začátku až do konce. Na druhé straně herci nemají moc prostoru - přesto však hráli velmi dobře! - a nemůžu říct, že by na mě film dolehl natolik, abych se při jeho sledování vydržel po celou dobu soustředit.

• 21.6.2007  22:20

Skutečně něco jako pozdější Klub sráčů, akorát je tady míň nechutností. Začátek mi připomínal nepovedenou roztřeštěnou cartoonovku. Ty titulky oznamující aktuální lokality tam dali určitě záměrně, aby ještě více upozornili na "kvalitu" scénáře. Sranda od začátku do konce to určitě není, ale hity, které ve filmu zazní, celkový dojem trochu navýší.

• 18.6.2007  19:44
    Evita (1996)

Slavný příběh, nádherné písně, hvězdné obsazení a velice pěkné zpracování. Kdybych hodnotil 5*, bylo by to hlavně za hudební stránku, ale jako film to na plný počet není. Přesto je Evita beze sporu špičkou mezi muzikály.

• 8.6.2007  18:00
    Risk (1992)

Jen tak tak průměr. Film je hodně nevýrazný ve srovnání s ostatními Veberovkami. Zasmál jsem se jen u té scény, jak dva Jimové kopli do dveří od cely...

• 3.6.2007  20:43

On měl Duchemina ml. hrát Pierre Richard??? To jsou věci ;-) Jinak jde o velmi dobrou komedii, hlavní hrdina - degustátor to nemá ve své práci vůbec jednoduché... Tricatelova hláška na konci filmu mluví za vše. "Snad můžeme udělat několik gulášových konzerv navíc." :-D

• 3.6.2007  20:22

Mě to také přímo neohromilo, ale Funès je zde - jako ve většině dalších svých filmů - vynikající.

• 3.6.2007  17:17

Působivý příběh popisující hrůzy a utrpení občanské války v Sierra Leone. Co scéna, to fascinující záběry. Vynikající herecké obsazení!

• 2.6.2007  22:14

Viděl jsem to paradoxně dřív než jedničku a ani její "dodatečné" zhlédnutí u mě tento film nesnížilo. Pěkný příběh jdoucí ve stopách svého předchůdce, kterého hodně vyzdvihovaly dnes už kultovní písně. Tím ale nechci říct, že hudba ve dvojce je špatná.

• 2.6.2007  21:52

Nepříliš pozitivní zážitek z kina. Humor v zanedbatelné míře. I když to je hlavně konverzačka, při této příležitosti jsem poprvé u filmu hodně postrádal výpravu.

• 2.6.2007  21:39

Geniální! To tak na úvod ;-) Film má DOKONALÝ SCÉNÁŘ, všechny postavy jsou perfektně zahrané. Zatímco Jáchym měl jen krůček k dokonalosti, Mareček tam bezpochyby došel. Taková vybroušenost - třeba scéna, kdy ve škole na schodišti Hujer předběhne otráveného Kroupu, nebo hláška (jedna z mých oblíbených): “Běda vám, BĚDA VÁM, jestli mi to nepůjde!“ :-D

• 2.6.2007  21:38

Sedmdesátá léta nepamatuji, přesto vím, jak výborné komedie v té době vznikaly. Když je film takhle dobře napsaný a natočený, má nejlepší předpoklady bavit další a další generace. A že se to Jáchymovi daří!

• 2.6.2007  19:54
    Kameňák 3 (2005)

Jednička a dvojka na sebe navazovaly narozdíl od dvojky a trojky.

• 2.6.2007  19:54
    Kameňák 2 (2004)

O něco horší než první díl, stále o tom samém. Přesto jsem se nenudil.

• 2.6.2007  19:53
    Kameňák (2003)

Film mě pobavil a nemyslím si, že by byl tak špatný, aby si zasloužil kritiku, kterou dostal. Ano, děj je vyloženě jednoduchý, ale musí být jednoduchý film zákonitě špatný? Někdo by mi odpověděl, že v tomto případě ano. Já si to však nemyslím.

• 2.6.2007  15:23
    Na dotek (2004)

Nemůžu říct, že bych tento film celý pochopil. Možná za pár let, možná mi tento žánr prostě nesedí. Je to však velmi zručně natočené. Z herců byl nepřesvědčivější Clive Owen, Jude Law mě příliš neoslovil, nicméně jeho postava byla herecky náročnější. S hodnocením Natalie Portman a Julie Roberts jsem měl u tohoto filmu podobný problém jako uživatel Rob Roy...

• 21.5.2007  16:28

Stále kouzelné. Dnes překrásná animace, tehdy určitě navíc pokroková. Trpaslíci a zvířátka jsou (technicky) více v popředí než lidské postavy, které nejsou tak propracované. Ale to se nám to hodnotí... po 70 letech :) Scénická hudba a grafická stránka filmu mi trošku připomínaly nejstarší díly Toma a Jerryho, kteří přišli na scénu o pár let později.

• 20.5.2007  19:33

U mě slabá Richardovka. Film je založen na komických situacích, které netvoří jednotný příběh. To však není výtka. Například jeho pozdější film Jsem nesmělý, ale léčím se (který si také sám zrežíroval) vzniknul na tom samém principu, jenže měl spád. Zde bohužel musím říct, že jsem se nudil. Sice tam je několik povedených fórů - třeba ten s houpací sítí ... "Kolik kostek cukru? - Dvě... ještě půlku" A bum :-), ale to je vše.

• 19.5.2007  23:37
    Troja (2004)

Já myslím, že Troja patří k filmům, které se dají nazvat pastvou pro oči. Povedené souboje - více než ten závěrečný (Achilles vs. Hector) mě zaujal boj o Helenu (Paris vs. Menelaus). Zajímalo by mě, které přehlídky bojovníků byly vytvořeny digitálně, které s herci či komparsisty, a které kombinovaně... Jelikož jsem vysazen na náročné filmy, zde rád těch 5* dám. A i ta hudba mi přišla dobrá.

• 14.5.2007  17:21

Arabela byla bez debat klasikou všech klasik v seriálové tvorbě. Pokračování s názvem Arabela se vrací už sice není klasikou, přesto je však vynikajícím pohádkovým seriálem (se zdejší většinou tedy musím nesouhlasit). Jako malý jsem tenhle seriál zbožňoval. I teď, když běží asi jednou za dva roky v televizi, mě vždy pobaví. Jako jeho předchůdce překypuje výtečnými nápady - zaujal mě například ten se strýčkem Pompo (aneb co může způsobit v říši pohádek ledabyle napsaná pohádková postava). Někdo to možná přestal sledovat při úvodních dílech s obrem (případně s Ruburakem snažícím se "uchytit" ve světě lidí), ale potom to jde strmě nahoru, děj je více propleten (což neberu vyloženě jako mínus!). Když tady čtu, jak se na tento seriál dívají spoluuživatelé, musím dodat, že i této "dvojce" nechybí humor a spousta hlášek.

• 14.5.2007  17:17
    Arabela (TV seriál) (1980)

Je někdo, kdo by neznal? Arabela je skutečně mistrovské dílo! Bravo, pane Vorlíčku a Macourku!!! Tento seriál je zážitkem pro diváka jakéhokoli věku (pro ty menší pochopitelně trvalejším zážitkem). I ten, komu pohádky vyloženě nevoní, zde musí ocenit přinejmenším tu profesionalitu - scénář a režie, herecké výkony (Menšík, Janžurová, LÁBUS...) A těch hlášek!!! :-D

• 5.5.2007  14:45
    Atentát (1964)

V roce 2004 jsme byli se základkou v kostele sv. Cyrila a Metoděje, kde nám pustili závěrečné scény (obléhání kostela) z tohoto filmu. Mé první setkání s tímto snímkem bylo pro mě tedy velmi působivé, když jsem se chvíli díval na plátno a chvíli na vchod do krypty, kde se odehrály tyto události. Tím druhým setkáním byla televize, kde jsem to viděl celé a znovu se mi tajil dech. Úžasné herecké výkony, perfektně natočené. Výjimečný film!

• 3.5.2007  15:14

To byla taková nuda! Gérard Depardieu se zde objeví párkrát, film celkově je neskutečně zdlouhavý... Konec měl zřejmě být překvapivá pointa, ale to, co se stalo, rozhodně nebylo nečekané a já si u té "pointy" jen oddychl, že už ten film mám za sebou.

• 29.4.2007  12:27

Docela slušná porce zábavy.

• 28.4.2007  16:06
    Medailon (2003)

To teda mělo švih!! Uff. Honičky, všelijaké souboje, sem tam i příběh (nic převratného, to souhlasím) a to hlavní - naprosto nenáročné a po té 1,5h je to utnuto v tak vhodnou chvíli, že nemůžu dát podprůměrné hodnocení...

• 24.4.2007  19:53

První polovina nevýrazná (místy až nudná), ta druhá je však příjemným překvapením... Po filmařské stránce zmáknuté, ale přesto to na víc než na 3* není.

• 22.4.2007  15:21
    Smrt na webu (2003)

Mě to zaujalo. Filmy, které zmiňuje mis-ko, jsem v době zhlédnutí tohoto zatím neviděl; tím ale nechci říct, že jinak bych tento film odsoudil... Má to bravurní rozjezd, detektivní zápletku a s herci jsem byl také spokojen. Edward Furlong jako představitel počítačového hackera Thomase úspěšně táhne celý film. Mimochodem všimli jste si, že jedna z postav má ve své knihovně knihu "The Joke" od Milana Kundery...? ;-)

• 14.4.2007  19:39

Tenhle díl je téměř to samé co epizoda "Jerryho deník". Ale to zakončení... Nedávno jsem si to pustil na YouTube a nemohl jsem se smíchy udržet! Tam je dokonale vystižen ten moment, kdy už se díl blíží ke konci a napětí opadá - a pak to přijde :-D. Avšak podruhé už jsem se tak nepobavil... No jo no.

• 14.4.2007  19:24

Ta scéna s tím lvem na lampě je dokonalá!

• 14.4.2007  19:11

Model tohoto dílu, kdy Tom dostane od paničky, která má fůru připomínek, za úkol chytit Jerryho, je to nejlepší, co v této úžasné cartoonovce vzniklo. Epizody s tímto modelem (nejen tyto samozřejmě! ;-)) jsou zárukou nezapomenutelné zábavy.