Mikeel

Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 3.3.2012  20:55

Mušketýry vážně nemám rád a nikdy jsem je rád neměl, protože je dávali v televizi pořád a pokaždý jinou verzi, takže jsem byl možná trochu skeptický, co se týče tohoto moderního remaku. Ale mě se tyhle mušketýři hodně líbili. A líbilo se mi právě to, že naprosto zruinovalo klasický fádní a omšelý příběh, který snad už musí každého nudit! Úžasný vizuál, "pirátokaribská" dobrodružná výprava a ještě lepší herecké obsazení. Musím říct, že Milla Jovovich v roli mylady byla víc než sympatická a velice se mi v téhle roli líbila. No a konec zřejmě otevřený dalším pokračováním. Pokud by se z toho vyklubalo něco zajímavého, proč ně. V takovéhle verzi by mi to nevadilo ani trochu, ale prosím už žádné další rutinní zpracování!

• 24.12.2011  20:36
    Micimutr (2011)

Já musím říct, že mě Micimutr velmi mile překvapil. Je to typově výrazná pohádka, která potěší i pobaví. A ruku na srdce, kdo potřebuje od pohádek, aby byly složité a nepředvídatelné? Krása pohádek je přeci v tom, že všichni víme, že dobře skončí. A digitální efekty taky nebyly tak hrozný a nijak zvlášť mi nevadily. A velké plus za Libušku a Vojtu Dyka!

• 23.11.2011  20:59
    Memento (2000)

Hnedka na začátku jsem si myslel, tak o čem můžou ještě povídat, aby to bylo zajímavé, když pointa byla vyzrazena už na začátku. Omyl, konec mě překvapil a velice mi připomněl Shutter Island, který je svým vyústěním dost podobný. I přesto, že se příběh odehrával retrospektivně, bylo v průběhu mnoho zvratů a na konci jsem už viděl složené puzzle a mohl si užít pohled na kompletní obrázek!

• 21.10.2011  22:11
    Varieté (2010)

No jo, muzikály maj prostě slabší děj, ale v případě Burlesque mi to vůbec nevadilo, protože mám rád, ba přímo miluju prostředí kabaretů a blyštivých show. Navíc Aguilera je majitelkou jednoho z nejlepších hlasů dnešní hudební scény a písničky byly taktéž dobré. U muzikálu to vlastně i stačí!

• 16.10.2011  08:55

Neobyčejně čistá a přirozeně dojímavá "pohádka" s tak neuvěřitelně pronikavou a mystickou hudbou Dannyho Elfmana. Nemůžu říct, že by se mi film nelíbil, jen mě nezaujal jako ostatní, ale i tak si myslím, že patří mezi ty nejkrásnější filmy vůbec, protože nevinnost a čistota jsou velkými plusy tohoto filmu. A Johnny tady měl možnost ukázat, že je pan herec a to doopravdy je, protože jeho výkon musí zlomit i to nejchladnější srdce té největší ledové královny!

• 21.8.2011  14:35

První film byl "Děti pro děti", proto je víc pohádkový a prosycený kouzlem dětského magického světa, než kterýkoliv jiný díl. Svého času to byl ohromný kult, který přetrval samozřejmě do dneška, jen ne v tak kouzelné míře jako kdysi. I já si pamatuju, když jsme si všichni ve třídě posílali dopisy z Bradavic (ačkoliv nám nebylo 11) a vytahovali jsme se, že nás tam vzali. Hráli jsme si na čaroděje, nosili jsme černé hábity, měli hůlky a vařili lektvary, které jsme pak i pili! Prodávaly se i Bertíkovy fazolky a čokoládové žabky, ze které mám jednu kouzelnou kartu, kde Harry s ostatníma pluje na člunech po Černém jezeře. Dodnes považuju tuhle kartu za jednu z největších vzácností, co mám. Silný proud kultu Harryho Pottera smetl i mě a... koukám, že začínám být nezdravě sentimentální a vůbec nepíšu fakta k filmu. Ale jen těžko by se našel někdo, kdo by dneska Harryho neznal a nedostal se s tímhle fenoménem desetiletí do kontaktu, takže to ani není třeba! :)

• 18.8.2011  21:56

Film o hledání sama sebe a smyslu života, s naprosto úžasným a silným scénářem, při jehož některých pasážích mrazí. Tenhle film mi "připomněl" proč je Damon můj oblíbený herec. A že je ještě (s Affleckem) i nadaný scénarista mě velmi mile překvapilo. Good Will Hunting je inteligentní a přirozený a rozhodně má čím oslovit.

• 1.8.2011  13:31
    Sucker Punch (2011)

Velice těžké k hodnocení. Chvíli mi trvalo než jsem vlastně pochopil o co jde, a první tři minuty byly neskutečně akční a neuvěřitelný, že jsem myslel, že po dokončení dám jasných 5 hvězdiček. Postupně to trochu ztrácelo tempo a to hlavně opakováním onoho "tance"... Ale vizuální stránka se mi velice líbila, takže není důvod, proč nedát čtyři hvězdičky, zas tak zlé to nebylo.

• 31.7.2011  10:05

Slovo, které nejvíc vystihuje tento film je slovo perverzní! :D Je to neuvěřitelně úchylné, pubertální, nechutné, ale už dlouho jsem se na takovou pí*ovinu potřeboval podívat! Bavil jsem se vážně dobře, je tu spousta oplzlých vtipů, a jen těžko lze vypíchnout ten nejlepší, protože je to oplzlé od první minuty do poslední. Navíc je to ještě epické dobrodružství s rytířskou tématikou a jak jinak než s okouzlující Portmankou. Pokud někdy dostanete chuť nechat vaši slušnost zamknutou ve skříni, tak je Your Highness perfektní volbou na probuzení te puberťácké a zvrhlé části Vás! :D

• 28.7.2011  21:30
    127 hodin (2010)

Velice naturalistické a velice autentické. Na mě možná až příliš, protože jsem odvracel oči od obrazovky a chtělo se mi zvracet, hlavně při té jedné scéně, za kterou by se ani tvůrci série SAW nemuseli stydět! :D

• 25.7.2011  14:54
    Všemocný (2011)

Tenhle film mě zanechal v lehce halucinogenním oparu a při těch rychlých průletech Velkým jablkem se mi neskutečně motala hlava.

• 24.7.2011  20:58

Samotný film mě nijak nenadchnul, v postatě se za celou dobu neděje nic závratného a dramatického. Ale za závěrečnou londýnskou část musím dát hodnocení, které dávám. Protože tam se můj mozek naprosto odprostil a své místo zaujalo srdce a já jsem těžce vyměkl! Herecká pochvala pro malého chlapce, který na tom má největší podíl!

• 21.7.2011  12:45
    Ed Wood (1994)

Burtone, Burtone, Burtone... Dokonalé v detailech, úvodní titulky, závěrečné titulky, černobílá zástěna horrorových prvků... Forma je naprosto dokonalá, leč její obsah mě trochu nudil, ale Burton a Depp jako vždy září a mě to už ani nepřekvapuje. Už se to prostě očekává.

• 20.7.2011  14:36

Silně podhodnocený film, protože na něj není nahlíženo tak, jak by mělo být. Tenhle film není jen odpočinkovou podívanou na líné sobotní odpoledne, tenhle film je inspirativní a přináší lidem poselství. Možná to tak působí jen na mě, protože tento styl života z velké části sám uznávám, ačkoliv nemyslím, že by to nebylo až tak jasné. Zkuste se na to dívat z jiného úhlu, nedívejte se na to, jako na film, který pak musíte "hrozně objektivně" zhodnotit na ČSFD, ale koukejte se na to jako na film, který Vám má otevřít obzory, který Vás má někam nasměrovat... K nějakému alternativnímu způsobu života, někam, kam hranice racionální světa nikdy nedošáhnou. Racio je totiž to, co musíte nechat zamčené ve skříni, abyste se mohli dívat na takovéhle filmy! :)

• 15.7.2011  21:03

Woodyho novější filmy mám daleko radši než ty starší. A zvláště miluju přesně filmy tohoto typu, s tím jeho nepřekonatelným tragickým humorem, to jak Vám to tak suše podá, přesto to ve výsledku je vlastně vtipné. Vždyť i úplný konec toho filmu, Woody si prostě z diváků dělá prdel! :D

• 8.7.2011  13:15

Del Toro ty svoje příšerky vážně miluje, protože některé mi silně připomínali Faunův labyrint. A myslím, že tohle je přesně jeho parketa, tohle by měl dělat, protože mu to sakra sedne. První Hellboy mě nijak nezaujal, ale dvojka je daleko lepší. Ten suchej humor, vizuální stránka. Vážně, skláním se před tebou del Toro, tohle se ti vážně povedlo!

• 8.7.2011  10:33

Super naturalistický historický film se vším všudy. Na základě skutečných událostí, s láskou, zradou, hrdinstvím, nenávistí a závistí. Ze začátku mě to trochu nudilo, ale ve víru bitev už jsem zcela podlehl. A nepodlehl jsem jen filmu, podlehl jsem hlavně nááááááádherné hudbě Jamese Hornera, už jsem soundtrack stihnul poslechnout dvakrát. I když se ta hudba v průběhu filmu skoro pořád opakuje, patří bezesporu k vrcholu filmové hudby!

• 5.7.2011  11:44

Náhodou mě se to líbilo. Já mám tyhle výpravné filmy celkem rád, je tam trocha akce, slušná temná atmosféra a krásná dívka. Délka je taky optimální, aspoň se to nerozbředne do nesmyslné natahované kaše. Takže s touto délkou, poutavou atmosférou, proč ne? :) P.S. Navíc jsem to viděl v HD kvalitě, co víc si přát?!

• 3.7.2011  21:15

Akce pro mne bylo dostatek, nepotřebuji zase tolik přemrštěných kaskadérských kousků a neuvěřitelně rychlé střihy, abych byl spokojen. Akorát jsem si na konci uvědomil, že jsem nepochopil, o čem to celé bylo! :D

• 2.7.2011  12:17

Prvních deset minut bylo vážně nadupaných akcí, že jsem myslel, že se nám vrací rodinka Úžasňákových ve zvířecí podobě. No, sice se to nakonec ubíralo trochu jiným směrem, ale ten mi nevadil. Když to beru jako pohádku pro děti, ukazuje to hodnoty, které jsou na světě skutečně důležité. Ti starší si můžou aspoň odpočinout u telky!

• 2.7.2011  10:12

První díl o téhle sympatické dvojici je ze všech nejkratší, a proto se nestihne ukázat humor ve všech svých barvách a odstínech. Ale těch pár vtípků, co tu bylo, bylo dobrých. Humor zaměřený na detaily, jako třeba ladění myšlenek atd. Vůbec však nevadí, že tenhle díl není tak dobrý jako ty ostatní. Byl to slušný rozjezd pro kultovního vynálezce se psem!

• 26.6.2011  22:32
    V Bruggách (2008)

Setkání fanklubu Harryho Pottera s Farrellem, kterej se do trojičky dostal úplně náhodou a zahrál skvostného evropského burana :D Ta absurdita, co z toho čiší a antiUSA, přesně to je to, co kinematografii dlouho chybělo. Starej a dobrej hříšnej kontinent, naše malá Evropa se stala svědkyní zvláštní filmové události, kterou tento film bezesporu je. Chvíli mi trvalo, než jsem se naladil na vlnu nekompromisního "evropského" humoru se vším všudy, ale pak už jsem jen a jen zíral a čekal, kdy Voldemort po vyslovení "Avada kedavra" zhebne! :D

• 25.6.2011  22:07

Nejsem bůh ví jaký fanoušek akčních filmů, ale na pořádnou akci nic nemá, zvlášť když se dobře natočí a dobře naservíruje. Místy jsem se mírně nudil, ale jak přišla nějaká výrazná akční scéna, hned jsem pookřál. Scénář je pěkně napsaný, Mattovi role pěkně sedla. Pro nějakou roli se prostě herec narodí.

• 22.6.2011  08:39

Příběh Romea a Julie je pro mne srdcovou záležitostí, a tohle bylo příjemné osvěžení příběhu, který byl už stokrát natočen, stokrát jinak a přece stejně. Pro děti má určitě větší hodnotu. Nejenže poznají příběh Romea a Julie, ale ani nebudou brečet na jeho konci, protože všechno dobře skončí. Krásný "americký happyend" :D A mě se to taky líbilo, protože to bylo optimálně dlouhé, respektive krátké, a hezky se na to kouká. Všechny pohádky přece nemusí dávat smysl.

• 21.6.2011  09:33
    Mary a Max (2009)

Humorná, černá, plastelínová, komedie-drama. Ten humor byl v některých částech už poměrně nechutně detailní, stejně se tomu musíte smát. Pěkný kontrast mezi šedým New Yorkem a "poměrně" světlým předměstím v Austrálii. Ač je závěrečná pointa spíše smutná, celý film vede k tomu, že se jí zasmějete. Mary a Max je tragikomedie nejvyššího kalibru, kterou asi taky nesnese každý, ale aspoň se lze přesvědčit o tom, že emoce nevyvolá už jen hraný film, ale i animák. A ten jich někdy ma možná i víc, než ten hraný film.

• 14.6.2011  17:27

Naprosto ohromující animace, která zachraňuje asi všechno, slabší pasáže, hluchá místa a místa, která si už hrají na příliš epická. Je to takový krásný "rytířský" příběh o hrdinství, pro děti možná nepříliš vhodný kvůli své temné a akční povaze. Ačkoliv dnešní děti překousnou už lecos až mě to samotného překvapuje! Možná by nebylo na škodu tuhle akční pohádku trochu natáhnout, aby zbyl čas na všechny nápady, všechny motivy a celkové detaily k příběhu.

• 12.6.2011  22:03

Nádnerná Jennifer korzuje v krásném prostředí! Mě to teda dostalo! :D

• 12.6.2011  09:01
    District 9 (2009)

Neuvěřitelně strhující od začátku do konce. Dokumentární pojetí, stylizace... A bohužel to ukazuje lidstvo i takové jaké je. Přesně tak, jak by se zachovalo, nebo se možná už i tak chová. Nevíme jaká tajemství skrývá americká vláda v oblasti 51, upřímně mě pak chování mimozemšťanů nepřekvapuje, jestli je zkoumaj, pitvaj. Proč se pak všichni diví, že nás chtějí všechny zabít? :D Problém je v tom, že člověk chce vždycky všechno prozkoumat, zjistit podstatu věci a jde přes mrtvoly, nehledě na to, kolik utrpení způsobí. Kreveťáků mi bylo, i přes jejich vizuální stránku, poměrně líto, protože i nelidé si zaslouží humánní chování! Takže můžu jen skonstatovat, že tento akční sci-fi dokument je víc než autentický!

• 4.6.2011  23:12

Bohužel už není tahle tlustá ženská tak pekelný padouch jako byl tučňák nebo robo pes. Ani tu nejsou roztomilé ovečky! Párkrát jsem se zasmál, ale žádná scéna, u které bych přímo řval smíchy tu nebyla. Ale vůbec to nevadí, protože Wallace s Gromitem si stále zachovávají své kouzlo v plastelínové animaci!

• 19.5.2011  09:06

Já tedy nevím no, ale mě se prostě třetí díl líbil nejvíc, byl extrémně epický, co se týče výpravy i hudby, ale taky to byl závěr první trilogie. On stranger tides nemá tak temnou a tajemnou atmosféru, Blackbeard neni ani zdaleka tak odporný záporák, jako byl Davy Jones. Trochu jsem i postrádal Orlanda a Keiru, ale vzhledem k tomu, že tento díl byl určitě rozjezd k dalšímu pokračování, tak je možné, že se v nějakém příštím díle vrátí. A nejvíc ze všeho mi tu chybělo víc scén na moři. Přeci jenom v minulých dílech se tam odehrávala největší část filmu, zatímco tady jsme se prodírali džunglí. Což ale neznamená, že bych se nudil, to fakt ne. Jenom jsem čekal od takového kolosu, jež patří k mým jednoznačně nejoblíbenějším dobrodružným filmům, trochu víc. Už teď se těším na další díl, protože věřím, že bude vzkříšena epičnost předešlých dílů a Johnny nám ještě ukáže, kdo je kapitán Jack Sparrow! Navíc jsem fanoušek Pirátů, takže nikdy nebudu hodnotit objektivně! :D (Půlnoční premiéra)