Shelma

homepage

Skype: shehezerada

<< předchozí 1 2 3
    • 1.5.2017  21:53
    Childhood's End (TV seriál) (2015)

Naprosto úžasné třídílné zpracování apokalyptické sci-fi, zatím z mého pohledu, nic obdobného nebylo k vidění. Nabízí zamyšlení a malé dloubnutí v krajině mozkové, někde tam, kde se ukrývá podvědomí, které našeptává, že takto by mohlo lidstvo "něžně" dospět ke svému konci. A další dloubnutí je o tom, jak moc jsou pro nás děti důležité, vlastně, že jsou to jediné, co dává našemu životu smysl ve vztahu k budoucnosti a k nám samotným. A všechno ostatní... kariéra, moc, bohatství, a další bla,bla, bla ... to všechno je na daleké vedlejší koleji. Tenhle třídílný drahokam si schovám pro opakované shlédnutí.

• 18.8.2016  21:26
    Atlantis (TV seriál) (2013)

Je zvláštní, že se v průběhu celého seriálu zcela zapomnělo na to, že všechno začínalo v současnosti - ve 20. století. Tak nějak jsem čekala, že sem tam prokmitne vazba na "začátek" . Minimálně alespoň na konci 2. serie, kterou tvůrci tak zoufale uťali celý seriál (že by jim došly finance?... protože zájem diváků zas tak špatný nebyl) a nechali tak doslova a do písmene otevřený konec. Jinak ale to byla příjemná oddychová podívaná a jelikož mám slabost pro tématiku řeckých bájí, dávám 4 *.

• 27.8.2015  21:05
    Zoo (TV seriál) (2015)

Buď jsem se nedívala na stejný seriál jako zdejší hodnotilci, nebo nejsem krvežíznivý maniak slintající nad libozvučným názvem seriálu v toužebném očekávání, že se na mne přes obrazovku vyvalí hektolitry krve lidské arogance skrze ozubené čelisti dlouhodobě strádaných zvířátek. Jak milé překvapení, že se tak nekonalo a že naopak červená barva je tu spíš v podobě vykřičníku nad lidskou touhou "hrát si na boha" a vysmívání se přírodě... Docela se mi líbila trefná větička, jak hluboko klesáme v potravinovém řetězci bez techniky a rozumu. Stačí se rozhlédnout a ten pokles je vidět i přes slepecké brýle. Seriál je víc než dobrý... Je v něm napětí, apokalyptická vize, která vzhledem k našemu chování vůči přírodě, není až tak od věci, vesměs sympatičtí herci, celkem zkouknutelné zápletky a krevní tekutiny přesně tak akorát. Občasné zaskřípání na pomezí reality nechávám vyšumět, jelikož kdo ví... možné a nemožné za pár let budeme jen těžko odhadovat.

• 26.5.2014  23:05

Ač komedie vysloveně nevyhledávám, tak pro romantické komedie s Renée Zellweger mám slabost. A zatím mě tato herečka nikdy nezklamala. Holku z města jsem viděla víc než jednou a vím přesně, ve kterých pasážích se budu znovu od srdce smát, což umí, věřte mi, málokterý film nebo herec, alespoň v mém případě. Takže, kdo nečeká režisérskou operu, kamerový orchestr a scénáristický zázrak, ale příjemnou, lidsky úsměvnou zábavu s příjemným pocitem na konci filmu, ten si určitě přijde na své. Nejlepší je, si tento filmek pustit v čase vánoc :)

• 31.3.2014  23:19

Dost rozpačité pocity... Dobrý úmysl s prapodivným scénářem a amatérskou kamerou, aspoň takový je celkový dojem. Nicméně hloubaví diváci si z toho vezmou to své ořechové... Pro mně to byl bohužel notně tuhý ořech, na němž byl nejhezčí asi název.... Rozhodně bych si pod ním představila cokoliv jiného, jen ne tento film. A Tildu Swinton po shození delší hřívy tímto zařazuji do kolonky "babochlap" :)

• 9.3.2014  18:06
    Batesův motel (TV seriál) (2013)

Napínavé, zvratové s neutuchajícím nábojem. Moje sympatie s hlavními hrdiny jsou velmi autentické, jelikož osudové stavy "když se to.., tak se to..." a nejlépe v řetězové reakci, důvěrně znám :) ... Pokud bych se měla rozhodnout, určitě bych dala přednost tomuto seriálu oproti Hitchcockovské klasice. Prostě čtyřrozměrný koncert : herecký - scénáristický - režisérský - kamerový... co víc si přát :)

• 6.3.2014  23:25
    Oddělen (2011)

Silný filmový zážitek. A velmi sugescivní. Ještě po skončení filmu se těžko budete zbavovat pocitu beznaděje a smutku. Asi nejlepší psychologické drama z posledních let. Vypravěčský styl jen umocnil filmový zážitek. Těžko říct, co je víc varující : netečnost rodičů, bezmoc pedagogů nebo duševní degradace mládeže? V každém případě film Detachment patří mezi skutečné filmové skvosty.

• 22.2.2014  21:51
    Gravitace (2013)

Tak jsem si říkala, jak asi moje oblíbená herečka zahraje tuto celkem náročnou roli, kdy musí zapůsobit věrohodně v situaci, ve které se rozhodně ocitne málokdo. A to být na horské dráze, zároveň na kolotoči a zároveň padat do neznáma a vyřešit, jak se z této situace dostat živá. Těžko si představit skutečné emoce, ale ty filmové zahrála Sandra Bullock na jedničku. Skvělý film, se skvělými triky, zejména vynikající kamera s přechodem z pohledu hledí herečky do vesmíru. I pět hvězd je málo.

• 22.2.2014  21:37
    Životní síla (1985)

Neskutečná amatérština. Sci-fi miluju, ale tohle byla neskutečná splácanina. 20 minut filmu mi bohatě stačilo.

• 21.2.2014  23:24
    You're Next (2011)

Když se sejda rodinka zbohatlíků na odlehlém rodinném sídle, kde je evidentní, že se synáčci moc nepovedli a ve vzduchu visí očekávaný masakr, je průběh filmu i jeho konec lehce předvídatelný. Jak křehké je rodinné pouto a jak mocná je touha po mamonu.

• 9.1.2014  17:05
    Byzantium (2012)

Zajímavý, baladický příběh o upírech "trochu jinak". Tedy klasické kousnutí a následné proměny jaksi vzaly za své, ale přesto to mělo něco do sebe. Herečka Saoirse Ronan je zřejmě prototypem tklivě baladických postav a její herecký výkon je rozhodně více než obstojný. Na můj vkus je to ale opravdu trochu moc roztahané, avšak místy vypravěčský styl mi seděl. Takže dávám lepší 3 hvězdy.

• 6.1.2014  23:39

Normálně se na animáky nekoukám, ale tento stál za výjimku. Příjemná akční podívaná a skvělé animoefekty.

• 27.11.2013  22:07

Pobavilo a neurazilo. Svěží děj, napětí a celkem povedené triky i snesitelné herecké výkony. Nebylo proč očekávat cokoliv víc, jak zřejmě valná část zdejších kritiků očekávala. Pokud si vyberu na zkouknutí film ze škatulky fantasy, pak nesmím očekávat výkvět filmové elity, ale příjemnou zábavu pro dospělácký dorost.

• 14.10.2013  23:09
    Gladiátor (2000)

Přirozená autorita, chrabrost, čest a láska k rodné zemi. Kdysi dávno měly tyto vlastnosti jednoduchou a přímočarou podobu, kterou dokázal Ridley Scott přesně vystihnout. Gladiátorovi se nedá nic vytknout a není třeba ani více slov na vyzdvižení jeho kvalit. Pro mě bezkonkurenční historický velkofilm.

• 29.9.2013  02:20

Zombie pohádka, nebo chcete-li love story, i když pohádka je výstižnější. Pohádka o tom, jak se láska a cit stane lékem na Zombie bacily. Začala jsem na to koukat s nedůvěrou, ale hned po prvních záběrech mě ta podívaná těšila víc a víc.... Milé, hřejivé a kupodivu místy i úsměvné. Jiné zpracování, než jsme u těchto typů filmů zvyklí, rozhodně příjemně překvapilo.

• 29.9.2013  02:09

Nejvýstižnější definice strachu, jakou jsem zatím slyšela: " Strach není skutečný. Jediné místo, kde strach může existovat, jsou naše myšlenky o budoucnosti. Je to produkt naší představivosti. Nutí nás se bát věcí, které vůbec nemusí existovat. Nebezpečí je velmi skutečné, ale strach je volba." Ještě bych doplnila definici hrdiny = ten, co pozná skutečné nebezpečí, ale čelí mu beze strachu. Ve filmu jsem se dočkala obojího a ještě něčeho navíc: obrazu Země bez zásahu člověka. Námět skvělý, zpracování výborné a herecké obsazení otec + syn velmi snesitelné. Nevím, co jste čekali Vy ostatní, soudě dle nízkého hodnocení, zřejmě neutuchající střílečku a zelené ufounky. Mně rozhodně stačilo vidět jen ty široširé lány matičky znovuzrozené Země a představa, že jsem jeden ze dvou lidí, který po ní kráčí. Docela mrazivá představa, nemyslíte? Vzdálená či blízká budoucnost....

• 22.9.2013  22:31

I když zrovna nejásám, když vidím v hlavní roli Orlando Blooma, tady jsem musela slevit ze svých nároků z jediného důvodu. A tím byl Ridley Scott. V jeho režii se i ten neslaný nemastný Bloom vyšvihl z pubertálních rolí do hereckého křesla. Historická díla nám mají stále co vyprávět. Škoda jen, že na minulost tak lehce zapomínáme. Určitě by naší civilizaci prospělo víc podobných filmů z rukou režisérských umělců. Začátek filmu byl trochu vlažný, takže slušné čtyři hvězdy.

• 15.9.2013  23:04
    Očista (2013)

"Už nejsem hrdý Američan, už ne...Tahle země mi všechno bere" ... tohle by mohlo být i motto dneška nikoliv poslední větou filmu. Krásná ukázka povýšenosti zla ve jménu ekonomické prosperity nad lidskou etiku. Napínavé a odpudivé zároveň.

• 15.9.2013  10:48
    Kolonie (2013)

Film, na který zapomenete, jakmile ho vypnete. Nejsem si jistá, jestli to nebyla absolutně zbytečná 1,5 hodina mého života. Zřejmě to musím brát jako zkušenost napříště : filmům, u kterých je jako režisér uveden Jeff Renfroe, se na hony vyhnu.

• 11.9.2013  20:45

Námět filmu asi nebude na Nobelovu cenu, ale rozhodně stojí za zkouknutí a možná ne jedno. Nejspíš pro jistou dávku autentičnosti podbarvenou reálnou hrozbou nových zmutovaných virů a díky "nezlomné" sebejistotě lidského druhu možnosti propuknout stejně nenápadně v reálu jako ve filmu. Film vás ihned s prvními záběry vtáhne neúprosně do děje s pocitem sympatií a propojení s hlavním hrdinou. Nejsem zrovna Pittova obdivovatelka, ale tento filmek je právem považován za jeho nejlepší filmový počin. Takže dávám čtyři hvězdy za zpracování a herecké výkony a pátou za nápad, jak problém "Z" vyřešit....dle starého, zřejmě celosvětového rčení " vyháněti čerta ďáblem" :)

• 25.8.2013  13:38
    Úkryt (2011)

Nesympatický herec, nesympatický scénář. Minuty děje vlekoucí se jako odkapávající med (brrr, ten opravdu nerada) se daly scvrknout ze 120 minut na pouhou hodinu. Nemám ráda dlouhé psychozní pohledy hlavních hrdinů s ukázkami jejich hráblého myšlenkového pochodu, byť se nakonec ukáže částečně pravdivý. Pokud Vy ano, pak je tento film přesně pro Vás. Ty dvě hvězdy pouze za jeden katastrofický nádech a výdech filmu.

• 21.8.2013  17:52
    Bílá královna (TV seriál) (2013)

Intriky, láska, zrada, romantika .... kdo by odolal. Škoda, přeškoda, že další serie už nebudou. 15.století a počátek vlády Tudorovců by rozhodně za další shlednutí stálo. Mimochodem, možná jste si nevšimli, ale v seznamu herců na csfd chybí jméno hlavní představitelky 29leté švédské herečky Rebeccy Ferguson, která prý je velmi vzdálenou příbuznou Sarah, vévodkyně z Yorku. Nemohla jsem tomuto seriálu vytknout ani chlup, takže za pět hvězd. Na tento seriál sice nepřímo navazuje seriál Tudorovci, ale je tam zhruba 100 letá díra... jak říkám, škoda,že se další díly nenatočí :( Hups... uz Rebeccu doplnili :)

• 14.8.2013  18:38
    Pot a krev (2013)

Neskutečná slátanina, která snad měla zaujmout díky hereckému obsazení. Někdy se divím, k čemu všemu se herci propůjčují. Jelikož mám ráda vypravěčský styl, tak jednu hvězdu upustím.

• 11.8.2013  21:18

Nejvíc zabodoval téměř zamilovaný troll, pro monstra s ryzím srdcem mám hold slabost :)

• 11.8.2013  21:14
    Jack a obři (2013)

Máte rádi dobrodružné filmy, pohádky a výšky? Pak je tento film přesně pro vás. Není špatné utéct občas do světa kouzel a hrdinských činů. Navíc si přijdou na své i milovníci zahrádek a pěstování neobvyklé vegetace :). Nic moc jsem od filmu neočekávala, možná proto mě příjemně překvapil a líbil se.

• 11.8.2013  21:06
    Stoker (2013)

Asi po 10 minutách filmu jsem si říkala, že už by to stačilo... Zřejmě jen ze zvědavosti jsem dokoukala až do konce. Kdybych tomu dala jen těch 10 minut, o nic bych nepřišla.

• 11.8.2013  20:58
    Nevědomí (2013)

Strašně jsem se na tento film těšila, asi jako kdysi na Avatar. Bohužel oproti Avataru jsem z něj měla trochu rozpačité pocity. Jasně, zpracování kvalitní, kamera, hudba, všechno OK, jen filmový děj mi přišel trochu přímočarý, jednoduchý. Pořád jsem čekala, že mě ještě něčím překvapí...a nestalo se, takže dávám necelé čtyři hvězdy (cca 3,7)

• 9.8.2013  23:00
    Falling Skies (TV seriál) (2011)

Po prvním dílu první serie jsem seriál odsoudila do filmového odpadkového koše. Jednoduše mi připadal první díl neslaný nemastný, žádný úvod, kamery nás rovnou šouply do válečné zony mezi E.T. , profesora, jeho rodiny a přátele odboje.... Jako když jdete do sauny a strčí vás rovnou do bazénu s ledovou vodou. Nicméně jsem mu dala šanci a znovu jsem se k tomuto seriálu vrátila, možná se už začínám otužovat :). A udělala jsem dobře, seriál postupně vykreslil důvody, příčiny, následky a hlavně jednotlivé postavy. A pak, mám ráda pohádky a sci-fi a boj pevně semknutých lidských jedinců různorodých povah a profesí proti útisku a podrobení mi zní jako opravdu nádherné propojení těchto dvou žánrů.

• 9.8.2013  22:47
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

O velcích zmetcích, kteří se stali malými zmetky po té, co do nich bacil hrom a vrazil do nich pár nadlidských schopností. První serii jsem zhltla, k další jsem se už neprokousala. Některé seriály by měly končit první sekcí.

• 1.8.2013  00:19
    Hostitel (2013)

"Jsi naštvaná, když líbám muže, kterého miluješ a naštvaná, když líbám muže, kterého nemiluješ. Je to opravdu matoucí".... Jak výstižné! Jak by ne, člověk je se svými city a pocity, láskou, žárlivostí, nenávistí a tím vším kolem matoucí, život je matoucí.... Nicméně tento film pro mě rozhodně matoucí nebyl, byť to nebyl zrovna originální námět, přesto byl zpracován hřejivě v jemně růžovém nádechu. Po lupičích těl v různých temných sci-fi podobách byl tento film příjemnou změnou a malým výletem do hlubin lidské duše. Slabší povahy by si měly připravit i nějaký ten kapesníček (ještě že jsem měla po ruce :))... kladně hodnotím i hudební doprovod.

<< předchozí 1 2 3