3DD!3

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 13.6.2017  21:28
    Mumie (2017)

Nesmrtelný janek Cruise, si našel další záminku pro kaskaderské blbnutí tentokrát v Iráku a v Anglii. Mumii chybí režisér s koulema. Kurtzman zvládá, ale nepřekvapí žádnou vizuální parádičkou nebo chytřejším nápadem. Naštěstí scénář působí poměrně originálně. Padouch je holka a Cruise za joudu co ji omylem osvobodil v honbě za pokladem. Velmi osvěžující. Jako začátek většího příběhu o monstrech funguje Mumie výborně a zajímá mě co bude dál. Pánové budou stejně jako Tom celý film přemítat jestli Sofia Boutella nebo Annabelle Wallis. P.S: Se Sommersovou Mumií to nemá nic moc společného a upřímně na ni tahle verze nemá, ale to málokterý film.

• 3.6.2017  23:55
    Wonder Woman (2017)

Wonder Woman trpí podobnými neduhy jako Batman vs. Superman ale má jasnou příběhovou linii a ví co chce říct. Gal Gadot se do své role parádně hodí, ale Chris Pine ji přece jen zastiňuje. On je tou kotvou, on připomíná že bez boje to nejde. Akce typicky Snyderovská plná často zbytečných zpomalovaček. Podoba s Kapitánem Amerikou tu je, ale oba filmy jsou jiného ražení. Celému snímku nelze upřít určitá ženskost, takže jde o ideální záminku vytáhnout holku do kina.

• 19.5.2017  23:31

Stvořitelská linie z Promethea je obohacená o citování původního Vetřelce. Sebevražednými sklony trpící posádka bojuje s příznaky podivného patogenu a pak i s oblíbenými slintaly. Posádka je kromě McBridea nezajímavá. Fassbender ve své dvojroli dominuje a rozhodně patří k nejzajímavějším postavám celého Vetřelčího univerza. Vizuálně je Scott pořád na úrovni, kulisy zničené civilizace jsou neuvěřitelně působivé.

• 11.5.2017  06:19

Ritchieho Artuš není bez chyb, ale sebevědomí mu rozhodně nechybí. Žánrový mix britské gangsterky s dobrodružnou fantasy ovšem funguje a kape z něj originalita. Vyprávění připomíná opilé chvástání v hospodě, o tom coby kdyby a není vždy lineární. Čas tu klouže jak je potřeba. Hunnam je dobrý, svoje si uhraje, ale Jude Law po papežsku vládne silnou rukou i zde. Moderní přístup určitě nebude všem po chuti, ale tudy vede cesta jen je třeba ji ještě trochu prošlapat. Magie funkční. Triky povedené. Pembertonova hudba je přímo fantastická, moc dobrý soundtrack.

• 9.5.2017  20:55

I pro mě znamenal David Hasselhoff a jeho mluvící auto hodně... Druzí Strážci Galaxie hrají na rodinou notu (dotáhl ji tam Vin Diesel z Rychle a zběsile?) a emociální veletoče. Zlý hajzl může mít zlaté srdce a naopak, zlatý hajzl může mít zlé srdce. Pokračující linie odhalující Quillův původ je zdařile zvrácená a nápad s živou planetou dostatečně neokoukaný. Potěší návrat Tanga a Cashe, parodování dronové politiky USA, Draxovy humorné vložky i Grootův roztomilý úsměv. Herecky se nic nemění, všichni si to neskutečně uzívají a Gunn si plní dětské sny duhovými bublinami a nostalgickou muzikou vytváří galony pohody s finálovým emocionálním ždímákem, který předčí i první díl. Za mě naprostá spokojenost.

• 6.5.2017  08:10

Fantastický vizuál zachraňuje chatrný příběh a tápající herce. Není to takový průšvih jak jsem čekal. Utíká to poměrně rychle a pár momentů je opravdu vtipných. Wachowští se změnou pohlaví vyměkli. Hudba od Giacchina nadpozemská.

• 1.5.2017  10:15

Tentokrát jsem prvomájový romantický film mohl vybrat já. Tak proč po 50ti odstínech nesáhnout po klasice. Douglas v nejlepší herecké formě, Stoneová v nejlepší fyzické formě. Fantastická atmosféra, boží hlášky. Verhovenova explicitní a krvavá stylizace mi navíc přivodila stesk po starých časech. Hudba prvotřídní. Vzpomínáme i na Jerryho Goldsmitha.

• 22.4.2017  23:57
    Zakladatel (2016)

Dnešní den s McDonaldem (přijel k nám propagační McAutobus se sutečným masem do burgrů) zakončen historkou o tom jak to všechno začalo. Keaton výborný, ale John Lee Hancock filmařsky nijak nepřekvapí. Hlavním problémem je obyčejnost celého příběhu. Kdyby nešlo o tak slavnou značku, film by pravděpodobně nevznikl. Chybí kontroverze, chybí překvapení, přesto všechno solidní podívaná.

• 21.4.2017  22:04

Fantasticky natočená pitomost, která mě neskutečně baví. Dokonalé triky dávají i těm nejbizarnejším scénám punc reality. Snaha scenáristy, který přes všechny ty šílenosti dokáže udržet příběh v jasně daných kolejích, o invenci je obdivuhodná. Rock a Statham vynikají jak v hláškách tak přátelském pošťuchování. Diesel jede klasiku. Točí film pro radost a ještě vydělává.

• 17.4.2017  23:05
    Humr (2015)

Romantický snímek outside a box, odehrávající se v divném světě s divnými pravidly. Scenáristicky neuvěřitelně nápadité. Farrell znovu dokazuje, že je herecký chameleon, jeho minimalistická kreace celému snímku vévodí. Tempo je záměrně pomalejší, zpočátku to nevadí, ale usínací syndrom útočí v polovině a mizí až u operace očí. Solidní bizár, který by ale potřeboval vyladit tempo a některé vysvětlovačky.

• 10.4.2017  09:26

Vtipné a inovatnivní. Waititi se trefuje do upířího žánru s neskutečnou bravurou. Chybí tomu plynulost a některé vtipy nevyzní, ale i tak skvělá zábava. P.S: Za největšího borce tu je softwarový analytik!

• 30.3.2017  21:15

Zatím jsem neviděl/ nečetl původní verzi takže... Vizuálně působivé. Příběh zajímavý, ale nejde tak do hloubky jak by mohl. Předpokládám, že předloha ano. Filozofická témata jsou lehce nastřelena a prim hraje spíše akce, na kterou se ale moc dobře dívá. Scarlett Johansson hodně robotická, pravděpodobně záměrně, Michael Pitt ovšem výborný. Neviděl jsem moc paralel s Matrixem, upřímně nevím proč je srovnáváno. Sanders jako režisér rozhodně nezklamal.

• 18.3.2017  22:15
    Rocco (2016)

Ke konci malinko monotónní, ale jako zpověď a paradokument to funguje výtečně. Utrpení vs chtíč v souboji bez vítěze. Fantastická hudební stránka, vizuálně rovněž hodně působivé.

• 14.3.2017  21:59

Slabší scénář vyvažují výborné triky a fajn herci. V práci režiséra Jordana Vogta-Robertse je vidět fanouškovský zápal a spousta svělých nápadů a situací je přesně taková jak jsem doufal. Bohužel některé berličky, které k těm situacím vedou nedávají tak úplně smysl (velmi příhodně umístěné řetězy a lodní šroub ve finální bitce, granáty s plynem, nebo vyslovená debilita jednání některých postav). Je to velká škoda protože to snažení sráží. Zajímavé obsazení je v konfrontaci se scénářem, kdy se například skvělý Sam L. Jackson chová proti zdravému rozumu. Přitom by stačilo prohloubit jeho motivaci.

• 12.3.2017  18:31

Lov lososů v Jemenu se může opřít jak o scénář tak o herce. McGregor je přesně na té hraně mezi sympaťákem a výstředním ňoumou a s Bluntovou jim to pěkně funguje. Ostrý britský humor, na jedničku a absurdita celého nápadu ve finále získá na vážnosti. Hallström na stříbrném podnose servíruje nejen lososy, ale i jednu z nejpříjemnějších romantických komedií posledních let.

• 5.3.2017  22:06

Přímočará adrenalinová šleha do hráčova srdce. Vzpomínky na Far Cry, GTA, Crysis a další se valí s každou další minutou snímku. Sharlto Copley v několika skvělých kreacích najednou to táhne dopředu, ale za hrdinu je tu Najšuller, který to dal celé dohromady. Skvělá hudba. Film pro dobrou náladu.

• 2.3.2017  20:36

Hutné, lidské drama v libové komiksové omáčce. Logan není pro děti, děti tu některým dospělým usekávají hlavy. Ponurý svět blízké budoucnosti, kde většina mutantů vymřela a ve které jsou kamijoňáci bez práce, je zaprášený a věrně kopíruje směr světa našeho. Dafne Keen úžasná. Patrick Stewart se vrací k (profuckovaným) McAvoyovským kořenům. Jackman v životní formě. Důstojné rozloučení. Tak takové to je...

• 28.2.2017  21:09
    John Wick 2 (2017)

Vizuálně vytříbenější pokračování. Netrpí obvyklými neduhy dvojek a naopak disponuje jejich klady. Akce je více, je minimálně stejně dobrá, nápaditá a překvapuje i když o moment překvapení díky prvnímu dílu přišla. Ponurý feeling zůstává, tvůrci si stále drží nadhled. Reeves si vychutnává každou minutu v roli. Mnoho silných momentů... Letos chci na dovolenou do Říma.

• 21.2.2017  22:14

S vtipem vyprávěná depresivní slezina po dvaceti letech. Překvapivě se mi tohle pokračování líbí mnohem víc, protože není převážně o fetu, ale o penězích. Hlavní banda trosek nabrala zkušenosti, v zásadě se ovšem nezměnila. Jednou feťák pořád feťák. Fantastický Boylův vizuál a perfektní hudba.

• 17.2.2017  22:56
    Mlčení (2016)

Silný příběh, fantastická vizuální stránka. Po herecké stránce rozhodně není co vytknout. Garfield perfektní. Filozofování o víře v kontrastu s muky v japonských reáliích je zatraceně působivé. Modli se.

• 11.2.2017  23:22

Strašně pěkný snímek o smrti, vyrovnávání se s ní a též o dětské fantazii, která dokáže léčit.

• 6.2.2017  23:09
    Terapie (TV seriál) (2011)

Hned po prvním díle nečekaná pecka. Stačí dva výborní herci a promyšlený scénář.

• 30.1.2017  22:40
    Spojenci (2016)

Knight nepíše špatné příběhy a i když dělá poctu hollywoodské klasice jako je Casablanca dokáže do ní přidat dostatek modernity. Pittův studený čumák Max Vatan roztávající v náručí Marion Cotillard je v akčních scénách stále efektivní zabíjecí mašina a špionážní hra je mnohem uvěřitelnější než bývá zvykem. Detaily, detaily a zase detaily. Zemeckis si střihl solidní žánrovku s několika vyšperkovanými kamerovými špeky a i když občas vykouknou slabší triky, nijak zvlášť to nevadí. Kvalitní romantické válečné drama o rodině, lásce a správných lidech v nelehké situaci. Ideální věc na rande.

• 29.1.2017  18:09
    Pustina - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2016)

Solidní podívaná, která se díky špinavé severočeské krajině dokáže místy tvářit jako severská kriminálka. Dobře se na to kouká, což je samo o sobě úspěch, ale postavy a jejich hloupost, zkorumpovanost a instantní neštěstí mě ale zatím nepřesvědčili, že by mělo jít o událost roku. Jsem ale příjemně překvapen a zatím to ani v průběhu nevypínám.

• 25.1.2017  21:03

Už jsem na to asi moc starý. Příběhově to dává pramalý smysl. Akční scény OK, ale místy až přehnaně digitální. Diesel navíc už není ten mladý švihák co býval, spíš veselý strejda, který zapomněl vyrůst. Holky jsou pěkné což o to a Donnie Yen sem tam předvede nějakou parádičku, i když ji mizerně sestříhají. I Tony Jaa je nevyužitý a místy dokonce trapný. Škoda mluvit. Co nenatočíš, to se nestalo.

• 24.1.2017  21:50
    La La Land (2016)

Milé, přemýšlivé, smutné i veselé. Líbí se mi realistický přístup, který Chazelle vetkl do muzikálové struktury a komplexnost toho všeho. Dějový oblouk v La La Landu funguje přímo neskutečným způsobem a reflektuje rozhodnutí a možnosti volby doslova alternativním způsobem. Gosling a Stoneová dokonalí.

• 22.1.2017  21:52
    Rozpolcený (2016)

McAvoy je mistr. Taky tam běhají holky s brokovnicí jen v podprsence... Shyamalan se vrací k tomu co mu jde nejlépe. Lehce mrazivým, divným thrillerům, které díky osobité kameře studio mylně kategorizuje jako horory. Rozpolcený má fajn premisu a i když je osob v McAvoyově misce zbytečně moc (důležité jsou cca čtyři), scénář neujíždí do přehnaných popisů stavu - prostě tak akorát, aby to pořád byla sranda. Flashbacky hlavní holčiny jsou mírně zavádějící, ale v závěru výborně zapadnou do nakřápnuté skládačky o strejdovi se zálibou v malých děvčátcích. Shy se Rozpolceného nemusí stydět, ba naopak ho nejspíš hodí na vlnu úspěchu. Snad s ním tentokrát naloží moudře.

• 12.1.2017  12:12
    Taboo (TV seriál) (2017)

Umolousaná atmosféra, kterou rázně kráčí pološílený, ovšem zdá se i velice chytrý Tom Hardy, dokáže pohltit. Zajímá mě minulost jednotlivých postav. Tajemno se kterým tvůrci pracují funguje tak jak má. Láká ale zbytečně se nenimrá v detailech. Těším se co se z toho vyvine.

• 11.1.2017  23:39

Čínská legenda v balení pro masy. Vizuálně vypulírovaná pohádka v péči Zhang Yimoua často bere dech. Obrovské měřítko se kterým díky délce zdi pracuje je ještě nafouklé nezbytnou mysticitou. Zeď samotná působí mnohem masivněji než je v reálu, stěny jsou vyšší, krajina zdevastovanější (Mordor styl), Peking září novotou a Zakázané město je... jako z pohádky. Yimou se nebojí duhových barev, které do interiéru vrhají skla věží, skaliska u pouště jsou až mimozemsky oranžové, zbroj sytě barvená jako pastelky. Celek připomíná klasickou videohru a není divu, většina jich, alespoň příběhově z pohádek vychází. Hrdinův přerod ze zlodějského sviňáka a vraha Damon zvládá, i když trochu krkolomně (může za to ten jeho dobrácký ksicht). Pedro Pascal působí uvěřitelněji. Obludy jsou fajn, i když by designově klidně mohly vypadnout ze Star Wars, spíše potěší, že na nich makali čeští trikaři. Tempo filmu je ovšem super, celý film skvěle šlape, rychle to odsýpá a hlavně akce baví. Ovšem čínské hodnoty o jednotě a sebeobětování pro celek zde hrají prim (pozor neplést s hodnotami komunistickými), kdo s tím má problém ať na to radši nechodí.

• 8.1.2017  21:48
    Pasažéři (2016)

Sci-fi romantika podle učebnice. Áčkoví herci, solidní triky a kdyby v závěru scénář nejel na těžce neoriginální volnoběh mohlo to být i na výbornou. Zpětně mě mrzí, že jsem měl propálený zásadní zvrat (ještě z doby kdy Jima měl hrát Keanu Reeves), který trailery chytře tajily. P.S: Andy Garcia tam hraje přesně tři vteřiny.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54