3DD!3

Bezvěký cizinec

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 19.11.2017  10:00

Ten seriál pořád stoupá, nervy drásající finále s několika fantastickými zvraty a koncovkou, která vezme dech. Hra se pravděpodobně změní. Nástřel do dalšího dílu boží.

• 12.11.2017  22:57

Nejlepší epizoda? Mrazivě napínavá jízda od začátku do konce. Důležitá odhalení rámovaná vytříbeným jednozáběrovým pojetím odehrávajím se v jámě lvové. This is how democracy look like!

• 11.11.2017  18:53

Zábavná komiksovka bez větších ambicí. Vizuálně neuvěřitelně propracované, možná na úrovni Avatara. Délka je trochu problém, ale je na co koukat. Fantastická hudba, fantastická Cara. P.S: Vliv na původní Hvězdné války tu je, ale rozhodně navzájem nepůsobí jako kopie.

• 28.10.2017  21:29

Barevné, vtipné a do toho i zvláštním způsobem osudové. Thor se konečně našel a je tím tahounem, který jeho sólovky potřebovaly. Waititi do filmu narval neskutečnou režisérskou osobitost, která převrací žánrová pravidla na podobné úrovni jako Strážci Galaxie (ne vždy povedeněji, ale nebojí se přitlačit na pilu). Dětinské fotky dokonale sedí k videoherní atmosféře i nově představeným planetám. Inspirace Planetou Hulk je očividná jen si hrdinové prohodili role. Hláškuje se jako o život, akce je nápaditá (kladivo konečně dostane prostor) a hravá. Cate je tady kus a hraje dobře, ale moc prostoru se jí nedostává. Neskutečná péče je věnována i vedlejším postavám (divadelní scénka) a drtič Korg si září kdykoliv je na scéně. Ragnarok nemůže fungovat samostatně, zároveň nepůsobí jako finále trilogie - na to je moc rozverný, přesto je nejlepším filmem o Thorovi, který jsme dosud na plátnech viděli.

• 26.10.2017  19:51
    Bosch - Série 2 (série) (2016)

Bosh je v druhé řadě jistější v kramflecích a výlety do Vegas nabízí lákavé prostředí plné casin a šlapek. Shodou okolností je Kufrové tango, které sloužilo za hlavní zdroj inspirace druhé řady, první Connelyovka co jsem četl a její převedení do seriálové podoby mě potěšilo. Dokonce vylepšilo slabší části knížky. Výhledy z Boshova domu jsou luxusní. Návnada v podobě nové stopy ohledně vraha matky jako finále super. To abychom nepřišli o pesimistickou pachuť v závěru. Těším se na třetí řadu.

• 21.10.2017  22:01
    Wind River (2017)

Precizní zasněžená kriminálka s mrazivou patinou. Stopař Cory Lambert najde uprostřed pustiny tělo znásilněné indiánské dívky, které v mrazu praskly plíce. Kdo za to může? Příběh je jednoduchý, ale síla spočívá v detailech. Propracované postavy dýchají životem (přesný Renner) a atmosféra zmaru číhá v každé sněhové šlápotě. Pomalejší tempo slouží příběhu dokonale. Výčitky, sebezpytování, silné emoce. Akce je po střídmu, ale finálová přestřelka stojí za to. Velmi uspokojivé. P.S: Dokonalé vysvětlení proč je třeba se mít na pozoru před rádoby přátelskými ožraly.

• 21.10.2017  12:48

Už od začátku série padá z Pana Robota tajemná aura, ale myšlenkově si pořád zachovává vysokou úroveň. Hra se změnila, ale Esmail očividně ví co dělá. Stále umí překvapit. Humor je pořád černý jako Malekova mikina.

• 20.10.2017  22:07
    Ostravak Ostravski (2016)

Strašná sračka. Nedává smysl, většinou není vtipná a Ostraváci mluví s pražským přízvukem. Přerod hlavního hrdiny zvrácený. Hnusná hudba. Ostrava vypadá téměř nerealisticky... krásně.

• 15.10.2017  22:05
    Sněhulák (2017)

Příběhově neuspokojivé, formálně brilantní. Paradoxně se všichni spíše báli všeho možného než selhání příběhu, když je podle velebené knihy norského frajera Jo Nesba. Alfredsonovo realistické pojetí s nádhernými táhlými záběry na festovně zasněženou krajinu hřejí u srdce. Stejně tak modení vyšetřovatelské postupy, kterým zde ale není věnováno moc času, protože když se začne dít něco co by mohlo být potenciálně zajímavé, střihne se jinam, scénář uhýbá od knihy. V tom je ten problém. Fassbender je výborný, zpustlý chlapík co je zatím ještě ve formě, ale chystá se to zabalit, je Hole jako vyšitý. Druhý nejznámější kluk z plakátu Kilmer na druhou stranu působí až pitoreskně. Herecké obsazení je jinak lahůdkové, ale nemá šanci se na plátně pořádně předvést i díky tomu že spousta scén vyzní někam do ztracena. Strašně rozporuplný film, který sérii asi nenastartuje.

• 8.10.2017  20:54

Vizuálně opojné pokračování, za které si minimálně Deakins zaslouží Oskara. Villeneuve si první půlku připravuje půdu a vrací nás do povědomého světa z mysli Phillipa K. Dicka, kde se šikanovaný Gosling snaží dělat svou práci. Úlitba rasistickým kořenům funguje lépe než 12 let v řetězech. Pátrání po minulosti je zase poctou detektivkám ze staré školy a pasáž ve Vegas si pro sebe krade i Elvis. Hutné myšlenkové úvahy o povaze umělého člověka, o tom co je skutečnost a co je a co není dobro. Fantasticky záporný Leto, v další pamětihodné kreaci to v zásadě myslí dobře. Fordův návrat do Deckardových bot účelný ne jen laciná vábnička. Pořád si to dává. Zimmer znovu burácivý. Interlinked.

• 1.10.2017  00:37
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Zajímavá vize dystopické společnosti, kde se plodné ženy mění na inkubátory pro velitelskou smetánku. Skvělá práce s dávkováním informací je podpořena výbornými hereckými výkony. Mossová působí jako chytrá ženská vržená do noční můry uvěřitelně a bílý čepeček jí sekne. Atwoodová navrhla inteligentní a fungující svět s postavami, které zaujmou a první série v končí v dokonalé synchronicitě, přesně ve chvíli kdy děj i hlavní hrdinka vstupují do nové fáze, která nechá to co jsme znali daleko v prachu. Technologické vychytávky budoucnosti zcela chybí, jen pár slov o solární energii a chytřejším využívání lidské pracovní síly. Těším se na poznávání toho světa, je až mrazivě aktuální.

• 24.9.2017  21:33

Šílená nálož hlášek, akce a humoru. Čím je film blíže závěru, tím je přepálenější což škodí celku.

• 20.9.2017  14:28

Výborná zábava​, která pokračuje na vlně prvního dílu a tlačí ji do větších extrémů, což může někdy na škodu, ale Kingsmanům to rádi prominete. Vaughn znovu servíruje nápaditou akci, tentokrát s robotickou rukou a švihadlem (pardon lasem), nebo geniální honičku v taxíku úvodem filmu. Znovu se podařilo vytvořit originální záměr padoucha o nápravu světa (teď nemyslím Poppy) a prezident neskutečně valí. Vizuální pěst na oko v podobě kombinace kambodžského chrámu s retro bistrem dotváří zajímavé prostředí. Herecky se jede na jistotu. Občas mám pocit, že některé filmy točí speciálně pro mě a Kingsmani k nim rozhodně patří. Tak naschle ve Švédsku.

• 17.9.2017  19:22
    Brimstone (2016)

Příběh o ženství pojatý jako krvavé drama odehrávající se na Divokém západě. Postavení žen té doby (prakticky všichni muži, až na jednoho, je zde vnímají buď jako uklízečky nebo děvky - nebo obojí), síla křesťanské víry a její interpretace jsou zde pojaty mimořádně sugestivně. Chybí zde jakýkoliv humor, krutost dostává nový rozměr i díky démonickému reverendovi Guye Pearce, který si scény často krade zcela pro sebe. Velice funkční je zde nechronologické vyprávění, přičemž každá kapitola je skvěle vypointovaná a postupně odpovídá na divákovy otázky. Mistrovský kus.

• 16.9.2017  21:54
    Slow West (2015)

Netradiční až intelektuální pohled na western. Fassbender v bezvadné variaci na Clintova bezejmenného je podporován mile naivním Smithem-McPheem. Příběhově nejde o nic nového, ale to podání má neuvěřitelný tah. Nádherná krajina Nového Zélandu přidává "pomalému západu" neskutečné barvy. Radost pohledět. Finálové zúčtování je rázně krvavé, plné vhodných úmrtí. Znovu zde platí, že v chaosu se skrývá řád.

• 15.9.2017  22:52
    To (2017)

Konci prokletí špatných adaptací Kingových románů? To je po Temné věži doslova balzámem na duši. V jádru věrně předloze, přesto v některých věcech dost jiné a nápadité. Když od režie odcházel Fukunaga přestal jsem projektu věřit, ale nakonec to dopadlo dobře. Vyvážené tempo, propracované charaktery. Povedlo se i časové prohození součastnosti a minulosti (těžící z úspěchu Stranger Things). Znovu se osvědčil recept - atmosféra Stůj při mě kombinovaná s moderním trikovým hororem. Klaun jako nádoba zla posloužil, ve dvojce se na svět prodere jeho samotná esence. Natočit dobře druhý díl bude tvrdší oříšek.

• 3.9.2017  21:59
    The Wall (2017)

Limanovo levné cvičení v poušti a obrovská one man show jednoho chytráckeho snipera. Stěna není tradiční válečný film, jde na to realističtěji a nefandí Yankeeům což je velice osvěžující. Místy je to trochu nuda, ale to poselství za to stojí. Skvělý konec.

• 3.9.2017  16:18
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Výborné pokračování všech předešlých seriálů. Nese si sebou všechny jejich klady a zápory, takže zatímco Daredevilova linka je výborná ostatní pokulhávají. No Iron Fist působí trochu lépe než ve své sólovce (pořád je to trouba, ale patří to k příběhu = padouši se mu za to často posmívají). Akce povedená, Sigourney bohužel nevyužitá a Elektra naopak fantastická. Chyběl Punisher kterého lživě ukazovaly trailery, ale jinak spokojenost. P.S: Hip hop v akčních scénách je větší zlo než celá Ruka.

• 2.9.2017  20:33

Chytré a vtipné. Tohle bude trvalka. Cruise s Limanem si padli do noty už Na hraně zítřka a ve skvělé práci zdárně pokračují ve volné biografii pašeráka Barryho Seala. Komediální styl, nadsázka zároveň však krutá připomínka bezcitnosti vlády. Dokonalá atmosféra pozdních sedmdesátek, skvělá muzika a dvě hodiny poctivé zábavy.

• 29.8.2017  21:04
    Temná věž (2017)

Mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu je fajn, že to natočili, na druhou to natočili tak volně až mi občas skřípaly zuby, z toho jak odbývají jednu lokaci za druhou a zabíjejí potencionálně výživné dějové linky. Elba je hodně dobrý, to že je černý mi vadilo asi nejméně. McConaughey je super a všechny přehrává o několik tříd, jeho verze Flagga je cynická, temná a je vidět že si to pěkně užívá. Dokonalé vystihnutí podstaty zla podle Kinga. Co není není v pohodě je motivace postav. Roland hledá věž ne pomstu. Pointa z knih je pryč. Nechali jen omáčku. Proč má jednodílný Hobit tři dlouhé filmy a osmidílná věž jeden krátký? Odbyté, jako pilot k seriálu, ale mám chuť zase začít číst knihy. Snad to někdo někdy natočí správně.

• 26.8.2017  23:34

Nemastné neslané. Depp po dlouhé době výborný, ale příběh je prostinký. Boj za záchranu ráje? Síla médií? Všechno je lehounce naťuknuté, chybí tomu tah. Humorných situací je málo a jediné co stojí za hřích (tratit tím čas) je souměrný úsměv Amber.

• 25.8.2017  22:53
    Život (2017)

Tipoval jsem, že někdo po Gravitaci natočí v podobném stylu i Vetřelce... Calvinovi nelze nefandit a právě on je hlavním hrdinou celého filmu a též jedním z mála, který se chová logicky. Jinak jde přehlídku špatných rozhodnutí v klasickém stylu, kdy jsou zachraňovatelé sami eliminováni jako první. Herecky ovšem výborné, Reynolds párkát zahlásí a Gyllenhaal je prakticky neselhávající, Rebecca Ferguson boží. Až na průměrné dění veprostřed zajímavá studie lidských přehmatů. Závěr je bezva jen kdyby mi ho nevyspoilerovali už před filmem. Celkově ovšem spokojenost.

• 23.8.2017  15:18
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Úvod není špatný, ale akce, která tady měla být minimálně tak dobrá jako v Daredevilovi docela hapruje a dokonce výměny za kaskadéra jsou hodně znát. Příběhově, trochu chatrné a doufám v řádné vysvětlení proč se Danny občas chová jako šiblouš. Finn Jones sem moc nesedí. I přes to všechno se na to dá koukat. Mystika to hodně vylepšuje, stejně jako propojovačky s Dardevilovým světem. Hip hop v bojových scénách mi hodně vadí.

• 12.8.2017  21:45
    Safe (2012)

Děravý příběh nahrazují veselé zvraty. Dynamika mezi Stathamem a holčičkou to táhne dopředu. Fajn oddechovka.

• 4.8.2017  21:54

Drží to pohromadě jen silou vůle, ale díky Charlize to funguje. Ta ženská má charakter, ať už verbálně smečuje McAvoyovi nebo olizuje Sofii "Mumii" Boutellu. Akce promakaná i když méně dravá než ve Wickovi a se zdánlivě bezstřihovou scénou roku. Komiksová stylizace sluší i špionážnímu žánru. Škoda, že to rejža lépe neslepil. Do Berlína se těším.

• 23.7.2017  23:54

Fantastické zakončení trilogie. Chytré, emocionální až chytne za srdce. Přece jen jsme s Caesarem od začátku. Reeves s bravurou črtá konflikt mezi fanatickým plukovníkem a hlavním hrdinou a nabízí silné rozuzlení. Triky jsou naprostou špičkou, herecké výkony přesvědčivé. Krásná hudba.

• 20.7.2017  21:06
    Dunkerk (2017)

Čas, čas, čas. Fascinace časem se přelévá i do Nolanova vyobrazení operace Dynamo. Ten tak trochu v Mannovském stylu natočil válečné inferno po svém a znovu originálním způsobem. Sladění linií země, moře, vzduch je kumšt, ale už jednou jsme to viděli. Strukturálně postupuje prakticky jako v Počátku. Vizuálně jde o pastvu pro oči. Hoytema sází na prostředí ve své přirozené kráse, ať jde o pláže Dunkerku nebo Severní moře. Zimmer tentokrát především doplňuje obraz. Strhne kde má, ale samostatně nebude fungovat tak dobře. Herecky není co vytknout. Minimum dialogů. Hardy je i na tak malém prostoru největší kápo. Dobré odpoledne...

• 17.7.2017  15:36
    Cop Car (2015)

Nečekaný žánrový mix. Klukovské dobrodružství se potkává s psychothrillerem z vidlákova. Bacon poměrně minimalistický, ale duo klučinů je super. Občas se děj trochu vleče, ale finále je až nečekaně pesimistické. Velimi odvážný počin, klobrc dolů.

• 9.7.2017  19:01

Konečně natočili Spider-Mana správně! Příchod k Marvelu přinesl kýžený důraz na příběh a snaha neopakovat se zbytečnou osudovost se vyplatila. Malý Parker je navíc sakra sympaťák a smolař, což byli hlavní ingredience, které minulé adaptace nedokázali úspěšně prodat. Maguire byl rovnou za debila a Garfield zase zbytečně zasmušilý. Pod Starkovou taktovkou se velice příjemně vybarvuje a jeho dialogy s oblekem vše skvěle odlehčují. Keaton jako Toomes patří k nejzajímavějším marvelovským padouchům. Homecoming nabízí v klasické, ale parádné šlapající příběhové rovině hodně originální zvrat hodný Parkrovi smůly. Akční scény jsou skvěle zvládnuté. Komediální šlapou ještě lépe. Scény s baculatým kámošem jsou super. Hudba od Giacchina strká do kapsy předchozí pavoučí skladatele hravými melodiemi i variací na staré televizní téma. P.S: Birdman is back!

• 2.7.2017  23:24

Dokonalý Franco, solidní Cranston a jeho nádherná dcera jsou hlavními tahouny v decentně huličské komedii, kde se pro losí varle nejde daleko. Skvěle to odsýpá, Elonovo cameo potěší.

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55