3DD!3

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 17.2.2018  18:39
    Tvář vody (2017)

Del Toro je v životní formě. Příběh o původu Abe Sapiena povýšil na Oskarovou záležitost, která si hraje s pravidly žánru. Sally Hawkinsová je fantastická a uvěřitelně se zamiluje do nestvůry z černé laguny. Nechybí full frontaly. Perfektní dobové sociopolitické komentáře (dokonce se odváží tvrdit, že někteří komunisti mohou být dobří) malinko narušují gay/feministické úlitby, které odvádí od příběhu. Stylizace, hudba, masky... dokonalé. Pohádka pro dospělé, v tom nejlepším smyslu slova.

• 15.2.2018  21:23

Doufám, že nebudu označen za rasistu, když vyjádřím spokojenost nad filmem ve, kterém jsou bílí pouze dva Hobiti ;). Vážnější a světové problémy komentující styl Panterovi sedí, je poznat že jeho kořeny jsou v Občanské válce, které se dočkáme i zde. Coogler dokáže zaujmout to správné stanovisko a těží z něj právě Killmonger Michaela Jordana v zajímavé variaci na antihrdinu. Boseman jen upevňuje svou pozici po skvělém nástupu ve třetím Kapitánovi a jeho T’Challa sbírá trumfy v rodinném zázemí (skvělá linka se sestrou). Civilnější rozjezd s výbornou honičkou v Jižní Koreji hravě překonává opulentní bitku ve finále, která jede možná až zbytečně na jistotu. Rozhodně neurazí - spíš jen nepřekvapí. Vizuál je fantastický. Wakanda je fantastická a už se nemůžu dočkat až se do ní znovu podíváme. Kapitolou samou o sobě je hudba od Ludwiga Göranssonona ze které prýští africké etnikum a bije se moderními černošskými rytmy. Rapovací skladby jsou naštěstí na minimu a většinou neruší. WAKANDA FOREVER!

• 11.2.2018  22:38
    Velká hra (2017)

Sorkinův kulometný scénář nám na talíř tentokrát naservíroval on sám a je třeba říci, že právě škola pana Finchera měla na jeho styl největší vliv. Ladně skáčeme v čase, kadence informací je učebnicová a příběh neobětuje inteligenci emocionální rovině. Herci si vychutnávají každou repliku a Pembertonova hudba je znovu vynikající. Holky mají konečně pořádný vzor. Skvělé. Tabulka v Excelu.

• 6.2.2018  21:43

Skvělý hrdina, slabší triky (tak na úrovni Hry o trůny) a od knihy mírně odskakující příběh. Hlavně druhá polovina díky všem těm neonům a drogám pohltí. Kinnaman je super. Slibný začátek.

• 4.2.2018  22:50

Dobrodružství v nejkrystaličtější formě. Mapování míst kam nevkročila civilizace a hledání bájného města ze zlata. Obdivuhodná je zde snaha držet se skutečností za každou cenu. Piraně, kanibalové, pozůstatky starých civilizací a džungle v roli nepřítele i velké lásky. Herecky zde není co vyčítat. Hunnam výborný, chytrý, vůdcovský a správně pohlcený, Patizón v perfektní roli zarostlého hláškaře. Typ filmu, který rezonuje a probouzí chuť objevovat.

• 4.2.2018  12:05
    Jean-Claude Van Johnson (TV seriál) (2016)

Výborná oddychovka se svalovcem z Brusselu, nejen pro všechny jeho fanoušky. JCVJ je narvaný odkazy, šílenými zvraty. Místy jde o parodii na bondovky, ale má to svou vnitřní logiku, do které tvůrci dokážou narvat i totální úlet téměř ve stylu Future Mana. Trochu mě mrzí, že Amazon neobnovil seriál pro další sérii, ale Van Varenberg tak končí na vrcholu.

• 3.2.2018  22:55

Kosinski je vizuální mág. Technicky dokonalé kompozice obrazu tentokrát opřel o skutečný příběh bandy hasičů. Typově skvělé obsazení jen umocňuje herecké výkony. Brolin je doslova prototypem správného chlápka. Jennifer Connelly je zase jednou úžasná. Nechybí tu náborářské pasáže a drsné vtipkování. Nechybí chlapská hudba, úlitby rodinným povinnostem a ponaučení pro mladé feťáky. Všechny menší nedokonalosti, ale smete silné finále. Skutečné finále. Ten hořící medvěd byl to nejkrásnější a zároveň nejděsivější, co jsem kdy viděl.

• 31.1.2018  22:50
    Ruin (2012)

CGI cvičení, které ovšem krásně ukazuje Ballovy kvality. Spoustu věcí už jsme sice zahlédli v Labyrintech, ale stejně trochu doufám, že to jednou natočí. Ten svět vypadá sympaticky.

• 30.1.2018  21:24

Labyrint si drží laťku i ve finále. Běhači běhají, zrádci zrazují, (r)muťáci žerou lidi. Nová lokace, tentokrát urbanistická, neonová a spíše laboratorní vypadá povedeně. Velmi dobrá akce a hodně působivé finále, Ball se rozhodně nebojí většího měřítka a doufám, že si vybere příště zajímavější scénář. Vražedná léčba sice není úplně blbá jako většina "mladistvých filmů", ale pár WTF momentů má, stejně jako z prstu vycucané zvraty. Naštěstí je všechno rámované přestřelkami, honičkami a zatraceně dobře to vypadá. Happyend je tu dost na sílu, mohli to sestříhat malinko jinak a bylo by to super.

• 28.1.2018  19:48

Nahláškovaná jízda od začátku do konce. Jackson je za božana a Reynolds v Deadpool módu (vlastně by mohlo jít o prequel). Akce parádní, lokace neokoukané. Navíc takhle vymazlenou old school honičku (člun, motorka, auto) jsem viděl naposledy v Božské relikvii od Jackieho Chana. Posraná Praha!

• 23.1.2018  21:32
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

One man show.

• 20.1.2018  16:30

Nečekaně zvrácené psycho, hlavně ve finále. Na pohádku režisér používá nečekaně dospělé prvky, taky tu jednomu hrdinů říkají Buřte (a není to nadávka). Občas jsem se vážně bál.

• 19.1.2018  21:38

Na Tři bilboardy se dobře kouká. Režijně jsou zvládnuté bravurně, s mnoha originálními nápady (nehet, vyhození z okna). McDonagh navíc znovu přišel s těžkozaškatulkovatelným příběhem​ o matce, která pro nalezení vraha své dcery využije neortodoxní metodu vyburcování policie. Drsný humor střídá seriózní témata hladce a snímek si i přes jistou divadelnost zachovává neskutečnou míru uvěřitelnosti. Špičkové herecké výkony, skvělý Burwellův soundtrack. Čím méně o tom víte, tím lépe.

• 14.1.2018  21:54

Scény výbuchu na Bostonském maratónu jsou samy o sobě hodně působivé a následná naháněčka s atentátníky funguje výborně, především přestřelka ve Watertownu je vyloženě vymazlená a očividně věrná realitě jak jen to bylo možné. Patosu a postav je možná zbytečně mnoho (místy film strašně ztrácí tempo). Berg umí realistické rekonstrukce, ale to tlačení autentických záběrů bylo možná zbytečně na sílu. Reznorův sountrack tentokrát moc nevyniká.

• 5.1.2018  22:45
    Trestanec (2017)

Výborná kriminálka se skvělým obsazením. Z finančníka vraždícím muklem ve dvou jednoduchých krocích. Coster-Waldau zvládá přeměnu s přehledem. Režírující Roman Waugh vymačkává z příběhu maximum. Vězeňské filmy mu jdou. Nejlepší jsou scény s Bestií uprostřed ničeho.

• 2.1.2018  23:05
    Polytechnika (2009)

Horor ze života vyprávěný pohledem vraha, svědka a přeživší. Montreal 1989, ukřivděný student nenávidící nespravedlnost skrytou uvnitř feminizmu, puška​ a technická škola plná nadějných dívek... Villnevue je jako struhadlo a dostává se až ke krutému poznání, že smysl života si musíme vymyslet sami, abychom se nezbláznili. Formálně brilantní, příběhově silné byť malinko prvoplánové.

• 30.12.2017  00:00

Velmi slibné uvedení do světa dvou realit. Prostředí Berlína vybrané chytře, atmosféra moderní studené války zajímavá. Simmons v obou polohách výborný. Osobně ale víc fandím protějšku. Prvotní naťuknutí pravidel a vzniku Přechodu vysvětlené zrychleně při zápase se zapalovačem je přímo boží. Nemůžu se dočkat pokračování. The last thing you want, is me... have nothing left to say.

• 28.12.2017  20:33
    Bright (2017)

Ayer po nepřehledném Sebevražedném oddílu znovu ve formě. Mix policejního akčňáku a Warcraftovské fantasy funguje překvapivě hladce. Smith hláškuje jak v Mizerech a krev teče proudem. Silné v detailech a zábavné.

• 26.12.2017  13:31
    Future Man (TV seriál) (2017)

Bizarní sci-fi komedie o údržbáři, který cestuje časem do minulosti, aby zachránil budoucnost, která lehla popelem kvůli léku na herpes. Komik Seth Rogen si splnil svůj sen a natočil novodobý Návrat do budoucnosti střihnutý Terminátorem dávkovaný po půlhodinách v neskutečnému tempu. Po slabším prvním díle se příběh mění v neskutečný úlet plný krve, ejakulátu a lekcí vaření. Obrovská pocta Jamesi Cameronovi plná popkulturních odkazů.

• 25.12.2017  23:32

Skvělé akční scény. Bitka ve vězení a (Vivaldiho) finále jsou hodně podařené. Hong Kongská a Thajská škola na vrcholu. Příběh točící se okolo kšeftů s orgány a transplantací není špatný, ale je nepřehledný s několika zvláštními zvraty. Byla by to čtyřka, ale některé věci jsou hodně přes čáru. Návaznost na jedničku nulová. Tony Jaa hraje pořád stejně... Rozsekejte ho a hoďte psům.

• 23.12.2017  01:34

Flirtování s Kmotrem... italoameričané přijíždí provést vendettu a Tommy má konečně něco na práci. Určitě jedna z nejlepších sérií i díky fantasticky gradovanému finále. Tom Hardy boží. Alfie je jednoznačně nejlepší a nejnepředvídatelnější postava seriálu. Dokonalé zamyšlení nad slepotou. Why not?

• 13.12.2017  23:19

Inovativní Hvězdné války. Rian Johnson vtiskl Poslednímu z Jediů osobitou tvář, asi nejzásadnější v celé historii ságy. Pokud byl Abrams obviňován z nedostatku odvahy cokoli měnit tak zde jde o pravý opak. Ať už jde o humor občas připomínající Monty Pythona nebo krvavé šplíchance z rozšmelcovaných vojáků - je to jiné. Bohužel místy těžce nekonzistentní. Určité pasáže se trochu táhnou, jindy je děj zbytečně zkratkovitý (jako by film měl mít tři hodiny, ale producenti zasáhli, že je to přes čáru), naštěstí se vždy objeví pamětihodná scéna, která to ospravedlní. Odpovědí je tak akorát, i když konspirátoři budou malinko zklamaní. Skywalker je pojatý skvěle a Hamillovi řeči najednou dávají větší smysl. Příště ale doufám ve větší cílení na Rey a mladého Sola. Ty nejsi nový Vader, jsi jen děcko v masce!

• 8.12.2017  21:15

Solidní pokračování. Klanová politika pochybné hrdosti, pletichaření jednoho vykutáleného policajta a kruťárny starého yakuzáka. Víc tu nenajdete. Chybí mi tu přesah na který jsem si u Kitanových filmů tak nějak zvykl, přesto mě potěši návrat do známých vod japonské mafie. Herecké výkony jsou špičkové, režie přesná, jen ten příběh je rozmělněný a silných momentů je pomálu. Doufám, že letošní finále to celé hodí do toho správného kontextu.

• 3.12.2017  22:07
    Wheelman (2017)

Napínavá žánrovka, která téměř neopouští blízké okolí auta, se skvělým Grillem v hlavní roli. Místy svou nekompromisní atmosférou připomene Spielbergův Duel. Navíc je to výborně napsané a dej působí uvěřitelně, to už se dnes v těchhle filmech moc nevidí. Nečekaná pecka.

• 3.12.2017  16:39

Špička. Tenhle díl je splněným snem každého Jimova fandy. Už když se objevil název paliva do stroje času, spekuloval jsem nad jeho původem... a oni mi to potvrdili!

• 2.12.2017  23:43

Není to tak špatné jak všichni strašili, ale není to ani... no... úplně to pravé. Dva režiséři, přetáčky, digitální mazání Cavilova porno-kníru z M:i:6 a studiová politika. Mrzí mě že se DC vydalo po slibném vážnějším tónu z Muže z oceli a začátku BVS ke generické akci, jednoduchým zápletkám a hloupým zvratům. Je tedy dobré moc u toho nepřemýšlet. Přesto film příjemně odsýpá, i když nedává moc smysl a většina věcí co za něco stojí je tu jen z povinnosti. Jen scéna zmrtvýchvstání diváka skutečně zasáhne a je vidět, že tenhle nápad by sám o sobě unesl celý film kdyby se pořád tolik nespěchalo. Z nových postav mile překvapil Cyborg a Aquaman má rozhodně potenciál i když se v druhé polovině začne zbytečně pitvořit. Dopisování vtipných hlášek působí hodně na sílu, zaporák je jednorozměrný a nezajímavý. Na jednu stranu jsem rád že to mělo jen dvě hodiny a příjemně to uteklo, na druhou bych ocenil větší propracovanost a vysvětlení motivací členů ligy. Restartujte prosím, tentokrát bez účasti hlavounů studia. Zatím se všechno podřizovalo reklamě... Jste výjimečný muž. Sebevědomý, spravedlivý a rovný. Máte rád luxus a umíte ho ocenit. Dopřejte si jako jeden z mála hodinky POLICE z limitované edice.

• 2.12.2017  00:33
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Překvapivě jeden z nejdojemnějších a nejsilnějších seriálů poslední doby. Bernthalovo ztvárnění Castla je perfektní, i když je malinko jinde než v předloze. Propracovaná psychologie všech postav, scénář, který se pitvá v současných problémech "nejlepší země na světě" a krvavá, nekompromisní akce s přehledem zastiňuje dosavadní Marvelovské seriály.

• 27.11.2017  00:26
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Chytré​ konverzační drama čerpající ze skutečnosti a které se snaží odpovědět na jednu z mnoha variací otázky proč... Fincherova jistá režie ukotvila styl mezi Zodiacem a Mad Meny a přidává brilantní konverzace s tehdy ještě sekvenčními vrahy. Analytické dialogy pitvají ty nejhorší z nás jen abychom s děsem sledovali, že nenormální nejsou jen oni. Fantastické obsazení i (nebo vlastně především) vrahů dělá z Mindhuntera skutečnou lahůdku letošní sezóny. Děs zde nenahání vizuální zobrazení zabití, ale vyprávění o něm.

• 23.11.2017  21:33

Druhá řada přesně ve stylu dvojek nabízí všeho více, všechno větší a vše se děje rychleji. Párování postav se vydává nečekanými směry, ale samotné odhalování světa naruby probíhá stále velice pozvolna. Jane je odklizena zcela na vedlejší kolej, aby nějaké nebezpečí vůbec mohlo vzniknout což by nevadilo, ale celá linie s hledáním sestry jen zdržuje děj. Jinak to znovu parádně odsýpá v duchu Kingovské školy. Stále příjemná zábava.

• 19.11.2017  10:00

Ten seriál pořád stoupá, nervy drásající finále s několika fantastickými zvraty a koncovkou, která vezme dech. Hra se pravděpodobně znovu změní. Nástřel do dalšího dílu boží.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56