Český žurnál - Matrix AB (2015) (epizoda)

"To je podraz, to je podraz!" kvičí na konci velešéf Agrofertu, ministr a ředitel zeměkoule Ing. Babiš. Není to podraz, jen mu někdo moc pěkně nastavil zrcadlo a dal prostor k vyjádření i jeho oponentům. Nečekal jsem, že AB bude až tak podrážděnej z názorů proti němu. Ale asi ve své zaslepenosti vlastní dokonalostí si opravdu nepřipouští chybu ve svém chování a konání. Činy AB nemá smysl rozebírat, od toho jsou diskuze pod články v médiích, které AB (Agrofert) nekontroluje. Docela mě zamrazilo, jak spousta lidí ráda naběhne na nastraženou pastičku v podobě koblihy nebo "zábavného" odpoledne pro děti. A hodně mě pobavil bezdomáč, který v metru dostal od AB 5.000 a nevěděl, jestli mu to za rohem ochranka zase nesebere nebo jestli není ta bankovka falešná :-)) Ale napadlo mě, že to byla ze strany AB a jeho nohsledů sehraná scénka, pro zvýšení popularity AB a ANO. Proti dokumentu jako celku nemám výhrady, pan Klusák to nedělá poprvé a na jeho tvorbě si celkem cením toho, že se snaží o vyváženost. Nenadržuje (nebo se o to aspoň snaží) ani jedné straně. Prostě dokumentuje filmem.

Návštěvníci (1993)

V některých momentech jsem řval smíchy (určitě u většiny kousků sluhy Claviera a hodně mě bavil taky zubař), jiné momenty mi moc neseděly (hlavně ta žebračka v podání M.-A. Chazel). Ale celkově hodně dobrá šílená komedie. Ano, šílená, protože "bláznivá" je slabý slovo.

Kobry a užovky (2015)

Po dlouhý době českej film, kterej se mi líbil bezvýhradně. Vynikající! A jen je škoda, že to je výjimka.

Autobazar Monte Karlo (2015) (seriál)

Krásně (až možná příliš) to ukazuje typickou českou vychcanost. Jasně, vychcánkové se najdou po celým světě. Ale jen klasickej českej vychcánek vychcává vždycky, se vším a se všema. Až nakonec vychčije i sám se sebou :-)) Pěkně natočeno :-)

La Parta (2015) (pořad) odpad!

Překonané a vyčerpané. Hoši už na Primě ukázali všechny svoje triky a vtipy. Ale ke konci už se začínaly množit vulgarity, což je dost laciný způsob "vtipu" a tak to Prima ukončila. A pak po tom sáhne tahle trapná pseudoTV a myslí si, že to bude mít stejnej úspěch jako kdysi. A že se diváci tolik nesmějou a netleskaj každý kravině? Asi není čemu se smát a čemu tleskat. Už je to prostě trapný.

Marťan (2015)

Práce Ridleyho Scotta je, jako vždy, perfektní. Hlavně co se týká efektů - přechod ze stavu beztíže do umělý gravitace na Hermesu nebo exteriéry na Marsu. Jednu výtku ale stejně mám - vadí mi to davový očekávání a následný jásání v ulicích Londýna nebo Pekingu (na konci filmu). To si fakt mohl Scott odpustit. Amíci někde v kosmu na svojí misi něco poserou a Čína jim zachraňuje zadek? OK, dobře, no. To ale to neznamená, že pak celej svět bude řvát a ukrutně jásat, že Amíci napravili co podělali. To už je fakt trapný klišé. Ale asi to k americkejm filmům podobného ražení patří a já se s tim budu muset smířit, sakra. S přeslazenejma happyenda ve většině americkejch filmům obecně. Bez toho by asi tamní diváci odcházeli z kina s pocitem že je někdo o něco ošidil. Hmmm ...

Pěna dní (2013)

Teda co ten Gondry u toho hulí, to by mě docela zajímalo :-)) Přiznám se, že neznám předlohu od Viana a že jsem si to vybral jen kvůli Audrey. Ale nelituju, tako příjemnou "úchylárnu" už jsem dlouho neviděl :-DD

Vybíjená (2015)

Proč ne? Proč nezavzpomínat na gympl na srazu po 25. letech? Nemusí to bejt bránici trhající, filmařsky vytříbenej a filozoficky pojatej spektákl. Může to bejt obyčejnej film. Jako tenhle. Chápu, že mladá generace to ztrhá, sami ještě od střední tolik let nejsou, aby jim to dovolilo rekapitulovat. A chápu taky spoustu lidí, kteří už v tom věku jsou, ale nechtějí, z jakýchkoliv příčin, vzpomínat nebo rekapitulovat. Mě to sedlo. A připomělo mi to fakt, že nejsme ještě tak starý, abysme měli na zbytek života vystaráno nebo abysme nemohli svoje prohry změnit na něco lepšího.