3DD!3

Bezvěký cizinec

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 17.10.2018  20:29

Realistické životopisné drama s důrazem na to co je třeba obětovat v zájmu vědy. Stylově jde o mix Interstellaru se Stromem života. Armstrong v Goslingově podání funguje výborně. Chytrý chlap co si dokáže poradit, ovšem citově otupělý po vší té smrti (loučení s dětmi ve větách jako určených pro novináře je toho dokonalou ilustrací). Chazelle v závěru nesklouzává k patetickému finále, kde hrdina a jeho přátelé úspěšně dosáhnou vytýčeného cíle, jednoduše proto, že většinu kumpánů mu osud zabije. Záběry z Měsíce mají patřičnou váhu a působí výjimečně. Především nejsou zkažené vztyčováním vlajky. Krásná hudba. Výborné. I see moon, Moon sees me...

• 14.10.2018  21:53

Mizérie, která nefunguje. Cestopisná stránka je fajn, ale vidět čínské přírodní krásy a tradiční tanečky můžu i v dokumentu a neotravuje mě u toho Knoxville. Jackieho kaskadérské dny jsou asi u konce a nepředvádí tady nic ze svých gumových kreací. Akční scény tak nenabízí zhola nic. Vtipy nejsou vtipné a scénář klišovitý až běda. Navíc to vypadá že si Harlin nerozuměl se skladatelem, protože hudba se nehodí ani k jediné scéně.

• 13.10.2018  18:53
    Ran (1985)

Historická freska o králi jehož tři synové rozervou dědictví - Říši na kusy. Nevyrovnaný příběh je plný nečekaných zvratů, zároveň ale trpí příliš dlouhou úvodní expozicí kdy se figury na šachovnici musí dostat tam, kde je Kurosawa chtěl mít. Závěrečná bitva s naprosto neuvěřitelnou výpravou (v roce 1985 neměli CGI, takže ty baráky museli zapálit + lidi se nedali jen tak vyrenderovat) a neskutečným množstvím drobností, které dotváří celek. Úžasné šaty, krajina, interiéry. Bohužel masky nejsou zase tak podařené a lidi vypadají jako neúmyslné mrtvoly. Nebýt přepálené délky, byla by to bomba. Zhyň!

• 10.10.2018  21:40
    Venom (2018)

Už na plakátu vypadal Hardy jako jednoduché pako, ale on ho chudák i musel hrát. Brock je první polovinu filmu obyčejný pitomec, který dostal co si zasloužil jen má Hardyho sympatickou náturu, kterou pak naboostuje symbiont. Hlavním problémem je scénář, který je chatrný a ještě z něj ledacos vystřihli. Logické lapsy, podivné motivace postav, hlášek je povedených jen pár. Fleischer si naštěstí pohlídal samotného Venoma, který i když se od komiksu dost liší je opravdu podařený. Ani jeho nepochopitelné hrdinské chování není takový problém. Akce je solidní, i když malinko nepřehledná, všechno splývá v temnotě (ve 3D to musí být zlo) a je jí málo. Michelle Williams hraje mizerně a padousšký Ind ve zvrácené variaci na Elona Muska se nemá při své proměně o co opřít. Harlson a jeho hnusný účes je spíš k smíchu. Fóru o baštění lidí je málo. Potitulková scéna je vyloženě na pěst. Shledáváme, že jde o velké zklamání. Chci žrát! POZOR: NENÍ TO MARVELOVKA, jen postava od Marvelu koupená (snad ji Sony brzo vrátí).

• 30.9.2018  13:20
    Cimrman v říši hudby (divadelní záznam) (2006)

Zlaté české ručičky. Propaganda nejtěžšího kalibru. Český inženýr se v Indii projevuje i jako zdatný obchodník. Cimmerman jako průkopník i outsourcingu. :-D

• 29.9.2018  21:32

Optimismus je pro dementy a pozemšťany...

• 24.9.2018  22:15
    Disenchantment (TV seriál) (2018)

Poslední Groeningem neprozkoumaná epocha je tady. Věčně ožralá princezna a její kámoši na cestě za pravdou, štěstím a prachama. Přes pomalejší rozjezd velice příjemná záležitost, která je sice z velké části zkopírovaná, ale má srdce. Největšími tahouny jsou jednoznačně Luci a Elfo. Finále první řady je nechutně otevřené. Elfooooo!

• 24.9.2018  20:39

Chechtající se kůň je boží!

• 23.9.2018  17:18

Clancy tentokrát o drogách. Nemá to takové grády jako Vysoká hra patriotů, ale pořád dobrý. Pasáž kdy Ryan zjebe prezidenta je boží.

• 13.9.2018  21:17

Moje krevní skupina. Celkem lituju lidí co od toho čekali to co píšou. Nový Predátor svěžím způsobem nabourává očekávání konvenčních... lidí. Black servíruje ujetou týmovku, kde za nejdrsnějšího badass ubermasterkillera je děcko s Aspergerovým syndromem. Herecky skvěle obsazený tým v čele s McQueenovským drsňákem Holbrookem má skvělou dynamiku. Nejlepší scény nejsou ty akční, ale dialogové o jednorožci že staniolu. Smrti jsou cool (Tomas Jane vládne) a jediný problém je v tom, že to tvůrci občas přepálí a příběh nemá tak úplně logiku a dělá si z žánru až moc velkou srandu. Konec je nalepený vyloženě na sílu. Zábavnost je ale na plný počet. Kdyby se Forrest Gump podíval na zadní stranu, věděl by co ochutná.

• 9.9.2018  22:04
    Upgrade (2018)

V rozhovoru s Joe Roganem zmiňoval Elon Musk, že se chystá oznámení něčeho zajímavého v oblasti propojení mozku s digitálním světem (malinko to zapadlo protože noviny psaly jen to, že si s Joem dál jointa). Jestli je tohle ono tak se máme nač těšit. Whannellův Upgrade překvapuje jak výbornou akcí tak i skvěle fungujícím příběhem. Realističtější verze Robocopa s moc pěkným závěrem a zajímavým vizuálem má rozhodně co říct. I když je zápletka trochu béčková nechybí ji srdce a krev... té je tu požehnaně.

• 8.9.2018  22:31

Dovolená v exotické lokaci pro herce z prvního dílu... Nejsem si úplně jistý jaké morální ponaučení to vlastně přináší. Na jedné straně jde o boj proti pěstování hašiše chudými dětmi na druhé o záchranu kradených diamantů - dětmi. I tak je to zábavnější než většina české produkce z poslední doby.

• 7.9.2018  22:23

Bayona natočil noční můru dítěte. Dinosaurus v pokojíčku! Jsem příjemně překvapený, že dvojku nepojali jako ždímačku peněz a ukuchtili v rámci možností poměrně originální příběh. Plný nelogičností a lidské hlouposti, ale zábavný (jak úvod se sopkou, tak naháněčka viktoriánským barákem). Konec nabízí zajímavý příslib budoucnosti. Už jsem zvědavý na trojku.

• 28.8.2018  19:58
    The Expanse (TV seriál) (2015)

Slibně rozstřelená sci-fi detektivka, silná v detailech a světě/světech kde se odehrává. New York vypadá fantasticky! Tomas Jane v kloboučku valí. - Na co máš ten klobouk? - Aby mi nepršelo na hlavu. První řada: Už začínám chápat označení Hra o trůny ve vesmíru. Pátrání po osudu lodi Anubis a zvláštního nákladu rámuje politikaření a narušování křehkého míru mezi Zemí, Marsem a kolonizovanými asteroidy u Jupitera a Saturnu. Mrtvolami se to tady jen hemží a kdyby to koupila odvážnější stanice než je SyFy mohlo by se tu víc klít a hambařit, takhle tvůrci občas musí koukat jinam.

• 8.8.2018  21:12

Místy lepší než jednička, ale místy i malinko slabší, takže plichta. Příběh je sice předvídatelný, ale opatřený takovou spoustou fantastických kudrlinek, že to nevadí. S temným záporákem se rodič snadno ztotožní, neb tne do živého když se snaží dětem po svém (děsivě) vysvětlit, že bedna není všechno. Brad Bird po čtrnácti! letech hravě navázal na vynikající jedničku a soustředil se na současnou roli žen ve společnosti a muže posílá na mateřskou. Nastavuje zrcadlo kde jen může. Celému filmu ovšem vévodí Jack-Jack, který to může na plno rozjet. Giacchinova hudba je snad ještě vymazlenější než minule.

• 8.8.2018  20:59
    Bao (2018)

Pěkná jednohubka o knedlíčkovi s dost drastickým finále. Po polknutí děcka ani nedutaly a nejsem si ani jistý jestli všechny pochopili tu metaforu. Krásná hudba.

• 3.8.2018  22:52
    Beirut (2018)

Gilroyova klasika s málo výraznou režií. Bejrút let 80-tých připomínal pánvičku s rozpáleným olejem a informace byly jako kvalitní masíčko. Do hry se vrací životem zničený politický vyjednavač, aby získal zpět chlapa s hlavou plnou výživného telecího a který mu kdysi shodou okolností omylem zabil ženu... Klasický boj agentur za studené války v rozšmelcovaném prostředí hlavního města Libanonu. Hamm je skvělý, role mu sedne jako ulitá.

• 2.8.2018  21:49

Cestopisná nátura nových Mission: Impossible mě na stará kolena těší čím dál víc. Fantastická honička Paříží nebo vrtulníkový mač v Kašmíru jsou dechberoucí. Akci si Cruise umí vychutnat jako málokdo a v McQuarriem našel vysloveně spřízněnou duši. Fallout nemá ani jedno hluché místo, lokace jsou krásné a dokonce i ta Eiffelovka vypadá neokoukaně. Příběh je řádně temný, ještě o trochu více než minule, tentokrát o škodné a následcích soupeření špionážních agentur. Herecky se jede na jistotu a Cavillův Wallker je řádně sviňácký parťák.

• 20.7.2018  22:45
    Nepřátelé (2017)

Netradiční western s téměř filozofickými úvahami o smrti. O smrti blízkých především. Bale v roli huhňavého kapitána znovu najel na správnou vlnu, rozervaná duše se mu leskne v očích. Sekundujíci Rosamud Pike si pro sebe krade nejsilnější scény filmu se spícími dětmi a střílením do mrtvoly. Příběh obalený do téměř ironického putování za smrtí má navíc úžasný vizuál. Fostera mohlo být víc, prakticky se jen mihne. Dělal jsem jenom svou práci.

• 17.7.2018  21:36
    Jonah Hex (2010)

S tímhle hereckým obsazením to mohlo být minimálně o třídu lepší. Brolin do role Hexe výborně sedí a sem tam i dobře zahláškuje. Scénář je ale nevyrovnaný a nemá co říct a komiksu se to podobá jen málo.

• 16.7.2018  22:46
    Uncharted (2018)

Menší rozpočet vynahrazuje obrovské fandovství zúčastněných. Solidní akční scény, parádní hlášky a hlavně účast Filliona dělá z tohohle kraťasu povinost.

• 9.7.2018  10:42

Dokument, který do žil vstříkne neuvěřitelný pocit bezmoci a beznaděje. Finančně podstřelené projekty to mají vždycky těžké a Muž, který zabil Dona Quijota byl od začátku snímkem rozpočtových kompromisů. Těch pár scén, které se podařilo natočit vypadá velice slibně a sledovat je s režisérem zpětně psychicky bolí. Po povodni tak zůstává v ústech pachuť bláta, vyčerpanost a odevzdanost vůli pojišťovny je pak doménou závěru. Všechny tyto pocity přetrvávají i s vědomím, že se Gilliamovi podařilo získat zpět svůj scénář a nové pojetí filmu právě teď brázdí některými našimi kiny.

• 4.7.2018  21:51

Křeček v noční košili 2! Pohodová rodinná zábava, ozvláštněná o kvantové hrátky. Příběhově navazujeme přímo na první díl s odklonem k Občanské válce. Akce je vymazlenější, zvětšování a zmenšování věcí hraje větší roli. Honička po San Francisku doslova hýří nápady. Wasp valí víc než samotný Ant-Man. Odehrává se těsně před a během Infinity War, ale nic nového nám neprozradí, což je malinko škoda. Sakra ukradli nám laborku!

• 1.7.2018  20:55

Příběhově mnohem slabší než první díl a co je horší, dobří herci z jedničky se nevrací a jejich náhrady stojí za starou belu. Díky tomu, že jde o čínskou zakázku (Pacific Rim totiž vydělal jen tam) se dočkáme většího (barevně rozmanitého) množství Jaegerů a ničí se tam převážně Japonsko. Naštěstí se podařilo zachovat dojmem obrovského měřítka a když se rubou roboti s monstrama vypadá to vážně dobře. Poslední půlhodinka je dokonce výborná.

• 30.6.2018  21:32
    Křižáček (2017)

Meditativní cesta výčitkami sžíraného otce za zmizelým synátorem je na české poměry až nečekaně zdařilá. Vizuálně i výpravou konkuruje zahraniční produkci. Na druhou stranu je to místy strašně natahovaná nuda. Honba za delší stopáží je sice maskovaná za umělecký záměr, ale po chvíli je snadno prokouknutelná. Herecky neselhávající Roden většinu času mlčí a tváří se zachmuřeně, nemá prostor to pořádně rozbalit. Zamrzí fakt, že film na určitém místě skončí zcela bez pointy. Odvážné ano, uspokojivé moc ne. Navíc ČT2 měla nastavený zvláštní poměr stran, který sledování trochu kazil. P.S: Přídomek roadmovie je tu nalepený, jen aby přitáhl pozornost. Žádná silnice se ve filmu nevyskytuje.

• 29.6.2018  23:16
    The Outsider (2018)

Tyhle filmy mě určitým způsobem uklidňují. Pomalá expozice, postupné pronikání do pravidel Yakuzy a Leto jako emocionálně poškozený voják vytažený z vězení za dobrý skutek. Akce je krvavá a spíše účelná než vizuálně působivá. Takeshi to umí lépe, ale na Ameriku slušná práce.

• 25.6.2018  22:28
    Westworld - Série 2 (série) (2018)

Neskutečně narvaná série plná nečekaných zvratů, jen ten závěr je možná zbytečně překombinovaný. Stále zkoumáme lidskou psýché a nevycházíme z toho zrovna lichotivě. Všechny postavy mají linky, které z nich mačkají maximum (skvělý Teddyho přerod) a zpětné vyprávění je zvládnuté fantasticky. Pomrknutí na Temnou věž v závěru i na původní Westworld jsou třešničkami na dortu. Doufám, že si i třetí řada udrží kvalitu a že konečně navštívíme tři zbývající parky.

• 23.6.2018  22:46

Parádní herecké výkony, moderní a dynamický vizuál (zajímavá práce s kamerou uvnitř stísněného prostoru Orient expresu) a kruťácká pointa, která je už dnes klasikou. Branagh výborný, takového Poirota si nechám líbit i vícekrát.

• 11.6.2018  21:41

Jsem ve špatném světě.

• 1.6.2018  23:13

Vsichni brblají, že už to nejsou ty staré Star Wars, ale ono je to dobře. Opisovat si mohl dovolit jen jednou Abrams. Tohle zábavné a odlehčené dobrodružství využívá díru mezi první a druhou trilogii zase trochu jinak. Solova sólovka je jako Firefly, s neskutečným rozpočtem na triky. Herecký ansámbl je solidní a ano kdybychom mohli dostat mladého Forda bylo by to o úroveň výš, ale dá se na to zvyknout. Hodně se hláškuje a i když příběh občas hapruje (přetáčky se podepsaly na několika podivných zvratech) pořád to výborně odsýpá. Navíc John Powell si hudební stránku neskutečně dává. S Williamsovým novým motivem pro Hana prezentuje dravý styl, který sérii bezvadně sedí.

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58