Mikeel

Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 16.8.2011  23:09

Úžasňákovi byli jednu dobu můj nejoblíbenější animák a do dneška patří mezi ty nejvíc oblíbené a v těhle necelých 5 minutých jsem se stihnul dobře zasmát. Možná by si tahle rodinka zasloužila pokračování!

• 24.6.2010  19:22
    Jackie Brown (1997)

Jackie Brown by si zasloužila víc, než tři hvězdičky, ale za tu strašnou délku... Jinak jsem se slušně bavil. Bylo tu pár scén, kdy jsem se upřímně zasmál. Co jiného k tomuhle filmu říct? Prostě typický Tarantino a jeho šílené postupy.

• 29.7.2011  18:12
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Americké sitcomy jsou od těch britských výrazně odlišné. Mé dva velice oblíbené britské sitcomy (Black Books a Red Dwarf) jsou neskutečně humorné, a to do té míry, že jsem schopen mlátit smíchy do stolu. HIMYM je založen hlavně na romantických zápletkách, což neznamená, že by to nebylo vtipné. Velice příjemně se na to kouká, ale myslím, že Američani se maj od Britů hodně co učit, co se týká tvorby sitcomů! 16.8.2011 - dnes je to přesně 19 dní, co jsem viděl první díl tohoto sitcomu. A do těch 19 dní se mi podařilo nacpat všech 6 dosavadních sérií a teď chci sakra už další díly! Jak jsem napsal, velice příjemně se na to kouká. Za těch 6 sérií se sice stalo možná tak 2x, že jsem se dusil smíchy, ale co. Nemusí být všechny sitcomy stejné. To, že jsem za 19 dní viděl všech těch 6 sérií vypovídá o tom, že se mi HIMYM velice líbí, což je snad zřejmé! Co se mi na tom líbí je hlavně kontinuita a návraty k vtípkům, které zazněly v předchozích dílech, například návraty k teen hvězdičce Robin Sparkles. Tudíž nemůžete vynechat ani jeden díl, protože pak Vám zbytečně unikají podstatná a vtipná fakta. Navíc vynechat i jeden díl je nehorázný hřích! :D

• 24.5.2009  09:50

Já nevím, ale mě to přijde jako jedna z lepších českých, rodinných komedií. Ale vzhledem k tomu, že tu hraje moje oblíbená Eva Holubová, tak jsem možná trochu ovlivněn jejím skvělý výkonem. A vůbec si myslím, že ty herecké výkony jsou dobré. Je to příjemná komedie a vždy se na ní rád podívám, i když má trochu slabší dějovou linku.

• 5.2.2011  22:14

Nádhera, nádhera. Krásný příběh, chudáka dráčka mi bylo v některých chvílích vážně líto. Mělo to napětí, vyvolávalo to emoce radosti, smutku. Příběh je předvídatelný, ale proč by měli mít všechny filmy a zvláště pohádky překvapující konce? V dnešním světě je předvídatelné už skoro vše, ale když dáte dohromady pěknou animaci, příběh z prostředí, jaké animovaný film dosud nepoznal, emoce, vtip a pronikavé oči nočního běsu, tak na ostatních věcech, jako je předvídatelnost ani trochu nezáleží!

• 17.11.2017  12:39
    Jason Bourne (2016)

Stejně jako předchozí Bourneův odkaz má i Jason Bourne s původní trilogií velmi málo společného. Zápletka je už moc překombinovaná a prakticky i zbytečná. Akce je bezkrevná a příliš negraduje, což je u akčního filmu poněkud tristní. Ani z Damonova Bourna už necrčí takové charisma jako kdysi a není hrdinou, kterému divák nutně drží palce. Herecké obsazení příjemně oživuje Alicia Vikander, ale jinak je to suma sumár hodně průměrný film.

• 4.6.2013  00:12

Náhodou, oproti Červený karkulce, kterou bych žánrově zařadil asi nejblíž, to byla naprostá pecka s akorátní stopáží. Miluju ty sprosté kecy ala fuck, bitch a podobné, které podporují rádoby drsnou atmosféru spolu s těžkými rockerskými outfity hlavních představitelů! Mělo to vtip, mělo to krev, mělo to vše, co jsem čekal, že taková fantasmagórie bude mít!

• 10.2.2011  21:49

...aneb boží mlýny melou pomalu, ale jistě!

• 5.2.2015  14:19
    John Wick (2014)

Už hodně dlouho jsem nenarazil na tak unylý akční film, ve kterém by byla tak znatelná absence jakéhokoliv inovátorského nápadu. John Wick je schématický, po scénáristické stránce plochej jak letiště, a Keanu Reeves se celou dobu tváří úplně stejně. Zápletka je navíc fakt úplně nesmyslná - už na začátku je jasné, jak to celé skončí, až tak moc je tenhle film prostý, a na 101 minutách pokulhává ve všech směrech, ve kterých to lze. Dovolím si citovat Edgara Allana Poea: "Nevermore..."

• 18.7.2011  12:25

Celkem dobrá oddychovka, kde je však už obsaženo všechno, co jsme viděli. Chlapec s nadpřirozenými schopnostmi, co se zamiluje do obyčejné dívky, která se postupně dozvídá děsivou pravdu, ale naštěstí se její vztah k němu nezmění! Noo, ale co, u takovýhle filmů, kde se koukám hlavně na efekty a na akci ani nevyžaduji nějakou složitou zápletku, abych byl na konci neskutečně překvapen. Jsem zvědav, jestli to bude mít pokračování, vzhledem k velice otevřenému konci...

• 4.7.2011  22:44
    Jumper (2008)

Tohle je přesně typ filmu, na kterej se má dívat v podnapilém stavu. Protože tohle je typickej doplněk nějaký párty, kde se příliš nekouká na film, spíš se chlastá a konverzuje. Ale jinak to byl vcelku hezký cestopis! :D

• 31.5.2015  10:35

Slovy asi ani nedokážu vyjádřit, v kolika ohledech Jupiter vychází pokulhává. U většiny podobných filmů se minimálně jde kochat vymazleným vizuálem, pokud děj nestojí za nic, ale tohle bylo peklo naprosto ve všem směrech - děj, zpracování, dialogy (ach bože, ty dialogy), naprosto nezáživně natočené akční scény. A ty tupé a prázdné pohledy herců tomu všemu už jen nasadily korunu. Doufám, že pro příště už zůstanou ruské uklízečky, líznuté twajlaťáckou Bellou, u mytí hajzlů a nebudou se nikterak zapojovat do intergalaktického souboje o nadvládu nad vesmírem.

• 25.5.2009  10:29
    Já, legenda (2007)

Možná to je mým odporem celkově k žánru sci-fi, možná chabým příběhem, každopádně tohle bylo dost podprůměrné. Celý film se vlastně nic zásadního neděje, chvíli je doma, chvíli se po něm sápou lidé na způsob "zombie" a pořád dokola. Nemohu upřít herecký výkon Willa Smithe, ale jinak jsem se těžce nudil. Co se týče žánru, tak mne daleko víc zaujal film Já, Robot!

• 13.2.2011  22:54
    Já, padouch (2010)

Čtyři a půl hvězdičky za tu pestrou paletu humoru. Smál jsem se skoro nepřetržitě, dabing je perfektní, hudba je taky super... Palec nahoru!

• 26.5.2014  08:22

Stejně jako má Doba ledová veverku, Já padouch má mimoně a v obou případech to táhnou především tyhle postavičky - jsou už sami o sobě zkrátka vtipné, většina gagů vzejde právě od nich, takže jsem moc rád, že někoho napadlo udělat jim samostatný film. Ale je fakt, že zatímco Doba ledová měla trochu klesavou tendenci, dvojka Já padouch je pořád skvělá, i když nemá tolik kompaktní příběh jako jednička. Tady se sází víc na směšnost jednotlivých situací, než na ucelenou dějovou linku, ale i přes epizodní zpracování je to pořád kvalitní animák a o několik úrovní výš ho povznáší ještě skvělej českej dabing. Obzvlášť pak Lábus, jehož hlas je prostě cool.

• 20.7.2011  14:36

Silně podhodnocený film, protože na něj není nahlíženo tak, jak by mělo být. Tenhle film není jen odpočinkovou podívanou na líné sobotní odpoledne, tenhle film je inspirativní a přináší lidem poselství. Možná to tak působí jen na mě, protože tento styl života z velké části sám uznávám, ačkoliv nemyslím, že by to nebylo až tak jasné. Zkuste se na to dívat z jiného úhlu, nedívejte se na to, jako na film, který pak musíte "hrozně objektivně" zhodnotit na ČSFD, ale koukejte se na to jako na film, který Vám má otevřít obzory, který Vás má někam nasměrovat... K nějakému alternativnímu způsobu života, někam, kam hranice racionální světa nikdy nedošáhnou. Racio je totiž to, co musíte nechat zamčené ve skříni, abyste se mohli dívat na takovéhle filmy! :)

• 29.9.2011  18:52

Je velká škoda, že druhá půlka nebyla stejně svižná jako ta první, kdy jsem se nad hravostí scénáře vážně smál. Druhá půlka mi bohužel navodila atmosféru typického amerického slaďáku, kterým tento film nakonec je, ale mohl být alespoň jedním z těch lepších. Ale i tak jsem se dobře bavil a ústřední dvojice byla vážně skvělá.

• 22.5.2009  15:46
    Karcoolka (2005)

Musím přiznat, že po grafické stránce je Karcoolka slabší, ale myslím, že vtipy tomu nechybí. Připouštím, že jsem si to nedávno po čase pustil a už se mi to nelíbilo tolik, jako v nějakém roce 2006, ale nenudilo mě to. Karcoolka je na tři hvězdičky, ale díky zpívajícímu kozlovi je to na čtyři!

• 22.5.2009  16:48

Můj bože, tohle, že je Johnny Depp? Tenhle šílenej majitel továrny na čokoládu? Tenhle film mě jen přesvědčil o tom, jak flexibilní Johnny je. On může hrát fakt cokoliv a jakmile je to ve spolupráci s Timem Burtonem je nanejvýš jasné, že nic normálního to být nemůže. A to se mi na Burtonových filmech líbí. Jsou hravé, ano možná i trochu kýčovité, ale jako celek působí vážně skvěle. Tenhle chlápek mě vždycky překvapí něčím nový. Vždy si říkám, to už nemůže překonat! Ne, vždycky se to stane! Karlík a továrna na čokoládu je... zkrátka Karlík a továrna na čokoládu!

• 28.6.2012  22:16
    Katy Perry - Last Friday Night (T.G.I.F.) (hudební videoklip) (2011)

Některé komentáře zde uvedené jsou dle mého až nezdravě kritické. Nelze hodnotit něco, k čemu nemáte vztah. Nemůžu přece negativně hodnotit interpreta, kterého nemůžu vystát, protože můj názor na něj nebude nikdy objektivní. Katy Perry mám vážně rád, i když je tu spousta jiných zpěvaček, které mají větší pěvecký talent. Ale Katy si to vykompenzovala talentem dělat show. To jí opravdu jde. A opět přichází na řadu to, jak to sedne lidem. Někomu jo, někomu ne. Tenhle klip je rozhodně jeden z nejvtipnějších klipů, co se za poslední dobu objevil. A není trapný ani trochu. Je barevný, paroduje "typické americké house party"... Nemyslím si, že by se snažila jakkoliv kopírovat již zmiňovanou Lady Gaga. Obě totiž dělají něco úplně jiného. Gaga šokuje, Katy baví. A myslím, že momentálně v tom nemá absolutně žádnou konkurenci. Závěrem bych jen shrnul to, že klip skvěle doplňuje písničku, která je sice celá na čtyřech akordech, ale přiznejte si sami, jakmile by těch akordů bylo víc, už byste pyskovali, že je to moc složitá hudba! :D Takže shut up and enjoy Friday night!

• 2.9.2012  10:30

Z hlediska dokumentu to není nijak zvláštní, vlastně to má snad už typické prvky, které má každý dokument o nějaké hvězde. Růst slávy, vztah, rozpad vztahu, dopad rozpadu vztahu na vystoupení... Ale, vzhledem k tomu, že Katy Perry je mi vážně sympatická, například narozdíl od krajně nesympatické a dle mého názoru už i dost neupřímné Lady Gaga, jejíž hudbu mám sice rád, ale od Katy se liší právě tím, že Katy snad nemůže být někomu nesympatická. Je střelená, kreativní a nedovádí to do takových zbytečných a nechutných extrémů jako Gaga. A proto jsem jí po celou dobu dokumentu fandil a fandím jí pořád. Protože v mnoha lidech rozsvítila jejich ohňostroje a dodala jim inspiraci a úsměv na tváři. A ano, já věřím v tvou šílenost, protože to je důvod, proč jsi tak speciální! A ano, Katy umí zpívat naživo!

• 6.9.2010  23:02
    Kick-Ass (2010)

Veliká, vtipná, brutální kravina :D

• 22.5.2009  15:48
    Kill Bill (2003)

Když jsem viděl poprvé tenhle film bylo mi asi 10 a upřímně jsem byl dost zděšen některými scénami. Radši jsem se ani nedíval na celý film a jen jsem z dáli tajně pozoroval. Scéna, kdy vzduchem letí useklý kus hlavy a z ní vyčuhuje mozek, mě naprosto znechutila. Když jsem se pak na tenhle film podíval později, matně jsem si pamatoval, že jsem ho kdysi dávno viděl, ale nic konkrétního! Najednou jsem se na to díval s trochou nadsázky. Perfektní bojové scény, chronologická neposloupnost, moje milovaná Uma Thurman v celé své herecké kráse. Scéna - souboj Nevěsty a Korálovce, ta nádherná, zasněžená japonská zahrada mě prostě dostala! Dobře vybraná hudba, jeden z mých oblíbených Soundtracků! Tohle je můj nejoblíbenější kus z celé Tarantinovy sbírky a vždycky bude mít místo u mě na poličce toho nejlepšího jisté!

• 22.5.2009  15:48
    Kill Bill 2 (2004)

Ve druhém díle Kill Billa jsem značně postrádal masové vyvražďovací scény z jedničky. Nakonec jsem však uznal, že je dobře, že je dvojka odlišná. Je více narativní, neusiluje tolik o šok. Ačkoliv jsem si jist, že bojových scén ubylo kvůli ostré kritice, s níž se prý první díl, právě kvůli své brutální, krvavé scéně v Domě modrých listů, potýkal. Po prvním zhlédnutí mě mrzelo pár detailů které tu nebyly. Například vyškrtávání si jmen ze seznamu atd. Ale postupem času a v návaznosti na první díl jsem usoudil, že je to přeci jedno a i druhý díl Kill Billa se stal jedním z mých vůbec nejoblíbenějších filmů. Tohle Tarantinovo dílko mám prostě nejraději a je to také kvůli hlavní aktérce Umě Thurman, která díky této roli patří do žebříčku mých nejoblíbenějších hereček.

• 20.4.2015  10:51

Proč si cokoliv nalhávat, Klub rváčů stojí na neotřelé, kvalitní a originální předloze Chucka Palahniuka, dalo by se říct, že v tomto ohledu nepřináší adaptace v podstatě nic nového. Ale na to, že Finchera nemám moc rád, nemůžu mu upřít, s jakou grácií a lehkostí takovou složitou knížku zfilmoval - možná se jedná vůbec o nejcelistvější a nejpovedenější adaptaci, kterou jsem kdy viděl. Navíc je podrtržená skvělými hereckými výkony. Nebýt toho, že jsem znal finální pointu, možná bych šel se svým hodnocením i výš.

• 10.12.2015  23:36

Krásná a naivní pohádka o lásce - takové jsou vlastně vůbec nejlepší a je jedno, že téma je stokrát omleté a tak moc schématické. Animace byla milá, celou dobu jsem si říkal, že něco takového by se určitě líbilo Burtonovi. Není divu, Kniha života má k Mrtvé nevěstě poměrně blízko, jak tématem, tak vizuálním zpracováním světa mrtvých, který hýří barvami. Trošku nadbytečnou složkou je přemíra hudebních vsuvek.

• 21.6.2009  22:03

Na tenhle film jsem se hodně těšil. Musím říct, že mě mile překvapil! Stop Motion animace se posunula zase o kus dál. Ty horrorové prvky jsou super. Když jsem se na to díval poprvé, vážně jsem se při některých scénách i bál. Lituji, že jsem to neviděl v 3D. Je to typicky bláznivé, kreativní a hravé. Burtonův vliv je tu dobře znatelný a já jsem čím dál víc pohlcen jeho filmy.

• 20.6.2012  01:18
    Kronika (2012)

Film na téma "Jak unudit diváka k smrti"... aneb filmy točené hand camerou jsou už trochu out!

• 25.10.2016  15:20
    Král Kobra (2016)

Z traileru i všemožných článků se zdálo, že King Cobra bude kontroverzní a šokující film. Ale není ani jedním, marketing to jednou zas solidně přehnal. Milostné scény (pokud se to tak dá u filmu z porno prostředí nazvat) se drží poměrně okoukaného a ničím nepřekvapivého či pobuřujícího standardu, samotná zápletka je sice poutavá, ale film jí podává až moc zkratkovitě. Občas je tedy těžší vysledovat motivaci pro chování postav. Zachraňuje to sympatická stopáž, během níž se nemá divák možnost nudit, a také dobře vybrané obsazení.

• 16.3.2011  21:53

Nikdy mě filmy podobného typu nebraly, historické, podle skutečné události, biografické. Ale ta příjemná a uvolněná atmosféra, pěkná kamera. Dvě minuty mohlo být ticho, mohl být jen záběr na Colina Firtha, stejně mě to bavilo a zajímalo, co bude dál. Scénář je velmi kvalitně napsán a všichni tři hlavní protagonisté jsou ve skvělé formě (pro Helenu mám slabost, ale tohle byla hlavně zásluha dvou mužských představitelů). Králova řeč mne jako poddaného a věrného králova služebníka zaujala, a jsem velice rád, že byla oceněna zlatou soškou :)