Mikeel

Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 22.12.2009  17:49

Klasický kreslený film už se dneska jen tak nevidí. Dnes už je to samá 3D animace. Ne že by to nebylo pěkné, ale takovéhle příjemné a vtipné vytržení ze stereotypu nikdy neuškodí. Je tu láska, akce, humor, zlá bohyně! No, co víc si přát.

• 28.11.2009  21:48
    3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál) (2004)

Donutil je můj oblíbený herec. A i když jsou některé z těchto povídek slabší, na celkovém dojmu z toho cyklu to neubírá. Od té doby, co jsem viděl Sluhu dvou pánů se na tenhle cyklus musím dívat a sledovat, jestli svůj výkon někdy překoná!

• 14.10.2009  14:15

Ne, nebylo to vůbec špatné. Jen si sakra říkám, proč ten blbec utekl zrovna na Aljašku? Copak jinde nemohl žít také v souznění s přírodou? Někde v teple, kde by možná neumřel? To zkrátka nepochopím. A navíc utíkat od problémů není řešení!

• 17.9.2009  15:27

Jednoznačně nejvtipnější díl z celé série prciček. Když se někdo jde dívat na takovýhle film, musí brát v potaz, že to je typická americká, teenagerovská komedie, která nemůže být brána vážně. Já jsem se vážně dobře bavil, přišlo mi to vtipné. Jistě, ve své podstatě je to strašně primitivní a ubohé, ale na odreagování je to dobré.

• 4.9.2009  17:51

Na rozdíl od slabší dvojky jsem byl velice mile překvapen. Mělo to vtip, který dvojka postrádala. Opět lituji, že jsem to neviděl v 3D.

• 19.8.2009  14:57

Vtipná komedie o jedné ženské, která prožívá tak trochu krizi středního věku. A vtom zřejmě tkví kouzlo Bridget Jones, je přirozená. Prožívá strasti a radosti denního života. Všechno, co může potkat i lidi mimo film!

• 10.8.2009  21:42

Tohle je ještě jedna z lepších čekých komedií, z lepších vtipných komedii! Je to trochu taková tragikomedie. Ale myslím si, že se tenhle filmeček vyvedl, mě teda upřímně rozesměje vždycky, jelikož tu hraje plno mých oblíbených čekých herců. Možná to není vrchol umění, ale nesmí se odepřit, že zahrané je to skvěle, hlavně co se týče dvojic Holubová, Klepl a Fialová, Štěpánková. Palec nahoru!

• 9.8.2009  22:28

Líbilo se mi to daleko víc, než Šifra mistra Leonarda. Má to tah, s každým dalším mrtvým to nabírá víc a víc na obrátkách, jde to stále kupředu, je to stále tajemnější a tajemnější, protože do poslední chvíle nevíte, kdo za tím vším stojí a pak Vás to překvapí. A jestli ani tohle nezaujme, tak skvělá prohlídka po Římě určitě ano! + Zimmerova hudba.

• 27.7.2009  22:52

No, čtyři pokoje nám nabízí čtyři povídky od různých režisérů. Nebudu hodnotit každou povídku zvlášť (ale třetí povídka je jednoznačně nejlepší)! A co se týče hereckého výkonu - je to tak neskutečně přehrané, umělé, strašně zmechanizované, ale přitom se tomu musíte smát, protože ty grimasy, které Tim Roth hází jsou zkrátka vtipné! Jestli bylo záměrem udělat to jako karikaturu, pak se to rozhodně povedlo!

• 20.7.2009  23:26

Poprvé jsem byl nějak zvláštně ukvapený (první sledování tři hvězdičky), ale teď když jsem se podíval znova i v kontextu s díly předešlými (a následujícím posledním dvoudílem), tak jsem se na tento díl díval nějak jinak. Možná je to i tou nostalgií, kterou při každém dílu pociťuji, protože Harry Potter je skutečně mou srdcovou záležitostí (i knižní) a Princ dvojí krve je sice ze všech filmů ostrouhaný nejvíc, ale postavy v něm skutečně dospívají a děj dozrává. Tenhle díl neni nijak zvlášť akční, ale je temný a mnohé vysvětluje. Najednou Vám dojde, proč Lucius Malfoy ve dvojce podstrčil deník Toma Riddle Ginny a uvědomíte si, jak to měla Rowlingová neskutečně promyšlené dopředu, protože těhle detailů si najednou všimnete. Ne jen v ději, ale i ve výrazech herců v předešlých dílech a najednou to nabírá celistvosti, takže mi nikdo! nebude povídat, že v téhle sérii je něco zbytečné, protože všechno, co tam je, dává smysl. Ale jen těžko budu něco vyvracet nefanouškům a nečtenářům této ságy.

• 6.7.2009  21:50
    Stmívání (2008)

Na první shlédnutí se mi to vážně nelíbilo, možná proto, že jsem se na to díval s opovržením, jako na film, který se zas líbí jen pubertálním holkám. Ale když jsem to viděl podruhé, tak už mi to nepřišlo tak špatné. Herecké výkony nejsou nejhorší, děj také není špatný. Vždyť, co se týče upíru, představuje je v úplně jiném světle, než byli doposud. Před tímhle filmem (a samozřejmě knihou) si nikdo nedokázal představit upíry v moderní době, jen na starých kamenných hradech, spících v rakvích, oblečené jako ze středověku. Tenhle film tuhle představu zlomil. Samozřejmě by šlo plno věcí upravit, třeba jako poopravit "pár" vět ve scénáři, ale to se dá téměř u každého filmu. Jediné, co mi vážně vadí je, že by to mohlo mít klidně míň, kdyby se vystřihly některé ne příliš zábavné scény.

• 6.6.2009  09:08

Jsem skalní fanda Trpaslíka a na tyhle tři nové díly jsem se těšil jako malé děcko! Pravdou je, že čtyři hvězdičky dávám jen proto, že starého Trpaslíka miluji. Neříkám, že tohle bylo špatné, ale teď daleko víc prahnu po dalších dílech protože doufám, že se vrátí zpátky ten typický humor. Dost mi u toho chybí náš český dabing, který je dle mého názoru daleko lepší, než originální znění. Chybí mi tu umělý smích, zásadní prvek sitcomu! Zůstávají tu zadní vrátka pro možná pokračování, ale jestli už další pokračování nebudou, proč to nemohlo skončit tak, že se vážně vrátili na zem? Tajně se modlím, že ještě něco přijde. Ale není to už ten starý Trpaslík! (Ale aspoň byla ukojena má touha spatřit mojí srdcovou záležitost znovu)

• 5.6.2009  20:34

Ano, první díl týhle nekonečný sérii má svojí kvalitu. Určitě proto, že přichází opět s něčím novým do světa kinematografie. První díl ještě není tak nechutný jako ty ostatní. Tady to bylo originální. Padouch, co "napravuje" lidi, on je vlastně nezabíjí, mají možnost se zachránit, ale hold někdy nešťastnou náhodou zahynou. Ostatní díly už jsou jen omílání toho prvního, Navíc mají tolik zápletek. V každém dalším díle zjistíte, že mu pomáhal někdo jinej, kterej netušil, že je jen loutka, že mu vlastně pomáhá někdo úplně jiný... Uuu... Blázinec. Kdyby skončili u prvního dílu, taky by nic nezkazili! Ale hold prachy jsou prachy, vládnou světu a tak jen čekám, kdy uvidím plakát na SAW 20!

• 25.5.2009  10:18
    Mamma Mia! (2008)

Veselý letní muzikál, na který se vždycky rád podívám. Obzvláště při chladných zimních nocích. Abbu mám rád, ale není to jediný důvod, proč se mi Mamma Mia líbí. Je to zkrátka veselé a střeštěné, plné krásných obrazů a scenérií řeckého ostrova. Vždycky mám radost ze života, protože je to neskutečně pozitivní, což mi u tohodle jednoduchého muzikálku vážně stačí! (Meryl Streep je vážně třída!)

• 25.5.2009  10:17

Tenhle film není konečně o tom, jak někoho ďábel posednul, ale o lidech, kteří jsou posedlí, aby mohli najít ďábla. Johnny Depp velice vylepšuje kvalitu tohoto snímku. Celkově se mi to líbilo, bylo to i celkem realistické, ale scéna, kdy Johnnyho blonďatá kamarádka přiletí ze schodů jako super hrdinka a levou zadní zmlátí ty chlápky... Ale tak, co? Vždyť ona je ďábel!

• 24.5.2009  19:29

Na rovinu říkám, že Pána prstenů vážně v lásce nemám. Knihu jsem nečetl a filmy mě nijak neoslovily. Je to krásné po vizuální stránce, hudba také není špatná. Ale zkrátka, děj celé trilogie mě nenadchnul! I když je to bezesporu praotec fantasy žánru. Oprava: Jeden ze zakladatelů fantasy.

• 24.5.2009  19:26

Pro mě nejvydařenější díl z celé Potterovské ságy (předtím než jsem viděl i četl Relikvie smrti). Nechybí tomu napětí, dramatičnost, emoce, tajemná atmosféra Turnaje tří kouzelníků. Hýří to krásnými efekty. Co se týče Pottera, tak budu vždycky hodnotit subjektivně, ale u tohodle dílu je, myslím, hodnocení i na místě!

• 24.5.2009  09:52

Nejtragičtější příběh lásky všech dob zasazený do pouličních rvaček, "gangů" a přestřelek. Vzhledem k tomu, že Romea a Julii, jakožto Shakespearovo drama miluji, trochu jsem přehlídl, že tento film je tak trochu kýč. Tohle téma bylo už tolikrát zpracované, že se prostě muselo přijít s něčím novým. Nejsem vyložene zklamán, dokonce jsem se i dobře bavil, ale... Pořád tu nějaké "ale" zůstává! Ale jak říkám. Romeo a Julie je pro mne příběh, který je nádherný už sám o sobě. Láska, kterou svět už nikdy nepozná, fascinuje mne.

• 24.5.2009  09:50

Já nevím, ale mě to přijde jako jedna z lepších českých, rodinných komedií. Ale vzhledem k tomu, že tu hraje moje oblíbená Eva Holubová, tak jsem možná trochu ovlivněn jejím skvělý výkonem. A vůbec si myslím, že ty herecké výkony jsou dobré. Je to příjemná komedie a vždy se na ní rád podívám, i když má trochu slabší dějovou linku.

• 22.5.2009  16:48
    Z pekla (2001)

Johnnymu ty role detektivů prostě sednou (jako všechno) a se skvělým námětem je to skvělá podívaná. I když na tom vlastně není nic extra, ale tajemná atmosféra starého Londýna, temná zákoutí spodiny společnosti, mě přitahují.

• 22.5.2009  16:46
    Chůva k pohledání (TV seriál) (1993)

Tenhle sitcom jsem viděl už tolikrát, díky častému opakování v televizi. A nikdy jsem neviděl všechny díly. Připouštím, že ne všechny vtípky padnou na úrodnou půdu, ale každé nové módní kreace Fran a její matka, která vždy tvrdí, jak hubne a potom je záběr, jak se cpe, tak to mě vždy dostane! Myslím, že je to slušný americký sitcom!

• 22.5.2009  15:48
    Fantom opery (2004)

Jeden z mých nejoblíbenějších muzikálů. Příběh není nijak zvlášť komplikovaný, ale překrásná hudba to vynahrazuje. A navíc, když si uvědomím, že Emmy Rossum bylo pouhých 16 let, když nazpívala ty složité písně, tak vážně klobouk dolů. A i Butler docela slušně zpívá.

• 22.5.2009  15:46
    Karcoolka (2005)

Musím přiznat, že po grafické stránce je Karcoolka slabší, ale myslím, že vtipy tomu nechybí. Připouštím, že jsem si to nedávno po čase pustil a už se mi to nelíbilo tolik, jako v nějakém roce 2006, ale nenudilo mě to. Karcoolka je na tři hvězdičky, ale díky zpívajícímu kozlovi je to na čtyři!

• 22.5.2009  15:46

Burton je pro mne prostě modla, která dovede všechno do dokonalosti. A Depp? Já už nevycházím z údivu, co všechno tenhle chlap dovede - perfektně hraje, ale on umí i dost slušně zazpívat a totéž platí o Heleně Bonham Carter. Jediné, co mi vážně vadilo byla ta kýčovitě šťávová krev, ale tak co. Jinak vážně slušný kousek!

• 22.5.2009  15:43

Strike a pose, there's nothing to it, Vogue! Meryl Streep je ďábel, Anne Hathaway anděl. Na tomhle snímku je potvrzena jedna stará pravda, a to ta, že "Šaty dělaj člověka!". Někdo to odsoudí, ale bohužel je to pravda. Takže Devil Wears Prada ukazuje vlastně svět takový, jaký doopravdy je! Lidstvo jde kupředu a pokrok, ani v oblasti módy, nelze zastavit. Dámy nazujte Chanelky, páni oblek od Diora a vyrazme kupředu!

• 7.9.2020  10:20
    Tenet (2020)

Nolan tentokrát přestřelil. Tenet je předimenzovaný a divácky ne úplně přístupný film, kde zkrátka nelze vše pochytit na první dobrou. A nejsem si jist, zda to bude napodruhé či napotřetí o moc lepší. Koncept i pravidla jsou složitá, člověk se v té změti akce někdy doslova ztrácí - ve finále jsem už úplně rezignoval na to pochopit, co se vlastně děje a jakou časovou osu během toho či onoho prostřihu sleduju. Čistě řemeslně jde samozřejmě o skvěle odvedenou práci, ale precizní řemeslo nestačí, když mu chybí duše. A tu Tenet postrádá, je dost odtažitý a odosobněný. Forma tu vítězí nad obsahem a o Nolanův nejlepší film nejde ani náhodou.

• 25.11.2016  16:03

Strmý vzestup a o to strmější pád - Roanoke ve zkratce. Když série začala, prožil jsem nadšení, které jsem u sledování AHS necítil od konce Asylum. Jenže druhá půlka série celý koncept tak neskutečně zprznila, že z toho vyšla jen roztahaná břečka, ve které stále někdo utíká, je pronásledován a nakonec zabit. Nemůžu upřít napětí, které šestá série měla a které si držela i ve slabších dílech. Jenže to je trochu málo. Ale stále z toho vychází Roanoke lépe než předešlý Hotel. Tak snad to vyjde příště.

• 25.10.2016  15:20
    Král Kobra (2016)

Z traileru i všemožných článků se zdálo, že King Cobra bude kontroverzní a šokující film. Ale není ani jedním, marketing to jednou zas solidně přehnal. Milostné scény (pokud se to tak dá u filmu z porno prostředí nazvat) se drží poměrně okoukaného a ničím nepřekvapivého či pobuřujícího standardu, samotná zápletka je sice poutavá, ale film jí podává až moc zkratkovitě. Občas je tedy těžší vysledovat motivaci pro chování postav. Zachraňuje to sympatická stopáž, během níž se nemá divák možnost nudit, a také dobře vybrané obsazení.

• 27.7.2016  20:49
    Hledání (TV film) (2016)

Tak, jak mě seriál nadchnul, tak mě závěrečný film zklamal. Ukončení dějových linek bylo hrozně zkratkovité, tak nějak bez emocí a oproti tomu, na co jsme byli zvyklí, málo uvěřitelné. Na jednu stranu to tvůrcům nejde zas tak moc vyčítat. To, že byl seriál nucen skončit, mu velmi uškodilo a natočit plnohodnotný závěr nebyl nijak lehký úkol. I tak bylo očividné, že se Looking snaží o definitivní tečku a jakýsi pomyslný happyend, což je to poslední, co bych očekával. Ano, stále tu jsou hodnotné a pravdivé myšlenky, scénář se stále přimyká k autenticitě životních situací a na obsazení se stále sympaticky kouká. Problém spíš vidím v tom, že dějově nedošlo ve filmu - a v návaznosti na seriál - k žádnému posunu, což je škoda. Hledání to nevyšlo nyní, tak snad to jinému žánrově podobnému titulu vyjde příště.

• 9.1.2016  20:48
    Stážista (2015)

Já nemám absolutně problém s pozitivně laděnýma filmama, kde jsou k sobě všichni až nepřirozeně milí, zdvořilí a laskaví. Vlastně jsem po dlouhé době takovou sluníčkovou injektáž potřeboval a zhruba do dvou třetin jsem si jí i užíval. Ale pak to začne bejt až moc přeslazený a je z toho jen uslzený patos a chlácholení a přehršel šroubovaných životních mouder. A to je škoda. Kdyby Stážista dokázal udržet všechny ty emoce na uzdě, byl by prostě milým filmem, který pohladí po duši. Jenže je spíš takovým dospělým pohádkovým kýčem.