3DD!3

Bezvěký cizinec

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 8.8.2018  21:12

Místy lepší než jednička, ale místy i malinko slabší, takže plichta. Příběh je sice předvídatelný, ale opatřený takovou spoustou fantastických kudrlinek, že to nevadí. S temným záporákem se rodič snadno ztotožní, neb tne do živého když se snaží dětem po svém (děsivě) vysvětlit, že bedna není všechno. Brad Bird po čtrnácti! letech hravě navázal na vynikající jedničku a soustředil se na současnou roli žen ve společnosti a muže posílá na mateřskou. Nastavuje zrcadlo kde jen může. Celému filmu ovšem vévodí Jack-Jack, který to může na plno rozjet. Giacchinova hudba je snad ještě vymazlenější než minule.

• 8.8.2018  20:59
    Bao (2018)

Pěkná jednohubka o knedlíčkovi s dost drastickým finále. Po polknutí děcka ani nedutaly a nejsem si ani jistý jestli všechny pochopili tu metaforu. Krásná hudba.

• 3.8.2018  22:52
    Beirut (2018)

Gilroyova klasika s málo výraznou režií. Bejrút let 80-tých připomínal pánvičku s rozpáleným olejem a informace byly jako kvalitní masíčko. Do hry se vrací životem zničený politický vyjednavač, aby získal zpět chlapa s hlavou plnou výživného telecího a který mu kdysi shodou okolností omylem zabil ženu... Klasický boj agentur za studené války v rozšmelcovaném prostředí hlavního města Libanonu. Hamm je skvělý, role mu sedne jako ulitá.

• 2.8.2018  21:49

Cestopisná nátura nových Mission: Impossible mě na stará kolena těší čím dál víc. Fantastická honička Paříží nebo vrtulníkový mač v Kašmíru jsou dechberoucí. Akci si Cruise umí vychutnat jako málokdo a v McQuarriem našel vysloveně spřízněnou duši. Fallout nemá ani jedno hluché místo, lokace jsou krásné a dokonce i ta Eiffelovka vypadá neokoukaně. Příběh je řádně temný, ještě o trochu více než minule, tentokrát o škodné a následcích soupeření špionážních agentur. Herecky se jede na jistotu a Cavillův Wallker je řádně sviňácký parťák.

• 20.7.2018  22:45
    Nepřátelé (2017)

Netradiční western s téměř filozofickými úvahami o smrti. O smrti blízkých především. Bale v roli huhňavého kapitána znovu najel na správnou vlnu, rozervaná duše se mu leskne v očích. Sekundujíci Rosamud Pike si pro sebe krade nejsilnější scény filmu se spícími dětmi a střílením do mrtvoly. Příběh obalený do téměř ironického putování za smrtí má navíc úžasný vizuál. Fostera mohlo být víc, prakticky se jen mihne. Dělal jsem jenom svou práci.

• 17.7.2018  21:36
    Jonah Hex (2010)

S tímhle hereckým obsazením to mohlo být minimálně o třídu lepší. Brolin do role Hexe výborně sedí a sem tam i dobře zahláškuje. Scénář je ale nevyrovnaný a nemá co říct a komiksu se to podobá jen málo.

• 16.7.2018  22:46
    Uncharted (2018)

Menší rozpočet vynahrazuje obrovské fandovství zúčastněných. Solidní akční scény, parádní hlášky a hlavně účast Filliona dělá z tohohle kraťasu povinost.

• 9.7.2018  10:42

Dokument, který do žil vstříkne neuvěřitelný pocit bezmoci a beznaděje. Finančně podstřelené projekty to mají vždycky těžké a Muž, který zabil Dona Quijota byl od začátku snímkem rozpočtových kompromisů. Těch pár scén, které se podařilo natočit vypadá velice slibně a sledovat je s režisérem zpětně psychicky bolí. Po povodni tak zůstává v ústech pachuť bláta, vyčerpanost a odevzdanost vůli pojišťovny je pak doménou závěru. Všechny tyto pocity přetrvávají i s vědomím, že se Gilliamovi podařilo získat zpět svůj scénář a nové pojetí filmu právě teď brázdí některými našimi kiny.

• 4.7.2018  21:51

Křeček v noční košili 2! Pohodová rodinná zábava, ozvláštněná o kvantové hrátky. Příběhově navazujeme přímo na první díl s odklonem k Občanské válce. Akce je vymazlenější, zvětšování a zmenšování věcí hraje větší roli. Honička po San Francisku doslova hýří nápady. Wasp valí víc než samotný Ant-Man. Odehrává se těsně před a během Infinity War, ale nic nového nám neprozradí, což je malinko škoda. Sakra ukradli nám laborku!

• 1.7.2018  20:55

Příběhově mnohem slabší než první díl a co je horší, dobří herci z jedničky se nevrací a jejich náhrady stojí za starou belu. Díky tomu, že jde o čínskou zakázku (Pacific Rim totiž vydělal jen tam) se dočkáme většího (barevně rozmanitého) množství Jaegerů a ničí se tam převážně Japonsko. Naštěstí se podařilo zachovat dojmem obrovského měřítka a když se rubou roboti s monstrama vypadá to vážně dobře. Poslední půlhodinka je dokonce výborná.

• 30.6.2018  21:32
    Křižáček (2017)

Meditativní cesta výčitkami sžíraného otce za zmizelým synátorem je na české poměry až nečekaně zdařilá. Vizuálně i výpravou konkuruje zahraniční produkci. Na druhou stranu je to místy strašně natahovaná nuda. Honba za delší stopáží je sice maskovaná za umělecký záměr, ale po chvíli je snadno prokouknutelná. Herecky neselhávající Roden většinu času mlčí a tváří se zachmuřeně, nemá prostor to pořádně rozbalit. Zamrzí fakt, že film na určitém místě skončí zcela bez pointy. Odvážné ano, uspokojivé moc ne. Navíc ČT2 měla nastavený zvláštní poměr stran, který sledování trochu kazil. P.S: Přídomek roadmovie je tu nalepený, jen aby přitáhl pozornost. Žádná silnice se ve filmu nevyskytuje.

• 29.6.2018  23:16
    The Outsider (2018)

Tyhle filmy mě určitým způsobem uklidňují. Pomalá expozice, postupné pronikání do pravidel Yakuzy a Leto jako emocionálně poškozený voják vytažený z vězení za dobrý skutek. Akce je krvavá a spíše účelná než vizuálně působivá. Takeshi to umí lépe, ale na Ameriku slušná práce.

• 25.6.2018  22:28
    Westworld - Série 2 (série) (2018)

Neskutečně narvaná série plná nečekaných zvratů, jen ten závěr je možná zbytečně překombinovaný. Stále zkoumáme lidskou psýché a nevycházíme z toho zrovna lichotivě. Všechny postavy mají linky, které z nich mačkají maximum (skvělý Teddyho přerod) a zpětné vyprávění je zvládnuté fantasticky. Pomrknutí na Temnou věž v závěru i na původní Westworld jsou třešničkami na dortu. Doufám, že si i třetí řada udrží kvalitu a že konečně navštívíme tři zbývající parky.

• 23.6.2018  22:46

Parádní herecké výkony, moderní a dynamický vizuál (zajímavá práce s kamerou uvnitř stísněného prostoru Orient expresu) a kruťácká pointa, která je už dnes klasikou. Branagh výborný, takového Poirota si nechám líbit i vícekrát.

• 11.6.2018  21:41

Jsem ve špatném světě.

• 1.6.2018  23:13

Vsichni brblají, že už to nejsou ty staré Star Wars, ale ono je to dobře. Opisovat si mohl dovolit jen jednou Abrams. Tohle zábavné a odlehčené dobrodružství využívá díru mezi první a druhou trilogii zase trochu jinak. Solova sólovka je jako Firefly, s neskutečným rozpočtem na triky. Herecký ansámbl je solidní a ano kdybychom mohli dostat mladého Forda bylo by to o úroveň výš, ale dá se na to zvyknout. Hodně se hláškuje a i když příběh občas hapruje (přetáčky se podepsaly na několika podivných zvratech) pořád to výborně odsýpá. Navíc John Powell si hudební stránku neskutečně dává. S Williamsovým novým motivem pro Hana prezentuje dravý styl, který sérii bezvadně sedí.

• 27.5.2018  00:28

Příběh je Kiplingova nestárnoucí klasika obohacená pár moderními metaforami, trikově jde o fantastickou jízdu indickou džunglí srovnatelnou málem s Avatarem. Akce v chrámu je mohutná a napínavá. Děti se budou bát opic. A to je dobře. Walken v roli Ludvíka tu lehce cituje Branda v Apokalypse. Překvapivě fungují i klasické písničky a scény s Balúem jsou doslova nadité optimismem.

• 25.5.2018  22:49
    Song to Song (2017)

Podmanivá vztahovka, točící se kolem po zážitcích prahnoucí (nevěrnice) dívky. Malick znovu přemýšlivě o citech, tentokrát na pozadí festivalů i v opuštěných luxusních bytech. Meditativní zážitek. Improvizace a nezaměnitelný vizuál. Herecké výkony špičkové. Fassbender znovu ve vrcholné formě. Ovládej peníze, nenech peníze ovládat sebe.

• 23.5.2018  18:09
    Catwoman (2004)

To je vážně strašná sračka. Vizuální styl je strašně přepálený, ale budiž, mnohem horší je rádoby dynamická kamera, která znepřehledňuje skoro všechny akční scény. Lobotomistický scénář tomu moc nepomáhá. Halle Berry je tu sexy než si dá ten strašný kostým.

• 19.5.2018  22:37
    Mamma Mia! (2008)

Nejsem sice cílovka, ale skřípání nehtů po tabulí jsem i tak nečekal. Brosnan jediný to jakž takž uhraje (zpívání není ok), jinak se všichni trapně pitvoří. Streepová si tohle nezasloužila. Krutě neuspokojivý závěr a neskutečně hloupí lidé. Připomíná to české filmy.

• 17.5.2018  21:18
    Deadpool 2 (2018)

Vynikající pokračování, vynikajícího prvního dílu o užvaněném kanaďanovi, který prokecal smrti díru do hlavy. Druhý díl přišel logicky o moment překvapení, tak to vynahrazuje většími explozemi a počtem hvězd (ne těch v hodnocení). Všichni důležití X-lidé jsou zpět! Navíc zákládání X-Force a jejich první akce je super. Brolin po Thanosovi fasuje dalšího ultimátního borce. Časem se cestuje méně než jsem si myslel, ale to si určitě šetří na nějakou potitulkovou scénu. Dokonalý rodinný film pro dobrou náladu.

• 10.5.2018  19:39
    Batman Ninja (2018)

Zvrácený až bizarní příběh o tom jak Baťa a spol. skočí do doby feudálního Japonska. Doufal jsem v zemitou drsnou fantasy ve stylu Afro Samuraje, ale chyba lávky. Města se tu transformují na obrovské roboty na páru. Roboty na páru! Vizuálně je to sice naprostá špička, ale ty přihlouplé zvraty a laciné dialogy to strašně sráží. Finální souboj se samurajskými meči je ovšem prvotřídní. Za vidění to stojí. Dečka budou možná i nadšené.

• 6.5.2018  22:29

Výborné pokračování, kterému upgrade vyloženě prospěl. Videoherní propriety, obrovský svět k poznávání a skvělé herecké obsazení. Smál jsem se nahlas.

• 4.5.2018  22:08

Mizerně natočená pitomost, kde ošklivé kamenné opice říkají namakanému Eckhartovi stvůro. Válka mezi škaredými chrliči a směšnými démony nemohla působit unyleji. Špatné triky, nudná akce a především zmatený děj vévodí této "poctě" sérii Underworldů.

• 1.5.2018  00:09

Výkladní skříň. Drobné odchylky v názorech, níže/výše jsou irelevantní. Ten film je obrovský úspěch a přitom se toho mohlo tolik pokazit. Thanos jako hlavní hrdina naprosto pochopitelný, ochotný přinést osobní oběti a Brolinovo charizma dává fialovému baculovi velice lidský rozměr. Všechny postavy si přijdou na své i když mají jen velice omezený prostor zazářit. Marvelovci plní fanouškovské sny, Iron Spider o kterého jsme byli ochuzeni v Občanské válce nastupuje v plné síle. Wanda a Vision naklepávají další ze zajímavých linií a Wakanda uvažuje o Starbucksu. Prvotřídní finále uzavírá snímek krutým happy endem (aspoň v kontextu postavy) a vnadí na další díl. No do pr...

• 29.4.2018  22:06
    Lovci hlav (2011)

Skvělá kriminálka nezaměnitelná svým severským rukopisem. Krutý černý humor střídá napínavou akci a skvělé zvraty drží člověka v očekávání. Nesbo může být spokojený.

• 28.4.2018  22:13
    Nikdys nebyl (2017)

Přímočarý noir natočený jako artovka, noblesně a bez akce. Krvavá jatka vidíme zprostředkovaně nebo až potom co už kladivo odpočívá. Úvodní expozice je zbytečně dlouhá i když definuje vztah s matkou a dobrosrdečné jádro Phoenixovy postavy. Traumata z války (potažmo z dětství) jsou jasnější ze synopse než ze samotného filmu. Zajímavých nápadů je sice dost, ale na údernost Drive to prostě nemá. Herecky je to sice pecka, traumata hutná, snové sekvence překvapivé, ale ve finále jde o méně zábavnou verzi 96 hodin s obtloustlým pantátou s kladivem místo Neesona.

• 23.4.2018  21:36

Skvělá paralela k současnému stavu věcí. Líbí se mi přeskakující narativ a zpětné vysvětlování minulosti jako by určovalo časový rámec druhé řady - 11 dní. Herecky znovu perfektní, Hopkins zatím nechybí. Doufám v představení dalších parků.

• 12.4.2018  22:38
    Dva světy (TV seriál) (2017)

Znamenitá špionážní série okořeněná o zápletku s paralelními světy. Tvůrci chytře staví na postavách, hlavně na skvělém J. K. Simmonsovi a pomalu představují svět/světy. Chytré zasazení děje do moderního Berlína přidává krásnou paralelu k době studené války a časy Berlínské zdi. Důraz na zašmodrchané vztahy, vrstvení lží a chytlavé zvraty doplňuje decentní fantaskní prvek. Závěr funguje dobře jako ukončení, ale i nabízí háček pro další sezónu. Perfektní záležitost.

• 9.4.2018  21:38

Série stále vykazuje stoupající tendence. Dialog Howardů nemá chybu a zračí se v něm nenávist, kterou sami k sobě chováme.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57