3DD!3

Bezvěký cizinec

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 23.6.2018  22:46

Parádní herecké výkony, moderní a dynamický vizuál (zajímavá práce s kamerou uvnitř stísněného prostoru Orient expresu) a kruťácká pointa, která je už dnes klasikou. Branagh výborný, takového Poirota si nechám líbit i vícekrát.

• 11.6.2018  21:41

Jsem ve špatném světě.

• 1.6.2018  23:13

Vsichni brblají, že už to nejsou ty staré Star Wars, ale ono je to dobře. Opisovat si mohl dovolit jen jednou Abrams. Tohle zábavné a odlehčené dobrodružství využívá díru mezi první a druhou trilogii zase trochu jinak. Solova sólovka je jako Firefly, s neskutečným rozpočtem na triky. Herecký ansámbl je solidní a ano kdybychom mohli dostat mladého Forda bylo by to o úroveň výš, ale dá se na to zvyknout. Hodně se hláškuje a i když příběh občas hapruje (přetáčky se podepsaly na několika podivných zvratech) pořád to výborně odsýpá. Navíc John Powell si hudební stránku neskutečně dává. S Williamsovým novým motivem pro Hana prezentuje dravý styl, který sérii bezvadně sedí.

• 27.5.2018  00:28

Příběh je Kiplingova nestárnoucí klasika obohacená pár moderními metaforami, trikově jde o fantastickou jízdu indickou džunglí srovnatelnou málem s Avatarem. Akce v chrámu je mohutná a napínavá. Děti se budou bát opic. A to je dobře. Walken v roli Ludvíka tu lehce cituje Branda v Apokalypse. Překvapivě fungují i klasické písničky a scény s Balúem jsou doslova nadité optimismem.

• 25.5.2018  22:49
    Song to Song (2017)

Podmanivá vztahovka, točící se kolem po zážitcích prahnoucí (nevěrnice) dívky. Malick znovu přemýšlivě o citech, tentokrát na pozadí festivalů i v opuštěných luxusních bytech. Meditativní zážitek. Improvizace a nezaměnitelný vizuál. Herecké výkony špičkové. Fassbender znovu ve vrcholné formě. Ovládej peníze, nenech peníze ovládat sebe.

• 23.5.2018  18:09
    Catwoman (2004)

To je vážně strašná sračka. Vizuální styl je strašně přepálený, ale budiž, mnohem horší je rádoby dynamická kamera, která znepřehledňuje skoro všechny akční scény. Lobotomistický scénář tomu moc nepomáhá. Halle Berry je tu sexy než si dá ten strašný kostým.

• 19.5.2018  22:37
    Mamma Mia! (2008)

Nejsem sice cílovka, ale skřípání nehtů po tabulí jsem i tak nečekal. Brosnan jediný to jakž takž uhraje (zpívání není ok), jinak se všichni trapně pitvoří. Streepová si tohle nezasloužila. Krutě neuspokojivý závěr a neskutečně hloupí lidé. Připomíná to české filmy.

• 17.5.2018  21:18
    Deadpool 2 (2018)

Vynikající pokračování, vynikajícího prvního dílu o užvaněném kanaďanovi, který prokecal smrti díru do hlavy. Druhý díl přišel logicky o moment překvapení, tak to vynahrazuje většími explozemi a počtem hvězd (ne těch v hodnocení). Všichni důležití X-lidé jsou zpět! Navíc zákládání X-Force a jejich první akce je super. Brolin po Thanosovi fasuje dalšího ultimátního borce. Časem se cestuje méně než jsem si myslel, ale to si určitě šetří na nějakou potitulkovou scénu. Dokonalý rodinný film pro dobrou náladu.

• 10.5.2018  19:39
    Batman Ninja (2018)

Zvrácený až bizarní příběh o tom jak Baťa a spol. skočí do doby feudálního Japonska. Doufal jsem v zemitou drsnou fantasy ve stylu Afro Samuraje, ale chyba lávky. Města se tu transformují na obrovské roboty na páru. Roboty na páru! Vizuálně je to sice naprostá špička, ale ty přihlouplé zvraty a laciné dialogy to strašně sráží. Finální souboj se samurajskými meči je ovšem prvotřídní. Za vidění to stojí. Dečka budou možná i nadšené.

• 6.5.2018  22:29

Výborné pokračování, kterému upgrade vyloženě prospěl. Videoherní propriety, obrovský svět k poznávání a skvělé herecké obsazení. Smál jsem se nahlas.

• 4.5.2018  22:08

Mizerně natočená pitomost, kde ošklivé kamenné opice říkají namakanému Eckhartovi stvůro. Válka mezi škaredými chrliči a směšnými démony nemohla působit unyleji. Špatné triky, nudná akce a především zmatený děj vévodí této "poctě" sérii Underworldů.

• 1.5.2018  00:09

Výkladní skříň. Drobné odchylky v názorech, níže/výše jsou irelevantní. Ten film je obrovský úspěch a přitom se toho mohlo tolik pokazit. Thanos jako hlavní hrdina naprosto pochopitelný, ochotný přinést osobní oběti a Brolinovo charizma dává fialovému baculovi velice lidský rozměr. Všechny postavy si přijdou na své i když mají jen velice omezený prostor zazářit. Marvelovci plní fanouškovské sny, Iron Spider o kterého jsme byli ochuzeni v Občanské válce nastupuje v plné síle. Wanda a Vision naklepávají další ze zajímavých linií a Wakanda uvažuje o Starbucksu. Prvotřídní finále uzavírá snímek krutým happy endem (aspoň v kontextu postavy) a vnadí na další díl. No do pr...

• 29.4.2018  22:06
    Lovci hlav (2011)

Skvělá kriminálka nezaměnitelná svým severským rukopisem. Krutý černý humor střídá napínavou akci a skvělé zvraty drží člověka v očekávání. Nesbo může být spokojený.

• 28.4.2018  22:13
    Nikdys nebyl (2017)

Přímočarý noir natočený jako artovka, noblesně a bez akce. Krvavá jatka vidíme zprostředkovaně nebo až potom co už kladivo odpočívá. Úvodní expozice je zbytečně dlouhá i když definuje vztah s matkou a dobrosrdečné jádro Phoenixovy postavy. Traumata z války (potažmo z dětství) jsou jasnější ze synopse než ze samotného filmu. Zajímavých nápadů je sice dost, ale na údernost Drive to prostě nemá. Herecky je to sice pecka, traumata hutná, snové sekvence překvapivé, ale ve finále jde o méně zábavnou verzi 96 hodin s obtloustlým pantátou s kladivem místo Neesona.

• 23.4.2018  21:36

Skvělá paralela k současnému stavu věcí. Líbí se mi přeskakující narativ a zpětné vysvětlování minulosti jako by určovalo časový rámec druhé řady - 11 dní. Herecky znovu perfektní, Hopkins zatím nechybí. Doufám v představení dalších parků.

• 12.4.2018  22:38
    Dva světy (TV seriál) (2017)

Znamenitá špionážní série okořeněná o zápletku s paralelními světy. Tvůrci chytře staví na postavách, hlavně na skvělém J. K. Simmonsovi a pomalu představují svět/světy. Chytré zasazení děje do moderního Berlína přidává krásnou paralelu k době studené války a časy Berlínské zdi. Důraz na zašmodrchané vztahy, vrstvení lží a chytlavé zvraty doplňuje decentní fantaskní prvek. Závěr funguje dobře jako ukončení, ale i nabízí háček pro další sezónu. Perfektní záležitost.

• 9.4.2018  21:38

Série stále vykazuje stoupající tendence. Dialog Howardů nemá chybu a zračí se v něm nenávist, kterou sami k sobě chováme.

• 8.4.2018  11:01

Režisérská vize je strašně ošemetná věc, Rian Johnson šel do Posledního Jediho s touhou vytvořit něco originálního a přesto vzdát původní trilogii hold. Zdá se že pravé fanoušky nadchl odvahou nebát se a experimentovat jak to dělal kdysi Lucas, ale ty povrchní, kteří pouze chtěli dostat to co kdysi, rozčílil k nepříčetnosti. Včetně Marka Hamilla, který to nakonec pochopil a možná i díky tomu předvedl nejlepší herecký výkon své kariéry. Krásně to v dokumentu vidíme u natáčení scén, kdy je Skywalker svědkem zničení své školy, i při loučení s Leiou. Čas jim vzal iluze a přesně to Johnson potřeboval zachytit. Dospělost. A poslední lekci, kde moudro závěrečné Yoda, mistr Jedi své pronáší.

• 6.4.2018  22:10

Překvapuje mě proč Jaume Collet-Serra vybírá tyhle špatné scénáře a pak z nich s Neesonem křešou něco jakž takž koukatelného. V podstatě jde o slabší verzi NON-STOP, kdy začátek flirtuje s Hitchcockovskou zápletkou a pak se zvrhává nelogickými uličkami až k přepálenému akčnímu finále. Sem tam se to vytasí se zajímavým nápadem, na druhou stranu to celé působí strašně uměle a digitálně. Bañosova hudba je ovšem výborná.

• 2.4.2018  17:11

Fajn pokračování, které se soustředí na oblíbenou ztrátu paměti. Putování tentokrát za rodiči ne za dítětem. Nové postavy, akvárium plné dobrodružství a nehorázně roztomilá malá Dory. Nejsem si jistý jestli přináší něco extra nového, ale já osobně jsem se do podmořského světa vrátil. Paráda.

• 1.4.2018  23:59
    Ozark (TV seriál) (2017)

Slibné. Batemanovi vážnější poloha sedne a seriály o penězích je radost sledovat. Breaking Bad light... Líbí se mi do jakých extrémů to tvůrci nechají zajít. Z malých ryb se stávají velké a Marty - mistr výmluv musí být hodně kreativní. Některé díly jsou malinko pomalejší, ale jsou tam tak vyhrocené momenty. Doufám, že si druhá řada udrží kvalitu.

• 30.3.2018  22:43
    Blok 99 (2017)

Takový ten obvyklý den. Přijdete domů dřív z práce a zjistíte, že vám nějaký dement spí se ženou. Nejdete a neurvete mu hlavu. Ne, řešíte to jako chlap a snažíte se znovuvybudovat vztah a život, který jste před tím měli. Takové věci ale stojí čas a tím i peníze, tak začnete pašovat drogy... Blok 99 stojí především na minimalistickém výkonu Vince Vaughna (zapomenete, že kdy točil komedie) a Zahlerově nekompromisnímu přístupu k násilí. Scénář o cestě pana Tomáše vězeními je plný ulámaných končetin, smradu z nemytých záchodů a mučení všeho druhu. Zahler po Bone Tomahawk vychytal dramaturgii a příběh tak působí mnohem konzistentnějším dojmem. Fantastická atmosféra, kdy se vám u některých scén bude chtít zvracet, ale nedokážete odtrhnout oči je velice specifická. Originální.

• 30.3.2018  00:32
    Tomb Raider (2018)

Klasické postupy v moderním kabátku. Velice často se v mozku zapínají signály, které upozorňují na podobnost s Indiana Jonesem, ale není to právě to co jsme chtěli, aby měla Lara DNA dobrodružné klasiky a opisovala tam kde má? Nový Tomb Raider je bezpochyby nejpodařenější videoherní adaptace a douvám, že si vydělá na pokračování. Restart klasické videohry s prsatou archeoložkou byl totiž to nejlepší co ji potkalo a i když film jde tou samou cestou nevadí to. Ano prakticky ničím nepřekvapí a nepřetáčí tachometr, ale od prvního dílu potenciální série jsem přesně v tohle doufal. Fantasticky obsazená Alicia Vikander působí uvěřitelně jak ve fajn holka od vedle póze tak i v roli rodící se dobyvatelky ztracených hrobek. Hlavní padouch je pak příjemně uvěřitelný (Goggins je jako korporátní figura s pochopitelnou motivací skvělý). Režisér Roar Uthaug se díky sázce na jistotu (co se příběhu týče) mohl věnovat postavám a zbytečně nebudovat vesmír. Exotika v podobě čínsko/japonských lokací a legend zaujme uvěřitelným vyústěním (nad kterým raději více nehloubat) i časovou odtržeností od zbytku světa. Angelina se může jít zahrabat. Těším se na další díl.

• 28.3.2018  21:20

Velmi volné zpracování knihy Ernesta Clinea, updatované jak pro modernější generaci, tak pro filmové fanoušky. Spielberg už dlouho nenatočil nic tak hravého a vysloveně pro zábavu a nechybí zde jeho klasické trademarky. I když se úkoly týkající se klíčů diametrálně liší, jádro příběhu zůstalo stejné a je to právě Mark Rylance, který ho nese na svých bedrech. Jeho Halliday má dokonale nastavené parametry roztomilého šílenství a i proto nezní jeho klasické pravdy o životě banálně. Poselství o tom, že internet není všechno není zase tak důležité jako ta neskutečná porce zábavy, kterou si hromada fandů užije při opakovaných projekcích a hledání těch "jejich" věcí. Akce je totiž bobastická a narvaná odkazy až k prasknutí. Každého dostane jiná drobnost (za mě Godzilla theme ;) jaká dostala vás?

• 14.3.2018  22:09
    Annihilation (2018)

Ryzí a místy opravdu děsivý sci-fi horor s nejednoznačným koncem. Hypnotická atmosféra průzkumu mutujícího národního parku je možná zbytečně narušovaná vzpomínkovými sekvencemi, ale i ty mají svůj význam. Garland chytře vrství příběh plný vzpomínkových děr a skrze náznaky buduje půdu pro mindfuckové finále, které žádá hlubší analýzu, ani ne tak kvůli tomu co se stalo jako spíš proč. Triky jsou dostačující i když malinko nevyvážené, celkový vizuál je ovšem fantastický. Lidské stromy, plísňové těla a další mutanti ale hlavně slouží příběhu. Herecky není co vytknout, zaujme především Isaac. Po Ex Machina další trefa do černého.

• 10.3.2018  18:08
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Altered Carbon je druhá liga, ví to o sobě a často to využívá ku svému prospěchu, protože si prostě může dovolit něco co by jinak bilo do očí. V Bay City to zkousnete (bitka s nahými klony Dichen Lachman!). Oproti Morganově předloze se v závěru hraje na citlivější notu a dělají z Kovacse většího dobráka, ale nijak zvlášť to nevadí. Trikově velmi solidní práci občas narušují zbytečně nedotažené záběry, bez kterých by se příběh klidně obešel. Herecky to celé táhne Kinnaman. Rykerovo pouzdro má větší charizma než ty Kovacsovy původní a tak je dobře, že ho celou sérii nesundá. Akce je slušná a atmosféra Země budoucnosti moc fajn. Jsem celkem zvědavý jestli se dočkáme pokračování a jaké pouzdro si Tak příště navleče, jestli teda nějaké příště bude.

• 9.3.2018  20:07
    Baby Driver (2017)

Skvělá muzika a z honiček člověku málem padá čelist. Wright to chytl za správný konec, servíruje neokoukané a i příběh v závěru předvádí nečekané veletoče. Elgort je divný, Lilly James kouzelná, Jon Hamm konečně valí i na stříbrném plátně. Hořkosladká rozlučka se Spaceym.

• 6.3.2018  17:00
    Detroit (2017)

Napínavé drama s ponaučením, že i sebemenší blbost vás může stát krk, když jsou lidi ve stresu. DETROIT je především o neschopnosti komunikovat a z toho vycházejícího rasizmu jak vůči bílým tak černým. Bigelowovic Káťa chytře nestraní ani jedné z menšin (ať už policejní nebo té černé) a i když ve finále bílí kluci vychází s padoušským cejchem, na začátku je dobře vidět, že chtěli jen udržovat pořádek než jim ruply nervy. Rasizmus není problém, problém je jako vždy morální a nemorální jednání. Myslel jsem si, že to nedokážu, ale nakonec jo.

• 5.3.2018  22:14

Dokument roku. Hudeček je stejné věkové kategorie jako já, takže se není čemu divit, že si to pamatuje stejně. Bylo nám 12! Neexistuje lepší věk při sledování olympijského hokeje. Američani měli supermany a spider-many, zatímco my měli tyhle kluky, kteří se přes týden stali modlami. Při nájezdech s Kanadou jsem byl ve škole a protože jsme na patře měli jako jediní tu kouzelnou bednu a protože jsem seděl v první lavici a protože jsem byl zaklesnutý ramena mezi kamarády a protože to Dominátor tenkrát vychytal něco se ve mě hnulo a já byl hrdý, že jsem Čech. Tenhle dokument tu vzpomínku vyvolal a přes všechno špatné co se tu stalo nebo děje jsem jím rád pořád.

• 5.3.2018  22:11
    Pavouk (2007)

Pro všechny holky, které chtějí zábavného chlapa, se kterým není nuda. :-D To je pořád sama sranda a fórky dokud někdo nepřijde o oko. - Máma

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57