Joeey

Joeey

komparzista

• 3.2.2007  22:11
    Samotáři (2000)

Bez debat originální, slušný film. Že bych z něj však byl úplně vedle, to se říct nedá... Ale i tak nepostrádá zábavu (je to teda spíš tragikomedie) a zdařilé herecké výkony (hlavně Ivan Trojan a Jiří Macháček).

• 3.2.2007  21:40

Skvěle jsem se bavil. Na filmové scéně neobvyklé téma podpořené pozoruhodnými hereckými výkony (nejvíce zde září Ivan Trojan). Smolařská dvojice Standa a Ondřej (Macháček-Taclík) do příběhu perfektně zapadá. Chvílemi mi připadalo, že jde o parodii na krimi nebo akční filmy - mám na mysli scénu, kdy mezi Zdeňkem a Standou má dojít k předání peněz, načež se objeví Ondřej, aby vše uvedl na pravou míru...

• 27.1.2007  22:10

Působivý film, v němž Edward Norton udržel mou pozornost od začátku do konce a Edward Furlong mu zde výborně sekunduje. Profesionálně natočené, film je prokládán scénami z minulosti a současnosti a když se na něj divák dívá se zájmem, v příběhu se neztratí.

• 26.1.2007  14:34

Když jsem film viděl jako malý, nějaký čas jsem to pak rozdýchával - Oldmanova záporáka v tomto filmu u mě tudíž nepřekonal ani Stansfield v Leonovi, kterého jsem viděl o několik let později. Když ohodnotím tu filmařskou stránku - režie, kamera, střih, herecké výkony - musím dát 80 %.

• 19.1.2007  18:27

Perfektní scénář, kamera (jestli se tomu i u animáků tak říká), více postav. Veselé a humorné momenty i hodně smutná a dojemná atmosféra. O humor se stará sehraný tým ve složení Buzz, Brambůrek, Rex, Slinky a Prasátko, ale jakmile dojde na muzeum hraček, příběh nabírá smutný nádech.

• 19.1.2007  18:25

Nejsem vyloženě fanoušek animovaných filmů, ale Příběh hraček si uznávní bezpodmínečně zaslouží. Když jsem ho viděl poprvé (už ani nepamatuju), tak jsem tu převratnou 3D animaci nevnímal, zato však ten příběh, hlášky - to je to, proč film neupadne v zapomnění ani v době, kdy budou animace daleko dokonalejší. Film má zdařilý scénář a tvůrcům se povedlo přenést do animovaného filmu propracované charaktery postav. Kromě dvou hlavních hrdinů mám na mysli třeba pana Brambůrka :-). Nebo jaké mají postavy výstižné výrazy ve tváři... prostě v případě Toy Story jde bez debat o povedenou věc.

• 11.1.2007  23:29

Spíš než mediální satira je Král komedie prostý film o lidech.

• 31.12.2006  12:27

U tohoto filmu stoprocentně poznáte, co znamená být vtažen do děje! Boj s Nicotou nebo hlášky typu "nás ani nezajímá, jestli nás něco zajímá". To, s jakou samozřejmostí tento film pojal pojmy jako strhující atmosféra nebo gradace příběhu, tam se nedá nad hodnocením dlouze přemýšlet. Nekonečný příběh je prostě paráda!!!!

• 30.12.2006  16:22

Na vysoké hodnocení příliš nepřesvědčivé, na nízké hodnocení zase velice slušné po filmařské stránce. Takže za tři.

• 30.12.2006  12:05

Filmy z osmdesátých let mám rád (ač tuto dobu nepamatuji), ale tento ze školního prostředí... No, je to svižný film, ale nijak zvlášť na mě nezapůsobil. Humorné scény tam určitě jsou, ale pochopitelně jsem tam nemohl narazit na nějakou hlášku či dokonce na něco kultovního.

• 29.12.2006  00:02

Určitě nejsem sám, komu v tomto filmu chyběl Michael Douglas. Ale vzhledem k tomu, že jednička ve mně nenavodila ten dojem kultu, přistupuji v hodnocení jako k jednomu z dalších filmů, který přišel na řadu.

• 28.12.2006  23:47

Relativně dlouhý snímek s detektivní zápletkou, jehož typickým rysem je, že se po jeho zhlédnutí s jistotou nedá říct "ten a ten je vrah." Cokoliv se ve filmu odehraje je téměř vždy některou z následujících scén ještě více zamotáno a ... "přeberte si to". Zkrátka Základní instinkt stojí za to vidět.

• 22.12.2006  23:35
    Propast (1989)

Cameronova Propast je dalším úchvatným snímkem, který si diváka získá, ať chce nebo nechce! Výtky by se samozřejmě našly (hlavně rychlý konec), ale když se na mě při sledování vrhne takováhle atmosféra, tak se jí nebráním. Z poslední věty je zřejmé, jakou verzi jsem viděl ;-).

• 11.12.2006  22:10

Na celovečerák moc dokumentární.

• 9.12.2006  21:32
    Lolita (1962)

Vzhledem k délce filmu a autorovi jsem čekal, že to bude náročný film. Film je postaven takto: Po zápletce, v níž dojde k jakési rozepři, se vracíme do minulosti s klasickou otázkou "co k tomu vedlo?". Začátek opravdu nepředesílá, že půjde o kdovíjak záživnou podívanou, jenže po této úvodní zápletce se rozběhne velice pěkný příběh a dál už se film dá sledovat se zájmem a s napětím...

• 8.12.2006  22:35

Děj je sice jeden velký nesmysl, ale některé scény jsou opravdu k popukání, takže pokud zrovna nemáte co dělat, tak vám Podvraťáci zaručeně zvednou náladu!

• 29.11.2006  20:22

Naprosto VÝJIMEČNÝ FILM. Svůj žánr (resp. žánry) splňuje, po filmařské stránce není co vytknout, film je působivý, strašidelný, ale hlavně SDĚLNÝ (to co říká, řekne divákovi v té nejjasnější formě). Atmosféra je tak pohlcující, že téměř není možné při jeho sledování přemýšlet nad režií či střihem.

• 28.11.2006  15:59

Velmi poutavé krimi. Nebudu tento film opěvovat, ale musím říct, že je skutečně zaujímavý (pro fanoušky detektivek možná klenot). S remakem nebudu srovnávat, páč jsem ho viděl dřív a zatím jsem nepřišel atmosféře Hitchcockových filmů na chuť.

• 24.11.2006  23:00
    Leon (1994)

Po filmařské stránce snad ani není co vytknout. Už v úvodu filmu je zřejmé, že jde o velmi zdařilý kousek. Role jejím představitelům opravdu sedí. Jean Reno jako mafiánský "čistič", který zachrání Mathildu před důstojníkem Stansfieldem, jehož jako extrémně zápornou a dechberoucí postavu perfektně zvládl Gary Oldman. Když se vrátím k té filmařské stránce, tak asi nejvíc z filmu čiší zdařilý scénář (příběh se zajímavě vyvíjí a jednotlivé události do sebe krásně zapadají).

• 24.11.2006  18:14
    Štěňata (1957)

Pěkný film, jehož děj je od současnosti hodně vzdálen, takže spíš než o příběhu se pokusím přiblížit dojmy z jeho zhlédnutí (podíval jsem se na něj proto, že se na něm podílel Miloš Forman). Začátek působí tak nějak obyčejně, nic moc v něm neupoutá, ale druhá polovina filmu je značně poutavější a místy i napínavá (mám na mysli tu část filmu, kdy ženich schovává svou ženu v bytě svých rodičů). Tam postavy diváka vtáhnou do děje. Komediální prvky jsem ve Štěňatech nepostřeh´. Rozhodoval jsem se mezi 3* a 4* - tu čtvrtou hvězdičku dávám za to, že film není vhodný pro zaplácnutí nudného odpoledne, ale opravdu má co říct.

• 18.11.2006  16:30

Za prvé: Otřesný výtvor, ve kterém není nic, co by se dalo srovnat s filmem. Za druhé: Nesmyslná snůška nechutností a ještě nesmyslnějších scén. Za třetí: Z 90% černobílý film...hmm...jako efekt dobrý nápad, ale ona by i jedna barva zaručila stejný filmový zážitek. A celé je to provázeno podivně se kombinujícími nesmyslnými monology a dialogy.

• 12.11.2006  13:42

Prázdnota, prázdnota, prázdnota, ........ Dva předchozí díly buď pobavily nebo vyvedly z míry, ale tohle je nuda, nuda a nuda.

• 12.11.2006  13:39

No, co dodat...? Ač jsem se u *právě těch scén zde propíraných kritikou* docela zasmál, tak musím uznat, že tohle je film poněkud zvláštního rázu...

• 12.11.2006  13:27

Poněkud zvláštní druh komedie, ale některé humorné scény se povedly. A nechybí ani pár vtipných hlášek. Celkový verdikt: ujde to. 60%

• 12.11.2006  13:13

Účastníci zájezdu mě docela zaujali... Je to teda oddychovka až do morku kostí, ale příjemně se na to kouká (i když je to v podstatě - jako Román pro ženy - film o ničem).

• 12.11.2006  12:58

Dojem po zhlédnutí v kině: zase nic převratnýho. Já nevím, jaké měl tento film poslání, ale ať bylo jakékoli, tak se mi vyhnulo.

• 11.11.2006  19:58

Nádherně napsaný příběh, výborní herci, příjemná atmosféra - na to vše divák narazí při sledování Obecné školy. Pamatuju si, že jsem se na tento film rád koukal i jako malý, když jsem o poválečném dění v Československu ze školy nic nevěděl - toť pro dokreslení zmiňované atmosféry... Když si to teď pustím, nacházím tam další zajímavosti... Jako příklad bych uvedl scénu na konci filmu (školní vystoupení), kdy učitel Hnízdo drží za límec v jedné ruce žáka v uniformě spojeneckého vojáka a v druhé ruce žáka v uniformě ruského vojáka. Film je doprovázen příjemnou hudbou a samozřejmě nechybí HUMOR... "Je-li ruka nastřelena, tak v žádném případě!"

• 11.11.2006  12:08

Hledám slova, hledám slova, hledám slova, ... >> K ohodnocení T2 by se hodil nespočet přívlastků, které však neřeknou po patnácti letech od vzniku filmu nic nového... Takže radši pár slov k dojmům a ději: Tempo filmu bezpochyby navazuje na vynikající jedničku, která však měla (ne)výhodu v tom, že na začátku nebylo tak zřejmé, o co běží. Dvojka je dějově více rozvleklá. K ději samotnému: Nevím, jestli by se ve skutečnosti člověk podílel na likvidaci vlastní dlouholeté práce tak jako vědec Dyson. Nicméně tato postava je - jako všechny ostatní - výborně ztvárněna. Ani přes vážnou tématiku nechybí trocha nadsázky - třeba na začátku, jak si policista baterkou nechápavě prohlíží vypálenou díru v plotě :-) T2 proslul také hláškami, ale hlavně NEUVĚŘITELNOU GRADACÍ PŘÍBĚHU! Když Cyberdyne vyletí do vzduchu, řekli byste, že už jde o rozuzlení... Ale kdepak! Ještě honička s T-1000 v helikoptéře, potažmo v kamionu s dusíkem. Ani to není vše. Ještě závěrečné souboje v ocelárně, kde za potu tváře všech aktérů tato strhující show už (opravdu) končí... Nato, co se ve dvojce všechno odehraje, má ze všech tří dílů nejoptimističtější konec. A jak se celý film vyvíjí ... mmm ... každý moment něco znamená a přesto je vše podáno maximálně srozumitelně.

• 6.11.2006  19:22

Zde se musím přidat k tvrzení "klasika českého filmu". Sice není na prvním místě v mém TOP žebříčku českých filmů, ale zaslouží si obrovské uznání: Jako komedie nemá chybu - výborné dialogy, komické situace - k tomu skutečně není co dodat; z filmu čiší taková atmosféra, že se na něj budete moct dívat znovu a znovu... Zaujala mě třeba scéna, kdy kamera zabírá model lodi, který sestavuje R. Hrušínský nejml., v pozadí se ozývají hlasy s válečného dramatu běžícího v televizi a do toho slyšíme diskusi předsedy Kaliny a spol. Podtrženo sečteno: Vesnička středisková má MYŠLENKU, PROPRACOVANÝ PŘÍBĚH, HUMOR a mnoho dalšího...

• 22.10.2006  20:26

V podstatě totéž co jednička, ale nikoli horší!