Mikeel

Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 10.7.2010  21:53

No, mě se to docela líbilo. Nenudil jsem se. Samozřejmě to nemá takové kouzlo jako první díl, ale vzhledem k únosné délce to neurazí.

• 14.3.2013  20:24
    Ovečka Shaun (TV seriál) (2007)

Nesmrtelná animace, nesmrtelná roztomilost jakýchkoliv Aardmanských zvířatek, ačkoliv ovečky jednoznačně vedou! Navíc ovečka Shaun není jen pro ty nejmenší, já se u toho taky dost nasměju a aspoň si mám o čem povídat se svou šestiletou sestřenkou, která tu nezbednou ovečku žere úplně stejně jak já! A zrzavej kocour taky válí!!!

• 4.4.2015  23:14

Aardmani mě snad ještě nikdy nezklamali, nejinak je tomu i v případě filmové Ovečky Shaun. Je důležité si uvědomit, že film není jako seriál. Zatímco ten operuje s nějakými pěti, šesti minutami čistého času, film musel vystavět příběh na mnohem delší stopáži. Není proto překvapením, že není tak svižný, má jemnější a intimnější místa, nikoliv však hluchá, a také volněji graduje. Nic z toho mu však neubírá na zábavnosti, humoru či originalitě. Naopak - Ovečka Shaun se mohla předvést také v jiném světle a Aardmanům patří velký obdiv. Nejen za to, že se svýma plastelíňákama a stop motion animací značně obohacují spektrum animovaných filmů, ale i kvůli jejich bezedné studnici nápadů. Doufám, že je opravdu nevyčerpatelná a bude nás bavit ještě nějakou tu dekádu.

• 13.5.2015  11:18

Teprve až ve filmu opravdu vyleze, jak je předloha plochá, tupá a popelkovsky naivní. Ač na to nejsem nikterak hrdý, Padesát odstínů šedi jsem četl (i druhý díl, třetí už jsem v rámci zachování svého duševního zdraví nechal plavat). S filmem jako takovým jsem paradoxně až takový problém neměl. Nebýt plytké předlohy, námět ani jeho zpracování by nemusely být zas tak hrozné. Jenže kvůli striktnímu dodržování předlohy (na které ta tlustá obluda Í El Džejmsová trvala) tu není příliš mnoho prostoru pro kreativitu. Většinu času tak film docela nudí, protože se postavy chovají divně. Najde se tu ovšem i pár scén, které zaujmou. Jedná se však o takové minimum, že zbytek toho hloupého příběhu nijak nezachrání. Drobným plusem je i vcelku kvalitní soundtrack. Ten je mnohem víc sexy než celá ta rádoby erotika, ze který by vyschla i nymfomanka.

• 29.7.2010  17:20
    Pan Nikdo (2009)

(Mr.Nobody, neuvěřitelně neuvěřitelný film, plný neuvěřitolností. A když už čekáte něco normálního, tak Vás to neuvěřitelně překvapí něčím zcela neuvěřitelným až nakonec zjistíte, že jste sami neuvěřitelní a vlastně jste sami sebe neuvěřitelně obelhávali, když jste si říkali, že existujete!) Zvláštní, jiné. Jsem z toho rozpačitý. Nevím moc, co bych k tomu napsal. Zanechalo to ve mě stopu, ze začátku vůbec ničemu nerozumíte. Vlastně ničemu nerozumíte po celý film. Nechápete totiž ani konec. Těžko říct, jestli to dopadlo dobře nebo špatně. Dokonce ani nevím, jestli to vůbec dopadlo. Po tomto filmu i váhám, jestli vůbec Vím, či Nevím. A i váhám, jestli jsem tento film vůbec viděl. Upřímně, nechtěl bych psát na tento film recenzi. Pokud tento film existuje a pokud existuji já, abych potom mohl recenzi napsat. Možná, že tu právě ani nepíšu komentář k tomuto filmu. Možná, že jsem Nikdo!

• 27.6.2010  20:43

Aha, a tohle bylo všechno? Možná jsem se nebál tolik, protože jsem to neměl úplně nahlas, ale i tak. Něco se začalo dít až koncem filmu, takových 20 minut před titulky. Jinak jsem se těžce nudil a to u filmů vážně nesnesu. A u Paranormal Activity jsem si to musel ještě rozložit na dva dny.

• 13.2.2010  23:56

Tak tohle je opravdu umělecké dílo. Vždyť sama hlavní postava je umělcem. Nevídané nadání tohoto umělce však vede k posedlosti vlastním géniem. Na začátku filmu jsem byl dost znechucen. Ne filmem, ale autentičností prostředí, ve kterém se Grenouille narodil. Ty páchnoucí ryby, odpadky, všechen ten hnus staré Paříže. A on tam tak ležel vedle nějakých zkažených, smrdutých zbytků. A tohle nechutně špinavé prostředí mě vážně iritovalo. Ale bohužel to k filmu patří a i když bych to bez téhle části přežil, tak je to součást tohoto díla. Ani samotný herecký výkon hlavního představitele nebyl špatný. Zahrát "čichacího" úchyla patrně není tak jednoduché. Líbil se mi vývoj postavy. Některé scény jsou vážně drsné, psychotické (Žena naložená ve velké "kádi". Chvíli si říkáte, jestli se náhodou nedíváte na Frankensteina)... Scéna, kdy se všichni, poblázněni úžasným parfémem začnou svlékat do naha a vypukne ta hromadná orgie, to je něco vážně nečekaného! Avšak úplný konec, kdy městská lúza Grenouilla sežere... Ale celkový dojem a originalitu filmu to nekazí.

• 10.2.2010  17:18
    Pat a Mat (TV seriál) (1976)

Můj nejoblíbenější večerníček. Někdo ty dva tupouny, co vždycky všechno pokazej, když se pokouší něco vylepšit, nemá rád, ale já se prostě musím týhle dvojce kutilů smát. Každý díl si říkáte, s čím zase přijdou, dneska se jim to už určitě povede. Nepovede!

• 11.8.2009  15:29

Hmm... Tak u tohodle filmu je to všechno dost sporné, vzhledem k tomu, že to je vyloženě povídkový film a těch povídek je tu tolik. Samozřejmě, jak to bývá, některé jsou dobré, některé špatné a některé... No, zkrátka, kdyby byl tento film složen z těch lepších povídek, které by byly trochu delší, bylo by to rozhodně lepší, než cca pětiminutové nesmysly střídající se s těmi lepšími povídkami!

• 19.8.2009  14:44
    Pelíšky (1999)

Pelíšky jsou jednoznačně nejlepší česká komedie! Překvapivě smysluplná a nadmíru vtipná. Hlavně herecké výkony jsou skvělé - Donutil, Polívka, Holubová, Kodet! "Maršal Malinovski!"

• 7.7.2011  11:52

Americká kravina, do jisté míry vtipná. Byly tu chvíle, které mě opravdu pobavily a nijak zvlášť jsem se nenudil. Conversky s křídlama, Uma Thurman jako medúza, Poker Face od Gagy v kasínu, Persefona jako koketa první třídy, všechny ty antické kreatury - toho jsou vážně schopní asi jen Američani. Americký a novodobý souboj titánů se mi ovšem líbil daleko víc než jeho remake ze stejného roku.

• 24.5.2009  19:24

Poslední díl se mi líbil ze všech tří nejvíc. Tajemný svět Davyho Jonese, Johnny a jeho kamenní kraby. Je to audio vizuální podívaná se skvělým hereckým výkonem, jak jinak, než od Johnnyho Deppa. A Zimmerova hypnotizující hudba Vás vtáhne. Nemyslím si, že by Piráti ztratili něco z předešlých dílů. Dokončili děj z dvojky a závěrečná bitva na moři byla super. Hodnocení mi přijde až moc nízké!

• 19.5.2011  09:06

Já tedy nevím no, ale mě se prostě třetí díl líbil nejvíc, byl extrémně epický, co se týče výpravy i hudby, ale taky to byl závěr první trilogie. On stranger tides nemá tak temnou a tajemnou atmosféru, Blackbeard neni ani zdaleka tak odporný záporák, jako byl Davy Jones. Trochu jsem i postrádal Orlanda a Keiru, ale vzhledem k tomu, že tento díl byl určitě rozjezd k dalšímu pokračování, tak je možné, že se v nějakém příštím díle vrátí. A nejvíc ze všeho mi tu chybělo víc scén na moři. Přeci jenom v minulých dílech se tam odehrávala největší část filmu, zatímco tady jsme se prodírali džunglí. Což ale neznamená, že bych se nudil, to fakt ne. Jenom jsem čekal od takového kolosu, jež patří k mým jednoznačně nejoblíbenějším dobrodružným filmům, trochu víc. Už teď se těším na další díl, protože věřím, že bude vzkříšena epičnost předešlých dílů a Johnny nám ještě ukáže, kdo je kapitán Jack Sparrow! Navíc jsem fanoušek Pirátů, takže nikdy nebudu hodnotit objektivně! :D (Půlnoční premiéra)

• 18.2.2013  23:05
    Piráti! (2012)

Nemá to takovou šťávu, tah a gradaci jako jiná dílka Aardmanů, ale pořád to jsou Aardmani, jedno z nejoriginálnějších filmových studií! Jejich kouzlo spočívá hlavně v brilantní animaci, která snad nemá konkurence, najde se tu i spousta vtipných okamžiků a hlášek. Piráti jsou zkrátka Aardmani na jeden hlt aneb ber nebo nech ležet!

• 16.5.2010  20:38

Jednu dobu to byla má velmi oblíbená pohádka, na kterou jsem koukal každý týden alespoň jednou. Myslím, že přenesení do budoucnosti se celkem vydařilo a pohádka nenudí.

• 22.2.2010  19:16
    Pokémon (TV seriál) (1997)

Vymejvačka mozků, ale když jsem byl malej, tak se mi to líbilo a dost! Za svojí dětskou duši dávám, to, co jsem dal!

• 10.2.2014  09:12

Velmi povedený a napínavý thriller. Na můj vkus má tedy trochu pomalý spád a některé scény jsou vyloženě hluché a roztahané - tento pocit jsem měl především v první půlce. V druhé už to začne nabírat na obrátkách a intenzitě, k mému malému zklamání to však vede k příliš klišoidnímu finále, kdy masově stříká krev a lítá oheň.

• 1.6.2011  10:05

Trapné dialogy, patetické emoce, neskutečná břečka. Tanec je krásný, ale kdyby mlčeli, tak by to bylo mnohem lepší, než ty nesmysly, o kterých si povídali!

• 6.7.2011  21:34

Myslím, že námět mohl být využitý daleko líp. Když se tu už načla další "kultovní" fantasy sága, tak to klidně už mohli natáhnout, aby se aspoň mohly projevit postavy, protože ty mi přišly jen jako nezbytný článek pro jakýkoliv příběh. S tím pak souvisí kvalita scénáře, který občas zněl jak z nějakého leporela pro předškoláky. Ale jinak jsem se slušně bavil. Vizuální efekty se mi líbily, samotný příběh taky. Jak říkám, kdyby se to všechno víc vykreslilo, tak by to bylo super. Jo, a doufám, že to už bude pokračovat, když už mě to tak napnulo, tak chci aspoň vědět, jak to bude s plešatým chlapcem s šipkou na hlavě dál! :D (Jinak chci taky pomocí Tai-chi umět ovládat živly!)

• 23.7.2015  18:17
    Pozemšťan (2007)

Úžasně poutavý film, jež má přesah i nad svůj vlastní rámec. Jeho středobodem není žádný gradující děj, strhující vizuál, ani jiné atributy, kterými sci-fi obvykle oplývá. Prim hrají dialogy a myšlenky, které se sofistikovaně větví a předkládají jeden z nejzajímavějších námětů, jaký byl kdy zpracován. Provedení je velmi decentní a minimalistické, ale zcela stačí na to, aby udrželo pozornost po celou stopáž. Jak se píše v anotaci, trhliny nepřicházejí...

• 15.7.2011  21:03

Woodyho novější filmy mám daleko radši než ty starší. A zvláště miluju přesně filmy tohoto typu, s tím jeho nepřekonatelným tragickým humorem, to jak Vám to tak suše podá, přesto to ve výsledku je vlastně vtipné. Vždyť i úplný konec toho filmu, Woody si prostě z diváků dělá prdel! :D

• 25.9.2010  22:43
    Počátek (2010)

Tak to byl nářez. Tento rok je vážně plodný na dobré filmy. Inception je napínavý, tajemný, akční... Perfektní námět, perfektně zpracovaný. Nikdy by mě nenapadlo, jak se dá natočit film o snech, jak složitá budou pravidla a jak strhující bude provedení. Perfekto!

• 25.5.2009  10:08

Tohle je asi jeden z mých nejoblíbenější filmů s Louisem. Skvělý dabing Františka Filipovského už mě nijak nepřekvapuje. Ale tenhle námět, ta hudba, Louisova šílenost. Je to jako vždycky trhlé, s trochou nadsázky. Některé scény jsou extrémně vtipné. Tohle je dnes už klasika, která se prostě musí vidět!

• 17.9.2009  15:27

Jednoznačně nejvtipnější díl z celé série prciček. Když se někdo jde dívat na takovýhle film, musí brát v potaz, že to je typická americká, teenagerovská komedie, která nemůže být brána vážně. Já jsem se vážně dobře bavil, přišlo mi to vtipné. Jistě, ve své podstatě je to strašně primitivní a ubohé, ale na odreagování je to dobré.

• 14.1.2015  10:30

Takhle minimalistická vizuální stránka je u sci-fi poměrně nevídaná. O to víc je však zdůrazněn kvalitní a svižný příběh, který je navíc podpořený solidními hereckými výkony. (Úsměvná paralela s Listerem z Red Dwarf mě potěšila).

• 31.7.2011  10:05

Slovo, které nejvíc vystihuje tento film je slovo perverzní! :D Je to neuvěřitelně úchylné, pubertální, nechutné, ale už dlouho jsem se na takovou pí*ovinu potřeboval podívat! Bavil jsem se vážně dobře, je tu spousta oplzlých vtipů, a jen těžko lze vypíchnout ten nejlepší, protože je to oplzlé od první minuty do poslední. Navíc je to ještě epické dobrodružství s rytířskou tématikou a jak jinak než s okouzlující Portmankou. Pokud někdy dostanete chuť nechat vaši slušnost zamknutou ve skříni, tak je Your Highness perfektní volbou na probuzení te puberťácké a zvrhlé části Vás! :D

• 6.12.2010  09:13

Měl jsem možnost hrát stejnojmenou hru. Ačkoliv je děj trochu pozměněný, nijak to neškodí. Mě zkrátka takovéto filmy baví. Dobrodružné, s krásnou dívkou, se skvělým hercem. Stejně jako mají pokračování hry, i u filmu bych ho uvítal, abych měl další možnost spatřit krásnou dívku se skvělým hercem :D

• 18.1.2013  22:53

No musím říct, že to bylo opravdu příjemné překvapení... Dlouho jsem se tomu filmu vyhýbal a vlastně ani nevím proč, protože to byla po dlouhé době zas jedna z příjemných a inteligentních komedií. Námět celkem fajn, trochu mi to připomínalo film 17 again s Efronem, ale tohle české pojetí mi sedlo asi o trochu víc! Musim říct, že ačkoliv Mádla nemusim, tak tady mi docela sednul a opravdu mě jeho pojetí "čtyřicetiletého chlapa v těle osmnáctiletého kluka" bavilo!

• 20.3.2010  23:36
    Prokletý (2009)

Nepopírám, že jsem se nebál. To bál, protože ta napjatá atmosféra panuje celý film. Jak už bylo řečeno, dům, ve kterém straší nepřináší do světa mysteriózních filmů nic nového. Jednou to stačilo. Hrozně se to vkleklo a nakonec to bez účinku vyšumělo! Bylo to jako povídka z Věřte - Nevěřte! Ano, milí přátelé, tento film si vymysleli naši ne přílíš originální scénáristi!

• 8.1.2011  22:03

Neuvěřitelné. Začínám filmy s DiCapriem vážně zbožňovat. Perfektní scénář, perfektní napjatá a strašidelná atmosféra, která Vás drásá každou vteřinou. Skvělé herecké výkony, kvalitní hudba doplňující děj. A ta závěrečná pointa... Ani jedinkrát bych nepochyboval, že to, co se děje je pravda, ale vyvrcholení celého filmu mě natolik překvapilo! Vrcholná pointa je ovšem i kamenem úrazů tohoto filmu, protože při dalších koukáních už bohužel víte, jak to je a už nemůžete tolik žasnout nad skvěle vystavěnou dějovou linkou. V těchto případech bych potřeboval, aby mi někdo vymazal paměť a já si mohl znova tu napjatou atmosféra užít do poslední kapičky. A že jsem si první sledování užil!