3DD!3

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 12.8.2017  21:45
    Safe (2012)

Děravý příběh nahrazují veselé zvraty. Dynamika mezi Stathamem a holčičkou to táhne dopředu. Fajn oddechovka.

• 4.8.2017  21:54

Drží to pohromadě jen silou vůle, ale díky Charlize to funguje. Ta ženská má charakter, ať už verbálně smečuje McAvoyovi nebo olizuje Sofii "Mumii" Boutellu. Akce promakaná i když méně dravá než ve Wickovi a se zdánlivě bezstřihovou scénou roku. Komiksová stylizace sluší i špionážnímu žánru. Škoda, že to rejža lépe neslepil. Do Berlína se těším.

• 23.7.2017  23:54

Fantastické zakončení trilogie. Chytré, emocionální až chytne za srdce. Přece jen jsme s Caesarem od začátku. Reeves s bravurou črtá konflikt mezi fanatickým plukovníkem a hlavním hrdinou a nabízí silné rozuzlení. Triky jsou naprostou špičkou, herecké výkony přesvědčivé. Krásná hudba.

• 20.7.2017  21:06
    Dunkerk (2017)

Čas, čas, čas. Fascinace časem se přelévá i do Nolanova vyobrazení operace Dynamo. Ten tak trochu v Mannovském stylu natočil válečné inferno po svém a znovu originálním způsobem. Sladění linií země, moře, vzduch je kumšt, ale už jednou jsme to viděli. Strukturálně postupuje prakticky jako v Počátku. Vizuálně jde o pastvu pro oči. Hoytema sází na prostředí ve své přirozené kráse, ať jde o pláže Dunkerku nebo Severní moře. Zimmer tentokrát především doplňuje obraz. Strhne kde má, ale samostatně nebude fungovat tak dobře. Herecky není co vytknout. Minimum dialogů. Hardy je i na tak malém prostoru největší kápo. Dobré odpoledne...

• 17.7.2017  15:36
    Cop Car (2015)

Nečekaný žánrový mix. Klukovské dobrodružství se potkává s psychothrillerem z vidlákova. Bacon poměrně minimalistický, ale duo klučinů je super. Občas se děj trochu vleče, ale finále je až nečekaně pesimistické. Velimi odvážný počin, klobrc dolů.

• 9.7.2017  19:01

Konečně natočili Spider-Mana správně! Příchod k Marvelu přinesl kýžený důraz na příběh a snaha neopakovat se zbytečnou osudovost se vyplatila. Malý Parker je navíc sakra sympaťák a smolař, což byli hlavní ingredience, které minulé adaptace nedokázali úspěšně prodat. Maguire byl rovnou za debila a Garfield zase zbytečně zasmušilý. Pod Starkovou taktovkou se velice příjemně vybarvuje a jeho dialogy s oblekem vše skvěle odlehčují. Keaton jako Toomes patří k nejzajímavějším marvelovským padouchům. Homecoming nabízí v klasické, ale parádné šlapající příběhové rovině hodně originální zvrat hodný Parkrovi smůly. Akční scény jsou skvěle zvládnuté. Komediální šlapou ještě lépe. Scény s baculatým kámošem jsou super. Hudba od Giacchina strká do kapsy předchozí pavoučí skladatele hravými melodiemi i variací na staré televizní téma. P.S: Birdman is back!

• 2.7.2017  23:24

Dokonalý Franco, solidní Cranston a jeho nádherná dcera jsou hlavními tahouny v decentně huličské komedii, kde se pro losí varle nejde daleko. Skvěle to odsýpá, Elonovo cameo potěší.

• 29.6.2017  10:51

Ty chvíle kdy mě Frank překvapí jsou k nezaplacení. Vynikající řeč.

• 27.6.2017  23:49

Digitální Bayfest. Každý záběr se hodí jako tapeta na plochu. Tony Hopkins v cool zpomalovačce kráčí ke Stonehenge vymasit Megatrona, kovový drak chrlí oheň, Bumblebe krosí nácky, Optimus seká hlavy atp. Vizuální žranice od začátku do konce. Jenže je tak vyčerpávající to sledovat. Není se čeho chytnout, dějová linka není čitelná. Skáčeme od postavě k postavě. Herci odříkávají své repliky a divák z toho nic nemá. Finále je asi největší nářez co v Transformerech byl, ale dojet k němu je sakra náročné. I ty animáky před třiceti lety dávaly větší smysl. Jablonského hudba ovšem famózní. Dal si záležet.

• 26.6.2017  17:46

Díl z první ligy. Nečekané zvraty. Bunkr a nahozená udička do dalšího dílu je ukázková. Frank zase valí.

• 25.6.2017  18:23

Nostalgie jako prase. Smekám před tvůrci, že se jim povedlo Strážce vesmíru přenést do nového tisíciletí a zachovat generickou zápletku každého dílu a nepůsobit přehnaně trapácky. Israelita jede na vlně sociální soudržnosti sígrů se zlatým srdcem. Uprostřed jsem už trochu usínal, ale megalomanské finále byl prvotřídní upgrade poslední pětiminutovky ze seriálu, kde na scénu přifrčely zordy a Megazord mečem udělal fatalitu. Rád jsem si zavzpomínal. P.S: Cranstonův Zordon je bezvadný. Žádný klaďácký ovál, o té bandě mladých mamlasů často pohybuje a nejednou je i zatracuje.

• 24.6.2017  23:34
    War Machine (2017)

Televizní film s velkým rozpočtem a Pittem v hlavní roli. Jako válečná satira výborné, ale Michôd se bojí přitlačit na pilu. Střídá drama a komedii, bez ladu a skladu, ale ve finále si nic moc nestane. Možná mě poznamenala skutečnost, že žiju v téhle zemi, kde se McMahonovo chování (až na to, že měl zájem opravdu něco udělat) považuje u vrchnosti za standard. Ten článek, který film odstartoval si určitě přečtu.

• 13.6.2017  21:28
    Mumie (2017)

Nesmrtelný janek Cruise, si našel další záminku pro kaskaderské blbnutí tentokrát v Iráku a v Anglii. Mumii chybí režisér s koulema. Kurtzman zvládá, ale nepřekvapí žádnou vizuální parádičkou nebo chytřejším nápadem. Naštěstí scénář působí poměrně originálně. Padouch je holka a Cruise za joudu co ji omylem osvobodil v honbě za pokladem. Velmi osvěžující. Jako začátek většího příběhu o monstrech funguje Mumie výborně a zajímá mě co bude dál. Pánové budou stejně jako Tom celý film přemítat jestli Sofia Boutella nebo Annabelle Wallis. P.S: Se Sommersovou Mumií to nemá nic moc společného a upřímně na ni tahle verze nemá, ale to málokterý film.

• 3.6.2017  23:55
    Wonder Woman (2017)

Wonder Woman trpí podobnými neduhy jako Batman vs. Superman ale má jasnou příběhovou linii a ví co chce říct. Gal Gadot se do své role parádně hodí, ale Chris Pine ji přece jen zastiňuje. On je tou kotvou, on připomíná že bez boje to nejde. Akce typicky Snyderovská plná často zbytečných zpomalovaček. Podoba s Kapitánem Amerikou tu je, ale oba filmy jsou jiného ražení. Celému snímku nelze upřít určitá ženskost, takže jde o ideální záminku vytáhnout holku do kina.

• 19.5.2017  23:31

Stvořitelská linie z Promethea je obohacená o citování původního Vetřelce. Sebevražednými sklony trpící posádka bojuje s příznaky podivného patogenu a pak i s oblíbenými slintaly. Posádka je kromě McBridea nezajímavá. Fassbender ve své dvojroli dominuje a rozhodně patří k nejzajímavějším postavám celého Vetřelčího univerza. Vizuálně je Scott pořád na úrovni, kulisy zničené civilizace jsou neuvěřitelně působivé.

• 11.5.2017  06:19

Ritchieho Artuš není bez chyb, ale sebevědomí mu rozhodně nechybí. Žánrový mix britské gangsterky s dobrodružnou fantasy ovšem funguje a kape z něj originalita. Vyprávění připomíná opilé chvástání v hospodě, o tom coby kdyby a není vždy lineární. Čas tu klouže jak je potřeba. Hunnam je dobrý, svoje si uhraje, ale Jude Law po papežsku vládne silnou rukou i zde. Moderní přístup určitě nebude všem po chuti, ale tudy vede cesta jen je třeba ji ještě trochu prošlapat. Magie funkční. Triky povedené. Pembertonova hudba je přímo fantastická, moc dobrý soundtrack.

• 9.5.2017  20:55

I pro mě znamenal David Hasselhoff a jeho mluvící auto hodně... Druzí Strážci Galaxie hrají na rodinou notu (dotáhl ji tam Vin Diesel z Rychle a zběsile?) a emociální veletoče. Zlý hajzl může mít zlaté srdce a naopak, zlatý hajzl může mít zlé srdce. Pokračující linie odhalující Quillův původ je zdařile zvrácená a nápad s živou planetou dostatečně neokoukaný. Potěší návrat Tanga a Cashe, parodování dronové politiky USA, Draxovy humorné vložky i Grootův roztomilý úsměv. Herecky se nic nemění, všichni si to neskutečně uzívají a Gunn si plní dětské sny duhovými bublinami a nostalgickou muzikou vytváří galony pohody s finálovým emocionálním ždímákem, který předčí i první díl. Za mě naprostá spokojenost.

• 6.5.2017  08:10

Fantastický vizuál zachraňuje chatrný příběh a tápající herce. Není to takový průšvih jak jsem čekal. Utíká to poměrně rychle a pár momentů je opravdu vtipných. Wachowští se změnou pohlaví vyměkli. Hudba od Giacchina nadpozemská.

• 1.5.2017  10:15

Tentokrát jsem prvomájový romantický film mohl vybrat já. Tak proč po 50ti odstínech nesáhnout po klasice. Douglas v nejlepší herecké formě, Stoneová v nejlepší fyzické formě. Fantastická atmosféra, boží hlášky. Verhovenova explicitní a krvavá stylizace mi navíc přivodila stesk po starých časech. Hudba prvotřídní. Vzpomínáme i na Jerryho Goldsmitha.

• 22.4.2017  23:57
    Zakladatel (2016)

Dnešní den s McDonaldem (přijel k nám propagační McAutobus se sutečným masem do burgrů) zakončen historkou o tom jak to všechno začalo. Keaton výborný, ale John Lee Hancock filmařsky nijak nepřekvapí. Hlavním problémem je obyčejnost celého příběhu. Kdyby nešlo o tak slavnou značku, film by pravděpodobně nevznikl. Chybí kontroverze, chybí překvapení, přesto všechno solidní podívaná.

• 21.4.2017  22:04

Fantasticky natočená pitomost, která mě neskutečně baví. Dokonalé triky dávají i těm nejbizarnejším scénám punc reality. Snaha scenáristy, který přes všechny ty šílenosti dokáže udržet příběh v jasně daných kolejích, o invenci je obdivuhodná. Rock a Statham vynikají jak v hláškách tak přátelském pošťuchování. Diesel jede klasiku. Točí film pro radost a ještě vydělává.

• 17.4.2017  23:05
    Humr (2015)

Romantický snímek outside a box, odehrávající se v divném světě s divnými pravidly. Scenáristicky neuvěřitelně nápadité. Farrell znovu dokazuje, že je herecký chameleon, jeho minimalistická kreace celému snímku vévodí. Tempo je záměrně pomalejší, zpočátku to nevadí, ale usínací syndrom útočí v polovině a mizí až u operace očí. Solidní bizár, který by ale potřeboval vyladit tempo a některé vysvětlovačky.

• 10.4.2017  09:26

Vtipné a inovatnivní. Waititi se trefuje do upířího žánru s neskutečnou bravurou. Chybí tomu plynulost a některé vtipy nevyzní, ale i tak skvělá zábava. P.S: Za největšího borce tu je softwarový analytik!

• 30.3.2017  21:15

Zatím jsem neviděl/ nečetl původní verzi takže... Vizuálně působivé. Příběh zajímavý, ale nejde tak do hloubky jak by mohl. Předpokládám, že předloha ano. Filozofická témata jsou lehce nastřelena a prim hraje spíše akce, na kterou se ale moc dobře dívá. Scarlett Johansson hodně robotická, pravděpodobně záměrně, Michael Pitt ovšem výborný. Neviděl jsem moc paralel s Matrixem, upřímně nevím proč je srovnáváno. Sanders jako režisér rozhodně nezklamal.

• 18.3.2017  22:15
    Rocco (2016)

Ke konci malinko monotónní, ale jako zpověď a paradokument to funguje výtečně. Utrpení vs chtíč v souboji bez vítěze. Fantastická hudební stránka, vizuálně rovněž hodně působivé.

• 14.3.2017  21:59

Slabší scénář vyvažují výborné triky a fajn herci. V práci režiséra Jordana Vogta-Robertse je vidět fanouškovský zápal a spousta svělých nápadů a situací je přesně taková jak jsem doufal. Bohužel některé berličky, které k těm situacím vedou nedávají tak úplně smysl (velmi příhodně umístěné řetězy a lodní šroub ve finální bitce, granáty s plynem, nebo vyslovená debilita jednání některých postav). Je to velká škoda protože to snažení sráží. Zajímavé obsazení je v konfrontaci se scénářem, kdy se například skvělý Sam L. Jackson chová proti zdravému rozumu. Přitom by stačilo prohloubit jeho motivaci.

• 12.3.2017  18:31

Lov lososů v Jemenu se může opřít jak o scénář tak o herce. McGregor je přesně na té hraně mezi sympaťákem a výstředním ňoumou a s Bluntovou jim to pěkně funguje. Ostrý britský humor, na jedničku a absurdita celého nápadu ve finále získá na vážnosti. Hallström na stříbrném podnose servíruje nejen lososy, ale i jednu z nejpříjemnějších romantických komedií posledních let.

• 5.3.2017  22:06

Přímočará adrenalinová šleha do hráčova srdce. Vzpomínky na Far Cry, GTA, Crysis a další se valí s každou další minutou snímku. Sharlto Copley v několika skvělých kreacích najednou to táhne dopředu, ale za hrdinu je tu Najšuller, který to dal celé dohromady. Skvělá hudba. Film pro dobrou náladu.

• 2.3.2017  20:36

Hutné, lidské drama v libové komiksové omáčce. Logan není pro děti, děti tu některým dospělým usekávají hlavy. Ponurý svět blízké budoucnosti, kde většina mutantů vymřela a ve které jsou kamijoňáci bez práce, je zaprášený a věrně kopíruje směr světa našeho. Dafne Keen úžasná. Patrick Stewart se vrací k (profuckovaným) McAvoyovským kořenům. Jackman v životní formě. Důstojné rozloučení. Tak takové to je...

• 28.2.2017  21:09
    John Wick 2 (2017)

Vizuálně vytříbenější pokračování. Netrpí obvyklými neduhy dvojek a naopak disponuje jejich klady. Akce je více, je minimálně stejně dobrá, nápaditá a překvapuje i když o moment překvapení díky prvnímu dílu přišla. Ponurý feeling zůstává, tvůrci si stále drží nadhled. Reeves si vychutnává každou minutu v roli. Mnoho silných momentů... Letos chci na dovolenou do Říma.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54