3DD!3

3DD!3

Martin Tegel

okres Nový Jičín
Bezvěký cizinec

homepage

135 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
  • 8.12.2018  22:01
  Zlato (2016)
  ****

  Nadprůměrná rekonstrukce (ve své době) největšího zlatého tunelu na světě. Bohužel bez potřebného režisérského fištronu. Herecky je všechno v pořádku, panděratý McConaughey valí. Scénář je výborný jen to negraduje, spíše prostě probíhá, což je malinko zklamání. I tak další poučná lekce z historie.

  • 6.12.2018  21:56

  Lidskost v té nejryzejší formě.

  • 20.11.2018  21:37

  Fašistický antinacista Depp v modrém pokračování prequelu kouzelnické ságy... Místy malinko zkratkovité, ale jinak příjemné. Velkým negativem ovšem je, že Grindelwaldovy zločiny nemohou fungovat samy za sebe. Navazují na tolik linií jak z Potterovských filmů tak Fantastických zvířat, že za svou skromnou stopáž sdělí to jakž takž podstatné. Rowlingové chybí prostor knihy, ve které by mohla dovysvetlit některé berličky. K novým postavám nemáme potřebný vztah a objevují se a mizí příliš rychle. I toho Deppa je ve filmu poskrovnu. Law je fajn, ale neměl prostor se předvést. I přes všechna negativa narativ funguje. Yates by ovšem měl předat režii někomu zručnějšímu. Akční scény jsou nepřehledné a blízké záběrovaní v úvodu je na pěst. Kamera je často vražená přímo v Redmaynově pihatém ksichtě. To vidět nepotřebuju. P.S: Japonská hadice je pekelně sexy. Voldemortovu přehnanou náklonnost nyní chápu.

  • 11.11.2018  21:46
  Coco (2017)
  *****

  Tyhle dojáky umí už jen Pixar. Vizuálně propracovaný svět s chytrými pravidly a mexickými reáliemi s tím správným poselstvím. Poselstvím o rodinně a tom jak je důležité nezapomenout. No a o muzice samozřejmě. Giacchino si to neuvěřitelně dává. Propracované kytarové party a chytlavé písničky zahřejí u srdce i mrtvého.

  • 11.11.2018  18:38

  Sympatická pohádka s ulítlým nápadem a neskutečnou dávkou invence. Z nebe padající jídlo by sice technickým službám nadělalo spoustu vrásek, ale stejně by to bylo prima. Hlavní hrdina je magor, kterému by neměli svěřit ani opravu televize a hlavní záporak obézní městský zastupitel. Lord s Millerem valí.

  • 11.11.2018  11:57
  Projekt A (1983)
  *****

  Velká paráda. Jackieho parta jde na začátku devatenáctého století po pirátech. Skvělé bitky, fantastická choreografie a chaplinovský humor. Prostě staré dobré časy.

  • 8.11.2018  21:42

  Na všechny ty staroušky v čínských restauracích budu nahlížet s větším respektem. Bond vs čínský Rambo v poctivém politickém thrilleru o bombových atentátnících z IRA. Jackie Chan v silné, zároveň minimalistické roli zničeného otce exceluje. Brosnan má větší prostor a jeho irské nadávky pohladí na duši. Campbell je skvělý řemeslník a má co říct, jen spíš mluví o vládních pletichách než o pomstychtivém Číňanovi, což je malinko škoda. I tak jde ale o vynikající záležitost. Tepající Martinezova hudba funguje bezvadně.

  • 7.11.2018  20:48

  Oslava hudby. Rámování celého příběhu koncertem neuvěřitelným způsobem funguje. Narvané Wembley hltající každou notu, každý Mercuryho pohyb obklopí diváka a přenese ho ne jen do středu dění, ale i nad něj, kamera létá nad diváky nebo se proplétá mezi nohama kapely i mezi prsty hrajícími na klavír. Singer je formálně brilantní a servíruje detaily na stříbrném podnose a to stále mluvíme jen o rámci. Vznik samotné kapely, nahrávání největších hitů a vztahová dynamika i AIDS jsou pojaté velice funkčně. Snímek nezachází do detailů a je malinko zkratkovitý, což je sice na jednu stranu škoda, ale aspoň nepřekáží hymně o nejlepší kapele na světě. Kdo chce detaily pustí si dokument... Malek je fantastický, ale to i zbytek hereckého ansámblu. Ehm... skvělý soundtrack.

  • 6.11.2018  17:38
  Daredevil - Série 3 (série) (2018)
  *****

  Návrat ke kořenům. Ninjové a Elektra byli fajn, ale konfrontace s Fiskem je pro Murdocka přece jen mnohem osobnější. Třetí série je hodně ponurá, plná ztráty, je o odhalování bolestivé pravdy. Psaní... skvělé, i přes pár zkratek perfektně zachycuje vývoj postav od sebevražedných depresivních stavů k vyrovnanosti a naopak. Spousta emocionálně vyhrocených scén. Představení Bullseye funguje (Bethel hraje výborně) i když se svému komiksovému předobrazu podobá jen trochu. Konfrontace obou protivníků jsou ukázkové a bitky znovu berou dech. Televizní špička.

  • 4.11.2018  21:38
  22. míle (2018)
  ****

  Vládní Člověče nezlob se nedopadlo podle představ jednoho rodiče, tak to někdo pěkně slízne. Americká sebekritika řízlá indonéskou krvárnou vypadá v Bergových zručných rukách skvěle. Každá postava je ve své podstatě záporná ať si mává jakou chce vlajkou. Wahlberg je celou dobu za argoantního zmrda s krutě realistickým pohledem na svět, což z něj nedělá úplně tradičního vypravěče. Uwais zdatně sekunduje i když má prostor jen v jedné větší bitce. Škoda že chybí výraznější scéna, nebo něco co by se dalo opravdu vypíchnout. Náboje padají, mrtvoly se vrší a nad bojištěm se nese pouze zvuk bublavého chroptění. Skvělý scénář, stopáž tak akorát. Víc takových filmů.

  • 24.10.2018  21:37

  Autenticita nade vše. Bojím se že ten díl uvidí někdo od reklamy a že za jejich přeskakování budeme platit.

  • 23.10.2018  21:43

  Vlastně nemám skoro co pochválit. Možná hudbu Cliffa Martineze. Divný scénář o nemocnici/hotelu pro gangstery s nepochopitelnými a bezdůvodně se měnícími motivy je ve své podstatě strašně prázdný. Herci pronášejí zvláštní repliky, ale nic zásadního nepředvádí. Koukat se dá jen na Sofiu Boutellu v sexy šatech. Akce průměrná a pár zajímavých nápadů to nespasí. První film, kde někoho zabijou 3D tiskárnou.

  • 22.10.2018  21:18

  Ujetá zhovadilost s několika dobrými fóry. Přitom pár nápadů potenciál mělo včetně záporné Priyanky. The Rock standardní, Efron snesitelný. Špatné triky, nevyvážená dramaturgie a málo akce. No hlavně že holky běhají!

  • 22.10.2018  09:39
  22 July (2018)
  ****

  Greengrassovo civilní pojetí teroristického útoku a událostí po něm následujících slouží skrytému poselství o strachu z toho co se stalo ze světem. Spíše než na Breivika se soustředí na doslova rozstříleného chlapce Viljara, jeho postupnou rekonvalescenci a návrat k životu. Konfrontace v soudní síni je silná bez zbytečného ideologického přikrášlování. Přesné herecké výkony, silné vedlejší scény (operace mozku, nasazování oční protézy nebo finální rozloučení s právníkem) a snaha o co nejpřesnější zachycení reality jsou hlavními klady celého snímku. Na druhou stranu pro tvůrčí snahu dat všem dostatek prostoru postrádá určitou komplexitu. Nebýt přemrštěné stopáže bylo by to na plný počet.

  • 21.10.2018  10:24

  Skvělý kousek okořeněný o Egyptské reálie a základy architektury bez pravítka v kostce. Skvělé bitky a výborné písničky. Se sračkoidní hranou verzí to nejde ani srovnávat. Si krutá a podlá baba, to ti teda řeknu!

  • 19.10.2018  18:01

  Úvodní expozice Vetchého hrobníka nemá chybu. Samozřejmě to sklouzává do předvídatelné romantické komedie s nahonem přeměnou v kompatibilní jedince, ale pořád má šmrnc a skutečně vtipný humor. Na českou produkci jde o obrovský úspěch takže mírně nadhodnotím. Dělám to kvůli dětem.

  • 17.10.2018  20:29

  Realistické životopisné drama s důrazem na to co je třeba obětovat v zájmu vědy. Stylově jde o mix Interstellaru se Stromem života. Armstrong v Goslingově podání funguje výborně. Chytrý chlap co si dokáže poradit, ovšem citově otupělý po vší té smrti (loučení s dětmi ve větách jako určených pro novináře je toho dokonalou ilustrací). Chazelle v závěru nesklouzává k patetickému finále, kde hrdina a jeho přátelé úspěšně dosáhnou vytýčeného cíle, jednoduše proto, že většinu kumpánů mu osud zabije. Záběry z Měsíce mají patřičnou váhu a působí výjimečně. Především nejsou zkažené vztyčováním vlajky. Krásná hudba. Výborné. I see moon, Moon sees me...

  • 14.10.2018  21:53

  Mizérie, která nefunguje. Cestopisná stránka je fajn, ale vidět čínské přírodní krásy a tradiční tanečky můžu i v dokumentu a neotravuje mě u toho Knoxville. Jackieho kaskadérské dny jsou asi u konce a nepředvádí tady nic ze svých gumových kreací. Akční scény tak nenabízí zhola nic. Vtipy nejsou vtipné a scénář klišovitý až běda. Navíc to vypadá že si Harlin nerozuměl se skladatelem, protože hudba se nehodí ani k jediné scéně.

  • 13.10.2018  18:53
  Ran (1985)
  ****

  Historická freska o králi jehož tři synové rozervou dědictví - Říši na kusy. Nevyrovnaný příběh je plný nečekaných zvratů, zároveň ale trpí příliš dlouhou úvodní expozicí kdy se figury na šachovnici musí dostat tam, kde je Kurosawa chtěl mít. Závěrečná bitva s naprosto neuvěřitelnou výpravou (v roce 1985 neměli CGI, takže ty baráky museli zapálit + lidi se nedali jen tak vyrenderovat) a neskutečným množstvím drobností, které dotváří celek. Úžasné šaty, krajina, interiéry. Bohužel masky nejsou zase tak podařené a lidi vypadají jako neúmyslné mrtvoly. Nebýt přepálené délky, byla by to bomba. Zhyň!

  • 10.10.2018  21:40
  Venom (2018)
  **

  Už na plakátu vypadal Hardy jako jednoduché pako, ale on ho chudák i musel hrát. Brock je první polovinu filmu obyčejný pitomec, který dostal co si zasloužil jen má Hardyho sympatickou náturu, kterou pak naboostuje symbiont. Hlavním problémem je scénář, který je chatrný a ještě z něj ledacos vystřihli. Logické lapsy, podivné motivace postav, hlášek je povedených jen pár. Fleischer si naštěstí pohlídal samotného Venoma, který i když se od komiksu dost liší je opravdu podařený. Ani jeho nepochopitelné hrdinské chování není takový problém. Akce je solidní, i když malinko nepřehledná, všechno splývá v temnotě (ve 3D to musí být zlo) a je jí málo. Michelle Williams hraje mizerně a padousšký Ind ve zvrácené variaci na Elona Muska se nemá při své proměně o co opřít. Harlson a jeho hnusný účes je spíš k smíchu. Fóru o baštění lidí je málo. Potitulková scéna je vyloženě na pěst. Shledáváme, že jde o velké zklamání. Chci žrát! POZOR: NENÍ TO MARVELOVKA, jen postava od Marvelu koupená (snad ji Sony brzo vrátí).

  • 30.9.2018  13:20
  Cimrman v říši hudby (divadelní záznam) (2006)
  *****

  Zlaté české ručičky. Propaganda nejtěžšího kalibru. Český inženýr se v Indii projevuje i jako zdatný obchodník. Cimmerman jako průkopník i outsourcingu. :-D

  • 29.9.2018  21:32

  Optimismus je pro dementy a pozemšťany...

  • 24.9.2018  22:15
  Disenchantment (TV seriál) (2018)
  ****

  Poslední Groeningem neprozkoumaná epocha je tady. Věčně ožralá princezna a její kámoši na cestě za pravdou, štěstím a prachama. Přes pomalejší rozjezd velice příjemná záležitost, která je sice z velké části zkopírovaná, ale má srdce. Největšími tahouny jsou jednoznačně Luci a Elfo. Finále první řady je nechutně otevřené. Elfooooo!

  • 24.9.2018  20:39

  Chechtající se kůň je boží!

  • 23.9.2018  17:18

  Clancy tentokrát o drogách. Nemá to takové grády jako Vysoká hra patriotů, ale pořád dobrý. Pasáž kdy Ryan zjebe prezidenta je boží.

  • 13.9.2018  21:17

  Moje krevní skupina. Celkem lituju lidí co od toho čekali to co píšou. Nový Predátor svěžím způsobem nabourává očekávání konvenčních... lidí. Black servíruje ujetou týmovku, kde za nejdrsnějšího badass ubermasterkillera je děcko s Aspergerovým syndromem. Herecky skvěle obsazený tým v čele s McQueenovským drsňákem Holbrookem má skvělou dynamiku. Nejlepší scény nejsou ty akční, ale dialogové o jednorožci že staniolu. Smrti jsou cool (Tomas Jane vládne) a jediný problém je v tom, že to tvůrci občas přepálí a příběh nemá tak úplně logiku a dělá si z žánru až moc velkou srandu. Konec je nalepený vyloženě na sílu. Zábavnost je ale na plný počet. Kdyby se Forrest Gump podíval na zadní stranu, věděl by co ochutná.

  • 9.9.2018  22:04
  Upgrade (2018)
  ****

  V rozhovoru s Joe Roganem zmiňoval Elon Musk, že se chystá oznámení něčeho zajímavého v oblasti propojení mozku s digitálním světem (malinko to zapadlo protože noviny psaly jen to, že si s Joem dál jointa). Jestli je tohle ono tak se máme nač těšit. Whannellův Upgrade překvapuje jak výbornou akcí tak i skvěle fungujícím příběhem. Realističtější verze Robocopa s moc pěkným závěrem a zajímavým vizuálem má rozhodně co říct. I když je zápletka trochu béčková nechybí ji srdce a krev... té je tu požehnaně.

  • 8.9.2018  22:31

  Dovolená v exotické lokaci pro herce z prvního dílu... Nejsem si úplně jistý jaké morální ponaučení to vlastně přináší. Na jedné straně jde o boj proti pěstování hašiše chudými dětmi na druhé o záchranu kradených diamantů - dětmi. I tak je to zábavnější než většina české produkce z poslední doby.

  • 7.9.2018  22:23

  Bayona natočil noční můru dítěte. Dinosaurus v pokojíčku! Jsem příjemně překvapený, že dvojku nepojali jako ždímačku peněz a ukuchtili v rámci možností poměrně originální příběh. Plný nelogičností a lidské hlouposti, ale zábavný (jak úvod se sopkou, tak naháněčka viktoriánským barákem). Konec nabízí zajímavý příslib budoucnosti. Už jsem zvědavý na trojku.

  • 28.8.2018  19:58
  The Expanse (TV seriál) (2015)
  ****

  Slibně rozstřelená sci-fi detektivka, silná v detailech a světě/světech kde se odehrává. New York vypadá fantasticky! Tomas Jane v kloboučku valí. - Na co máš ten klobouk? - Aby mi nepršelo na hlavu. První řada: Už začínám chápat označení Hra o trůny ve vesmíru. Pátrání po osudu lodi Anubis a zvláštního nákladu rámuje politikaření a narušování křehkého míru mezi Zemí, Marsem a kolonizovanými asteroidy u Jupitera a Saturnu. Mrtvolami se to tady jen hemží a kdyby to koupila odvážnější stanice než je SyFy mohlo by se tu víc klít a hambařit, takhle tvůrci občas musí koukat jinam.

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace