Mikeel

Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 6.7.2011  21:34

Myslím, že námět mohl být využitý daleko líp. Když se tu už načla další "kultovní" fantasy sága, tak to klidně už mohli natáhnout, aby se aspoň mohly projevit postavy, protože ty mi přišly jen jako nezbytný článek pro jakýkoliv příběh. S tím pak souvisí kvalita scénáře, který občas zněl jak z nějakého leporela pro předškoláky. Ale jinak jsem se slušně bavil. Vizuální efekty se mi líbily, samotný příběh taky. Jak říkám, kdyby se to všechno víc vykreslilo, tak by to bylo super. Jo, a doufám, že to už bude pokračovat, když už mě to tak napnulo, tak chci aspoň vědět, jak to bude s plešatým chlapcem s šipkou na hlavě dál! :D (Jinak chci taky pomocí Tai-chi umět ovládat živly!)

• 4.7.2011  22:44
    Jumper (2008)

Tohle je přesně typ filmu, na kterej se má dívat v podnapilém stavu. Protože tohle je typickej doplněk nějaký párty, kde se příliš nekouká na film, spíš se chlastá a konverzuje. Ale jinak to byl vcelku hezký cestopis! :D

• 28.6.2011  23:28

No tak s takovým materiálem, jako je řecká mytologie, by se dalo udělat mnohem a mnohem víc. Bylo to zvláštně nevzrušující putování za hlavou škaredě digitálně udělané medúzy. A upřímně jako audio-vizuál mi to taky moc nelahodilo. Hold ne každej blockbuster padne na úrodnou půdu a tohle byl velmi low level. Scenář byl občas jak z nějaký telenovely. Tak snad někdy příště!

• 28.6.2011  21:12
    12 opic (1995)

Sorry, ale tohle mě naprosto minulo. Samotný děj mě nijak nezaujal a jeho provedení taky ne... Takže pardon, mistře Gilliame!

• 19.6.2011  17:27

Celkem průměrným film s, jak jinak než nadprůměrným Johnnym. I já, být ženou, bych se do Johnnyho, jakožto Dona Juana zamiloval, protože jeho herecký talent je vskutku k pomilování! :D Ačkoliv tato role nepatří mezi ty, kde by se mohl naplno projevit. Samotný film byl pro mne až příliš neosobitý, a i přes silnou vřelost romantických vztahů mne zanechal chladným. Závěrečná pointa úsměvná.

• 31.5.2011  18:07

500 dní se Summer je skvěle natočený film. Líbí se mi ty střihy, ty skoky, ty změny nálad, které obsahují, líbí se mi poselství, nic netrvá věčně. To všechno je hrozně super, ale neskutečně jsem se nudil!

• 12.5.2011  12:58

Slušný nápad, pointa docela nečekaná, ale... Nevím proč mám ten pocit, že všechny asijské horory jsou stejné. Všechny jsou duchařské, strašidelné, ale nejsou plně využité. Vždyť z tohodle námětu by se dalo vyždímat mnohem víc, než se vyždímalo. Kdyby se toho ujmul nějaký schoný režisér, udělal se kvalitní scénář, tak by to mohl být vážně super psycho horor. Neříkám, že jsem se nebál, ale mohl jsem se bát mnohem víc, což je to, po čem u hororů touží snad každý, ne? Tedy pokud nedáváte přednost hororům, u kterých není dobré jíst, protože díky litrům krve, milionům useknutých hlav atd. se to vážně nedá!

• 5.5.2011  19:23
    Divoký anděl (TV seriál) (1998)

No, Natalia byla moje platonická láska a sexsymbol, když tahle telenovela běžela v televizi. Kvůli úvodní písničce jsem si jí nikdy nenechal ujít a tehdy se mi líbil i zbytek. Ale i tak by Natalia stačila na tři hvězdičky, jen když by přiběhla v bílých šatech... :D

• 21.4.2011  09:31
    Cizinec (2010)

Plusy - nádherné Benátky, až neuvěřitelně sexy Angelina Jolie (kdyby tam chodila celý film jen tak a jen by se koukala do kamery, bylo by mi to jedno :D ), a Johnny Depp, který do tohoto filmu zapojil i trochu Pirátů z Karibiku, protože při honičce po střeše mi přišlo, že po ní neběží učitel matematiky, ale Jack Sparrow :D

• 17.4.2011  08:48

Celé obsazení mi bylo sympatické, protože herci nejen dobře hrají, ale i dobře vypadají, což je taky důležitý aspekt. S Love Actually bych to moc nesrovnával, protože by to byl nevyrovnaný souboj. Všechny příběhy, které se vlastně prolínají mi přišly zajímavé, nebyl tu žádný, který by mě vyloženě nebavil. Ovšem má oblíbená Anne Hathaway, jakožto bavička pro dospělé a speciálně její ruský klient mě rozesmáli asi nejvíc :D Ač se všechno nejprve tváří tragicky a všechno se hroutí, všechno dopadne dobře. Což jsme všichni čekali, každý to nazýval dalším filmovým cliché, ale přiznejme si, chtěli bysme aby to na den Sv.Valentýna dopadlo jinak, než dobře? Ne! Tak vidíte :)

• 13.3.2011  10:47

Ano, tahle komedie je plná ohraných cliché, nic nové nepřináší. Ale díky hlavní dvojici je velmi milá. Natalie je k sežrání a skvěle hraje, některé scény mě pobavily, u některých jsem se přistihnul, jak mám takový... Pitomý úsměv :D

• 27.1.2011  08:13

Bylo zajímavé vidět, jak začínal a vznikal největší fenomén dnešní doby, jakými stádii prošel, jaké s ním byly problémy. Nijak zvlášť mě to neupoutalo, vzhledem ke své dokumentární povaze. Ovšem přiznávám, že někdy mě to i slušně pobavilo, například ve scéně, kdy dívka svému příteli vyčítá, proč má "relationship status" single :D Jinak samozřejmě slušně zahrané, ale podruhé bych to už vidět nemusel.

• 9.12.2010  21:26

Od Prince Kaspiana rozhodně posun k lepšímu. Vizuálně se mi provedení moc líbilo, jen mě trochu zarazil děj. Nemyslím si, že by knižní předloha byla tak špatná, aby muselo dojít k úpravám. Zasadit do děje prapodivnou, zlou zelenou mlhu mi přijde scestné. Pravda, původní předloha není tak hrozně akční. Je to spíš taková pěkná pohádka o objevování nezmapovaných moří, což chápu, že je pro film nuda. Ale mohlo se to určitě zvládnout i jinak, než mlhou! :D Scénář by v jistých částech potřeboval trochu překopat. 3D je v tomto ohledu zcela zbytečným aspektem. Ale musím zase vyzdvihnout, že scéna s mořským, oprava, s odporným mořským zubatým a nechutně slizským hadem byla docela dobrá. Byl jsem přilepen na plátno, nedýchal jsem, nehýbal jsem se. To byly vážně nervy. (A po sté a doufám naposledy říkám, že Narnie není vykrádačkou Pána prstenů! Lewis a Tolkien byli dlouholetí přátelé a rozhodně od sebe nic nekopírovali. A Lewis měl svých 7 dílů Narnie dopsaných dřív, než Tolkien Pána Prstenů. Takže žádná vykrádačka! Jdetě už se bodnout, Vy zas*aní páni prstenů :)

• 5.12.2010  15:13
    Nine (2009)

Na Nine jsem nejvíce postrádal opět nějaký lépe vykonstruovaný příběh. Ne jen nádherně nablýskaný bál s módní přehlídkou sexy hereček. Ale aspoň, že to tam bylo, protože to bylo sakra dobré. Písničky jsou dobré, herečky jsou pěkné. Ale přijde mi trochu málo, aby v každé scéně oblézala Continiho jiná ženská. I když to vystihuje přesnou podstatu Italů... Ale je něco jiného to zažívat v reálu a něco jiného koukat se na to v televizi. Kdyby byl děj lépe vystaven a nemotal by se jen okolo sexuálně pulzujících scén, hodnocení bych zvedl. Ovšem hudba je vážně, vážně dobrá! A líbil se mi ten přechod mezi dějem, kdy začala hrát hudba a ocitli jsme se ve filmových ateliérech, kabaretech atd.

• 24.6.2010  19:22
    Jackie Brown (1997)

Jackie Brown by si zasloužila víc, než tři hvězdičky, ale za tu strašnou délku... Jinak jsem se slušně bavil. Bylo tu pár scén, kdy jsem se upřímně zasmál. Co jiného k tomuhle filmu říct? Prostě typický Tarantino a jeho šílené postupy.

• 22.6.2010  10:40
    Coco Chanel (2009)

Coco Chanel, vlastně mě tento film nijak nenadchnul, ale ani mě zas nijak extrémně nenudil. Herecky je to slušné, ale Audrey Tautou pro mě navždy bude tou roztomilou Amélii a ne Coco. Jediné, co mě opravdu štve je to, že Coco byla návrhářka, ale samotnou tvorbu vidíme až v úplném závěru, kdy okolo projde pár modelek. Tento film by přeci jen měl být o slavné Coco Chanel, jejíž jméno je dnes známo všude a je tou nejhůře dostupnou a pravděpodobně i nejdražší a nejluxusnější značkou na světě!

• 9.6.2010  22:55
    Zodiac (2007)

Nenávidím, když se u filmů nudím a koukám se, kdy už skončí... U Zodiaca se mi to stalo...

• 17.5.2010  21:31
    Rec 2 (2009)

Už to nebylo ani zdaleka tak napínavé, jako první díl. Atmosféra začala být o něco poutavější, až když se objevila ta reportérka. A ani už jsem se tolik nebál. Ale je jasné, že už to nemohlo být tak strhující jako první díl.

• 16.5.2010  20:38

Jednu dobu to byla má velmi oblíbená pohádka, na kterou jsem koukal každý týden alespoň jednou. Myslím, že přenesení do budoucnosti se celkem vydařilo a pohádka nenudí.

• 16.5.2010  16:54
    Hlas smrti (2005)

Nic zvláštního. Prostě duchařský film, který vystaví nějakou atmosféru a v následující scéně ji pustí. Plusem byly hrátky se zvukem, u kterých jsem se tedy lekl vždy, ale příběh mě trochu minul...

• 24.4.2010  19:35
    Saw 6 (2009)

Ach jo. Nechutné je to pořád, ale bohužel už asi jenom nechutné. Ten příběh se motá pořád víc a víc. Už jen čekám, kdy se dozvím, že Skládačka ve skutečnosti neumřel, že to byl jeho dvojník. Stejně jako jsem psal u prvního dílu, už jen čekám, kdy uvidím plakát na SAW 20!

• 17.4.2010  11:38

No, co dodat, tohle je prostě typická česká komedie. A ty nikdy nebudou extrémně inteligentní. Ale příjemně si u nich můžete oddechnout. Hodí se k nějakému večernímu posezení s přáteli u vína, či jiného alkoholu, dle chuti. A herecké výkony jsou dobré. Myslím, že čeští herci nejsou vůbec špatní, ba naopak. Eva Holubová je prostě nepřekonatelná.

• 3.4.2010  07:19

Ta atmosféra vychází opět z nulového námětu. Vlastně se celý film jen pobíhá z jedné strany baráku na druhý, potom do domu pro hosty a zpět. Jenže já jsem byl tak neuvěřitelně vyřízenej, nehtama jsem se zarejval do sedačky vždy, když začala hrát ta strašidelná hudba a já cejtil, že teď něco přijde. A bál jsem se celý film, a bát se znamená u horrorů bavit se, ne? :) Takže jsem se bavil. Jen mě trochu zklamala ta honička ke konci. Ale tak zase... Kam by pořád utíkala, co?

• 27.3.2010  23:08

No, tak vážně jsem dost váhal. Začátek se rozjížděl dost slibně, dokonce jsem se i bavil, alespoň natolik jako u Twilight. Ale všechno to pokazil ten závěr, audience u "krále upírů". Jenže problém není jen ve scénáři, ale i v samotné knize (ale nečetl jsem, tak se možná pletu). To bylo tak neskutečně kýčovité. Samozřejmě, že už jsem si přečetl, jak to celé skončí. Hm, no "kdo by to byl čekal" :) Nejhorší na tomhle dílu byla ta spousta nudných, zlouhavých scén, které byly ještě naprosto prázdné. Vždyť se tu řeší pořád jedno a to samé. Bella je starší, než Edward, Edward je nesmrtelný. Edward opustí Bellu, Bella se utápí v depresích. Bella se začne kamarádit s Jacobem, z Jacoba se vyklube vlkodlak, náhle mění chování k Belle. Bella to nechápe, Bella zjistí, že je Jacob vlkodlak a ještě k tomu vídá Edwarda, když chce udělat nějakou hloupost. Nakonec skočí z útesu, Edward si myslí, že je mrtvá, chce se nechat zabít. Vážně se celý film, těch dlouhých 130 min. utápí v naprosto stupidních dialozích. Tohle už není otázka knihy. Jestli je kniha špatná, lze to sestříhat v něco, co sice bude stejně působit utrpení, ale alespoň ne tak dlouho, jako tohle. Mám nepříjemný dojem, že další díl bude ještě horší, protože tahle sága je prostě složená z ničeho, námět je skoro nulový, protože kromě věčného vztahu mezi tou bláznivou "mladou dospělou" Bellou a Edwardem tam není nic! Ale možná se pletu. (P.S. Nechápu, proč vlkodlaci neustále chodili bez triček. Aby byla vidět ta Hollywoodsky namakaná těla? Že by tahák na puberťačky, co při pohledu na sexy Jacoba slintaj?)

• 22.2.2010  19:16
    Pokémon (TV seriál) (1997)

Vymejvačka mozků, ale když jsem byl malej, tak se mi to líbilo a dost! Za svojí dětskou duši dávám, to, co jsem dal!

• 22.12.2009  17:47
    Chicago (2002)

Tolikrát jsem byl napomínán, jaktože jsem ještě neviděl tenhle kultovní muzikál, když muzikál studuju. Tak jsem si to stáhnul, podíval se a řekl si, co na tom sakra vidíte? Tohle, že je klasika? Písničky jsou hezký, to nepopírám, ale ten děj? No, to je fakt hrůza!

• 11.12.2009  15:37
    Chorus Line (1985)

Tanečně naprosto geniální, příběhová linie, no to už je trochu slabší... Upřímně bych byl radši, kdyby se celá dějová linka vypustila a byla to jen taneční čísla se zpěvem. Bylo by to za pět, jednoznačně, ale ten děj... U toho jsem se vážně nudil!

• 9.9.2009  20:02

Upírská klasika, možná je to až moc dlouhý, chvílema se některé scény moc natahují a jsou trochu nudné. Líbilo se mi to, ale jednou to úplně stačilo!

• 11.8.2009  15:29

Hmm... Tak u tohodle filmu je to všechno dost sporné, vzhledem k tomu, že to je vyloženě povídkový film a těch povídek je tu tolik. Samozřejmě, jak to bývá, některé jsou dobré, některé špatné a některé... No, zkrátka, kdyby byl tento film složen z těch lepších povídek, které by byly trochu delší, bylo by to rozhodně lepší, než cca pětiminutové nesmysly střídající se s těmi lepšími povídkami!

• 15.11.2018  10:58

Film z kouzelnického světa, ale tak trochu bez kouzla, jen s mocnou dávkou digitálních efektů a rozbředlým dějem. Příběh postrádá větší tah, konflikt a gradaci. Většinu času se tu zběsile běhá a přepíná mezi tuctem postav, které mezi sebou ale nemají pořádnou chemii a soudržnost. Provázanost s Harrym Potterem za každou cenu je násilná, šroubovaná a nelogická, vždyť ani návrat do Bradavic v sobě neměl tu skutečnou magii. Film položí spoustu otázek, které ale nezodpoví - třeba jaká je vazba mezi Letou Lestrange a Bellatrix Lestrange. Grindelwaldovy zločiny jsou očividně jen oslím můstkem mezi dalším pokračováním, kde se věci snad začnou víc dramatizovat a dostanou jasnější podobu.