Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

plakát

The Girl Who Believes in Miracles (2021)

Zpracovat takové téma bez kýčovitosti a křečovitosti asi nejde. Nepodařilo se to ani v tomto případě. Jako ukrutný bonus nadto slovenský dabing. Stejně jsem u toho brečel jako želva a prožíval to s postavami naplno.

plakát

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Se čtyřletým zpožděním jsme se dostali k této tragédii. Filmové? Televizní? Nevím. Prostě je podle hodnocení zde, je to zjevně tragédie. Možná proto,že začíná už někde od antiky? Hmm. Tak jsem si tu tragédii užil. Jako nenudící akční fantasy film, ve kterém mi nevadily ani ty "povinné" úlitby současné době. V době moderních technologií je to méně uvěřitelné, než v nějakých osmdesátých letech, ale jo, bavilo.

plakát

The Ministry of Ungentlemanly Warfare (2024)

Měli jste někdy málo osolenou pizzu? Takhle jsem to měl podobně s tímhle filmem, na pohled vypadal lákavě, s tím, že má vše, co má mít... ale to koření a sůl tomu prostě chybělo.

plakát

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Mohlo to být mnohem lepší, než filmy o Harry Potterovi, mělo to náběh na svižný (byť nelogický) příběh. Ale ta nelogičnost v chování hlavní postavy a jejích projevů duševní poruchy to srazilo dokonale, ač se ostatní herci snažili, no Colin Farrell jen trochu.

Frčíme (2020)

Odmyslí li si jeden tu ukrutnou nadstavbu, která přináší tmavě fialovou pokožku pleti... je zde příběh, který se valí s těmi nejklasičtějšími děsivě trapnými gagy, které vám život se sourozenci může v pubertě přinést. Zároveň je tu touha vidět se s otcem, která nakonec otevře nový pohled na realitu života.

Přání (2023)

Hezká pohádka s několika vrstvami, vlastně nevím, co si vybrat. Ten revoluční tón je mi lehce nepříjemný.

Wonka (2023)

Tendenční, zavádějící, místy nechutné, přesto uchvacující, lehké a elegantní s křupínkami smutku a dozrávání na povrchu. Ani ty písničky nevadily ("Kdo nám děla choreografii?"). Umpa Lumpa padydypam, bomba film jsem viděl, Vám povídám.

Tady to musí být (2011)

Kdybych se hodně snažil, určitě najdu něco, za co by se filmu dalo strhnout aspoň jednu hvězdu. Ale nemám vůbec potřebu a tak ty případné kazy na vybroušeném filmovém diamantu nastavím světlu, ať lámou světlo tak, jak si režisér a spol přejí. Katarzní příběh opožděného dospívání, pomalu se valící tragiky, který je artový až tak, že i záběr na ucho kufru je uměleckým dílem. Casting, námět a vůbec všechno, je nářez.

Nesmrtelný (2015)

More less. Kvalitně natočené bláto je pořád bláto.