Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 5.5.2011  19:37
    Xena (TV seriál) (1995)

Další moje platonická láska z dětství. Pro mě byla prostě Xena naprosto ikonická a jedinečná a žral jsem jí. A když jsem na ní asi před půl rokem narazil v televizi, tak jsem se díval znova, protože Xena má prostě charisma :D

• 3.5.2011  19:52
    Agora (2009)

Nebudu mluvit ani moc o tom, jak je film natočený, protože je natočen dobře. Agora jasně dokazuje, jací lidé vždy byli a jací budou, dokazuje jen to, že křesťanská církev je největší organizovanou a nejodpornější sektou na světě a jen verbovala hloupé lidi do svých řad a na našem světě je tomu bohužel tak, že hloupost je to, co vždy zabije moudrost. Církev totiž vždycky chtěla všechnu moudrost jen pro sebe, což se jí díky Bohu nikdy nepodaří! A lid je jen hloupé stádo, co věří všemu, co je ve zprávách, bez vlastního názoru. Je mi z toho neuvěřitelně špatně, když vidím, jak největší myslitelé vyhasnou a ti největší diktátoři planou dál!

• 23.4.2011  21:58

Tak to je síla, vážení... První půlka je drsná, kvůli výcviku, druhá půlka je drsná a plná napětí, hlavně v úseku se sniperem a nehybně už jsem jen zíral, když už odhalená sniperka umírala a říkala - Shoot me, shoot me! Myslím, že pro většinu z nás je to naprosto nepředstavitelné, protože už jen tahle scéna ve mně vyvolala takovou vlnu soucitu, že bych neměl na to jí zastřelit. Muselo to být peklo, a můžem být jedině rádi, že se na to díváme z gaučů a prožíváme to jen vnitřně. Make love, not war!

• 23.4.2011  09:29
    Show Jana Krause (TV pořad) (2010)

Nebýt těch pitomých reklam, bez kterých by se aspoň tento pořad mohl obejít, bylo by to stejně super, jako když to bylo na ČT1.

• 13.4.2011  21:49
    Sirotčinec (2007)

Bál jsem se, bojím se a jestli jsem nezemřel, tak se bojím dodnes :D Skvělá práce se zvuky, kamerou... Při scéně, kdy je v domě médium a prochází se po domě, jsem jen nehnutě seděl, to mělo vážně napětí, které je v podobných filmech třeba! Na konci je znát, že s tímhle filmem má co dočinění del Toro, protože to bylo úplně jak konec Faunova labyrintu - dva alternativní konce. A konec je také důkazem toho, že i z horroru se dají vyždímat emoce a celek nabírá na dojímavosti!

• 8.4.2011  22:51

No, mě se snad ještě začne líbit sci-fi :D Od první minuty až do poslední jsem seděl nalepen na obrazovce a vážně mě to bavilo, což mě samotného překvapilo. V rámci žánru je to asi vskutku originál, který se nevrací ke starým a tisíckrát omletým robotickým sci-fi, ale přichází s naprosto novým ztvárněním světa. Málokdy se mi stává, že bych nevěděl, co říct, v tomto případě napsat, ale teď vážně přemýšlím nad jakoukoliv smysluplnou větou a nemůžu se k ničemu dobrat. Můžu říct snad jen to, že jako ne příliš velký fanoušek sci-fi žánru, mě TRON přesvědčil o tom, že i sci-fi mě může v jistých ohledech jako diváka uspokojit. Být takových filmů v žánru víc, tak je sci-fi možná jedním z mých nej nej! :)

• 6.4.2011  22:19

Psycho pohádkový horror pro děti? :D Ani náhodou!

• 19.2.2011  21:37

Tento film mi byl velice blízký prostředím. Oblast Provence je vskutku nádherná a měl jsem to štěstí vidět ji na vlastní oči a za ten Londýn bych jí vyměnil hned. Krásná oblast + krásná Marion Cotillard, to mi stačí :)

• 13.2.2011  22:54
    Já, padouch (2010)

Čtyři a půl hvězdičky za tu pestrou paletu humoru. Smál jsem se skoro nepřetržitě, dabing je perfektní, hudba je taky super... Palec nahoru!

• 10.2.2011  21:49

...aneb boží mlýny melou pomalu, ale jistě!

• 22.1.2011  22:03
    Hairspray (2007)

Perfektně vydařený muzikál. Ačkoliv je dějová linka slabší, jak už to hold bývá, vůbec to nezkazilo můj celkový dojem z celku. Ta energická hudba, perfektní písničky, které mne doslova zvedaly ze židle a hned jsem chtěl taky tancovat, perfektní choreografie, vtipné okamžiky, kdy jsem se opravdu upřímně zasmál, to celé je vážně perfektní.

• 1.1.2011  17:31

Super oddychový film. Honička v autech po lese a polích mě hodně pobavila. Loutky jsou vtipné, vtipně nadabované.

• 11.12.2010  20:06

Musím uznat, že jsem byl mile překvapen. Ženy v pokušení mají šmrc a elán stejně jako Eliška Balzerová. Film je vtipný, emotivní a dokáže se s lehkostí přenést i přes takové propasti jako je pohřeb. Nenudil jsem se ani chvíli a to mi u takového typu filmu zcela stačí :)

• 6.12.2010  09:13

Měl jsem možnost hrát stejnojmenou hru. Ačkoliv je děj trochu pozměněný, nijak to neškodí. Mě zkrátka takovéto filmy baví. Dobrodružné, s krásnou dívkou, se skvělým hercem. Stejně jako mají pokračování hry, i u filmu bych ho uvítal, abych měl další možnost spatřit krásnou dívku se skvělým hercem :D

• 21.11.2010  22:38
    Velká ryba (2003)

Musím přiznat, že tato Burtonovka mi není ani trochu blízká. Burton a sentimentální témata o lásce mi prostě k sobě nejdou. Ačkoliv musím přiznat, že je to pěkný film, barevný a pestrý. Příběh je také vymyšlen skvěle, ale tímhle jsi mi Time kolena nerozklepal, ani nešílím, abych se na Big Fish mohl podívat znovu...

• 22.10.2010  00:15
    Showgirls (1995)

Myslím, že tento film je silně podhodnocen. Oceňuji především to, že to není nějaká typická sračka. Není to jen o tom, že tam běhaj polonahý holky, takhle to v showbusinessu vážně chodí... Takže já si přisadím!

• 6.9.2010  23:02
    Kick-Ass (2010)

Veliká, vtipná, brutální kravina :D

• 6.9.2010  19:05

Tarantino je magor :D A to mám rád. Neuvěřitelné silné momenty - podpálení kina a ďábelský smích se slovy pomsta židovky. Kdyby se tohle opravdu stalo, byl bych nadšený možná ještě víc, s jakým nadhledem nám to Tarantino naservíroval. Ale vzhledem k tomu, že II.světová byl jeden z nejkrvavějších, ne-li ten nejvíc krvavý, konfliktů, nevím, jestli je ten nadhled zas tak patřičný. Nechtěl bych vidět výrazy některých, co to utrpení zažili. Tarantino je skvělý režisér a mě se Pancharti líbili, ale z jistých věcí by měl mít člověk respekt.

• 10.7.2010  21:53

No, mě se to docela líbilo. Nenudil jsem se. Samozřejmě to nemá takové kouzlo jako první díl, ale vzhledem k únosné délce to neurazí.

• 3.7.2010  19:49

Knižní Narnii miluju a jen upozornění pro zabedněné fandy Pána prstenů. Lewis měl svých sedm dílů Narnie napsaných daleko dříve, než Tolkien Pána prstenů, takže Narnie je pro mne matkou fantasy žánru. Film se vydařil, líbil se mi. Je jedno, že třeba nemá takovou atmosféru jako Pán prstenů. Pro boha, vždyť je to pohádka pro děti, ale to byste to museli číst, abyste pochopili, že to tak Lewis psal. Dokud to nebudete číst, nedoceníte film.

• 25.6.2010  19:05

Myslím, že tento díl je důstojným zakončením série. Jak tu už mnohokrát padlo, hraje spíš na emoce, než na humor. Ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Celý film mi příjemně utekl a přišel znovu ten čas, kdy cítím takové to prázdné místo kdesi uvnitř, protože vím, že nic dalšího už nepřijde. Celá série Shrek patří mezi nejvyšší elitu animáků desetiletí. Někdy si v jeden den zkouknu všechny čtyři díly. I když jsem ani jeden z filmů nehodnotil pěti hvězdičkami, tak celé sérii je dávám *****

• 13.6.2010  09:44

Vtipná, celkem povedená komedie na aktuální téma rasismu. Vtipné hudební výstupy.

• 31.5.2010  00:03

Ježiš, tohle byla taková blbost, ale dlouho jsem se u animáku takhle nezasmál. Dobrý námět, dobře využitý. Ale teda šílenost za šíleností.

• 27.4.2010  23:02
    Edith Piaf (2007)

Smutný život velké zpěvačky. Vždycky jsem si myslel, že biografie musí být ze zásady nudné. Není tomu tak. I když utrpení střídá utrpení, nenudilo mě to ani minutu. Dobrý herecký výkon skvělé Marion.

• 20.4.2010  22:48

Řeknu jen to - Rusáky jsem neměl rád nikdy, ale teď je vážně nenávidím... :D

• 7.4.2010  15:44

Kdo nemá "errrrrr" je amatéérrrrr!

• 7.4.2010  15:39

Jedna z dalších pohádek, kterou jsem jako malý miloval. Vždyť je tak pozitivní, krásná, plná energie, lásky a pěkných písniček. Je to pohádka, která patří bezesporu k těm nejlepším, českým pohádkám vůbec.

• 4.4.2010  14:10

Určitá variace na Devil Wears Prada, ale z trochu jiného úhlu. A mě se to líbilo, přišlo mi to vtipné. Hlavně mám taky trochu slabost pro Shoping. Bydlet ve městě jako je New York, se stálým, nadprůměrně dobrým platem, tak je ze mě shopaholik raz dva! Jsou tu vtipné momenty - oživlé figuríny, vnitřní myšlenky atd. Je to jednoduchý film, který nenudí, netáhne se a není extrémně dlouhý, takže se na něj někdy klidně podívám znovu. Dalším plusem byla krásná hlavní představitelka a samozřejmě stylová zelená šála, která je vážně moc hezká a ta kvalita je vidět už na pohled! :D

• 13.2.2010  14:34

No, na tenhle film jsem se podíval hlavně z důvodu, že to byl první film Johnnyho Deppa a mě se to líbilo. Vrah, který útočí ve snech, to mi přijde originální. Strašidelné to teda moc není, ale vzhledem k tomu, ze kterého to je roku, myslím, že je to slušné. Jediné, co mi vadí je otevřený konec, z důvodu dalších pokračování. Vyvražďovací série mě už vážně nudí! Ale jinak slušné čtyři hvězdičky!

• 8.2.2010  22:29

No, je mi jasné, že tento film chtěl ukázat Sherlocka Holmese ve zcela jiném světle. Ne jako postaršího pána v dlouhém kabátě, neustále kouřícího dýmku. A povedlo se to, myslím docela dobře. Dobře jsem se bavil a do poslední chvíle netušil, jak je to všechno možné. Jediné, co mě štve, že jsou tu zase ty zadní vrátka pro další pokračování, tak doufám, že jich nebude zase 100!