Mykhaluu

Česko

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 23.5.2020  15:59

Dojemný příběh otce, který bojoval s vinou, že nedokázal čelit smrti svého šestiletého syna. Finále vnitřního boje našlo svou katarzi v kruté řeži (žel povětšinou policistů) v exotických kulisách jižní Asie při boji o záchranu, či zmar života mladého chlapce Oviho, který má nelehkou životní pozici, ale snad dobré srdce.

• 13.4.2020  16:13

Moc hezky natočené, snad až na všechny ty paruky a příčesky. Chyba bude asi ve mě, že jsem si víc neužil tu ochranu svobody tisku mezi dobovou smetánkou.

• 13.4.2020  16:08

Opět příběh, který řeší nekomunikaci a uzavřenost. Tento ji přímo rozmašíroval po celé Číně. Nesmyslů a nelogičností je habaděj, ale děj si to fičí od příhody k příhodě. Zlý padouch není vlastně zlý, chlapec sebestředný prohlédne, vražedkyně dětí to má i s trestem smrti (holt Čína). Chvílemi akční film, chvílemi pohádka, každopádně hezké na více použití.

• 22.3.2020  10:12

Po příběhu prvního dílu, kde (zoufale) chyběla komunikace, která by pomáhala vysvětlit a řešit vztahy a situace přichází díl druhý, který komunikaci přes škobrtání naštěstí přináší. Co je (mimo jiné) důležité, rehabilituje otce Anny a Elsy, vysvětleními, které snad z prvního dílu někdo nelogicky (či pod vlivem misandrie) vystřihl. Předpokládám, že měli autoři synopsi obou (možná i více pokračování) načrtnutou již při tvorbě Jedničky. Nebo jim křivdím a doplácali geniálně dvojku do mezer, které nechali v prvním díle? Snad ne, bylo by v rozporu s tímto projevem geniality, že vytvořili tak děravý scénář Jedničky. Tedy potěšen příběhem, žádostí o ruku, Olafem, odhalením minulosti a mírně zklamán četností a vhodností muzikálových vložek, dávám 4 hvězdičky a čekám, jak bude film zrát, protože to nevypadá, že bych měl vidět méně krát, než Jedničku, že Malí tyrani? :)

• 22.3.2020  09:52
    Rio (2011)

Vesele a barevně podaný příběh dvojitého rande (s lehkými prvky zoofilie, naštěstí velmi decentně podanými). Jinak to bylo s narážkami a vulgaritami užitými naprosto zbytečně. Nevím, zda to nebyla záležitost překladu. Každopádně film určený pro malé diváky by si mohl umět pomoci i bez takových momentů. Přes tyto drobnosti, je to vtipná jízda, která se může hned s caparty opakovat.

• 23.2.2020  21:36

Příběh, který má za základ archetypální podklady s lehce (silně) modernizovanými některými postavami. Jack Frost se chová a pohybuje, že je na tu lehkost radost pohledět. Povedená jízda, ve které jsou běsy děsiví, ale nějakým způsobem je to vybalancované, že ačkoliv je temný záporák hodně "zlobivý pán", tak dostane "útrum" způsobem, který (snad) snese i mladší publikum. Film unikl osm let mé pozornosti a teď si nás získal celou bandičku. Tohle chci vidět znovu. Doporučuji, pokud nejste konzervativní v přístupu k Vánocům a Velikonocům.

• 15.2.2020  23:58

Po včerejší Zelené knize nemohla být lepší filmová volba, než Purpurová barva. Zase se svět (i když jen filmový) hezky zhoupl do polohy, kde nic není černobílé, ani vztahy mezi lidmi, kteří mají černou barvu kůže. Svět je prostě komplikovaný. Film oplývá velmi prostou dějovou linkou, která sebou táhne několik dalších osudů, které končí částečně očistným finále. Za občas těžko srozumitelné vyprávění a složitou orientaci v některých scénách jde jedna hvězda do kurníku.

• 15.2.2020  17:17

Kdyby se rovnání historických stereotypních pohledů ukončilo na úrovni porozumění, že všichni jsme nakonec lidé (a je to na světě komplikované), bylo by na světě fajn jako na oslavě Vánoc v závěru Zelené knihy. Žel, valí se to dále a dále, takže jeden musí filtrovat, číst mezi řádky, aby nebyl infikován jedem úpadku, který je zde namíchán naštěstí poměrně prvoplánově (přinejmenším na diváka alespoň trochu cvičeného totalitou), takže si můžeme užít prostý a milý příběh, kde se od sebe učí dva odlišné typy, jak se dívat na svět, aby byl tak příjemný jako oslava Vánoc u Vallelongů s překvapením v podobě nečekaných hostí, včetně Dr. Shirleyho. Příběh v balení tak hezky natočeném a s výkony hlavních hrdinů, tak suveréními, až jeden dá plný počet, ani neví jak.

• 7.2.2020  16:58

Tam kde Crash, Magnolia a Pulp Fiction naznačují opatrně naději, zde se nic nemaskuje, ale otevřeně se vyjadřuje naděje, která je v Kristu plná a věčná. Ne každý osud končí časným happy endem, ale o tom život víry je, očekává smysl, tam, kde bez víry je temnota smrti. Už si ani neumím představit, co vlastně člověku na takovém poselství může vadit, kde je toho zdroj? Slzy k filmu patří jako titulky. Silný zážitek.

• 25.1.2020  23:05

Příběh o jedné obrovské obětavosti rodičů, kteří se podívali na pokus o pohádku, kterou s nimi chtěla sledovat dcerka, jež viděla v první třídě tento pokus o filmovou produkci v kině v rámci školního programu. Ve filmu příběh jako smysluplná dějová linie absentuje, jen taková zoufale poskládaná řádka scének (které moc jako příběh nefungují), podaných v děsivém zvukovém i obrazovém balení. Normálně bych odpad! nesledoval až do konce, ale tady se "muselo". Nemůžete dítěti říct, že to, co se mu líbilo je šílený humáč! Od začátku do konce masakr, kde nefungovalo vlastně všechno! Neumím si představit, jestli tvůrci šli na premiéru s tím, že je to dobrý film nebo jim to bylo jedno, když už vyinkasovali dotace a sponzorské dary nebo byli prostě opilí? Kreslené pasáže vypadaly lépe, ale jestli by kreslená verze zachránila scénář tohoto typu není jasné. Proč, vlastně proč?!? Jo, možná proto, aby Izzy mohl hrát slovenského zbrojnoše!?! :-D

• 25.1.2020  15:43

Děsivé a smutné, co se může dít, tedy přesněji, to co se už děje. Opravdu nejde o právo a spravedlnost, ani o menšiny v jakémkoliv směru, celé to tažení proti křesťanstvu je absurdním tažením proti Kristu, proti Bohu. Není lehké být v ohni zkoušky, ani hlavní hrdince se představa, že bude připravena "o všechno" nelíbí. Pokud si Jednička vysloužila i přes svou jistou divadelnost čtyři hvězdičky, tak tenhle napínavý příběh s poctivě zahranými postavami (byť i tady dochází k drobné personifikaci sil) musí dostat *****. Život je složitý, společnost je složitá. Ale léčba důsledků pádu ještě větším odpadnutím je cesta do pekel. Kéž by bylo tak snadné každému dopřát, co jeho jest i s důsledky z toho plynoucími jen pro něj. Ale tohle v časném světě holt nejde. Kde se v nás bere tolik nenávisti a odporu k Bohu v Kristu? Copak nás má tolik přímou zkušenost se zlem páchaným církví? Asi ne, tak tedy odkud?

• 20.1.2020  14:13

Asi bych neměl odvahu jít do diskuze o otázce, která v časném světě prozatím nemá jednoznačnou odpověď, neboť je to i pro ty, kteří vydali svůj život záchraně v Kristu otázka víry, nikoliv empirických důkazů. V listu Židům (to je jedna z knih v souboru Bible) se píše v kapitole 11., že: "Věřit Bohu znamená spolehnout se na to, v co doufáme, a být si jist tím, co nevidíme." Co se týče filmu samotného, slušelo by mu možná více času, spíše několik dílů, než jeden film, k většímu vykreslení postav. Ale chtěli natočit film (ani nevím, pro jaké diváky je určen, nu asi pro všechny, padni komu padni), tak natočili. Didakticky názorné, místy až karikaturní vykreslení postav mě uvádělo v jemnou nervozitu, co na to diváci z druhé strany barikády, než jeho tvůrci (je to duchovní boj a není střední cesty, stát bokem nelze, prostě barikáda zasahuje každého jeho vlastním způsobem)? Ale myslím si, že i kdyby se scénář mnohokrát přepsal až k pomyslné dokonalosti, ve finále by stejně vyvolal vlnu odpadů a zavrhujících hodnocení. Přitom v prostředí ČR, kde je vliv křesťanství na veřejný život už od 50. let 20. století oficiálně minimalizován, by mělo takové téma v podstatě nevzbuzovat emoce... a ono ne, vzbuzuje. Takové zvláštně nepřátelské, odkud čerpají ti lidé inspiraci? Žili mezi křesťany a prožili zklamání? Nevím. Nu, buď jak buď, odhlížím od obav, co na to lidé a hodnotím za sebe.

• 18.1.2020  23:59
    Král (2019)

Nevzdělaný divák, prostý, mohl si užít příběh, který v něm snad vyvolat pochyby o realističnosti chování králů a vojevůdců v časech oněch. Však příběh vyprávěný pomalu měl své kouzlo a ještě by i více času snad mohl dostat, aby zrání Henryho mohl si divák prostý vychutnat.

• 18.1.2020  08:44

Do převelice barevného a vybuchujícího herního hávu ukrytý prostý příběh o lásce a přátelství, který je díky vnitřnímu nastavení v člověku srozumitelný i těm, co uhráli Quake jen 5 minut v demoverzi a dohráli Call of Duty Jedničku na nejlehčí obtížnost... :) Na rozdíl od jiných filmů, zde pan režisér udržel emoce hezky vyrovnané až do konce. A odpustíme jim, že neměli odvahu vypnout po, st, pá.

• 18.1.2020  08:33
    Gruffalovo dítě (TV film) (2011)

Oj neposlušné a zvědavé děti, příběh tento pro vás určen je, že kdo neposlouchá rodiče, ten bát se nakonec může i měsíce!

• 18.1.2020  08:32
    Gruffalo (TV film) (2009)

Příběh, který chce ukázat, jak pomocí chytrosti nenechat se sežrat. Však můžeme se ptát, zda dítě si neřekne, že kdo nemá strach, ten bude žrát?

• 13.1.2020  19:08
    Ad Astra (2019)

Příběh zraněného chlapce který se v padesátce dostane k usmíření s otcem i svým životem, který je natočen vizuálně podmanivě, herci hrají, hudba dokresluje, jen scénáře rozpracovaných filmů se asi rozsypaly v pracovně a už to nikdo nedal pořádně zpátky... Za naději v životě Roye McBridea zůstanou tři hvězdy a scéna s náskokem do kosmické lodi a průlet prstencem budou zapomenuty. Po tomhle filmu si říkám, že bych měl té Gravitaci dát ještě jednu šanci.

• 4.1.2020  23:33

Fuj! Hnus! Takový škvár, ve kterém se to jen řeže, střílí, utíká, bouchá, sprostě žertuje a ještě do toho mimozemšťané s nejasnými motivy a chlapec s poruchou autistického spektra je sympatická Prize. No prostě hrůza! Rozhodně nedoporučuji!

• 4.1.2020  11:10
    V pasti (2018)

Huš, na to, jak plasticky vypadá paní Bullock, odehrála vlastně i díky tomu přerod od emocionálně raněné těhotné malířky k emocionálně zraněné matce Olympie a Toma výborně. Střídání dějových linií pro ozvláštnění prostinkého příběhu "asi" nezbytné. Uletělo sledování filmu v cuku letu. A (pozor spoiler), to, že aspoň postava pana Rhodese zemře krásně smysluplnou hrdinou smrtí, kterou nezpůsobí nějaká děsivá nelogičnost v chování některé z postav!

• 3.1.2020  20:32

Film, který si mě zajal od úvodních záběrů k posledním. Výborně natočeno, zahráno, nervní děj, stejný škleb Johna Goodmana po celou dobu určuje podivně marnou atmosféru příběhu, skvělá hudba. Nechci přemýšlet o smysluplnosti děje, nechci vidět film znova. Chci si to uchovat jako film, který jsem si užil. Jako film...

• 3.1.2020  20:17

Tak nějak to mělo být natočeno vždycky, scénář se může měnit, ale takhle nějak dobrodružné sci - fi pro mě mělo vždycky vypadat. Ten pocit odněkud známého nakonec hvězdičku bere i přidává.

• 3.1.2020  20:14
    Zaklínač - Série 1 (série) (2019)

Podivné obsazení, scvrklá zdroj Nilfgaardu, dějové linie léta vzdálené pro diváka neoznačeny, místy kostrbaté... ale přes lehce nadmakaného Geralta je to úvod od povídek do děje Ságy o Zaklínačovi, a o to tu jde! Přes původní obavy ze ztvárnění panem Cavillem, on je Zaklínač! Tak snad ta Sága nakonec bude...

• 3.1.2020  20:02
    Gravitace (2013)

Asi je škoda, že jsem na film nebyl v kině...

• 3.1.2020  13:04

Měl jsem pocit, že se dívám na Kingsman: Černý kruh... :)

• 3.1.2020  12:48

Tak to byl solidní úlet, o se týče světa a jeho obyvatel. Příběh v jeho kontextu byl celkem prostý a celkově to nakonec dopadlo překvapivě docela stravitelně.

• 26.12.2019  10:12

Tříhodinové válečné tažení tam a zase zpátky s rozhledem o situaci zprostředkovaným pouze očima vojáků a válečných zpráv vysílaných v kině. Protiválečná myšlenka se táhla od optimistického počátku až do hrdinného válečně - politického konce přiměřeně decentně. Díky finským jménům se mi některé postavy hůře identifikovali, ale sžil jsem se s nimi dost na to, abych těžce nesl jejich ztrátu. Realisticky natočeno od prostých rodinných scén až po neuvěřitelně hrdinské situace (snad jen realističnost toho, zda by Rokkovi prošlo jeho svojské chování je otázkou pro neznalého poměrů finské armády té doby). Subjektivně velice silný zážitek. Velice silný.

• 28.10.2019  20:02

Strašné! Hrozné! Šílené! Takhle nepřipraveně sednout Ivošovi na vějičku (a ten si ještě k tomu pamatuje, že film nedoporučoval... :-D ). Ani jsem se nepodíval, kdo to natočil a pouštěli jsme film o rozdvojení osobnosti. No, taky to byl film o rozdvojení osobnosti! A taky šílenost s brutálními, strašnými vtipy, jak to, že jsme to vlastně v půlce nevypnuli?!? :-D Jedna hvězdička dolů za zbytečně sprostou mluvu a fakt, že jedná vlastně jen o romantický film... ;-)

• 28.10.2019  19:58

Gejzír nápadů, ve které mi postupně více a více chybělo "to ono něco", které bylo v Jedničce. Tah na branku, lehkost. Přitom nápadů, které stojí za to je tam několik. Třeba Elton je dokonale nechutný. Možná z toho množství nápadů měli udělat více filmů... ale co já vím...

• 22.7.2019  16:49

Dokázali to. Za prvé - natočit pětihvězdičkový film, který táhl i v úvodních rozjíždějících dialozích. Za druhé - pokazit to potitulkovou scénou na zasloužené čtyři. Napínavé, epické i komorní, (místy zoufale) vtipné, přiměřeně (hutně) dojemné, dětský prvek využit decentně. Jeden i prominul ty tradiční nesmysly, ale předávka štítu v kontextu doby byla závěrečným šplechtem.

• 22.7.2019  16:24

Kříženec mezi Sherlockem Holmesem a Jasonem Bournem je prostě ve filmu tak přitažlivá, že i když producent (Tom Cruise) obsadil do hlavní role malého plasticky vyhlížejícího herce (Tom Cruise), tak je to na čtyři hvězdy a chuť podívat se znovu.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29