3DD!3

homepage

Instagram: marty_tgl

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67
    • 25.5.2020  21:33
    Nula nula nula (TV seriál) (2020)

Kolik toho ten nebohý kokain musí prožít, aby se k těm smažkám v Evropě dostal? Malinko mi to připomělo cestu náboje v Obchodníkovi se smrtí jen roztažené na osm hodin. 000 má vynikající rozmáchlou výpravu. Monterrey, logistická americko-africká linka (ta je divácky nejvděčnější) a samozřejmě krásná Kalábrie, kde Don čeká na svou zásilku. Propojení skrze flashbacky je skvěle vygradované. Funguje to až po chvíli, je třeba si zvyknout. Herci jsou jistí ve svých polohách. Malinko zamrzí scénář, který čas od času sklouzne do nudné uspávací rutiny. Pomohlo by prostříhat, možná i díl ubrat ať děj neztrácí na tempu. Nejlepší scéna patří nenažraným prasatům a hladové svini, která páníčky nenechá ve štychu. Italové řeší problémy po staru.

• 22.5.2020  23:13
    Capone (2020)

Svébytný autorský pohled na poslední rok života Al Capona. Hardy se vyžívá v bizáru a jeho proměna v neurosyfilidou prolezlou trosku, která si kadí do gatí je dokonalá. Scénář je spíše sérií halucinací vyhasínajícího mozku (snažícího se upomenout na umístění zakopaných deseti milionů) promíchaných s realitou a vzpomínkami na mučení a zabíjení. Umí šokovat i překvapit (vydloubnutí očí), ale schází mu výraznější dějový oblouk. Přejmenování Fonzovi spíš uškodilo, protože skoro každý čekal mafiánskou klasiku. Šáša Krusty se zlatým kulometem jim bude málo.

• 17.5.2020  09:58
    Wolverine (TV seriál) (2011)

Animace je slušná, ale blbé je to až běda. Wolverine tady navíc postrádá svou cynickou a zatrpklou povahu.

• 13.5.2020  21:51

Podmanivé pomalé vyprávění o smyčce a dospívání. Vizuálně nádherné, krásná hudba. Osvěžující protipól překombinovaným seriálům dneška.

• 10.5.2020  21:36
    Eddy (TV seriál) (2020)

Snůžka nesympatických charakterů zabředává do sraček v multikulti Paříži, kde lidi "nerozumí" pokud je na přetřes téma, které jim nevoní. Díky Chazellově režii je ale nečekaně podmanivé to sledovat. Herci ty zmrdy a životní trosky hrají jistě a s chutí. Koncept co epizoda to jiný pohled na věc je zajímavý... Celé to trochu připomíná citovou ždímárnu ve stylu Ordinace v růžové zahradě (jen stokrát lépe natočenou) se skutečnými herci a kvalitní režií, ale ta hudba to neskutečně zvedá. Dramatický oblouk celé série je ukázkový a nesympatické postavy se pomalu perou o divákovo odpuštění. Jeden z dialogů v závěru mi připomněl spolužáka Tomáše, který taky musel hrát klasiky, ale pak to začal dělat po svém a teď je to eso na které stojí lístek přes tisícovku.

• 10.5.2020  21:36
    Eddy - Julie (E02) (epizoda) (2020)

Ta dcera je zralá na průplesk.

• 9.5.2020  16:09
    Mimi šéf (2017)

Sympatická pohádka pro odpůrce pejsků a milovníky miminek. Odsypá to a akční scény jsou pomalu jak od Baye. Sám jsem první dítě a dobře si ten útlak z úvodu pamatuju.

• 4.5.2020  20:53
    Westworld - The New World (série) (2020)

Robotí rebélie se přesouvá z parku do města a dokončuje dějový oblouk - zlým zlé, dobrým dobré. Nolan decentně využívá témata možnosti výpočtu budoucnosti a věší je na základní myšlenku života ve smyčkách. Elegantně udělal hrdiny padoušské a padouchy hrdinné. Dolores to ve skutečném světě sluší, skutečný svět je vizuálně podmanivý a krásně čistý. Finále si samozřejmě nechává prostor pro další sérii, ale to podstatné je odvyprávěno. DEVS mi letos sedlo mnohem víc. P.S: Pár dílů je strašně divně zrežírovaných a odvádí pozornost od příběhu.

• 4.5.2020  20:53

Nevyvážená režie zamrzí. Finále dehonestuje padoucha možná až moc ale dá se pochopit. Dvě potitulkové scény toho možná prozrazují zbytečně mnoho z dalšího směřování seriálu. Doufám, že další řada bude mít koule být originální. Chyběl mi přeskakující narativ a Tony Hopkins.

• 2.5.2020  22:12

No ty vole. Levná destrukce planety s mizernými triky a šílenou konspirační zápletkou. Předvídatelné rádoby zvraty vycucané z prstu zachraňuje Butlerův neotesaný vědec pohrdající autoritami.

• 1.5.2020  15:45
    Devs (TV seriál) (2020)

Elegantní vysvětlení teorií kvantové predikce ve vyvážené a nápadité Garlandově režii. Klasická zápletka o vraždící technologické společnosti, která neřeší nic menšího než je vše, nabízí nový pohled na již zpracované nápady jiných filmových časovek. Balík, který je zde prezentován má ale fantastický vizuál a mrazivou Salizburyho hudbu, která některé sekvence mění v čistokrevný horor. Romantická linka je trochu pitomá (toporné dialogy), ale dá se to vysvětlit citovou hloupostí a zaslepeností těch lidí, kterých se týká. Zatím nejlepší seriál roku 20. Není to V je to U. Takový soukromý vtip.

• 27.4.2020  21:48
    Devs - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2020)

To mluvil Ježíš?

• 27.4.2020  21:38

Šalamounova jeskyně se schizofrenním počítačem skrývá tajemství k obsazení Aarona Paula. Strategie ke zničení lidstva verze 42-8-15.

• 26.4.2020  19:25
    Reparát (2016)

Naprosto šílená slátanina, která se z komedie, kde pot z koulí tlustého portorikánce přistane na tváři hlavního hrdiny, promění v tklivý snímek o rodině a léčbě rakoviny. Skvělé hlášky a výborný Sandler.

• 26.4.2020  11:06
    Outsider (TV seriál) (2020)

Výborné zpracování Kingovy paranormální detektivky, které v závěru malinko dojíždí na změny oproti předloze. Úvod je procedurální a realistický jak to jen jde a odkazuje stylem k Temnému případu. Záběrování, detaily, unavený Mendelsohnův pohled vyhořelého detektiva. Nejednoznačný podezřelý je navíc v Batemanově podání dokonale necitlivý. Desetidílná skladba série, ale nebyla nejšťastnější, protože Outsider začne od druhého dílu malinko vatit a předlohu rozvíjet do často zbytečných odboček. Nemluvě o nafouklých dialozích, které z hrdinů dělají ignorantské nekňuby. Cynthia Erivo je navzdory změnám v původu jako Holly výborná i když mohla být odtažitější (samozřejmě chybí jakékoliv návaznosti na tři předchozí knihy). Finálová konfrontace je v knize děsivější (přímočaré s funkční katarzí) a prostředí Texasu zajímavější. Přesto jedna z nejlepších adaptací, které bych se stávajícím obsazením přál pokračování. Klidně i s nudnou a obyčejnou vraždou z prostředí drogových gangů jak si přeje na konci Ralf. P.S: Koukáme na to na střídačku s Mimi šéfem a ten kontrast je vážně bizarní. :-D

• 25.4.2020  19:53

Detektivka na míru pro všechny kadeřnice, které vládne skvělá Jennifer. Sandlerovská variace na Agátu Christie obohacená spoustou bezvadných hlášek příjemně utíká. Žbrblající Sandler je díky výbornému dabingu typický český dovolenkář s bolavými zády soustředěný na jídlo a sex. Luxusní výměny názorů manželů po letech, krásná Gemma Arterton a svižná honička na závěr... Bavilo mě to víc než jsem si byl ochoten přiznat. V letadlech jsou i bary? Sakra, že se toho nedožila máma. Byla alkoholička.

• 24.4.2020  22:47

Parchanti mrňaví. Chris Hemsworth tu bije indické děti! Špičkové akční scény poháněné přímočarým příběhem neznámého komiksu těží především z bláznivého zápalu režiséra Sama Hargrava, který se nebál připoutat sebe a kameru na auto, aby dosáhl cíleného výsledku. Honička v meďouru na jeden záběr skrz útočící Dhaku je díky tomu důvodem k opakovanému zhlédnutí. Děcka s kalachem na každém rohu, špína krev a podřezané krky udržují směr nastavený Wickem. Budoucnost akčního filmu není růžová, je krvavě rudá.

• 23.4.2020  19:45
    Future Man - Season 3 (série) (2020)

Založeno na skutečných událostech... Poslední série přináší další smršť ujetých nápadů. Časoprostor se hroutí a jediný kdo může zachránit součastnost je Josh Future Man pěknou závěrečnou pointou o zodpovědnosti. Rogenův Susan je super, ale tentokrát to víc než kdy jindy leží na hlavních hrdinech, kteří si to blbnutí očividně užívají. Skvělé ukončení série.

• 21.4.2020  22:07
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Evropská verze Homelandu uzpůsobená dnešní migrační poptávce. Švédi ví jak diváka zaháčkovat a Kalifat hned od první epizody dává všem protagonistům kapky. Zatápí ženě, která šla do Sýrie za lepším životem, fanatické policajtce i jednomu taťkovi, kterému chytře poslané odkazy z YouTube zfanatizovaly dcery. Má to spád i švih a často velice poučné dílčí pointy, které je dobré šířit do světa. Zamrzí že ve finále tvůrci vyměkli a neukázali pořádnou osvětu. Některé postavy se chovají nelogicky a zvraty jsou trochu zvláštní, asi aby to nedopadlo tak děsivě jak mohlo. Jako celek, ale hodně silné a napínavé dílo, které z žánru ždímá maximum. Povinnost pro všechny europoslance.

• 21.4.2020  15:56

Tyhle věci by se měli povinně promítat ve škole, doufám že konec bude řádně poučný bez špetky naděje.

• 19.4.2020  14:39
    Motanice (TV film) (1988)

Lukavského smrťák budí více respektu, ale Sovákova Dařbujána mám prostě raději. Má i lepší trikové scény. :-D

• 18.4.2020  22:17
    The Circle (2017)

Těšil jsem se démonického Toma Hankse a ono nic. Zápletka o zavedení velkého Bratra do každé domácnosti není zlá, jen film končí ve chvíli, kdy by konečně mohl začít těžit z pěkně odprezentovaného světa. Emma Watson příjemně civilní, ale to je tak všechno. P.S: Líbí se mi ten čistý design všech ukázaných aplikací.

• 14.4.2020  22:03

Když už si myslíte, že to nemůže být šílenější objeví se časem cestující Usáma Bin Ládin, který nevěří v Boha, je tolerantní ke gayům a dělá fantastický čaj. Do toho se časoprostor pomalu hroutí sám do sebe. Geniální!

• 14.4.2020  21:18

Fantastická výprava, sympatické postavy. Sice je to jedno z těch deus ex machina vyprávění bez zásadnější pointy, ale jako oddechovka supr.

• 13.4.2020  17:06

Takhle to dopadá když váš svět nemá drsného Jacka Bauera, ale fešnou Maggie Q. Vybuchne celá vláda, ale aspoň jí to v tom popelu ze zbytku Kapitolu sluší. Kiefer je jako mírumilovný prezident trochu divný, ale čas od času z něj vykoukne ten starý známý. A ten je srovná do latě.

• 13.4.2020  15:39

Úsměvná (naivní) detektivka ze staré školy s dobře zahranými postavami a povedenou akcí. Berg a WahlBerg si pro radost na rychlo pro Netflix spíchli Bostonského Jacka Reachera a udělali to s chutí. Nevyrovnaný scénář sice mrzí, ale i tak Spenser nabízí porci dobré nálady.

• 13.4.2020  14:09

Zkontroloval jsem maskérnu. Všichni jsou mrtví. Kadeřníci, stylisté, všichni. Mrtví.

• 8.4.2020  15:53

Mix Na hraně zítřka a Běžícího muže s Takešiho hradem. Budoucnost, kde si platíte pronájem ženy a dítěte je skvělá. Hudební balíček musím dceři pořídit taky.

• 7.4.2020  15:31
    Outland (1981)

Western co se tváří jako zaplivaná špinavá sci-fi v prostředí těžební základy na Io. Connery jako umanutý policajt řeší podivné případy sebevražd, ve kterých má zdá se prsty zlý korporát, solí jednu hlášku za druhou. Nejlepší je ovšem Frances Sternhagenová jako cynická doktorka se sklonem k alkoholismu. Úsměvné "akční" finále ukazuje, jak moc se žánr za ty roky změnil.

• 5.4.2020  21:39
    Exploze (1992)

90-ková rutina s mizernou vztahovou linkou a se srandovně vybuchujícíma lidma. Vůbec nemá logiku, že by nějaká ženská chtěla opustit sekáče Brosnanova kalibru kvůli takové tlamě - senátor nesenátor. Námět s explozivní vodou je ovšem super, chtělo by to remake.

<< předchozí 1 2 3 4 18 34 51 67