3DD!3

Bezvěký cizinec

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 12.4.2018  22:38
    Dva světy (TV seriál) (2017)

Znamenitá špionážní série okořeněná o zápletku s paralelními světy. Tvůrci chytře staví na postavách, hlavně na skvělém J. K. Simmonsovi a pomalu představují svět/světy. Chytré zasazení děje do moderního Berlína přidává krásnou paralelu k době studené války a časy Berlínské zdi. Důraz na zašmodrchané vztahy, vrstvení lží a chytlavé zvraty doplňuje decentní fantaskní prvek. Závěr funguje dobře jako ukončení, ale i nabízí háček pro další sezónu. Perfektní záležitost.

• 9.4.2018  21:38

Série stále vykazuje stoupající tendence. Dialog Howardů nemá chybu a zračí se v něm nenávist, kterou sami k sobě chováme.

• 8.4.2018  11:01

Režisérská vize je strašně ošemetná věc, Rian Johnson šel do Posledního Jediho s touhou vytvořit něco originálního a přesto vzdát původní trilogii hold. Zdá se že pravé fanoušky nadchl odvahou nebát se a experimentovat jak to dělal kdysi Lucas, ale ty povrchní, kteří pouze chtěli dostat to co kdysi, rozčílil k nepříčetnosti. Včetně Marka Hamilla, který to nakonec pochopil a možná i díky tomu předvedl nejlepší herecký výkon své kariéry. Krásně to v dokumentu vidíme u natáčení scén, kdy je Skywalker svědkem zničení své školy, i při loučení s Leiou. Čas jim vzal iluze a přesně to Johnson potřeboval zachytit. Dospělost. A poslední lekci, kde moudro závěrečné Yoda, mistr Jedi své pronáší.

• 6.4.2018  22:10

Překvapuje mě proč Jaume Collet-Serra vybírá tyhle špatné scénáře a pak z nich s Neesonem křešou něco jakž takž koukatelného. V podstatě jde o slabší verzi NON-STOP, kdy začátek flirtuje s Hitchcockovskou zápletkou a pak se zvrhává nelogickými uličkami až k přepálenému akčnímu finále. Sem tam se to vytasí se zajímavým nápadem, na druhou stranu to celé působí strašně uměle a digitálně. Bañosova hudba je ovšem výborná.

• 2.4.2018  17:11

Fajn pokračování, které se soustředí na oblíbenou ztrátu paměti. Putování tentokrát za rodiči ne za dítětem. Nové postavy, akvárium plné dobrodružství a nehorázně roztomilá malá Dory. Nejsem si jistý jestli přináší něco extra nového, ale já osobně jsem se do podmořského světa vrátil. Paráda.

• 1.4.2018  23:59
    Ozark (TV seriál) (2017)

Slibné. Batemanovi vážnější poloha sedne a seriály o penězích je radost sledovat. Breaking Bad light.

• 30.3.2018  22:43
    Blok 99 (2017)

Takový ten obvyklý den. Přijdete domů dřív z práce a zjistíte, že vám nějaký dement spí se ženou. Nejdete a neurvete mu hlavu. Ne, řešíte to jako chlap a snažíte se znovuvybudovat vztah a život, který jste před tím měli. Takové věci ale stojí čas a tím i peníze, tak začnete pašovat drogy... Blok 99 stojí především na minimalistickém výkonu Vince Vaughna (zapomenete, že kdy točil komedie) a Zahlerově nekompromisnímu přístupu k násilí. Scénář o cestě pana Tomáše vězeními je plný ulámaných končetin, smradu z nemytých záchodů a mučení všeho druhu. Zahler po Bone Tomahawk vychytal dramaturgii a příběh tak působí mnohem konzistentnějším dojmem. Fantastická atmosféra, kdy se vám u některých scén bude chtít zvracet, ale nedokážete odtrhnout oči je velice specifická. Originální.

• 30.3.2018  00:32
    Tomb Raider (2018)

Klasické postupy v moderním kabátku. Velice často se v mozku zapínají signály, které upozorňují na podobnost s Indiana Jonesem, ale není to právě to co jsme chtěli, aby měla Lara DNA dobrodružné klasiky a opisovala tam kde má? Nový Tomb Raider je bezpochyby nejpodařenější videoherní adaptace a douvám, že si vydělá na pokračování. Restart klasické videohry s prsatou archeoložkou byl totiž to nejlepší co ji potkalo a i když film jde tou samou cestou nevadí to. Ano prakticky ničím nepřekvapí a nepřetáčí tachometr, ale od prvního dílu potenciální série jsem přesně v tohle doufal. Fantasticky obsazená Alicia Vikander působí uvěřitelně jak ve fajn holka od vedle póze tak i v roli rodící se dobyvatelky ztracených hrobek. Hlavní padouch je pak příjemně uvěřitelný (Goggins je jako korporátní figura s pochopitelnou motivací skvělý). Režisér Roar Uthaug se díky sázce na jistotu (co se příběhu týče) mohl věnovat postavám a zbytečně nebudovat vesmír. Exotika v podobě čínsko/japonských lokací a legend zaujme uvěřitelným vyústěním (nad kterým raději více nehloubat) i časovou odtržeností od zbytku světa. Angelina se může jít zahrabat. Těším se na další díl.

• 28.3.2018  21:20

Velmi volné zpracování knihy Ernesta Clinea, updatované jak pro modernější generaci, tak pro filmové fanoušky. Spielberg už dlouho nenatočil nic tak hravého a vysloveně pro zábavu a nechybí zde jeho klasické trademarky. I když se úkoly týkající se klíčů diametrálně liší, jádro příběhu zůstalo stejné a je to právě Mark Rylance, který ho nese na svých bedrech. Jeho Halliday má dokonale nastavené parametry roztomilého šílenství a i proto nezní jeho klasické pravdy o životě banálně. Poselství o tom, že internet není všechno není zase tak důležité jako ta neskutečná porce zábavy, kterou si hromada fandů užije při opakovaných projekcích a hledání těch "jejich" věcí. Akce je totiž bobastická a narvaná odkazy až k prasknutí. Každého dostane jiná drobnost (za mě Godzilla theme ;) jaká dostala vás?

• 14.3.2018  22:09
    Annihilation (2018)

Ryzí a místy opravdu děsivý sci-fi horor s nejednoznačným koncem. Hypnotická atmosféra průzkumu mutujícího národního parku je možná zbytečně narušovaná vzpomínkovými sekvencemi, ale i ty mají svůj význam. Garland chytře vrství příběh plný vzpomínkových děr a skrze náznaky buduje půdu pro mindfuckové finále, které žádá hlubší analýzu, ani ne tak kvůli tomu co se stalo jako spíš proč. Triky jsou dostačující i když malinko nevyvážené, celkový vizuál je ovšem fantastický. Lidské stromy, plísňové těla a další mutanti ale hlavně slouží příběhu. Herecky není co vytknout, zaujme především Isaac. Po Ex Machina další trefa do černého.

• 10.3.2018  18:08
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Altered Carbon je druhá liga, ví to o sobě a často to využívá ku svému prospěchu, protože si prostě může dovolit něco co by jinak bilo do očí. V Bay City to zkousnete (bitka s nahými klony Dichen Lachman!). Oproti Morganově předloze se v závěru hraje na citlivější notu a dělají z Kovacse většího dobráka, ale nijak zvlášť to nevadí. Trikově velmi solidní práci občas narušují zbytečně nedotažené záběry, bez kterých by se příběh klidně obešel. Herecky to celé táhne Kinnaman. Rykerovo pouzdro má větší charizma než ty Kovacsovy původní a tak je dobře, že ho celou sérii nesundá. Akce je slušná a atmosféra Země budoucnosti moc fajn. Jsem celkem zvědavý jestli se dočkáme pokračování a jaké pouzdro si Tak příště navleče, jestli teda nějaké příště bude.

• 9.3.2018  20:07
    Baby Driver (2017)

Skvělá muzika a z honiček člověku málem padá čelist. Wright to chytl za správný konec, servíruje neokoukané a i příběh v závěru předvádí nečekané veletoče. Elgort je divný, Lilly James kouzelná, Jon Hamm konečně valí i na stříbrném plátně. Hořkosladká rozlučka se Spaceym.

• 6.3.2018  17:00
    Detroit (2017)

Napínavé drama s ponaučením, že i sebemenší blbost vás může stát krk, když jsou lidi ve stresu. DETROIT je především o neschopnosti komunikovat a z toho vycházejícího rasizmu jak vůči bílým tak černým. Bigelowovic Káťa chytře nestraní ani jedné z menšin (ať už policejní nebo té černé) a i když ve finále bílí kluci vychází s padoušským cejchem, na začátku je dobře vidět, že chtěli jen udržovat pořádek než jim ruply nervy. Rasizmus není problém, problém je jako vždy morální a nemorální jednání. Myslel jsem si, že to nedokážu, ale nakonec jo.

• 5.3.2018  22:14

Dokument roku. Hudeček je stejné věkové kategorie jako já, takže se není čemu divit, že si to pamatuje stejně. Bylo nám 12! Neexistuje lepší věk při sledování olympijského hokeje. Američani měli supermany a spider-many, zatímco my měli tyhle kluky, kteří se přes týden stali modlami. Při nájezdech s Kanadou jsem byl ve škole a protože jsme na patře měli jako jediní tu kouzelnou bednu a protože jsem seděl v první lavici a protože jsem byl zaklesnutý ramena mezi kamarády a protože to Dominátor tenkrát vychytal něco se ve mě hnulo a já byl hrdý, že jsem Čech. Tenhle dokument tu vzpomínku vyvolal a přes všechno špatné co se tu stalo nebo děje jsem jím rád pořád.

• 5.3.2018  22:11
    Pavouk (2007)

Pro všechny holky, které chtějí zábavného chlapa, se kterým není nuda. :-D To je pořád sama sranda a fórky dokud někdo nepřijde o oko. - Máma

• 4.3.2018  21:49
    Já, Tonya (2017)

Pravá tvář Ameriky. Já Tonya bruslí na hraně nadsázky, ale v jejím příběhu je více pravdy než se na první pohled zdá. Komedie o jednoduchých vidlácích sklouzává do drsného rodinného dramatu v nečekaných momentech a pracuje s pravdou jak se jí to hodí (papoušek na kabátu, střelba po manželovi). Herecky jsou všichni super (hlavně matka je bezvadná), ale Margot je přímo fantastická a Oskara bych jí moc přál. Americký sen naruby. Já si myslím, že by ses už teď měl vážně zabít.

• 24.2.2018  08:18
    Mine (2016)

Kterak americký voják neuposlechl rozkaz a Alláh ho ztrestal. Kouzelný nápad o chlapíkovi, který uprostřed pouště stoupl na minu a musí čekat 52 hodin než dorazí kamarádi z pyrotechnického útvaru má jednu velkou chybu a tou je délka. Armie Hammer přežívající v poušti je fajn, ale ve chvíli, kdy začne mít halucinace film stočí poselství od k přežití k žádosti o ruku a to je... divné. Mina má spoustu skvělých scén - písečná bouře, která přivane mrtvolu s baterií do vysílačky, ale odvane vysílačku, hladové vlky - ale nepřináší nic nového. Kouká se na to ale poměrně dobře a ta premisa je prostě neodolatelná.

• 17.2.2018  18:39
    Tvář vody (2017)

Del Toro je v životní formě. Příběh o původu Abe Sapiena povýšil na Oskarovou záležitost, která si hraje s pravidly žánru. Sally Hawkinsová je fantastická a uvěřitelně se zamiluje do nestvůry z černé laguny. Nechybí full frontaly. Perfektní dobové sociopolitické komentáře (dokonce se odváží tvrdit, že někteří komunisti mohou být dobří) malinko narušují gay/feministické úlitby, které odvádí od příběhu. Stylizace, hudba, masky... dokonalé. Pohádka pro dospělé, v tom nejlepším smyslu slova.

• 15.2.2018  21:23

Doufám, že nebudu označen za rasistu, když vyjádřím spokojenost nad filmem, ve kterém jsou bílí pouze dva Hobiti ;). Vážnější a světové problémy komentující styl Panterovi sedí, je poznat že jeho kořeny jsou v Občanské válce, které se dočkáme i zde. Coogler dokáže zaujmout to správné stanovisko a těží z něj právě Killmonger Michaela Jordana v zajímavé variaci na antihrdinu. Boseman jen upevňuje svou pozici po skvělém nástupu ve třetím Kapitánovi a jeho T’Challa sbírá trumfy v rodinném zázemí (skvělá linka se sestrou). Civilnější rozjezd s výbornou honičkou v Jižní Koreji hravě překonává opulentní bitku ve finále, která jede možná až zbytečně na jistotu. Rozhodně neurazí - spíš jen nepřekvapí. Vizuál je fantastický. Wakanda je fantastická a už se nemůžu dočkat až se do ní znovu podíváme. Kapitolou samou o sobě je hudba od Ludwiga Göranssonona ze které prýští africké etnikum a bije se moderními černošskými rytmy. Rapovací skladby jsou naštěstí na minimu a většinou neruší. WAKANDA FOREVER!

• 11.2.2018  22:38
    Velká hra (2017)

Sorkinův kulometný scénář nám na talíř tentokrát naservíroval on sám a je třeba říci, že právě škola pana Finchera měla na jeho styl největší vliv. Ladně skáčeme v čase, kadence informací je učebnicová a příběh neobětuje inteligenci emocionální rovině. Herci si vychutnávají každou repliku a Pembertonova hudba je znovu vynikající. Holky mají konečně pořádný vzor. Skvělé. Tabulka v Excelu.

• 6.2.2018  21:43

Skvělý hrdina, slabší triky (tak na úrovni Hry o trůny) a od knihy mírně odskakující příběh. Hlavně druhá polovina díky všem těm neonům a drogám pohltí. Kinnaman je super. Slibný začátek.

• 4.2.2018  22:50

Dobrodružství v nejkrystaličtější formě. Mapování míst kam nevkročila civilizace a hledání bájného města ze zlata. Obdivuhodná je zde snaha držet se skutečností za každou cenu. Piraně, kanibalové, pozůstatky starých civilizací a džungle v roli nepřítele i velké lásky. Herecky zde není co vyčítat. Hunnam výborný, chytrý, vůdcovský a správně pohlcený, Patizón v perfektní roli zarostlého hláškaře. Typ filmu, který rezonuje a probouzí chuť objevovat.

• 4.2.2018  12:05
    Jean-Claude Van Johnson (TV seriál) (2016)

Výborná oddychovka se svalovcem z Brusselu, nejen pro všechny jeho fanoušky. JCVJ je narvaný odkazy, šílenými zvraty. Místy jde o parodii na bondovky, ale má to svou vnitřní logiku, do které tvůrci dokážou narvat i totální úlet téměř ve stylu Future Mana. Trochu mě mrzí, že Amazon neobnovil seriál pro další sérii, ale Van Varenberg tak končí na vrcholu.

• 3.2.2018  22:55

Kosinski je vizuální mág. Technicky dokonalé kompozice obrazu tentokrát opřel o skutečný příběh bandy hasičů. Typově skvělé obsazení jen umocňuje herecké výkony. Brolin je doslova prototypem správného chlápka. Jennifer Connelly je zase jednou úžasná. Nechybí tu náborářské pasáže a drsné vtipkování. Nechybí chlapská hudba, úlitby rodinným povinnostem a ponaučení pro mladé feťáky. Všechny menší nedokonalosti, ale smete silné finále. Skutečné finále. Ten hořící medvěd byl to nejkrásnější a zároveň nejděsivější, co jsem kdy viděl.

• 31.1.2018  22:50
    Ruin (2012)

CGI cvičení, které ovšem krásně ukazuje Ballovy kvality. Spoustu věcí už jsme sice zahlédli v Labyrintech, ale stejně trochu doufám, že to jednou natočí. Ten svět vypadá sympaticky.

• 30.1.2018  21:24

Labyrint si drží laťku i ve finále. Běhači běhají, zrádci zrazují, (r)muťáci žerou lidi. Nová lokace, tentokrát urbanistická, neonová a spíše laboratorní vypadá povedeně. Velmi dobrá akce a hodně působivé finále, Ball se rozhodně nebojí většího měřítka a doufám, že si vybere příště zajímavější scénář. Vražedná léčba sice není úplně blbá jako většina "mladistvých filmů", ale pár WTF momentů má, stejně jako z prstu vycucané zvraty. Naštěstí je všechno rámované přestřelkami, honičkami a zatraceně dobře to vypadá. Happyend je tu dost na sílu, mohli to sestříhat malinko jinak a bylo by to super.

• 28.1.2018  19:48

Nahláškovaná jízda od začátku do konce. Jackson je za božana a Reynolds v Deadpool módu (vlastně by mohlo jít o prequel). Akce parádní, lokace neokoukané. Navíc takhle vymazlenou old school honičku (člun, motorka, auto) jsem viděl naposledy v Božské relikvii od Jackieho Chana. Posraná Praha!

• 23.1.2018  21:32
    Česko hledá prezidenta (TV pořad) (2018)

One man show.

• 20.1.2018  16:30

Nečekaně zvrácené psycho, hlavně ve finále. Na pohádku režisér používá nečekaně dospělé prvky, taky tu jednomu hrdinů říkají Buřte (a není to nadávka). Občas jsem se vážně bál.

• 19.1.2018  21:38

Na Tři bilboardy se dobře kouká. Režijně jsou zvládnuté bravurně, s mnoha originálními nápady (nehet, vyhození z okna). McDonagh navíc znovu přišel s těžkozaškatulkovatelným příběhem​ o matce, která pro nalezení vraha své dcery využije neortodoxní metodu vyburcování policie. Drsný humor střídá seriózní témata hladce a snímek si i přes jistou divadelnost zachovává neskutečnou míru uvěřitelnosti. Špičkové herecké výkony, skvělý Burwellův soundtrack. Čím méně o tom víte, tím lépe.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56