Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 3.8.2015  16:08
    The Matrix (1999)

Občas se nechápu. Když jsem viděl Matrix poprvý, ani jsem ho nedokoukal, jak hrozně hloupý mi to přišlo. Naneštěstí k některým věcem musí holt člověk dozrát věkem, navíc se mu taky mění vkus a chutě. Takže po těch pár letech nejen, že už jím houby a zelenina v polívce mi už dávno nevadí, ale taky jsem se dopracoval k tomu, že sci-fi už není tím žánrem, kterým bych opovrhoval. Díky bohu. Matrix za to čekání a dozrávání stál, obsahově i vizuálně předběhl svojí dobu, a nadčasovým zůstává do jisté míry i v roce 2015.

• 25.5.2009  10:09
    Ti druzí (2001)

Na tomhle filmu není skoro nic. Děsivé scény, bez známého důvodu přesto působí dobře. Atmosféra je po celý film tajemná. Konec je dost nečekaný. A kvůli konci, který je pointou celého filmu nemá moc cenu dívat se na to víckrát, když už víte, že Ti druzí nejsou Ti druzí, ale hlavní hrdinové!

• 28.3.2012  10:21

Pardon, ale tenhle film neví, čím chce vlastně být. Dialogy jsou jak pro děti z mateřské školy, vzápetí však nastoupí strhující dospělácka akce plná přestřelek, honiček a chlastu. Srovnávat tohle s fenomenálním kresleným Tintinem se nedá v žádném případě. Na kresleném Tintinovi jsem vyrostl a nedám na něj dopustit. Animace krásná, ale v dnešní době už podle mě není ničím zvláštní, protože takových animáků už je spousta. A to, že tohle režíroval Spielberg mě děsí ještě víc. Od takového režiséra bych čekal teda větší kreativitu!

• 22.5.2009  15:45
    Titanic (1997)

Pokud se jedná o srdeční záležitosti, patří Titanic na první příčku. Už jako malý kluk jsem seděl přilepený u obrazovky a sledoval tento tragický příběh lásky. Už tehdy patřil Titanic mezi mé nejoblíbenější filmy. Teď s odstupem času se mě dotýká ještě víc. S klidem v duši bych mohl i prohlásit, že po Romeovi a Julii je Titanic nejtragičtějším příběhem lásky. A po těch dlouhých letech ze sebe neztratil vůbec nic. Možná tam nenajdete při každém dívání nové myšlenky, rozhodně to není bůhví jak filosofické dílo. Ale Titanic nic nepředstírá. Hrdě se vztyčenou hlavou proplul filmovým nebem, ale rozhodně se nepotopil. Plaví se dál v našich srdcích. Romeo a Julie, Tristan a Isolda, a navždy už i Jack a Rose!

• 11.3.2011  13:01
    Tom a Jerry (TV seriál) (1940)

Jako malý jsem měl hodně, hodně, hodně dílů na VHS a nebylo odpoledne, kdy bych se nekoukal. Byl jsem na na Tomovi a Jerrym závislý! Bylo mi jedno, jestli jsem jeden a ten samý díl viděl pět dní za sebou, tahle sympatická dvojice mi dokázala vykouzlit úsměv na tváři, a já na oplátku zůstal věrně přilepen u obrazovky a byl jsem hodný... Dokud neskončil poslední díl! :D

• 6.4.2011  22:19

Psycho pohádkový horror pro děti? :D Ani náhodou!

• 23.1.2016  12:30
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Neskutečně zábavný seriál, který upírskou tématiku zpracovává víc než důstojně. Pravda, úplně hlavní linka se točí kolem vztahu mezi upírem a člověkem - svou naivitou a prvky alá telenovela to občas dost smrdí Stmíváním, ale naštěstí to všechno zachraňuje opravdu dobrý scénář, zajímavé postavy a v neposlední řadě plno dekadentního sexu a potoků lidský i upíří krve. A i když se mi to ze začátku zdálo jako docela solidní kravina (chvíli totiž trvá než si na tón seriálu zvyknete), po první sérii mě to úplně semlelo a až do konce jsem se nedokázal odtrhnout.

• 28.10.2011  09:39
    Tupíři (2010)

Stmívání si už hodně dlouho koledovalo o parodii, a já si myslím, že se to povedlo zparodovat poměrně dobře. Je to hrozně hloupoučké a jednoduché a ne všechny vtipy se povedly, ale i tak si to zaslouží pochvalu. Hlavně parodie Belly a jejich "cukaných" pohybů a pohledů. Ta holka to okoukala neuvěřitelně přesně! :D

• 27.3.2010  23:08

No, tak vážně jsem dost váhal. Začátek se rozjížděl dost slibně, dokonce jsem se i bavil, alespoň natolik jako u Twilight. Ale všechno to pokazil ten závěr, audience u "krále upírů". Jenže problém není jen ve scénáři, ale i v samotné knize (ale nečetl jsem, tak se možná pletu). To bylo tak neskutečně kýčovité. Samozřejmě, že už jsem si přečetl, jak to celé skončí. Hm, no "kdo by to byl čekal" :) Nejhorší na tomhle dílu byla ta spousta nudných, zlouhavých scén, které byly ještě naprosto prázdné. Vždyť se tu řeší pořád jedno a to samé. Bella je starší, než Edward, Edward je nesmrtelný. Edward opustí Bellu, Bella se utápí v depresích. Bella se začne kamarádit s Jacobem, z Jacoba se vyklube vlkodlak, náhle mění chování k Belle. Bella to nechápe, Bella zjistí, že je Jacob vlkodlak a ještě k tomu vídá Edwarda, když chce udělat nějakou hloupost. Nakonec skočí z útesu, Edward si myslí, že je mrtvá, chce se nechat zabít. Vážně se celý film, těch dlouhých 130 min. utápí v naprosto stupidních dialozích. Tohle už není otázka knihy. Jestli je kniha špatná, lze to sestříhat v něco, co sice bude stejně působit utrpení, ale alespoň ne tak dlouho, jako tohle. Mám nepříjemný dojem, že další díl bude ještě horší, protože tahle sága je prostě složená z ničeho, námět je skoro nulový, protože kromě věčného vztahu mezi tou bláznivou "mladou dospělou" Bellou a Edwardem tam není nic! Ale možná se pletu. (P.S. Nechápu, proč vlkodlaci neustále chodili bez triček. Aby byla vidět ta Hollywoodsky namakaná těla? Že by tahák na puberťačky, co při pohledu na sexy Jacoba slintaj?)

• 22.11.2011  23:09

Musím uznat, že mě tenhle díl poměrně překvapil. První půlka byla teda šíleně roztahaná a nudná, nic se nedělo a já čekal, kdy se to konečně rozjede. Druhá půlka už mě konečně upotala a Stmívání se z (dle mého názoru) podprůměrné upírské romance vyhouplo na průměrnou upírskou romanci. Nicméně se mi líbila scenérie tropického ostrova a ten dům! :D Myslel jsem, že se kvalita filmu ještě zhorší, ale vážně jít v hodnocení pod dvě - tři hvězdičky by byl nesmysl a zaujatost vůči celému Stmívání. A vzhledem k tomu, že já nemám ke Stmívání zas takovou averzi, nepůjdu se svým hodnocením níž.

• 28.2.2013  20:07

Není to z milosti, ale podle mě byl tohle rozhodně nejlepší díl z celý ságy. Ačkoliv ten rozjezd byl dost krkolomnej a digitální děcko jsem nepochopil... I tak mě to k mému hodně velkému překvapení nenudilo, ale ruku na srdce, moje srdeční záležitost z toho nikdy nebude a kult nových, na slunci zářicích upírů časem odpadne. Nicméně, finální bitka byla vážně super, konečně to mělo aspoň průměrné napětí, jaké měly mít i předchozí díly. Takže za mne, uspokojující uzavření ságy, které mělo aspoň trochu "balls"!

• 28.7.2010  11:48

Nenudil jsem se, ale příběh je hrozný, nic se neděje a jsem přesvědčen, teď už definitivně, že chyba je i v předloze. Protože je jasné, že z hrozné předlohy nemůže vzniknout něco fantastického. Takže vlastně můžeme být rádi, že film vypadá ještě takto, protože dle předlohy je toto nejspíš to nejvíc, co mohlo z předlohy vzejít. Stejně už všichni víme, jak to skončí... P.S: Přesně, jak jsem si myslel, moje hodnocení díl od dílu klesá. Ale možná mě poslední díl překvapí...

• 12.11.2013  21:05

Skvělý, strhující, napínavý! Perfektně se to rozjíždí, perfektně to graduje až to gradovat přestane v cca posledních patnácti minutách, kdy finále bohužel trochu zabijí předešlé napětí a autentičnost. Pak už to je jen klišé jako v každém druhém americkém filmu. A úplná finální tečka už zas lehce připomíná SAW :D Škoda, kdyby se to ve finále odvíjelo trochu jinak, nějakým méně neoriginálním směrem, byla by to fakt pecka!

• 16.5.2014  22:35

Film totálně okleštěny o to, co dělá z Domova na konci světa takový literární unikát, což mě neskutečně udivuje, když si scénář psal sám autor předlohy. A napsal ho tedy pěkně necitelně na to, s jakým umem napsal knihu. Asi je marné jakkoliv film více hodnotit - děj lehce plyne, ale je hrozně povrchní. Ono taky nacpat tolik myšlenek a pamětihodných okamžiků z knihy do 94 minut je lehce filmařská sebevražda. Nicméně tenhle film ničím neurazí, je podán velmi decentně, ale mrzí mě, že se z toho udělal takový prvoplánový gay film - předloha totiž taková vůbec není, je mnohem hlubší. Pro příště by možná Cunningham měl zůstat u psaní knih a od scénářů (obzvláště ke svým dílům) upustit.

• 3.3.2012  20:55

Mušketýry vážně nemám rád a nikdy jsem je rád neměl, protože je dávali v televizi pořád a pokaždý jinou verzi, takže jsem byl možná trochu skeptický, co se týče tohoto moderního remaku. Ale mě se tyhle mušketýři hodně líbili. A líbilo se mi právě to, že naprosto zruinovalo klasický fádní a omšelý příběh, který snad už musí každého nudit! Úžasný vizuál, "pirátokaribská" dobrodružná výprava a ještě lepší herecké obsazení. Musím říct, že Milla Jovovich v roli mylady byla víc než sympatická a velice se mi v téhle roli líbila. No a konec zřejmě otevřený dalším pokračováním. Pokud by se z toho vyklubalo něco zajímavého, proč ně. V takovéhle verzi by mi to nevadilo ani trochu, ale prosím už žádné další rutinní zpracování!

• 18.8.2009  21:22

Nejklasičtější a nejkrásnější česká pohádka. I když zimu nesnáším, tady tak krásně dokresluje pohádkovou atmosféru, překrásná hudba Karla Svobody. Kam se na naší Popelku hrabe ta americká nána, co jezdí v dýni!

• 22.5.2009  15:44

Pro tenhle muzikálový film mám jen jedno pojmenování - Naprostý úlet! Je to tak neuvěřitelně šílené, nápadité! Stop Motion animace tomu dodává jedinečné osobní kouzlo a hudba Dannyho Elfmana je v tomto ohledu vážně nepřekonatelná! Od doby, co jsem viděl tenhle film už nevěřím na Ježíška, ale na Satana Kalouse! A postava Jacka Skellingtona je pro mne už navždy ikonou Halloweenu a celkově jednou z nejvýraznějších postav kinematografie!

• 22.7.2011  09:03
    Ulice (TV seriál) (2005)

Tenhle nekonečný seriál Vás ve výsledku přivede jen do nekonečných hodin utrpení!

• 26.6.2011  22:32
    V Bruggách (2008)

Setkání fanklubu Harryho Pottera s Farrellem, kterej se do trojičky dostal úplně náhodou a zahrál skvostného evropského burana :D Ta absurdita, co z toho čiší a antiUSA, přesně to je to, co kinematografii dlouho chybělo. Starej a dobrej hříšnej kontinent, naše malá Evropa se stala svědkyní zvláštní filmové události, kterou tento film bezesporu je. Chvíli mi trvalo, než jsem se naladil na vlnu nekompromisního "evropského" humoru se vším všudy, ale pak už jsem jen a jen zíral a čekal, kdy Voldemort po vyslovení "Avada kedavra" zhebne! :D

• 4.8.2015  14:38
    V hlavě (2015)

Mnohem chytřejší a důmyslnější film, než by mohlo být na první pohled zjevné. Jakkoliv pateticky to může vyznít, V hlavě není pouze animákem, který pobaví a důkladně si pohraje s emocemi, lze v něm najít i celkem znatelnou psychologickou zápletku, která ho velmi povyšuje nad spoustu disneyovských pohádek. Námět je skvěle propracovaný, stejně jako prostředí lidské mysli, každá emoce je osobitá, úsměvná a svým způsobem i sympatická. Dotaženo do posledního detailu, tedy až do krátkých gagů v závěrečných titulcích, kde jednoznačně vede náhled do hlavy kočky - příště prosím celý film jen o ní! :D

• 13.7.2009  20:01

Ač by se mohlo zdát, že film, odehrávající se z 90% u soudu bude nudný, opak je pravdou. Přiznám se, že většinu satanských filmů moc nemusím, protože to je pořád to samé, ale v tomhle případě mě film V moci ďábla zaujal daleko víc, než Exorcista. Skvělý ženský herecký výkon. Scéna, kdy je Emily Rose ve škole a tváře jejích spolužáků se začnout deformovat je dost psycho! Musím říct, že když jsem se na to poprvé díval, v noci, bál jsem se podívat do zrcadla, aby se mi nestalo to samé!

• 6.1.2012  20:53
    V peřině (2011)

Ačkoliv je tento film naplněn skvělými herci, stojí za velké, ale opravdu velké h... Ústřední melodie je i na děti moc infantilní, děj je víc než pitomý, a ten patos, co se odehrává v průběhu... Jediným plusem je snad zpěv Lucky Bílé. A co mi nedá spát, upřímně nechápu, jak se Roden mohl propůjčit něčemu takovému. Hollywoodský herec ze sebe dělá Einsteina v jedné z největších kravin, co jsem kdy měl možnost spatřit. A poslední, ačkoliv tohle už tu někdo zmiňoval - Mádl v písničce, kdy zpívá o žene vypadá jako buzík nejvyššího kalibru. Úmysl? V peřině mi ještě nikdy nebylo tak nepohodlně!

• 21.10.2011  22:11
    Varieté (2010)

No jo, muzikály maj prostě slabší děj, ale v případě Burlesque mi to vůbec nevadilo, protože mám rád, ba přímo miluju prostředí kabaretů a blyštivých show. Navíc Aguilera je majitelkou jednoho z nejlepších hlasů dnešní hudební scény a písničky byly taktéž dobré. U muzikálu to vlastně i stačí!

• 17.6.2013  16:43

Opět jeden z těch strhujících krimi thrillerů, od kterého se nemůžute odtrhnout. Už dlouho se mi nestalo, že bych se za celou dobu koukání ani jednou nepodíval na hodiny, kolik vlastně je. Naprosto mě to uchvátilo napínavým příběhem. Pořád čekáte na ten zlom, na celou pointu, na to, kam se vlastně ten film hne a co je jeho smyslem. Když ona osudná pointa přijde, tak jste překvapení. Bohužel filmy s překvapivou pointou mají jednu velkou mouchu - při dalším koukání už to nemá takové hezké kouzlo jako poprvé, protože jste ochuzeni o moment překvapení.

• 21.11.2010  22:38
    Velká ryba (2003)

Musím přiznat, že tato Burtonovka mi není ani trochu blízká. Burton a sentimentální témata o lásce mi prostě k sobě nejdou. Ačkoliv musím přiznat, že je to pěkný film, barevný a pestrý. Příběh je také vymyšlen skvěle, ale tímhle jsi mi Time kolena nerozklepal, ani nešílím, abych se na Big Fish mohl podívat znovu...

• 2.1.2010  11:56

Jako malý kluk jsem na tuhle krásnou pohádku koukal skoro každý den. Je to vážně vrchol českého animovaného filmu. Pět hvězdiček dávám ještě za svou dávnou duši dítěte!

• 4.3.2015  08:55

Big Hero 6 velmi těsně šlape na paty mému nejoblíbenějšímu animáku, a to Úžasňákovým. Film je totiž vyvážený ze všech úhlů - je v něm správná porce humoru, akce, ale i emocí. Pravdou je, že humor tu funguje asi nejlépe a roztomilost a neohrabanost hlavního robotického hrdiny to celé jen umocňuje. Když nastoupí na scénu víc akce, pozornost nejde nijak dolů, ale film lehce zprůměrní - ovšem jen do té doby než dorazí další dávka humoru a finální ždímačka emocí. Baymax je navíc asi jedna z nejroztomilejších animovaných postav poslední dekády.

• 26.8.2013  11:22

Luhrmann jede podle naprosto stejné struktury jako u Moulin Rouge! První půl hodinka je vizuálně přeafektovaná, střih za střihem. Bohužel Velký Gatsby ani z části nesáhne do takové hloubky jako Moulin Rouge. Všechno se děje skoro na povrchu, proto Vás nic, co se v ději stane vůbec nezasáhne a nijak neobohatí. Měl jsem sakra velká očekávání, ale ta byla opět zpražena a rozprášena. Přeexponovaný vizuál je krásný a Lana del Rey se do filmu hodila jak hrnec na prdel. A právě části, kde hrála Lanina melancholická Young and Beautiful byly asi jediné okamžiky opravdovosti, kdy se film dostává trochu hlouběji, než jen na povrch kůže. Grády to má až v poslední třetině, ale ani ta bohužel nezachrání zbytek filmu.

• 21.11.2019  21:02
    Vlastníci (2019)

Co se zprvu zdá jako lehká konverzační komedie, začne v průběhu nabírat spíše dramatický tón. Na Vlastnících je hodně cítit, že šlo původně o divadelní hru, protože jdou postavy někdy přes čáru přirozeného a posouvají se na hranici karikatur. S tím ale člověk tak nějak musí počítat předem, že půjde o postupně vyhrocené situace, a že se bude hodně křičet. Každá postava je navíc určitým archetypem - je tu rejpavá drbna, snaživí manželé, zapšklej bolševik nebo pedantka dohlížející na správný průběh schůze. I tohle dává filmu určitý divadelní rozměr, který není nutně na škodu, pokud na něj divák přistoupí. Ale každému tón vyprávění nesedne. Přeci jen se tu víceméně jen mluví a akce je opravdu minimální.

• 16.1.2011  22:55
    Vlasy (1979)

Tak toto je prosím vrchol muzikálové tvorby. Všechno tu skvěle funguje. Hlavně je tu kvalitní příběh a ne jenom splácanina písniček a choreografií nalepená na nesmyslnou dějovou linku. Legenda mezi legendami! A ty pěvecké výkony jsou neuvěřitelné... Ne, všechny výkon jsou neuvěřitelné. Přesně takhle má vypadat muzikál! Takže Let the sunshine in!