Laputa

Štěpán Slováček

okres Zlín
NO PAIN NO GAIN

• 13.10.2009  09:15

Necelé čtyři hvězdy... Alison Lohman mě potěšila svým přirozeným a příjemným vzhledem, v době dnešních filmů má člověk co dělat, aby našel solidně hrající a vypadající herečku. Už jsem myslel, že to skončí dobře, zapomněl jsem ale, že se nedívám na romantický film, ale na horor. Místy perfektní hudba, té bylo, ale po čertech málo. Děj se vyvíjel pozvolna občas to vypadalo, že to bude mít rychlý spád... a pak se to uklidnilo. Lekavost byla menší než jsem čekal, taktéž celkový strach a konec mi přišel prostě blbý. Nemám rád, když nejdůležitější scéna z filmů proběhne 10 sekund před koncem. To nemá člověk čas to ani vstřebat. Celkový dojem : mírní nadprůměr.

• 11.10.2009  11:08
    Denša otoko (2005)

Tak jednoduchá myšlenka, tak skvěle podaná, že se tomu ani nechce věřit. Obrovskou stydlivost a strach z okolí překonal svojí odvahou a také díky pomoci svých přátel přes internet. Na to, že byl tak nesmělí, se jeho vztah vyvíjel dost rychle, což bylo asi způsobeno podobnými zkušenostmi resp. nezkušenostmi jeho partnerky. Což jsem nečekal. Velice hezky podané jak se Otoko pozvolna dostává z anime světa do světa reality ( ale jeho proměna vzhledu - vlasy,kontaktní čočky, oblečení, to byla teda rychlovka : ) Emotivní, romantické i zábavné a trefné, prostě skvělé. Snímek působí velice příjemným a roztomilým dojmem. Nejvíc se mi líbila trojice " rádců ", kterým taky evidentně chyběl kontakt s okolím : ) Ostatní " rádci " byli taky bezva a zajímavé bylo sledovat pár, kde o tom, že oba radí stejnému člověku neměli ani tušení dokud svojí partnerce nekoupil čaj. Z Takayuki Yamady se vyklubal fešák jak má být. A film skončil přesně, jak jsem si přál.

• 20.8.2009  20:12

Hezký korejský film, kterému, ale něco k " dokonalosti" chybělo a myslím, že to byla hudba. Mělo jí tam být daleko více. Mrzí mě, že mu nemůžu dát hvězd pět, protože má tento film pro mě naprosto hvězdné obsazení : gentleman Tae-hyeon Cha, hezká Ye-jin Son, Geun-yeong Mun a Eun-ju Lee všechny tyto herečky ( a herce ) mám velice rád o to víc mě mrzí, že k dokonalosti chybělo málo.

• 16.8.2009  14:48

Tento film na mě moc nezapůsobil, je to asi z důvody hudebního zaměření celého tohoto snímku, které se liší od mojí oblíbenosti.

• 13.8.2009  20:52
    Keullaeshik (2003)

Skvělý film. Ye-jin Son ztvárnila Ji-hae. Ye-jin Son je podle mě jedna z nejnadanějších korejských hereček a moje oblíbenkyně. Spolu se skvělými výkony In-seonga Jo a Seung-u Joa a úžasnou hudbou provázející celý tento úžasný film. Jedna věc mě, ale mrzela, když chvíli před koncem Ye-jin Son velice brečela, tak jí vůbec netekly slzy a podle toho, jak brečela, tak by s ní měly téct proudem. Ale tato maličkost nezkázi film velikých kvalit.

• 8.8.2009  18:38

Audrey Tautou díky způsobu vystupování, stylu oblečení a malování se velice liší od všech klasických hereček. Její skvělý herecký výkon je podepřen příkladnou francouskou hudbou. Jako celek je to výborný film.

• 8.8.2009  18:35

Skvělá a vyrovnaná korejská komedie.

• 7.8.2009  13:51
    Wichool (2005)

OST skvělé, Ye-jin Son tradičně vysoký výkon. Bohužel to bylo místy hodně nudné, ale jinak hezký film.

• 5.8.2009  21:31

Ze začátku trochu pochybné, ale druhá polivina byla nadprůměrná. Pěkný film a hezká role Na-yeong Lee.

• 2.8.2009  08:41

Pěkný a dojemný příběh z běžného prostředí. Přirozená a hezká Mandy Moore. Katastrofální konec lásky, která ukončila smrt...

• 1.8.2009  22:03

Za začátek bych dal deset hvězd, skvělá animace spolu s písní od KOKIA Chowa Oto-with reflection byla famózní. Bylo to tak hezké, že jsem brečel až jsem usnul : D Příběh chlapce Agity a slečny Tuuly. Chtěli bojovat za svá přesvědčení, avšak každý byl jiného názoru na věc. Poté si uvědomí, že musí jít stejnou cestou... Ztracený svět, moderní technika a čisté duše mladých lidí bojujících za očistu světa... Skvělá hudba i na konci.

• 1.8.2009  19:54

Strašně se mi to líbilo. Existuje možnost, že někdo činí zlo s dobrým úmyslem?... Velice hezký příběh. Nezvyklé propojení anime, romantiky a fantasy...

• 31.7.2009  12:19
    Ichi the Killer (2001)

Takovou blbost jsem v životě neviděl. Když někoho rozsekáte na kusy, to není horor, to je brutalita. Režisér by měl navštívit lékaře. Nesmyslný film Ichi the Killer. Spíše by sedělo Brutalita pak bych možná dal jednu hvězdu za název.

• 31.7.2009  11:33

Zvláštní film. Začátek hodně nudný zato konec kvalitní. Hodně nezvyklá ukázka vyrovnání se s nepříjemnými zkušenostmi.

• 30.7.2009  22:46

Prosím, to myslíte vážně? Naprosto nesmyslně přemrštěné hodnocení. Film stál za prd. Prakticky bez hudby a když už, tak stála za nic. Komedie a kde? Celkově nudné.

• 30.7.2009  19:08

Totální nuda. Žádná zábava, zpívat neumí, herecké výkony slabé.

• 29.7.2009  22:20

Tento film mi připadá přrehodnocený, nevidím na něm nic zajímavého.

• 28.7.2009  14:01
    Deiji (2006)

Skvělé. Úžasný korejský film. Skvělá hudba, která dává filmu obrovský rozměr a dělá s něj spolu s perfektními výkony herců jeden z nejlepších filmů. Hudba je zde opravdu prvotřídní.

• 28.7.2009  10:51

Velice hezký příběh do 3/4 velice veselý, později spíš smutný. Krásná ukázka přátelství, jak má být. Snímek zobrazuje hezké mravy a šlechetné činy přátel navzájem. Těžká situace potká Ji-hwana a ten se snaží najít smysl života.... Hezké role všech tří hlavních hrdinů.

• 27.7.2009  17:38

Smutné drama s hlubokým smyslem.

• 27.7.2009  12:49

Skvělé pojatý film, romantika a sci-fi vytváří velice ojedinělou kombinaci. Skvělá hudba, skvělý příběh, skvělí hlavní hrdinové. Užásné zpracování a výsleked je super.

• 27.7.2009  10:27
    Siworae (2000)

Hezký nezvykle zpracovaný romantický příběh. Ji-hyeon Jeon je jako stvořená pro podobné role. Hudba velice hezká.

• 26.7.2009  17:26

To se nám to pěkně vybarvilo. Zábavné, hlavně nedorozumění nebo úmyslné chyby v překladu. Druhá půlka byla lepší než ta první. Hezká hudba. Akce, legrační ( nejlepší jsou ti neschopní pomocníci ) a nakonec trochu romantiky. A z tvrdé gangstersky Qi Shu je super zabijácká manželka.

• 26.7.2009  15:41

Pěkný film, v hlavní roli Ha-neul Kim. Zajímavá zápletka a ještě zajímavější vyvrcholení. Hezká romantika, né však zdaleka dokonalá. A zábavy by tam mohlo být taky více. Nicméně kvalitní podívaná.

• 24.7.2009  10:09
    Eorin shinbu (2004)

Hezký film z krásnou Geun-yeong Mun a fešákem Rae-won Kim. Mun dělala ve filmu skvělé ksichty. Bohužel místy nudné a nepoutavé.

• 20.7.2009  17:34

Největší zklamání v tomto roce. Je to pořád to samé... Hudba jako by ji skládaly prvňáci, děj druháci a postavy obsadily třeťáci. Vždy se tam objeví Drako a Harry ho setře jako nudli z nosu. Už zase pokus o romantiku nebo co mají znamenat ty slaboduché románky. Bezduchý děj se točí pořád dokola... Neemotivní, neefektní a nudné, při filmu v kině jsem si dokonce v hlavě skládal jídelníček, takže to nebyla úplná ztráta času.

• 16.7.2009  21:53

Bomba jako hrom. Příběh nenaplněné skutečné lásky. Neuvěřitelné, že to dělal Shinkai sám.Úžasná hudba. Skvělé pojetí a rozdělení filmu. Úžasné šeptavé vyprávění. Skvělý příběh stejně, jak byl jednoduchý, tak byl i krásný.

• 15.7.2009  22:46
    Bokusacu tenši Dokuro-čan (TV seriál) (2005)

Celková kvalita není nijak veliká, ale za tu zábavu musím dát hvězd pět ( kvůli tomuto seriálu mám zničenou klávesnici, zrovna, když jsem pil tak tam " nahodili " takový ksicht, že jsem to všechno vyprskl na obrazovku a pak mi to steklo do klávesnice :-)

• 15.7.2009  14:38
    Elfen Lied (TV seriál) (2004)

Skvělí seriál. Brutální, něžný, zábavný, dojemný... Dlouho už jsem neviděl něco tak kvalitního:-)

• 12.7.2009  21:47

Zábavná akce s nečekaným obratem...