Laputa

Laputa

Štěpán Slováček

okres Zlín
NO PAIN NO GAIN


25 bodů

Moje komentáře

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
  • 26.1.2012  13:24
  Crows Zero (2007)
  *****

  Dragoni to vystihl přesně :-)

  • 12.7.2011  21:42
  Swiri (1999)
  *****

  Ze začátku mi to přišlo jako takový laciný akční film, ale jakmile jsem se začal potápět do děje, tak se mi to začalo čím dál víc líbit a nakonec jsem z toho docela dost unešený...Jen škoda, že celý film, hlavně ke konci se nese, ve smutném duchu...vlastně celá ta skutečnost kolem severní a jižní Koreje a všechno kolem...Je to docela dost smutné, jak to ty dvě země mají...nicméně krásný film...

  • 9.7.2011  21:15

  Moc hezký film ! Poutavý děj, plný akce a napětí...zvratů a hlavně potyček.... Super hudba. Čekal jsem dobrý film a dočkal jsem se moc ! dobrého filmu, to se tak často nestává. Protože, když člověk čeká dobrý film, bývá pak zklamaný, že tak dobrý nebyl...o to větší je radost, když je lepší, než čekal...Ať žije Korea s nejlepšími filmy na světě !!!

  • 7.7.2011  20:27

  Velice brutální film, který je překvapivě velice ! zaujal...byl to prostě masakr k sežrání, nevím čím to, že se mi vůbec líbil takový styl film a ještě víc se divím, že to pro mě byla prostě pecka - strašně poutavý kousek !

  • 2.7.2011  13:41
  Muž odnikud (2010)
  *****

  Velice poutavý film ! Bylo tam hodně krve, celé potoky...a i přesto tento film působí slušným dojmem, nechápu to...skvělý film !

  • 29.9.2010  15:22
  Ip Man (2008)
  *****

  Krásný filmy, který si zaslouží uznání. Mnohdy málo znatelná ( podbarvená ) hudba působí velice krásně a má svůj velký význam... Film je skvělý… stejně jako ostatní dva tituly...

  • 23.7.2010  09:56
  Pinpon (2002)
  *****

  Asijské sportovní filmy jsou vážně krásné. Moc se mi to líbilo. Byl v tom náboj, vtip, vážnost a emoce... moc příjemné. Tak teď jsem určitě změnil názor na Ping pong : )

  • 15.7.2010  14:50

  Tohle bylo fakt moc příjemné. Celé velice vkusné s potrhlými kousky, které nepůsobili překvapivě vůbec trapně, ale zábavně. Trošku slabších pět hvězd. Bezva : )

  • 16.3.2010  16:37

  Určitě jsem si přál, aby to dopadlo jinak, ale asi toho moc nezmůžu. Krásný a strašně smutný příběh. Velice hezké prostředí.

  • 16.2.2010  18:42

  Jedna z předností korejských filmů je téměř všudypřítomná hudba, která je velice poutavá a smyslná. A film, tak dostane úplně jiný rozměr. Reálně zachycený gangsterský život. Velice hořký, smutný příběh se záblesky lepšího života o skutečnosti, že gangsterům se nedá věřit za žádných okolností, což nemůže skončit jinak než tragicky...

  • 16.2.2010  18:41

  Hlavně ke konci emotivní podívaná. Podtržená působivou hudbou. Zajímavý děj, dobří herci…

  • 16.2.2010  18:39
  Yenaesoolsa (2005)
  *****

  Zajímavý film ve kterém se střídá zvrhlost s uvědoměním, lítostí a znovunalezením lásky. Tento žánr filmu opravdu nesnáším ( ve verzi USA, kde se skoro ani jiné témata netočí ). A Jižní Korea mě opět přesvědčila, že i takové téma se dá přijatelně zvládnout. Bylo to zábavné i vážné, smutné i veselé. Takže vše v jednom. Ze začátku to vypadalo, že to bude jen nesmyslné ukazování nahých těl a že děj půjde do háje. Nešel a celkově je to pěkný film. 4/5 hvězdy.

  • 10.2.2010  15:59

  Jeden z japonských klenotů. Kam se na něj hrabou americké filmy. Velice příjemné prostředí, herci, hudba, příběh.... prostě super film. Hlavní roli v tomto filmu hraje cit, láska, ohleduplnost, ale také obavy a své blízké. Strach otce, že nedokázal dát své milované manželce štěstí, že se nedokáže dobře postarat o svého syna. Velice hezky zpracované a podané. Mám z toho filmu moc hezký pocit.

  • 21.1.2010  17:20

  Smutný příběh z podsvětí. Hudba opravdu hezká a smyslná. Děj je netradičně vyprávěn němým Ha-gyun Sinem ( myšlenkovitě ).

  • 15.1.2010  11:55
  Vyfič! (2009)
  *****

  Opět normální : ) A to je dobře. Žádné modelky ani rozpočet přesahující všechny meze. Žádné dokazování toho, že tento film bude super... Tento film vlastně nemá nic nějak překvapivého, výjimečného nebo podobně a to se mi líbí. Mám plné zuby předimenzovaných filmů, já mám rád ty normální, ty příjemné a nenucené. Z normálního prostředí a s " normálními " lidmi. Takové filmy mě baví a jsou mi příjemné. A Ellen Page je taky příjemná a normální.

  • 19.12.2009  22:23
  Donggam (2000)
  *****

  Nezbývá mi, než souhlasit s Tsuki : )

  • 11.12.2009  11:07
  Babo (2008)
  *****

  Krásné. Pan Ňouma ( Sung-ryong ) měl možná poloviční rozum, ale zato měl dvojnásobně velké srdce, které zdravým lidem chybí. Je to opravdu srdeční záležitost. Tae-hyeon Cha je herec velkých kvalit a jeho výkony jsou velice příjemné a věrohodné. Opravdu hezké...

  • 7.12.2009  10:46
  Ink (2009)
  *****

  Tento film je nízko rozpočtový ? Ano, a co? A co ? A co ? A co, do háje ! To, že režisér není zloděj nebo se nenarodil prachatým rodičům znamená, že film je špatný ? Proto, že nestál 500 milionů dolarů jako série Pána prstenů, tak je špatný !? Není. Malý rozpočet a velký film. Jinými slovy za málo peněž hodně muziky nebo spíš kotel muziky. Tak originální, tak zajímavé, tak poutavé, tak geniální. V dnešní době se jen těžko hledájí filmy, které natočili režiséři s malým rozpočtem a které stály zato. A tento za to stál. Proč, protože Jamin Winans má talent. Nemá snové jmění jako Peter Jackson, ale dokáže vytvořit super film za pár šupů a to je umění. Kdyby měli všichni režiséři dost peněz, tak by všechny filmy byly super a in a nejlepší. Nebyla by v nich, ale duše, jen prachy a rozežranost. O co máme tady ? Umělecké dílo, které nijak netrpí nedostatkem peněz, protože Jamin Winans má mozek, nemá konto, má mozek ! A to je nejdůležitější. Ve filmu jde především o myšlenku a o to co nám chtěl režisér říct a tady mi toho řekl moc. K tomuto snímku se prostě hodí popis : Extravagance, ale působivá extravagance.

  • 27.11.2009  10:46
  Znovu 17 (2009)
  *****

  Tak tohle jsem nečekal. Co jsem čekal ? Debilní teenagerskou komedii ( jako vždycky ). Tohle je, ale úplně něco jiného. Trapnost, nevhodnost, ujetost, zvrhlost ani nic podobného se tady neobjevuje a to je bezva. Příjemný, pomalu a přirozeně se rozvíjející příběh je v podání Zaca Efrona velice přirozený, což je teda překvapení roku. Protože to bych spíš čekal, že se opice naučí mluvit maďarsky, než že Efron vezme a zahraje hezkou roli. Příjemné OST. Prostě všechno bylo příjemné. Nepamatuju si, že by se mi něco podobného stalo ( USA komedie ) a že by se mi tak líbila. Film byl decentní vtipný a nebyl přitažený za vlasy ( i když asi jak pro koho ). A tahle by měli vypadat USA komedie. A doufám, že sto není poslední příjemná komedie s USA.

  • 22.11.2009  12:12
  Aienji (2003)
  *****

  Velice hezké. Přirozené a neumělé. Oba představitelé hlavních rolí ( Su-jeong Im, Rae-won Kim ) jsou velice příjemní. Film přechází z příjemné zábavy ( vkusných vtipů ) přes laškování a seznamování až po tragické loučení a smutek. Film na mě působil velice příjemně. Ost bylo hezké. V jednoduchosti je krása.

  • 19.11.2009  17:59
  2012 (2009)
  *****

  Pro mě to byl veliký zážitek. 158 min a ani jednou jsem si neřekl : " Nudí mě to". Emoce pracovali teda opravdu moc a brečel jsem jak "malý Jarda", nikdy jsem tak u žádného filmu v životě nebrečel. A asi jsem odcházel s kina značně dehydratovaný, protože těch slz bylo opravdu hodně. A teď bych se už jen opakoval po Jacindě ( její komentář je naprosto bezkonkurenční a naprosto s ním souhlasím ) S tím rozdílem, že jsem se přiklonil k pěti hvězdám : )

  • 15.11.2009  14:03
  Dolryeochagi (2004)
  *****

  Necelých pět hvězd. Film mi připadal ze začátku průměrný, ale čím déle jsem se na něj díval, tím více se mi líbil. Rváči, grázlové... říkejte jim jak chcete, podle mě to byli nedocenění lidé, kteří potřebovali pořádně nakopnout a taky potřebovali patřičnou dávku disciplíny, aby se z nich stali dobří bojovníci, ale především dobří lidé. Sportovní prostředí bylo příjemně " vykreslené " a demonstrovalo, že postup nebo vítězství jen tak zadarmo nebo za trochu dřiny nezískáte, ale bude to chtít pořádnou dávku dřiny a především odvahy. Zábava byla decentní i když jí tam mohlo být více, zato emoce, především na konci, pracovaly dobře.

  • 8.11.2009  11:07
  Cheot nun (2007)
  *****

  Pro lásku není neznalost jazyka překážkou. Příjemný, decentní a přesto velice hezký snímek. Příjemné prostředí, ve kterém Nanae (Aoi Myiazaki) a Kim Min (Jun-gi Lee) boří jazykové bariéry velice roztomilým způsobem. Nanae malířka a chvilkový hrnčíř Kim Min. Hezké herecké výkony. Nepatrná " demonstrace " japonského stolování a způsobu života. Velice roztomilá Nanae a fešák Kim se vším všudy, tvoří snový pár.

  • 31.10.2009  21:36
  Claymore (TV seriál) (2007)
  *****

  Skvělé anime plné zvratů a podvodů činěných skrz Organizaci na Claymore. Hrdinky s tělem napůl lidským a na půl Yoma, ale srdce jim zůstalo celé lidské... Působivé OST a nespočet scén...

  • 11.10.2009  11:08
  Denša otoko (2005)
  *****

  Tak jednoduchá myšlenka, tak skvěle podaná, že se tomu ani nechce věřit. Obrovskou stydlivost a strach z okolí překonal svojí odvahou a také díky pomoci svých přátel přes internet. Na to, že byl tak nesmělí, se jeho vztah vyvíjel dost rychle, což bylo asi způsobeno podobnými zkušenostmi resp. nezkušenostmi jeho partnerky. Což jsem nečekal. Velice hezky podané jak se Otoko pozvolna dostává z anime světa do světa reality ( ale jeho proměna vzhledu - vlasy,kontaktní čočky, oblečení, to byla teda rychlovka : ) Emotivní, romantické i zábavné a trefné, prostě skvělé. Snímek působí velice příjemným a roztomilým dojmem. Nejvíc se mi líbila trojice " rádců ", kterým taky evidentně chyběl kontakt s okolím : ) Ostatní " rádci " byli taky bezva a zajímavé bylo sledovat pár, kde o tom, že oba radí stejnému člověku neměli ani tušení dokud svojí partnerce nekoupil čaj. Z Takayuki Yamady se vyklubal fešák jak má být. A film skončil přesně, jak jsem si přál.

  • 13.8.2009  20:52
  Keullaeshik (2003)
  *****

  Skvělý film. Ye-jin Son ztvárnila Ji-hae. Ye-jin Son je podle mě jedna z nejnadanějších korejských hereček a moje oblíbenkyně. Spolu se skvělými výkony In-seonga Jo a Seung-u Joa a úžasnou hudbou provázející celý tento úžasný film. Jedna věc mě, ale mrzela, když chvíli před koncem Ye-jin Son velice brečela, tak jí vůbec netekly slzy a podle toho, jak brečela, tak by s ní měly téct proudem. Ale tato maličkost nezkázi film velikých kvalit.

  • 8.8.2009  18:38

  Audrey Tautou díky způsobu vystupování, stylu oblečení a malování se velice liší od všech klasických hereček. Její skvělý herecký výkon je podepřen příkladnou francouskou hudbou. Jako celek je to výborný film.

  • 8.8.2009  18:35

  Skvělá a vyrovnaná korejská komedie.

  • 1.8.2009  22:03

  Za začátek bych dal deset hvězd, skvělá animace spolu s písní od KOKIA Chowa Oto-with reflection byla famózní. Bylo to tak hezké, že jsem brečel až jsem usnul : D Příběh chlapce Agity a slečny Tuuly. Chtěli bojovat za svá přesvědčení, avšak každý byl jiného názoru na věc. Poté si uvědomí, že musí jít stejnou cestou... Ztracený svět, moderní technika a čisté duše mladých lidí bojujících za očistu světa... Skvělá hudba i na konci.

  • 1.8.2009  19:54

  Strašně se mi to líbilo. Existuje možnost, že někdo činí zlo s dobrým úmyslem?... Velice hezký příběh. Nezvyklé propojení anime, romantiky a fantasy...

<< předchozí 1 2 3 4 6 7