Joeey

Joeey

komparzista

• 14.4.2007  18:59

Jeden z prvních dílů, který se podle mého od většiny ostatních liší. Většina epizod je založena na honičkách, na soubojích mezi kocourem a myší, ale tento díl je jiný - má přenádhernou atmosféru... Mmm. Nádherný hudební doprovod (původní hudba provázená známými vánočními melodiemi) a nechybí samozřejmě humorné scénky.

• 10.4.2007  18:06

Mně se to líbilo. Především to, že nejde o náročný film. Co se týče hereckých výkonů, souhlasím, že jsou vynikající (nejnáročnější úlohu měla podle mě Natalie Portman, ale i Javierovi Bardemovi a Stellanovi Skarsgårdovi jsem jejich postavy uvěřil).

• 10.4.2007  18:02
    Titanic (1997)

Jedinečný film, úchvatná Cameronova režie i celkové tvůrčí nasazení, efekty jak jinak než převratné. Není divu, že Titanic oslovil masy, když se autorům podařilo na jeho palubě vykreslit klady i nešvary společnosti, tragiku, optimismus, nebo situace, které takříkajíc píše sám život. To spolu s převratnými triky udělalo z Titanicu nadčasovou záležitost. S označením "doják" v kritickém slova smyslu razantně nesouhlasím. Filmařů, kteří dokáží oslovit široké obecenstvo, diváky každého věku, si cením více, než těch, kteří točí filmy třeba jenom pro nadšence určitého žánru, pro věkovou kategorii atp. Najít v tomto filmu chybu, myslím OPRAVDU NAJÍT, dá hodně úsilí. Plivání neodůvodněných kritik vůči Titanicu je troufalost!!! Perfektně propracované charaktery postav - můžu říct, že ve filmu není postava, která by mne nezaujala. Film můžete vidět znovu a znovu a stejně vás uchvátí. Obdivuhodné výkony jak herců, tak statistů či kaskadérů. Jim Cameron dokázal, jako má vůli, protože i v tomto historickém snímku zapojil naplno svou fantazii, přestože se musel držet historických faktů, což u jeho předchozích sci-fi filmů nebylo. Tím, jak film zakončil, potvrdil svou genialitu na poli kinematografie! Bravo!

• 9.4.2007  10:12

I u animáků lze prokázat filmařský cit a nápaditost. Úplně na začátku mě dostalo, jak si tvůrci pohráli se zaostřením popředí a pozadí. Když ty skvostné animace doplní pěkným scénářem, výsledek musí dopadnout dobře. Pixaři prostě uměj! Co se týče srovnání s Toy Story, tak Život brouka má holt nevýhodu v tom, že není No. 1. Oproti nesmyslům jako je třeba Shrek však jde o veledílo.

• 8.4.2007  22:27

Tenkrát na Západě patří mezi filmy, které mi jsou vyloženě proti srsti. Nic neřeknou, mají rozvleklý děj. Rozvleklý - ne však obsáhlý! Po celou dobu jeho sledování jsem měl pocit, že si na něco hraje. Čekal jsem (nebo spíš jsem si jen říkal "moh by ji ten film mít...") působivou atmosféru, ale místo toho jsem se každou chvíli musel koukat na hodinky...

• 7.4.2007  23:11

Příliš chaotické.

• 5.4.2007  11:50

Výtečný Edward Norton, Richard Gere mu zdatně sekunduje (rozhodně si nemyslím, že by hrál špatně). Souhlasím s tím, že konec se tvůrcům povedl.

• 5.4.2007  11:46
    Dablér (2006)

Těšil jsem se, že uvidím snímek Francise Vebera, klasika francouzské komedie, poprvé v kině. Bohužel. Takže s čím jsem se setkal, když Dablér vyšel na DVD? S povedeným filmem, který více než na herecké výkony sází na kvalitní scénář. Veber je mistr v tkaní příběhů napěchovaných humorem. Pár slov k ději: Pohotový kolemjdoucí - fotograf přistihne představitele (po zhlédnutí filmu zjistíte, proč jej nenazývám "majitelem" :-)) velké firmy s milenkou. Je tu však ještě jeden kolemjdoucí a jmenuje se Pignon !! Může v následující jeden a půl hodině být chvilku nuda? NEMŮŽE! A jak píše Historik, odkaz na Blbce k večeři je perfektní. "Víš, Francoisi, moje sbírka začíná být slavná... Jsem ve středu pozvaný na večeři jenom proto, abych tam mluvil o svých vývrtkách."

• 25.3.2007  13:32

Nejde o žádný nadčasový snímek. Ale to asi neříkám žádnou novinku. K hercům: Souhlasím, že DiCaprio hrál bezvadně, ostatní herci také předvedli slušné (ale méně výrazné) výkony. Přesto Skryté identitě něco chybí... V mém případě to je vzteklý Joe Pesci, ale i Robert De Niro mě v rolích mafiánských bossů přesvědčil více než Jack Nicholson. Na druhou stranu je to filmařsky zdařilý kousek, za což dávám slušné 3*.

• 23.3.2007  22:16
    KOndoMEDIE (2001)

Od nejnovějších filmů F. Vebera se tento liší tím, že se věnuje konkrétnímu společenskému tématu (jako např. autorův režijní debut Hračka), čímž postrádá onen punc bláznivé komedie, který jeho nejnovější tvorbu provází. Tento film má, co říct, a pomáhá mu v tom výtečný scénář (u Vebera naprostá samozřejmost) i herci - nechybí ikony francouzského filmu (Depardieu, Aumont, Rochefort), ani režisérovi dvorní herci z jeho novějších filmů (Lhermitte, Auteuil).

• 21.3.2007  22:18
    Skála (1996)

Akční pecka to teda je, o tom se nedá polemizovat... Já filmu vytýkám to, že sice je skvěle sestříhanej, ale já měl při jeho sledování dojem, že nedrží úplně pohromadě. Na začátku hodně svižná zápletka, akce (přepadení armádního skladu, přemístění do pevnosti), ale pak tvůrci "odbočí" - ty honičky a scéna s vykolejenou tramvají mi tam vůbec neseděly. Když pak po této "odbočce" začne dobývání Alcatrazu dvojicí Cage-Connery, jsme opět doma - u Bayova akčního filmu.

• 18.3.2007  15:49

Až na ten závěr mi to připomínalo spíš epizodu z detektivního seriálu než celovečerní film. Darlene a Alice se s osudným mladíkem setkají už v první čtvrthodině a ten když pronese větu "Já letím dneska odpoledne a vy byste mohly vyrazit zítra," je jasné, co se stane. Přesto jde o promyšlené a místy napínavé drama. Na konci filmu, když se dívky dozvědí, že sám překupník je udal, aby odlákal pozornost od ostatních drogových zásilek, trošku zamrazí. Takže zápletku více zaonačit a pointu podat srozumitelněji... mohly to být 4*.

• 10.3.2007  23:47

Jsem spokojen, i když to, co nám chtěl třetí díl říct, na nás vychrlil závratnou rychlostí. I tak nám neunikne, že obsahuje nové nápady - z těch nadsázkových například Terminátor na nákupu u benzínky, John Connor zavřený v kleci (to možná nemuselo být), z těch vážnějších třeba schopnost T-X ovládat jiné stroje. Proč na začátku začala střílet neznámé lidi, jsem nepochopil (možná abychom si vzpomněli na jedničku). Sled událostí jde ve stopách dvojky (nejprve honičky ve městě, potom přesun k poušti a nakonec střet Terminátora s policisty). Začátek filmu bych nenazýval parodií (možná jen některé scény v druhé polovině). Co se týče T-X, tak nejen že ji stroje v budoucnosti hezky vymodelovaly, ale její chladný výraz je jedno v pozitiv, které se z dvojky zachovalo. Poměrně velkou změnou je herecké obsazení - z předchozích dílů je tu v podstatě jen Arnold Schwarzenegger a Earl Boen (dr. Silberman), což je škoda. Přestože Nick Stahl hrál velmi dobře, Johnem Connorem pro mě zůstane Edward Furlong. Jeho projev mě oslovil více.

• 8.3.2007  21:49

Zdařilý snímek plný humoru, hlášek a zvláštní atmosféry (při odchodu z kina jsem byl hodně v rozpacích a chvíli trvalo než jsem si utřídil dojmy z této podívané). Film má úžasný rozjezd, pád z kola ani časté letecké záběry na ulice a domy mi vůbec nevadily, ale ta balonová scéna v závěru mi přišla zdlouhavá. Herci vynikající - vedle Zdeňka Svěráka, jež postavu Tkalouna ztvárnil úžasně, a Daniely Kolářové mě zaujal Jan Budař. Předtím jsem ho viděl ve třech filmech, ale postava Úlisného (Tkalounova kolegy v samoobsluze) se mu opravdu povedla.

• 4.3.2007  14:25

Ten mutant na konci vzal filmu čtvrtou hvězdičku. První dvě třetiny perfektní, ale ten konec...

• 26.2.2007  08:56

Zda jsou ve filmu zachována historická fakta, to - zvlášť u takto zásadní historické události - přísluší soudit snad jen historikům. Film je velice povedený, počínaje herci, (ne)konče napínavou atmosférou...

• 25.2.2007  11:26
    Hra (1997)

Působivý thriller podpořený skvělým výkonem Michaela Douglase a pohlcující atmosférou. Celé je to přitažené za vlasy, ale to k thrilleru patří. Líbilo se mi, že úvod se nesnaží být kdovíjaký a jde se rovnou na věc. Pozoruhodné zvukové efekty, zejména tajemné tóny klavíru... "Jednoho dne vaše hra začne. Buď ji budete zbožňovat nebo nenávidět."

• 24.2.2007  10:46

Filmy o filmu jsou výborná věc a u T2 to platí dvojnásob!

• 23.2.2007  23:52
    Casino (1995)

Film Casino mi vyšel jako třetí setkání s dvojicí Scorsese - De Niro (1. Král komedie, 2. Mafiáni) a byl jsem i přes několik výhrad spokojen. Kamera ve filmu sice prošla každý kout kasina v Las Vegas, ale nebýt skvělých herců, šlo by o tříhodinovou nudu. Ten film neřekne nic nového, jde o rekonstrukci skutečné události, o dokument, ale ne o snímek hodný takovéto délce. Film Mafiáni měl pro mě přijatelnější způsob vyprávění. Tady máme velké kasino, nadmíru popisování všeho kolem prostřednictvím komentářů hlavního hrdiny, až to celé dohromady působí poněkud chaoticky.

• 21.2.2007  16:59
    Mafiáni (1990)

Ve filmu na sebe nejvíce strhává pozornost Joe Pesci. Ten dialog, kdy se Tommy asi pětkrát zeptá Henryho "I'm funny HOW?", je perfektní. Postava Tommyho zároveň bere dech, když zlikviduje každého, kdo se na něj špatně podívá.

• 20.2.2007  23:56
    Tanec s vlky (1990)

Režie, kamera, střih, výprava - to prostě nemá chybu... U té kamery bych zmínil tu scénu s lovením bizonů, ta je fakt mistrná! To, jak Kevin Costner zvládl pozici režiséra a hlavního hrdiny zároveň, obdivuji na filmu nejvíc. Tanec s vlky je rozvleklý film, ale drží se v podstatě celý ve stejném tempu, což je vzhledem k jeho délce veliké plus. Shrnul bych to takto: "Co se vleče, neuteče (nižšímu hodnocení bohužel)."

• 19.2.2007  20:15

Myslím, že existují ještě nestravitelnější filmy... Klub rváčů je pořádná jízda, v níž si však už v úvodních titulcích v první minutě říkáte "Čeho se proboha v těch dalších sto třiceti osmi ještě dočkáme?" (sem by se hodil smajlík s hodně překvapeným výrazem)

• 18.2.2007  21:30

Originální snímek, naprosto šablonový thriller (napětí, nečekané zvraty, nevyjasněná místa v ději), jenže film jako celek mě tedy úplně nepřesvědčil. Začátek je strašně rychlý, potom dojde k té zápletce (před jejíž originalitou se klaním), ale dál se dočkáme toho, co je v každém jiném akčním krimi...

• 18.2.2007  11:31
    Vetřelec ³ (1992)

Myslím, že trojka není úplně jiná než předchozí díly. Vetřelec je i při třetím setkání stále děsivý a třeba ve srovnání s jedničkou jsem zde ocenil, že úvod není ve znamení přehlídky kosmických lodí... Ve filmu je zajímavá psychologie postav, možná až prvky thrilleru (hororový žánr však stále převažuje!) a celý film je velice depresivní. Co se týče triků a efektů, zaujal mě rozhovor Ripleyové s porouchaným Bishopem; no a ta kamera v těch tunelech (jak píše POMO) je vážně skvostná!

• 15.2.2007  17:49
    Věznice (2000)

Dobrý scénář, herecké výkony, zápletka i pointa. Příběh je tu popsán velmi podrobně, takže jen dodám, že hlavní hrdinové (Dafoe, Furlong) své role pojali skvěle, a tudíž si toto ne příliš dlouhé drama pozornost určitě zaslouží.

• 14.2.2007  18:09

Když jsem se odhodlal ke zhlédnutí tohoto filmu, vzal jsem si k ruce misku s energetickou čokoládou a myslím, že jsem si dal i pár přestávek, abych to dokoukal a aspoň něco z toho měl. Jak je z mého hodnocení patrné, Vesmírná odysea šla mimo mě, ale přemohl jsem se už kvůli tomu, jak se o ní mluví a proto, že ji natočil Kubrick. I když v ní hraje hodně herců, působila na mě spíš jako plejáda nejrůznějších obrazů než jako hraný film. V dokumentárním filmu "Stanley Kubrick: Život v obrazech" mě oslovil Spielbergův komentář, ve kterém uvádí: "Byla to byla spíš vědecká možnost".

• 11.2.2007  22:44

Souhlasím s komentářem uživatele Othello. Zelená míle je filmařsky vynikající film, ale když jsem se nad ním zamyslel po nějaké době (kdy jsem už byl vzpamatovaný z této velmi dlouhé podívané), uvědomil jsem si, že hodně útočí na divákovy city. Není přece správné, aby si po jeho zhlédnutí divák řekl "takto vážnému filmu přece nemůžu dát špatné hodnocení", i když se mu film jednoduše nelíbil.

• 11.2.2007  14:47
    Vetřelci (1986)

Když se do Vetřelce, resp. Vetřelců, pustí Cameron se svým týmem (Biehn, Paxton, Henriksen) a když k tomu přidá jemu vlastní perfekcionismus dvojek, je z toho biják jak vyšitý! Příběh přímo navazuje na jedničku - úvod je hodně podobný, stejně tak scény s odpočítáváním a Ripleyovou v roli ústřední hrdinky na konci filmu. Jestliže v jedničce nebyla postava Vetřelce pořádně vidět kvůli tmavým prostorám, zde se myslím o nějakém kochání též nedá mluvit, protože tu všechno lítá... tedy až na závěr filmu, přesně na tu bitku "Ripleyová v nakladači vs. Vetřelec" :) Moc mi ve filmu neseděla postava Hudsona, ale zase ty jeho hlášky... "Jak to myslíte - vypli proud? Jsou to zvířata!". Skoro až do konce filmu jsem váhal mezi 4 a 5* (jde na můj vkus o hodně ryzí sci-fi), ale taková gradace příběhu, jak ji umí Cameron, se jen tak nevidí...

• 6.2.2007  17:46

Od filmu s takto vážnou tématikou jsem nejvíce očekával naléhavost na diváka. Nejenom že jsem se jí dočkal, ale místy jsem při sledování Čisté duše ani nedutal. Zezačátku na mě film po filmařské stránce působil tak nějak obyčejně, ale po nějaké době to přestalo. Pohltil mě. Scénář je velice nápaditý, sled událostí mi připadal poměrně rychlý (nejspíš to bude tím, že ne často u takto dlouhých filmů vydržím "hltat" jejich atmosféru od začátku do konce). Russell Crowe podává strhující herecký výkon, stejně tak nádherná Jennifer Connellyová a nepřehlédnutelný je rovněž charismatický Ed Harris.

• 4.2.2007  17:33
    Vetřelec (1979)

Než se objevili první herci, bál jsem se, že to bude něco jako 2001: Vesmírná odysea (pomalé záběry a pronikavá hudba na začátku filmu tomu nasvědčovaly). Naštěstí se tak nestalo. Herci mají věrohodné výrazy ve tváři, postava vetřelce je stále děsivá, zatímco místnost plná blikajících světel či rozhovory s počítačem už dnes asi neohromí. Na konci, když Ripleyová odletí z lodi Nostromo a nechá ji zničit, film na chvíli ztrácí tempo, ale závěrečný boj s vetřelcem potvrdí ty 4*.