Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 5.8.2018  10:01

Má dětská duše plesá. Čtrnáct let trvalo, než se Úžasňákovi dočkali tolik slibovaného pokračování, a ta dlouhá čekací doba jim ve výsledku velmi prospěla. Nazvat dvojku jen "důstojným nástupcem" je lehce pejorativní, protože v tomto případě jde o naprosto vyrovnaný souboj. Navázalo se přesně tam, kde se minule skončilo - animace je opět tím nejlepším, co lze v současnosti vidět, film má pohádkový humor, ale i vypjaté akční scény, které si s klasickým akčňákem v ničem nezadají. A český dabing opětovně posouvá Úžasňákovi do další hodnotové roviny.

• 10.10.2016  14:01

Trojka Bridget Jones není v první řadě žádným dílem do počtu. I když Renée už není potrhlá boubelka (ale jen potrhlá), překonává film veškerá očekávání a i své dva předchůdce - minimálně dvojku určitě. Jak je u Britů zvykem, servírují vtipy s nadhledem, inteligencí a neoblomnou ironií a vůbec bych se nebál říct, že třetí Bridget Jones je nejlepší komedií letošního roku a nejspíš i celé dekády. Ke konci servíruje i trochu tradiční, avšak nepřislazené romantiky a stále si zachovává takový ten autentický pocit „může se to stát i vám.“

• 23.1.2016  12:30
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Neskutečně zábavný seriál, který upírskou tématiku zpracovává víc než důstojně. Pravda, úplně hlavní linka se točí kolem vztahu mezi upírem a člověkem - svou naivitou a prvky alá telenovela to občas dost smrdí Stmíváním, ale naštěstí to všechno zachraňuje opravdu dobrý scénář, zajímavé postavy a v neposlední řadě plno dekadentního sexu a potoků lidský i upíří krve. A i když se mi to ze začátku zdálo jako docela solidní kravina (chvíli totiž trvá než si na tón seriálu zvyknete), po první sérii mě to úplně semlelo a až do konce jsem se nedokázal odtrhnout.

• 26.11.2015  14:00
    Most (TV seriál) (2011)

Naprosto bravurní krimi seriál, který k celému ztvárnění přistupuje s osobitou severskou dikcí - seveřani zkrátka tenhle žánr ovládají, ať už knižně nebo televizně. Most je ponurý, chladný, nekompromisní a základnou jeho úspěchu je především ústřední dvojice vyšetřovatelů. Saga Norenová je pak jednou z vůbec nejlépe napsaných a zahraných postav poslední doby. Drobné nelogičnosti v ději zachraňuje skvělá atmoféra a napětí, které by se dalo krájet.

• 3.8.2015  16:08
    Matrix (1999)

Občas se nechápu. Když jsem viděl Matrix poprvý, ani jsem ho nedokoukal, jak hrozně hloupý mi to přišlo. Naneštěstí k některým věcem musí holt člověk dozrát věkem, navíc se mu taky mění vkus a chutě. Takže po těch pár letech nejen, že už jím houby a zelenina v polívce mi už dávno nevadí, ale taky jsem se dopracoval k tomu, že sci-fi už není tím žánrem, kterým bych opovrhoval. Díky bohu. Matrix za to čekání a dozrávání stál, obsahově i vizuálně předběhl svojí dobu, a nadčasovým zůstává do jisté míry i v roce 2015.

• 30.3.2015  09:42
    Interstellar (2014)

Absolutně strhující a hypnotické. Myslím, že Nolan v současnosti opravdu nemá konkurenci, co se tvorby velkolepých blockbusterů týče. Pravda, děj je plný nevysvětlených, zkratkovitých a mnohdy i nelogických okamžiků, které vyšumí do prázdna - filozofování o životě filmu na hodnotě také nikterak nepřidává. A ani netuším, jak moc pravdivé a promyšlené je vědecké podloží filmu. Ale na druhou stranu nemá Interstellar hluchá místa (nebo jsou jen velmi, velmi drobná) a jak už je u Nolana zvykem, má naprosto promyšlenou a vymakanou vizuální stránku. Mě navíc vesmír vždy fascinoval a neskutečně děsil zároveň, což jen umocnilo můj zážitek z filmu. Navíc na první projekci divák asi ani nestihne pochytit všechny vjemy, které Interstellar nabízí, i když si myslím, že to není zas tak složitý film, jakým se dělá. Jen je zkrátka velmi efektní, poctivě udělaný a spojuje všechny dobré prvky z apokalyptických a vesmírných sci-fi.

• 1.12.2014  14:29

Pro mě osobně tedy nejzábavnější komiksová adaptace, rozhodně však netvrdím, že s nejlepším dějem a nejepičtější. A právě to je největší plus téhle marvelovky - nesnaží se přesvědčit, že má kulervoucí dramatický spád a nebere se tolik vážně. Strážci galaxie komiks konečně odlehčili od občasného přehnaného patosu a vdechli do něj trochu nadsázky. I přesto vtipy nevyznívají trapně a nejsou nemístné, právě naopak, sedly jako prdel na hrnec a dodaly filmu na jedinečnosti, kterou ještě umocnily asi nejkomičtější postavy marvelovského univerza - kdo by si nemohl zamilovat po zuby ozbrojeného mývala nebo strom, který by svým slovníkem mohl konkurovat Hodorovi ze Hry o trůny, že? :Di

• 26.1.2014  23:06
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Už jsem říkal, že miluju britské seriály? Skvělé napětí, sem tam nějaká ironie a britský humor, perfektní gradace a famózní herci - tak asi takhle nějak si představuju ideální odpoledne. Sherlock nenechá ani na minutu vydechnout, servíruje zvraty jeden za druhým. Jsem zvědav, jestli si tuhle laťku udrží i v následujících dílech, protože první série ji nasadila velmi vysoko. Sherlock zkrátka kloubí vše, co by správná kriminálka měla mít - kvalitní zápletku a strhující akci.

• 29.12.2013  00:09

V životě bych nečekal, že mě něco z Tolkienova pera bude tolik bavit. Hobita jsem si po prvním díle přečetl a utvrdil se v tom, že Středozem nikdy nebude mojí srdcovou záležitostí z fantasy světů. Ale Desolation of Smaug (tohle bych taky nečekal, že někdy řeknu) je asi nejlepším filmem letošního roku. Je to vyrovnané ze všech možných úhlů. Temnější vizuál Pána prstenů přechází v pohádkové akční scény a především se do dvojky Hobita promítne i styl, kterým je psaná knížka - dialog mezi Bilbem a Šmakem nebo scéna se sudy, zkrátka Tolkienova nepopiratelná hravost se slovy, lehká ironie a hlavně nadhled. Scéna se sudy byla mimochodem asi jednou z nejlepších, nejvtipnějších a nejakčnějších scén ve filmu. Jediné, co mě na filmu možná trochu vadilo byla ta nahodilá romantická linka s elfkou a trpajzlíkem. Díky bohu, že nedošlo na hollywoodské ocucávání. Narozdíl od prvního dílu to mělo i pořádně vygradovaný konec s krásnou tečkou, ačkoliv jsem osobně očekával, že stmívačka přijde už po poslední větě draka. Na poslední díl jsem teď opravdu zvědav, když podle knížky zbývají do konce asi tři kapitoly. Snad z toho nebude zbytečně rozblemcaná kaše jako Neočekávaná cesta, protože po tak "masakrálním" zlepšení u dvojky, by to bylo lehké zklamání. :)

• 22.12.2013  16:21

Napoprvé mě to naprosto minulo, po několika roční pauze mě to naopak velmi zasáhlo - podobně jako třeba Malý princ, kterého taky vnímám při každém čtení malinko jinak. Na Brokeback Mountain je skvělá dramatická komorní atmosféra (na kterou začínám být už lehce úchyl) a drobná symbolika nebo spíš celkově takový nenásilný minimalismus. Nesnaží se to hrát bůhví jak na city a donutit vás k tomu, abyste ještě celý týden na film mysleli. Celý příběh a skvělé herecké výkony podtrhuje melancholická country hudba a také neméně podmanivé prostředí Wyomingu. Pro Jakea mám navíc slabost už hodně dlouho dobu, přinejmenším od Donnieho. A Heatha je fakt nesmírná škoda... Nicméně myslím, že mám o dalším filmu ve svém Top žebříčku jasno!

• 19.6.2013  00:10
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Skvělý, napínavý a neskutečně návykový seriál. Za tři dny jsem shlédl první sérii a nejradši bych ani nešel spát. Nechal bych si poslat obří pizzu a celou noc jen koukal a při tom jedl. Skvělý děj, skvělá psychologie postav, skvělý filmově působící vizuál. Jen já osobně bych to moc neškatulkoval do kolonky fantasy. Od fantasy totiž očekávám například různorodost ras, jako elfy, trpaslíky, či skřety. A navrch k tomu ještě postrádám magii, která do fantasy neodmyslitelně patří. Nicméně, opominu-li tento fakt, který Hře o trůny neubírá nic, jen mě osobně větší očekávání, tak je to prvotřídní záležitost! Edit. 26.6.2013 - Dokoukána i třetí série a je to vážně skvělá záležitost... Naprosto mě to dostalo, je to chladné, nepředvídatelné... Konečně pořádná šlupka, kde neplatí, že dobro vyhrává a zlo a zrada má značný náskok! Ale stejně doufám, že Daenerys bude ta, která ve finále usedne na Železný trůn!

• 17.6.2013  16:43

Opět jeden z těch strhujících krimi thrillerů, od kterého se nemůžute odtrhnout. Už dlouho se mi nestalo, že bych se za celou dobu koukání ani jednou nepodíval na hodiny, kolik vlastně je. Naprosto mě to uchvátilo napínavým příběhem. Pořád čekáte na ten zlom, na celou pointu, na to, kam se vlastně ten film hne a co je jeho smyslem. Když ona osudná pointa přijde, tak jste překvapení. Bohužel filmy s překvapivou pointou mají jednu velkou mouchu - při dalším koukání už to nemá takové hezké kouzlo jako poprvé, protože jste ochuzeni o moment překvapení.

• 22.4.2013  18:08
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Dřív jsem Simpsonovi nějak nemusel. Nevadili mi, neurazili, ale dobrovolně jsem se na ně nedíval a byl jsem tímto fenoménem nějak opominut. Nicméně jsem jim v poslední době přišel opravdu na chuť a začali mě fakt nehorázně bavit. Je to oddychovka s drobnými a dobrými gagy, kterou si pustím třeba i jen jako zvukovou kulisu.

• 6.4.2013  00:00

Tarantino je a navždy zůstane největším magorem mezi režiséry! Ale naprosto u něj obdivuju tu schopnost i do vážných témat zakomponovat špetku humoru a Tarantinovské absurdity. Django v několika málo ohledech připomíná Bastardy i Kill Billa, což je skutečně ďábelská kombinace, zaručující zábavu. Opět ona úžasná přehnaná krev, brilantní krvavá přestřelka v domě, která mi právě zmíněného Kill Billa velmi připomněla. Herecké výkony snad ani netřeba zmiňovat, Waltz je vážně skvělý herec, Foxxe jsem na plátně viděl pořádně poprvý a ani on nezůstal pozadu. Z Djanga nejsem odvařenej kvůli jménu režiséra, ale kvůli jeho pojetí a stylu. Tarantino je jen jméno, ale jeho filmy a atypické způsoby režírování jsou pojem! Asi bych přišel na spoustu věcí, které bych mohl vyjmenovat, ale bylo by třeba si film pustit po částech a vždy v ní něco vypíchnout, což by bylo na sakra dlouho a stejně by to bylo spíš kontraproduktivní. Hlavní je, že Django je super film, který může nudit snad jen úplný suchary, kteří ve svých životech postrádají potřebnou nadsázku. Quentine, palec nahoru!

• 14.3.2013  20:24
    Ovečka Shaun (TV seriál) (2007)

Nesmrtelná animace, nesmrtelná roztomilost jakýchkoliv Aardmanských zvířatek, ačkoliv ovečky jednoznačně vedou! Navíc ovečka Shaun není jen pro ty nejmenší, já se u toho taky dost nasměju a aspoň si mám o čem povídat se svou šestiletou sestřenkou, která tu nezbednou ovečku žere úplně stejně jak já! A zrzavej kocour taky válí!!!

• 3.3.2013  13:47
    SLiDE (TV seriál) (2011)

SLiDE nelze srovnávat se Skins, protože ač jsou to oba teen seriály, každý ty pubertální strasti a slasti podává úplně jiným způsobem. SLiDE neni ani trochu takové drama, není tu tolik drog, vlastně ani tolik sexu a vztahových problémů, je daleko humornější a plný nadhledu. Ale naštěstí to není ani o té bezchybné mládeži, která se nemusí o nic starat a všechno má. I tahle partička má svůj příběh a své osobní problémy a mě byli sympatičtí naprosto všichni. Je to skvělá oddychovka, kterou jsem zhltnul za necelé tři dny a nenudil jsem se ani trochu. Jen je škoda, že se do těch deseti dílů nacpal celý příběh od vzniku partičky až do jejího dozrání k dospělosti. SLiDE by si určitě zasloužil další sérii, i kdyby to byla jen jedna. A rozhodně se stejným sympatickým obsazením!

• 21.1.2013  00:11
    Skins (TV seriál) (2007)

Skins... Příznačný název, zarývá se totiž neuvěřitelně hluboko pod kůži. Na začátku jsem to nazval malými příběhy velkých životních ztroskotanců, ale to byl opravdu omyl. Tohle jsou totiž velké příběhy velkých životních ztroskotanců. Příběhy, které jsou nasáklé chlastem, smrdí po trávě a jsou okořeněné sexem. Takhle by se mohlo zdát, že je to jen vulgární seriál o zhýralé mládeži dnešní doby, ale to opravdu ani z daleka. Skins překračuje tyto hranice a dostává se dál. Dostává se tam, kde si zamilujete postavy, budete je litovat, budete s nimi cítit, budete se s nimi smát, mít je rádi nebo je nenávidět. Po každých dvouch sériích se mění obsazení v rámci "omlazení" generace, což mě osobně přijde jako skvělá myšlenka. První je samozřejmě nejlepší a nejrealističtější, ale její kouzlo spočívá hlavně v tom slově "první". Ne, že bych jí tedy chtěl nějak shazovat, to vůbec, opravdu byla nejlepší, protože přinesla něco nového, proto se může zdát, že ty další generace už jen čerpají z prvních dvou sérií. Ale přiznejme si, je těžké vymýšlet stále něco nového a o to tady ani vlastně nejde. Skins je seriál o mládeži a v reálu má spousta lidí příběh podobný někomu jinému, stejně jako je tomu v seriálu. Jako těžký propad vnímám pátou sérii, která pro mně zůstává scénaristicky nepochopená, ovšem v šesté jsem opět našel to, co se mi tak líbilo na těch předchozích. A přiznám se, při závěrečném dílu šesté série nezůstalo ani jedno oko suché. Celé bych to rád ukončil zmíňkou o finální sedmé sérii, kdy naši hrdinové vyrostli a zažili krutou, melancholicky chladnou realitu dospělosti a osamělosti. Bylo to sice jiné, než přechozí série Skins, ale pořád to byly ty milované postavy, se kterými jsme toho tolik prožili. A já přiznávám, že mi budou neuvěřitelně moc chybět, protože Skins se mi dostalo pod kůži a ještě hloubějc! Skins, to je absolutní TOPka, nejen teen seriálů. Britové, miluju Vás, v seriálové tvorbě Vám absolutně nikdo nesahá ani po kotníky! ♥

• 7.11.2012  08:48
    Skyfall (2012)

I James Bond stárne a je fajn, že to konečně někdo zohlednil. Je fajn, že i věčný idol se najednou nemůže strefit do terče a není už tak všemohoucí. O to napínavější je potom jeho povstání z popela a celý vývoj. Navíc jsem měl po dlouhé době konečně pocit, že se koukám na britský film, protože se bondovce konečně dostalo suchého anglického humoru. Skyfall sice trochu narušuje Bonda jako modlu, vždyť vše, co pro něj bylo typické vymizelo - s Bond girl si nestihne ani pořádně užít, Martini protřepat - nemíchat si dá jednou a ani nám tuto otřepanou repliku neřekne do kamery. Ale o to víc se mi Skyfall líbil, protože se ze sebe shodil zbytečná kliché, která každý z nás znal a dal nám asi jeden z nejlepších filmů roku a dle mého možná i nejlepší Bondovku! Poprvé mi nebylo jedno, jak to dopadne, protože poprvé se nedalo ani moc předvídat, jak to vlastně dopadne. Kdyby další Bond pokračoval podobným stylem, myslím, že by mu to prospělo a mohl by tak povstat z popela ještě na další půlku století!

• 5.10.2012  23:00

Nejlepší seriálový návrat, který ještě všem fanouškům musel zlepšit chuť po ne moc vtipném Back to Earth. Vrátilo se všechno, co jsem postrádal. Umělý smích, humor, kterým oplýval původní Trpaslík... Pokud bude v tomto duchu pokračovat dalších 5 dílů, tak určitě nebudu jediný, kdo bude lačnit po nové sérii. Jen první díl jsem dnes viděl už třikrát! To jsme my, hoši z Trpaslíka a má závislost na mém navždy nejoblíbenějším seriálu všech dob je zpět! ♥ 9.11.2012 - Ano, poslední díl série skončil a hodnocení zůstává! Trpaslík se opravdu vrátil ve vší parádě a se vším všudy. A stejně jako jsem po Back to Earth prahnul po nové sérii, tak po ní prahnu i teď a to ještě mnohem mnohem víc, protože vím, že když už se nám starý dobrý Trpaslík vrátil, byla by škoda o něj přijít. Těžko říct něco víc, než že se zaplnila jedna obrovská díra... Myslím, že je to bílá díra... :D

• 10.9.2012  23:53
    Bůh masakru (2011)

Luxusní, naprosto luxusní divadelní hra na filmovém plátně. Český dabing je tu bezkonkurenční, povedl se a přijde mi lepší, než originální znění. Herecké výkony super, akorát nám ti herci už nějak stárnou...

• 22.8.2012  00:28
    Hunger Games (2012)

Drásačka na nervy roku! Ještě v životě se mi nestalo (a to ani u hororů), že by mi srdce tak divoce bušilo. Pokud jsem měl tep 150, vůbec bych se nedivil, ale tohle byla vážně síla. A to od začátku do konce, nervy drásající odporná reality show. Mělo to grády, mělo to všechno... Navíc jsem znalý původní knižní předlohy, kterou jsem si teda přečetl až po tom, co jsem viděl film. Knížka je samozřejmě lepší, ale to tak bývá vždy. Hunger games, vzhledem k tomu, že má skvělou předlohu, má opravdu na čem stavět a mě osobně hodně zasáhl. Určitě jsou i lépe zpracované knihy, ale Hunger games nestaví na přehnaných efektech a přeplácaném vizuálu. Naopak, provedení je spíše komorní, což prospívá samotné atmosféře.

• 1.8.2012  00:58

Plejáda úžasných herců ve strhujícím megafilmu roku. Sorry, ale myslím, že tuhle šlupku nepřekoná ani Hobit. Musím říct, že Anne i Marion se představily v rolích, kde měly možnost ukázat také trochu jinou tvář svého nežného bytí. Napětí, zvraty, temnota, naděje... Jen je škoda, že Gotham nevypadal jako odporné město, plné kriminálních živlů jako v Batman begins - zmizela ta šeredná nadzemka a místo ní tu máme už nefalšovaný New York, kterému se ovšem Gotham také přezdívá. A sorry mistře Hardy-Bane, ale Ledgerův Joker byl odpornější a víc slizský a celkově padouchovitě lepší. Ale i tak, Batmanovo povstání bylo heroické a mělo grády! Zazvonil zvonec, je batmana díky otevřenému závěru opravdu konec?

• 28.6.2012  22:16
    Katy Perry - Last Friday Night (T.G.I.F.) (hudební videoklip) (2011)

Některé komentáře zde uvedené jsou dle mého až nezdravě kritické. Nelze hodnotit něco, k čemu nemáte vztah. Nemůžu přece negativně hodnotit interpreta, kterého nemůžu vystát, protože můj názor na něj nebude nikdy objektivní. Katy Perry mám vážně rád, i když je tu spousta jiných zpěvaček, které mají větší pěvecký talent. Ale Katy si to vykompenzovala talentem dělat show. To jí opravdu jde. A opět přichází na řadu to, jak to sedne lidem. Někomu jo, někomu ne. Tenhle klip je rozhodně jeden z nejvtipnějších klipů, co se za poslední dobu objevil. A není trapný ani trochu. Je barevný, paroduje "typické americké house party"... Nemyslím si, že by se snažila jakkoliv kopírovat již zmiňovanou Lady Gaga. Obě totiž dělají něco úplně jiného. Gaga šokuje, Katy baví. A myslím, že momentálně v tom nemá absolutně žádnou konkurenci. Závěrem bych jen shrnul to, že klip skvěle doplňuje písničku, která je sice celá na čtyřech akordech, ale přiznejte si sami, jakmile by těch akordů bylo víc, už byste pyskovali, že je to moc složitá hudba! :D Takže shut up and enjoy Friday night!

• 28.5.2012  08:54
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

Když jsem na tento sitcom zcela náhodou narazil, bylo to jako zjevení nebo jako blesk z čistého nebe. Nejsem nijak předpojatý k americké seriálové tvorbě, ale co si budeme nalhávat, mnohdy bývá dost primitivní - alespoň co se sitcomů týče. 2 Broke Girls však mají styl a drzost - jen občas bývá trapná ta nekončící stereotypizace etnických či sexuálních menšin, ale jedná se jen o drobnou vadu na kráse. První série nasadila laťku hodně vysoko a další mají co dělat, aby se jí vyrovnaly. Někdy se jim to daří méně, někdy více. I tak se však jedná o zcela nadprůměrnou zábavu, která by zdaleka nebyla tak dobrá, nebýt skvělého hereckého obsazení. (Český dabing tohodle sitcomu je zlo, spousta dvojsmyslných jazykových vtipů v něm navíc zanikne, takže sledovat jedině v angličtině.) 1. série - 100%, 2. série - 95%, 3. série - 85%, 4. série - 60%

• 19.4.2012  12:17

Nemůžu si pomoct, musím hodnotit největším možným počtem hvězdiček, protože mě to zkrátka uchvátilo. I když to vsadilo na otřelou romantickou slátaninu příběhů, i tak jsem v tom nějak našel veliké zalíbení. Nenudil jsem se ani minutu a každý příběh mě zajímal, nejvíce se mi pak líbil asi ten s Michelle Pfeiffer a proslov Hillary Swank. Je to rutinní doják, ale to, jak se mi ke konci střídaly slzy se smíchem bylo až neuvěřitelné. O "ležatou osmičku" procent lepší než Svatý Valentýn, to Nový rok měl aspoň duši, srdce a krásně mě po obojím pohladil!

• 1.3.2012  11:07

Poprvé jsem byl v kině na horroru a absolutně nelituju, že jsem zašel právě na The Woman in Black. Na televizi a bez surround zvuku by mě to možná tolik nenadchlo, ale na obrovském plátně a s tak úžasným zvukem, to bylo přímo báječné. Je to typická duchařina, která sází hlavně na zvuk a obraz, než na komplikovanou zápletku. Nejlepší na tom bylo, že v celém sále jsme byli jen čtyři, takže ten děsivý pocit, že se vedle Vás někdo objeví a chňapne po Vás byl tímto faktem silně umocněn. Daniel už je vyzrálý herec, ale stejně navždy zůstane Potterem. Nicméně vypadal strašně mladě, což bylo možná to jediné, co mi trochu vadilo. Ale celkový dojem super duchařiny to nekazilo.

• 23.8.2011  09:09

Vzhledem k tomu, že mám její hudbu i show rád, tak jsem byl z tohodle záznamu nadšen. Je tak šílená, že to snad ani neni možný. Zpívat umí, na live nahrávkách do toho dává ještě daleko víc než na studiovkách. A její interpretace písničky You and I, jež patří k mým nejoblíbenějším vůbec byla naprosto neuvěřitelná - koukal jsem s otevřenou pusou a nevěřil jsem!

• 20.8.2011  20:04

Musím se přiznat, že na Potterovkách jsem vždycky hodnotil hlavně příběh a to, jak moc dodrželi tvůrci knižní předlohu. Tady se sice některé části mírně odchylují a samozřejmě, že se celá kniha do filmu nevtěsná, ale bylo by hříchem hodnotit pouze příběhovou linku. Tady se jedná o jedno z nejpovedenějších zpracování knihy. Navíc s tímto dílem ztrácí Potterovky na veškeré své pohádkovosti a stávají se opravdu dospělými a temnějšími. Tím víc pro mne dechberoucí podívaná!

• 16.8.2011  23:09

Úžasňákovi byli jednu dobu můj nejoblíbenější animák a do dneška patří mezi ty nejvíc oblíbené a v těhle necelých 5 minutých jsem se stihnul dobře zasmát. Možná by si tahle rodinka zasloužila pokračování!

• 29.7.2011  18:12
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Americké sitcomy jsou od těch britských výrazně odlišné. Mé dva velice oblíbené britské sitcomy (Black Books a Red Dwarf) jsou neskutečně humorné, a to do té míry, že jsem schopen mlátit smíchy do stolu. HIMYM je založen hlavně na romantických zápletkách, což neznamená, že by to nebylo vtipné. Velice příjemně se na to kouká, ale myslím, že Američani se maj od Britů hodně co učit, co se týká tvorby sitcomů! 16.8.2011 - dnes je to přesně 19 dní, co jsem viděl první díl tohoto sitcomu. A do těch 19 dní se mi podařilo nacpat všech 6 dosavadních sérií a teď chci sakra už další díly! Jak jsem napsal, velice příjemně se na to kouká. Za těch 6 sérií se sice stalo možná tak 2x, že jsem se dusil smíchy, ale co. Nemusí být všechny sitcomy stejné. To, že jsem za 19 dní viděl všech těch 6 sérií vypovídá o tom, že se mi HIMYM velice líbí, což je snad zřejmé! Co se mi na tom líbí je hlavně kontinuita a návraty k vtípkům, které zazněly v předchozích dílech, například návraty k teen hvězdičce Robin Sparkles. Tudíž nemůžete vynechat ani jeden díl, protože pak Vám zbytečně unikají podstatná a vtipná fakta. Navíc vynechat i jeden díl je nehorázný hřích! :D

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13