Mykhaluu

Mykhaluu

George Camel

okres Ostrava
Sběratel jednorožců.

4 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
  • 16.2.2019  22:36
  Aquaman (2018)
  ***

  Tak moc jsem se těšil. Mě nepřijde, že by pan Momoa neuměl hrát (ty epické kreace, kdy v protisvětle setrvává přikrčen mu asi někdo napsal do scénáře předpokládám), takže s herci byl u mě jen problém s paní Kidmanovou, jejíž obličej působil plastickými a počítačovými úpravami tak smutně, že to až kazilo dojem z filmu. Jak jsem se moc těšil, tak příběh byl přiměřený komiksovému světu, slizký protivník pan Wilson se snažil, ale ono toho bylo nakonec moc. A vydržet tu záplavu obrazu i zvuku k závěru a bylo už náročné. Díky pojídání kytky na Sicílii tomu mám chuť dát ještě jednu šanci, ale tolik času asi není...

  • 3.2.2019  14:19
  Ztracené (2003)
  ****

  Napínavý, brutální, syrový, nesentimentální, dokonale zahraný a natočený film (jen dvakrát se scénář zhoupne). Poučení z filmu plynoucí: Když se píše, že film je brutální, je třeba tomu věřit! Když chcete na někoho střílet ze zálohy v plném slunci, ano, dalekohled se skutečně může lesknout! Když vysvobozujete někoho ze zajetí, na vyndání roubíku bude dost času až po útěku. Tatínci děti nemají opouště malé holčičky. Divoký západ může osídlovat někdo jiný místo vás...

  • 20.1.2019  22:44

  Chvílemi jsem úplně podléhal mámení obrazu, který je místy naplněním kreslených snů. Nicméně ta "nenápadná" oslava pohanského lesa versus nehezky nakreslené věci uvnitř Kellsu mi až vadila. Pro tu vážně krásně kreslenou pastvu mám chuť podívat se znovu, ale plnohodnotný příběh mi tu chybí, či je příliš subtilní pro tvora mé přízemnosti...

  • 13.1.2019  16:13

  Filmu se podařilo udržet mě u obrazovky, ačkoliv znechucení hned zpočátku (z toho, že nechali čtyřleté dítě vesele pochodovat jako poslední z rodiny) nutilo jít raději spát. Nelogičností je ve filmu skutečně dost, ale přesto se tohle scénáristicky v podstatě béčko, prostě umělo (díky hereckým výkonům a kvalitní obrazové i zvukové produkci) prostě dobře prodat.

  • 29.12.2018  12:54

  Ačkoliv je to film, který mě, jako bělocha staví do pozice potomka kolonizátorů v rámci kolektivní viny, což by mě mělo varovat (stejně jako název shodný s politickým hnutím v 60. letech), přesto, neboť jsem zřejmě stále uhrovitým oplácaným dvanáctiletým konzumentem popcooltůry, nechal jsem se sebevražedně uchlácholit jednoduchým rasově nevyváženým příběhem v blýskavém pestrém hávu...

  • 29.12.2018  12:47
  Deadpool 2 (2018)
  ****

  Takže opět mi někdo haknool účet, zase abych si měnil heslo. No, ale proč tomu dal jen čtyři hvězdičky? Možná prosto, že ačkoliv to bylo prý stejně vtipné a nápadité a ještě o fous nekorektnější a nechutnější, prostě chyběl moment překvapení jedničky. Kdyby byl tenhle díl první, tak je to pecka šokující a neviděný nářez "in trainee".

  • 24.12.2018  09:01
  Chatrč (2017)
  *****

  Pokusy o zfilmování knižních námětů, ve kterých se hodně věcí odehrává v mysli postav jsou výzvami s nejistým koncem. S obavami jsem přistoupil ke sledování Chatrče a nakonec kromě jednoho, či dvou zaváhání je největším ústupkem dle mého krátká pasáž o setkání s Mackovým otcem. Takže podtrženo sečteno, kdo spásu odmítá, bude znechucen, kdo je otevřen Dobré zprávě, bude zasažen.

  • 8.9.2018  21:37

  S desetiletým zpožděním jsem se dostal k této pohádce. Nevím, s jakým záměrem k ní tvůrci přistupovali, neboť pro malé děti je náročná na zpracování tématu a otázek, které nabízí. Místy strašidelná a reálně napínavá záležitost. Vizuál je díky stylizaci nějak mimo čas. Každopádně jako odrostlec jsem si příběh užil a přes dva vrcholy se nakonec k odpuštění došlo k úlevnému finále. A to je hlavní, co si můžeme odnést. Necupitat, nebát se, ale jít si naproti, i když to někdy bolí.

  • 21.7.2018  12:39

  K omylům mládí patřila i návštěva kina s Bobem a maminkou, když hráli film, jehož název nelže. Humus. V blbosti mládí akceptovatelný. Snad jsem tenkrát nejel doopravdy do USA jen kvůli fosforeskujícímu joju, které nakonec bylo k mání jen se zalitým štírem, jak jsem rád říkával...!?! Nu což, nalhávat si o vlastní minulosti je cesta do...

  • 21.7.2018  11:43
  Spláchnutej (2006)
  ****

  "To je tak směšné, že jsi se smál u toho nahlas?" Ano, smál. Doznávám se. Těch vtípků a narážek na všechno možné byla super kopa! Ale - nevím přesně co tomu chybělo, taková ta věc v pozadí, která mě vtáhne do uvěřitelnosti děje. Až jsem to chtěl vzdát, ale malí nechutně roztomilí pulci a příchod bratránka z Francie to nakopli na pěknou čtyřku! :)

  • 21.7.2018  11:37
  S Jakubem v přírodě (TV pořad) (2015)
  ****

  Pan Jakub Vágner intonací hlasu a celkově mluveným projevem nesedí. Seriál je ovšem (nejen) pro děti báječnou televizní zábavou, která přináší informace, zajímavosti, přírodu a krásu v takové míře, že mu nemohu nepodlehnout. Na TV se díváme doma minimálně, říkám si, že je fajn, že koncesionářské poplatky jdou i na takový projekt...

  • 15.7.2018  18:26
  John Wick 2 (2017)
  ****

  Za Morphea a to moře sirotků jedna hvězda dolů. Za to, že to (kromě Morphea) nenudilo a bylo to natočené prostě výborně čtyři zůstávají. Pokud máte chuť na akční filmy, tak myslím, že tohle je solidní hostina.

  • 28.6.2018  15:55
  Ferdinand (2017)
  ****

  Bylo to poetické zpočátku, následně přehnané, ujeté, ale zábava jak hrom, ani odporná koza Lupe a nechutní njémeští koníšci to nezkazili natolik, aby si člověk s pýchou neuvědomil, že hrubá síla tuny hovězího nemá šanci proti inteligenci a spolupráci lidí. Jediné, na co mohou hrát jsou city... ;-) No a pro děti konec dobrý, všechno dobré... :)

  • 18.3.2018  14:12

  Tento film mě zastihl nepřipraveného a rozcupoval mě dle libosti. Hereckými výkony, kostýmy, tím, že to téma nepodělal, i když ždímal na maximum. Můžeme s rozhodnutím, které Will Traynor udělal nesouhlasit, polemizovat, ale to je asi tak všechno.

  • 12.3.2018  11:56

  Proč vlastně plýtvám časem na filmy pro dospělé?!? Tohle bylo milé a příjemné rodinné filmové zastavení...

  • 3.3.2018  22:57

  It's a kind of magic.

  • 3.3.2018  20:22
  Soudný den (2008)
  ****

  Britská postapo road movie utahující se ze soužití se Skotskem, tentokrát ne humorně, ale spíše sy(u)rovostí. Dějová linie je postavena na pár nelogičnostech, které se snaží poměrně úspěšně maskovat svižným tempem a zmiňovanou sy(u)rovostí.

  • 20.1.2018  09:11

  Kromě "Na lyže" opět povedená skládanka zábavných a barevných písniček, která umí pobavit nejen ty, kterým je primárně určena. Vrcholné kousky "Pecivál" a "Tri prasiatka". Prostě svět je po zásahu Smejka a Tanculienky zase o něco lepší... aspoň na Slovensku... :)

  • 31.12.2017  20:40
  Wonder Woman (2017)
  ****

  Jó, když někdo nastupuje den po https://www.csfd.cz/film/67105-dunkerk/komentare/ , to se mu to upoutává pozornost a baví lineárním příběhem! No, ale holt takový je osud. Nebýt Dunkerku, muselo by se nedostatečné prostříhání děje a potřeba zkrácení "epických" bojových scén projevit na hodnocení 3. hvězdami, ale prostě ve vhodný moment na správném místě... :)

  • 30.12.2017  12:56
  Dunkerk (2017)
  ***

  Nechápal jsem proč se pan Nolan rozhodl natočit film na takový námět. Natočeno je to výborně. Pro nás, co nemáme v oblibě otevřené moře a lodě na nich (noční moře už je úplný děs), bylo napětí velmi silné, ani by nebylo třeba děsivého zvukového podkreslení (to ani snad nebyla hudba, místy jsem nabýval dojmu, že to i ten pilot tehdy musel přes sluchátka slyšet). Nicméně ani po shlédnutí jsem nepochopil proč se pan Nolan rozhodl natočit takový námět ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Dynamo ). Nevadí mi ani tak několikrát prožitá scéna (ač jsem se v ní moc nechytal). Neshledal jsem absenci příběhu, neboť několikanásobný útěk a vytopení až návrat do Anglie mi přijdou dost... Ale i přes silný vizuální i akustický zážitek mi něco ve filmu scházelo. Možná by mohl natočit pan Nolan nový "Den D", tam by svůj talent mohl využít smysluplněji. Jo a ten závěr byl jako z Pirátů na vlnách, což mi taky nepřidalo... :)

  • 29.12.2017  12:21

  Válečná vřava natočená s děsivým smyslem pro detail, která je ovšem krutě znásilněna neuvěřitelným příběhem. Nebo neuvěřitelný příběh o zneužitých osudech, mezi kterými se jeden vymykal? Obával jsem se na základě komentářů dlouhého úvodu a obehraných schémat, ale nic z toho přítomno není. Film jde stále kupředu, organicky se vyvíjí a lidé se mění tak, jak je čas mele v mlýnku něčeho tak smutného, jako je hromadné vraždění jednotlivců, skrytého pod mlžícím pojmem "válka".

  • 11.12.2017  23:08

  Poklidně vyprávěný příběh o životě jednoho skoro zapomenutého pilota žijícího v domorodém společenství neuvidíte, ale za to konečně natočili (King) Konga, který má švih (levačky i pravačky). Plukovník (Samuel L. Jackson) je mu nápadně fyzicky podobný, ale jeho role je, která působila poněkud strojeným dojmem mi malinko kazila celkový dojem. Ale jinak pastva pro oči a popcorn jak má být!

  • 10.11.2017  22:40

  Až na tři přehnané fyzické kousky a dva zásadní dějové nesmysly mazácké asijské fantasy, kde se třepalo gumové kopí snad jen jednou!

  • 28.10.2017  11:43

  První shlédnutí nenaplnilo očekávání způsobené traillery a písničkami. Druhé už bylo vychutnáváním lineárního barevného příběhu s finálním "překvapením". Mé stáří oceňuje, že film nebyl příliš zběsilý a významné plus je v podstatě úplná absence sprostých výrazů... :)

  • 12.10.2017  20:11
  Malý princ (2015)
  ****

  Netušil jsem, co suším tak dlouho na disku. Film, který posouvá jednu z nejméně uchopitelných knih k branám uchopení...

  • 30.9.2017  22:54

  Ó, tak ano, ano, tak, tak má vypadat krutopřísná fantasy jízda! Do kina by nemělo smysl pro mě chodit. Dialogy a střihy jsou nad mé absorpční schopnosti. Pauzy na čtení titulků a vracečky jsou pro pochopení děje tak nutné, že ani sama Božská neprotestovala, co s tím filmem dělám. Nebýt situace kolem řezání ucha, byl by plný počet, i tak poklona! Rukopis pana režiséra je tak výrazný, že jsem chvílemi měl pocit, že vidím Sherlocka, ale nic proti, v podstatě takhle může zmáknout cokoliv. Bojím se i těším se, až napadne pana Guye natočit něco z Bible...

  • 2.9.2017  23:30
  Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)
  ****

  Sci - fi. Se zajímavým nápadem, slušnými herci, sympatickými postavami (hlavně cylonů), hezkými triky, s filosofickými otázkami. Místy nevyvážené, nelogické, nedotažené, nevysvětlené, s nesympatickými postavami, lacinými triky, nesympatickým pozůstatkem lidstva a "politickou" situací... a přesto pro "odvěkého", byť již usedlého fanouška sci - fi něco jako nekončící hostina, kde nemůže odolat a konzumuje! Konzumuje, nespí, konzumuje! Musí! Na nepodarky nehledě, hltá další sousto v naději, že se mu dostane sci - fi! A je ho tam nakonec dost pro všechny! :-D Léto 2017 bylo horké a mělo plán... :-D

  • 13.8.2017  15:16
  Mimi šéf (2017)
  *****

  "Sněd sem asi dolarpětasedmdesát!!!" :-D Dotek fantazijního absolutna! :) Éčko při prvním shlédnutí brečela 5x, já jen 1x až na konci. Jsem prostě drsňák! :-D

  • 17.4.2017  22:40

  Gargamel vypadá jako Gargamel, barevný příběh odsýpá, vtípky a odkazy fajn, dětem nevhodné narážky jsou přítomny, ale snad jsou k přeslechnutí, takže podtrženo sečteno jedna hvězda mínus za ta nepohodlná sedadla v Luně.

  • 15.3.2017  15:48

  Přehnané, nesmyslné, ze života.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace