Mikeel

Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 22.2.2013  22:12

Původní Silent Hill je jedním z mých celkem oblíbených filmů, což se mi u horrorů běžně nestává. První díl je tajemný, mysteriózní a já jsem se vážně těšil, že když po šesti letech vyjde pokračování, dočkám se něčeho obdobného. Ale dvojka už nemá takový tah, tempo a dynamiku. Je nelogická a vlastně jsem k závěru vůbec nepochopil, co se stalo a proč a už vůbec jsem nechápal souvislosti s předchozím dílem a jednání postav. Mimo to je také škoda původního obsazení Alessy/Sharon, protože tahle digitálně upravená holčička byla jen a jen šeredná, nikoliv tajemná. Ale i tak jsem měl potíže s dýcháním a bál jsem se velmi, což je vlastně také jediný důvod a očekávání u horroru. Škoda toho, jednička se mne dotkla, dvojka mne děsila!

• 18.2.2013  23:05
    Piráti! (2012)

Nemá to takovou šťávu, tah a gradaci jako jiná dílka Aardmanů, ale pořád to jsou Aardmani, jedno z nejoriginálnějších filmových studií! Jejich kouzlo spočívá hlavně v brilantní animaci, která snad nemá konkurence, najde se tu i spousta vtipných okamžiků a hlášek. Piráti jsou zkrátka Aardmani na jeden hlt aneb ber nebo nech ležet!

• 18.1.2013  22:53

No musím říct, že to bylo opravdu příjemné překvapení... Dlouho jsem se tomu filmu vyhýbal a vlastně ani nevím proč, protože to byla po dlouhé době zas jedna z příjemných a inteligentních komedií. Námět celkem fajn, trochu mi to připomínalo film 17 again s Efronem, ale tohle české pojetí mi sedlo asi o trochu víc! Musim říct, že ačkoliv Mádla nemusim, tak tady mi docela sednul a opravdu mě jeho pojetí "čtyřicetiletého chlapa v těle osmnáctiletého kluka" bavilo!

• 4.9.2012  23:30

2 hvězdičky především za scénu s nevěstou a motorovou pilou v tunelu! :D Velmi epické!

• 8.3.2013  08:41
    Sinister (2012)

Horror s ne příliš originálním námětem, za to však s naprosto palčivou a skutečně horrorovou atmosférou. Té samozřejmě přispívá především kamera a hudba, bez které by to nebylo ani trochu strašidelné. Zakrývám si oči téměř u všech horrorů, ale už dlouho jsem si u žádného horroru nepřál, pane bože, ať je konec! Nebo ať je sakra už den, ať už nekouká na ty pásky, ať nechodí pryč z tý postele! Takže jsem sice pár lekavých okamžiků prošvihnul, ale upřímně, už tak jsem musel usínat se zapálenou svíčkou, abych se nebál! :D

• 7.11.2012  08:48
    Skyfall (2012)

I James Bond stárne a je fajn, že to konečně někdo zohlednil. Je fajn, že i věčný idol se najednou nemůže strefit do terče a není už tak všemohoucí. O to napínavější je potom jeho povstání z popela a celý vývoj. Navíc jsem měl po dlouhé době konečně pocit, že se koukám na britský film, protože se bondovce konečně dostalo suchého anglického humoru. Skyfall sice trochu narušuje Bonda jako modlu, vždyť vše, co pro něj bylo typické vymizelo - s Bond girl si nestihne ani pořádně užít, Martini protřepat - nemíchat si dá jednou a ani nám tuto otřepanou repliku neřekne do kamery. Ale o to víc se mi Skyfall líbil, protože se ze sebe shodil zbytečná kliché, která každý z nás znal a dal nám asi jeden z nejlepších filmů roku a dle mého možná i nejlepší Bondovku! Poprvé mi nebylo jedno, jak to dopadne, protože poprvé se nedalo ani moc předvídat, jak to vlastně dopadne. Kdyby další Bond pokračoval podobným stylem, myslím, že by mu to prospělo a mohl by tak povstat z popela ještě na další půlku století!

• 18.5.2012  21:45

Musím přiznat, že tohle je vážně asi jeden z nejslabších filmů Tima Burtona. Ach jo, Time, co se to s tebou děje? Kde je tvá hravost? Tenhle film se pohybuje na hraně komična a velkého epického horroru, ale ve finále není ani jedním. Buď to měl pojmout stylem Karlíka a "vybarvit" Temné stíny, nebo to měl udělat ve stylu Ospalé díry celé temné, protože tentokrát se tohle spojení, které mu kdysi možná fungovalo, nekonalo! Neříkám, že jsem se nudil, ale na Burtona byl i tohle slabý odvar! Tim umí dělat filmy mnohem líp a dotáhnout věci k dokonalosti. Věřím, že mě tenhle rok překvapí aspoň Frankenweenie!

• 1.8.2012  00:58

Plejáda úžasných herců ve strhujícím megafilmu roku. Sorry, ale myslím, že tuhle šlupku nepřekoná ani Hobit. Musím říct, že Anne i Marion se představily v rolích, kde měly možnost ukázat také trochu jinou tvář svého nežného bytí. Napětí, zvraty, temnota, naděje... Jen je škoda, že Gotham nevypadal jako odporné město, plné kriminálních živlů jako v Batman begins - zmizela ta šeredná nadzemka a místo ní tu máme už nefalšovaný New York, kterému se ovšem Gotham také přezdívá. A sorry mistře Hardy-Bane, ale Ledgerův Joker byl odpornější a víc slizský a celkově padouchovitě lepší. Ale i tak, Batmanovo povstání bylo heroické a mělo grády! Zazvonil zvonec, je batmana díky otevřenému závěru opravdu konec?

• 28.2.2013  20:07

Není to z milosti, ale podle mě byl tohle rozhodně nejlepší díl z celý ságy. Ačkoliv ten rozjezd byl dost krkolomnej a digitální děcko jsem nepochopil... I tak mě to k mému hodně velkému překvapení nenudilo, ale ruku na srdce, moje srdeční záležitost z toho nikdy nebude a kult nových, na slunci zářicích upírů časem odpadne. Nicméně, finální bitka byla vážně super, konečně to mělo aspoň průměrné napětí, jaké měly mít i předchozí díly. Takže za mne, uspokojující uzavření ságy, které mělo aspoň trochu "balls"!

• 20.5.2013  15:22
    Úplně normální (TV seriál) (2012)

Možná by to byl i v pohodě seriál nebýt v něm pár naprosto příšerných aspektů. Ten patos mě vadí asi nejvíc. Snažit se v průběhu neuvěřitelně filozofovat a ukázat, jak je to vše vlastně úplně normální. Oslavné a neuvěřitelně tupě sentimentální kecy a naprosto nelogické chování postav. Jde z toho cítit snaha vytřískat emocionální maximum a donutit diváky zamyslet se nad tématem. Možná, že mnoho citlivých děvčat a chlapců budou skutečně spokojeni, na mě tahle umělá dojárna však nezabírá a bohužel právě ona ruinuje celý seriál, který by mohl ve výsledku být fakt příjemný. No a pak tu máme přeafektovanou dívku v mužském těle, ačkoliv seriál nese název "normal". Takže místo, aby se k prvnímu panu normálnímu přidal i druhý pan normální, je tu zas ta nesmyslná tendence to celé zlehčit a vytvořit další z milionu homo karikatur. Proč, proč, proč? Kazí to celý seriál, který by jinak působil fakt inteligentně, kdyby se zbavil těhle otravných cliché.

• 5.10.2012  00:17

Film, který popírá fyzikální zákony, například nesmyslný pád z vesmíru až na zem, a který by měl vypustit z kategorie Akční a Thriller... Akční na tom je možná tak jedna minuta, thriller, dle mého od slova thrill - vzrušující, či chvění, to už není vůbec. Nechvěl jsem se, nebyl jsem napjatý, nestrhla mě akce. Sci-fi to bylo jen díky zasazení věznice do vesmíru. Takže tento film může být vůbec rád, že nějakou kategorii má...

• 5.10.2012  23:00

Nejlepší seriálový návrat, který ještě všem fanouškům musel zlepšit chuť po ne moc vtipném Back to Earth. Vrátilo se všechno, co jsem postrádal. Umělý smích, humor, kterým oplýval původní Trpaslík... Pokud bude v tomto duchu pokračovat dalších 5 dílů, tak určitě nebudu jediný, kdo bude lačnit po nové sérii. Jen první díl jsem dnes viděl už třikrát! To jsme my, hoši z Trpaslíka a má závislost na mém navždy nejoblíbenějším seriálu všech dob je zpět! ♥ 9.11.2012 - Ano, poslední díl série skončil a hodnocení zůstává! Trpaslík se opravdu vrátil ve vší parádě a se vším všudy. A stejně jako jsem po Back to Earth prahnul po nové sérii, tak po ní prahnu i teď a to ještě mnohem mnohem víc, protože vím, že když už se nám starý dobrý Trpaslík vrátil, byla by škoda o něj přijít. Těžko říct něco víc, než že se zaplnila jedna obrovská díra... Myslím, že je to bílá díra... :D

• 1.3.2012  11:07

Poprvé jsem byl v kině na horroru a absolutně nelituju, že jsem zašel právě na The Woman in Black. Na televizi a bez surround zvuku by mě to možná tolik nenadchlo, ale na obrovském plátně a s tak úžasným zvukem, to bylo přímo báječné. Je to typická duchařina, která sází hlavně na zvuk a obraz, než na komplikovanou zápletku. Nejlepší na tom bylo, že v celém sále jsme byli jen čtyři, takže ten děsivý pocit, že se vedle Vás někdo objeví a chňapne po Vás byl tímto faktem silně umocněn. Daniel už je vyzrálý herec, ale stejně navždy zůstane Potterem. Nicméně vypadal strašně mladě, což bylo možná to jediné, co mi trochu vadilo. Ale celkový dojem super duchařiny to nekazilo.

• 28.5.2012  08:54
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

Když jsem na tento sitcom zcela náhodou narazil, bylo to jako zjevení nebo jako blesk z čistého nebe. Nejsem nijak předpojatý k americké seriálové tvorbě, ale co si budeme nalhávat, mnohdy bývá dost primitivní - alespoň co se sitcomů týče. 2 Broke Girls však mají styl a drzost - jen občas bývá trapná ta nekončící stereotypizace etnických či sexuálních menšin, ale jedná se jen o drobnou vadu na kráse. První série nasadila laťku hodně vysoko a další mají co dělat, aby se jí vyrovnaly. Někdy se jim to daří méně, někdy více. I tak se však jedná o zcela nadprůměrnou zábavu, která by zdaleka nebyla tak dobrá, nebýt skvělého hereckého obsazení. (Český dabing tohodle sitcomu je zlo, spousta dvojsmyslných jazykových vtipů v něm navíc zanikne, takže sledovat jedině v angličtině.) 1. série - 100%, 2. série - 95%, 3. série - 85%, 4. série - 60%

• 20.7.2014  10:11

Začínalo to jako opravdový horror, postupně z toho vylezlo spíš mysteriózní drama, ale... American Horror Story má skvěle zvládnutou atmosféru, a i když se prakticky žádných lekaček nedočkáme, napětí a kvalitní děj to dostatečně vynahrazují. I když je základní kámen první série už stokrát omletá písnička - strašidelný dům - přeci jen se z toho podařilo vyždímat něco navíc, něco neokoukaného. Myslím si však, že by to zdaleka nefungovalo tak dobře, nebýt brilantních hereckých výkonů. Jessica Lange je fakt prvotřídní ježibaba, to se jí musí nechat! :D Ale k pěti hvězdičkám mi chybí nějaká finální katarze, té se mi bohužel nedostalo. 2. série Asylum je mnohonásobně lepší než první řada. Má lepší atmosféru a taky mnohem lepší příběh. Navíc ty herecké výkony... Jedna báseň, Jessica Lange není jen ježibaba, ona je i sakra dobrá herečka! Jen poslední tři díly trochu ztratily dech, když už to schytaly všichni padouši, což je škoda. Nicméně, druhá série je za jasných pět hvězd. 3. série o čarodějnicích je zábavná, plná sarkasmu, ale dojde na stejný problém jako u předchozích dvou. Je to hrozně dramaturgicky nevyvážené, tedy v závěru - nějaké poslední tři díly. Ztratilo to tah, jakmile jsou všechny záhady rozpletené a všechny rádoby záporné postavy vymřou, de facto už se jen čeká, jak to celé vlastně skončí. Možná by nebylo na škodu jednu sezónu zkrouhnout právě o nějaké dva finální díly, protože je škoda, že celou dobu to někam graduje, pak přijde exploze, po které by měla přijít finální tečka jenže ta tečka se vleče další dva díly a zbytečně se to natahuje. Alespoň, že tenhle seriál táhnou brilantní herci, Coven tedy především herečky, protože bez těch aktérů by to ani zdaleka nebyla taková zábava. Doufám, že v příštím životě bude Jessica Lange moje babička :D 4. série se mi po Asylum líbila úplně nejvíc. Pravda, s horrorem to nemělo společného už vůbec nic a byla to i trochu telenovela. Dle ohlasů očividně Freak Show nebyla tak divácky úspěšná, ale já osobně musím vyzdvihnout, že jako první série AHS udržela napětí až do konce a ta pravá tečka nastala až ve finálním díle. Herecké výkony už bez komentáře, ti herci jsou prostě skvělí. Jen to možná tvůrci už lehce přehánějí s těmi SAW momenty - krev, vnitřnosti apod. Nicméně já po Freak Show zvedám hodnocení na pět hvězd a už teď se těším na další řadu.

• 10.9.2012  23:53
    Bůh masakru (2011)

Luxusní, naprosto luxusní divadelní hra na filmovém plátně. Český dabing je tu bezkonkurenční, povedl se a přijde mi lepší, než originální znění. Herecké výkony super, akorát nám ti herci už nějak stárnou...

• 25.7.2011  20:55
    Dr. Ludsky (TV seriál) (2011)

Slovenský seriál a oni to nadabujou... Tak tohle je fail století!

• 22.6.2011  08:39

Příběh Romea a Julie je pro mne srdcovou záležitostí, a tohle bylo příjemné osvěžení příběhu, který byl už stokrát natočen, stokrát jinak a přece stejně. Pro děti má určitě větší hodnotu. Nejenže poznají příběh Romea a Julie, ale ani nebudou brečet na jeho konci, protože všechno dobře skončí. Krásný "americký happyend" :D A mě se to taky líbilo, protože to bylo optimálně dlouhé, respektive krátké, a hezky se na to kouká. Všechny pohádky přece nemusí dávat smysl.

• 16.7.2011  12:44

Skončila jedna krásná éra mého života, těch deset let uteklo jako voda. Nezbývá nic jiného, než se poklonit všem tvůrcům Potterovské ságy. Věděl jsem, že finále bude naprosto strhující a naplnilo to má očekávání... Ačkoliv jsem čtenář knih a věděl jsem, jak to celé dopadne, srdce mi bušilo jako nikdy předtím u žádného filmu, slzy jsem měl na krajíčku nejednou. Kdyby vyždímali ještě víc emocí, tak bych se asi v kině rozbrečel, a že scéna s umírajícím Snapem si o to přímo žádala. Vůbec nevím, co teď budu dělat. Když si na nějaký film/seriál nebo knihu zvyknete a zvyknete si na postavy, nedokážete si představit, že po poslední klapce, či kapitole je už nespatříte. Neprožijete s nimi už žádné další dobrodružství, můžete se vracet jen k těm starým. Tenhle pocit je strašně zvláštní, jakoby nějaká část ve Vás odumřela a vy jste se cítili strašně prázdní. Ano, takové pocity ve mně zanechal poslední díl ságy o chlapci s bleskem na čele, což může znamenat jen jediné... Doplňte si sami! :) (A prosil bych jednoho velkého zlatého Oscara pro Alana Rickmana, protože nikdo jiný si ho nezaslouží tolik jako on!)

• 13.3.2011  10:47

Ano, tahle komedie je plná ohraných cliché, nic nové nepřináší. Ale díky hlavní dvojici je velmi milá. Natalie je k sežrání a skvěle hraje, některé scény mě pobavily, u některých jsem se přistihnul, jak mám takový... Pitomý úsměv :D

• 5.7.2011  11:44

Náhodou mě se to líbilo. Já mám tyhle výpravné filmy celkem rád, je tam trocha akce, slušná temná atmosféra a krásná dívka. Délka je taky optimální, aspoň se to nerozbředne do nesmyslné natahované kaše. Takže s touto délkou, poutavou atmosférou, proč ne? :) P.S. Navíc jsem to viděl v HD kvalitě, co víc si přát?!

• 5.11.2011  21:25

Stejně jako u prvního dílu, pro grafické stránce příšerné, po obsahové docela vtipné. Na co však tvůrci vsadili, to se příliš nepovedlo. Chtěli vytáhnout osvědčená esa, jako byl zpívající kozel. Bohužel ten mi v tomhle díle spíš vadil. Jinak tu je spousta skvělých nápadů, Jeníček s Mařenkou byli opravdu zákeřní padouši. Avšak nic překvapujícího tu není. V prvním díle jste se zasmáli, když jste se dozvěděli, co je babička zač, když jste viděli slavnou scénu "A babičko, proč máš tak velké..." zparodovanou atd. Druhý díl už na to jen nastavuje, a proto se tomu už zřejmě nezasmějete tolik, jako u jedničky, což je škoda.

• 19.6.2013  00:10
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Skvělý, napínavý a neskutečně návykový seriál. Za tři dny jsem shlédl první sérii a nejradši bych ani nešel spát. Nechal bych si poslat obří pizzu a celou noc jen koukal a při tom jedl. Skvělý děj, skvělá psychologie postav, skvělý filmově působící vizuál. Jen já osobně bych to moc neškatulkoval do kolonky fantasy. Od fantasy totiž očekávám například různorodost ras, jako elfy, trpaslíky, či skřety. A navrch k tomu ještě postrádám magii, která do fantasy neodmyslitelně patří. Nicméně, opominu-li tento fakt, který Hře o trůny neubírá nic, jen mě osobně větší očekávání, tak je to prvotřídní záležitost! Edit. 26.6.2013 - Dokoukána i třetí série a je to vážně skvělá záležitost... Naprosto mě to dostalo, je to chladné, nepředvídatelné... Konečně pořádná šlupka, kde neplatí, že dobro vyhrává a zlo a zrada má značný náskok! Ale stejně doufám, že Daenerys bude ta, která ve finále usedne na Železný trůn!

• 6.4.2012  12:17

Další zklamání... Na tenhle film jsem chtěl tak moc jít do kina, protože podle ukázek a úžasného vizuálu mě to neskutečně uchvátilo. Navíc jsem kdesi četl, že by to mělo být jako počítačová adventura Syberia, která má opravdu úžasný příběh, plný automatonů, scenérií atd. No a tím u mne narostlo velké očekávání, která rázem spadlo, protože celý film je opravdu jen obyčejným vyznáním pocty prvním filmům, které tohle všechno odstartovaly. A to mě poněkud zklamalo. Vizuál je nádherný, ústřední dvojice přirozená, ale smysl filmu mě minul. Hugo si určitě svoje příznivce najde, ale já už vím, že někdy je lepší nemít očekávání, protože po něm přichází jen hořké zklamání!

• 18.7.2011  12:25

Celkem dobrá oddychovka, kde je však už obsaženo všechno, co jsme viděli. Chlapec s nadpřirozenými schopnostmi, co se zamiluje do obyčejné dívky, která se postupně dozvídá děsivou pravdu, ale naštěstí se její vztah k němu nezmění! Noo, ale co, u takovýhle filmů, kde se koukám hlavně na efekty a na akci ani nevyžaduji nějakou složitou zápletku, abych byl na konci neskutečně překvapen. Jsem zvědav, jestli to bude mít pokračování, vzhledem k velice otevřenému konci...

• 29.9.2011  18:52

Je velká škoda, že druhá půlka nebyla stejně svižná jako ta první, kdy jsem se nad hravostí scénáře vážně smál. Druhá půlka mi bohužel navodila atmosféru typického amerického slaďáku, kterým tento film nakonec je, ale mohl být alespoň jedním z těch lepších. Ale i tak jsem se dobře bavil a ústřední dvojice byla vážně skvělá.

• 28.6.2012  22:16
    Katy Perry - Last Friday Night (T.G.I.F.) (hudební videoklip) (2011)

Některé komentáře zde uvedené jsou dle mého až nezdravě kritické. Nelze hodnotit něco, k čemu nemáte vztah. Nemůžu přece negativně hodnotit interpreta, kterého nemůžu vystát, protože můj názor na něj nebude nikdy objektivní. Katy Perry mám vážně rád, i když je tu spousta jiných zpěvaček, které mají větší pěvecký talent. Ale Katy si to vykompenzovala talentem dělat show. To jí opravdu jde. A opět přichází na řadu to, jak to sedne lidem. Někomu jo, někomu ne. Tenhle klip je rozhodně jeden z nejvtipnějších klipů, co se za poslední dobu objevil. A není trapný ani trochu. Je barevný, paroduje "typické americké house party"... Nemyslím si, že by se snažila jakkoliv kopírovat již zmiňovanou Lady Gaga. Obě totiž dělají něco úplně jiného. Gaga šokuje, Katy baví. A myslím, že momentálně v tom nemá absolutně žádnou konkurenci. Závěrem bych jen shrnul to, že klip skvěle doplňuje písničku, která je sice celá na čtyřech akordech, ale přiznejte si sami, jakmile by těch akordů bylo víc, už byste pyskovali, že je to moc složitá hudba! :D Takže shut up and enjoy Friday night!

• 23.8.2011  09:09

Vzhledem k tomu, že mám její hudbu i show rád, tak jsem byl z tohodle záznamu nadšen. Je tak šílená, že to snad ani neni možný. Zpívat umí, na live nahrávkách do toho dává ještě daleko víc než na studiovkách. A její interpretace písničky You and I, jež patří k mým nejoblíbenějším vůbec byla naprosto neuvěřitelná - koukal jsem s otevřenou pusou a nevěřil jsem!

• 14.11.2011  18:44
    Melancholia (2011)

Atmosféra byla podle mého daleko lehčí a snesitelnější, než u Antikrista. Dokonce se nedostavily ani žádné pocity úzkosti. Druhou půlku filmu jsem skoro prozíval, avšak poslední záběr měl fakt grády. Ale to nezachrání pocit, který jsem měl, že Trier se zas pokouší o těžké psychologické drama, o kterém si budou všichni po odchodu z kina povídat.

• 24.12.2011  20:36
    Micimutr (2011)

Já musím říct, že mě Micimutr velmi mile překvapil. Je to typově výrazná pohádka, která potěší i pobaví. A ruku na srdce, kdo potřebuje od pohádek, aby byly složité a nepředvídatelné? Krása pohádek je přeci v tom, že všichni víme, že dobře skončí. A digitální efekty taky nebyly tak hrozný a nijak zvlášť mi nevadily. A velké plus za Libušku a Vojtu Dyka!