Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 26.11.2015  14:00
    Most (TV seriál) (2011)

Naprosto bravurní krimi seriál, který k celému ztvárnění přistupuje s osobitou severskou dikcí - seveřani zkrátka tenhle žánr ovládají, ať už knižně nebo televizně. Most je ponurý, chladný, nekompromisní a základnou jeho úspěchu je především ústřední dvojice vyšetřovatelů. Saga Norenová je pak jednou z vůbec nejlépe napsaných a zahraných postav poslední doby. Drobné nelogičnosti v ději zachraňuje skvělá atmoféra a napětí, které by se dalo krájet.

• 30.7.2011  18:16
    Netvor (2011)

První věta a už mi ten film byl neuvěřitelně nesympatickej! Pettyfer mi nijak nevadí, ale do tý doby, než se proměnil ve "zvíře", tak mě taky neuvěřitelně vytáčel, a to svým hraním. Bylo to strašně křečovitý, ale ta křečovitost naštěstí s proměnou ustala. No a Vanessa je prostě kus. A to je maximum, co od Beastly můžete chtít! Takže dvě hvězdičky je v rámci filmu vlastně pět hvězdiček! :D

• 19.5.2011  09:06

Já tedy nevím no, ale mě se prostě třetí díl líbil nejvíc, byl extrémně epický, co se týče výpravy i hudby, ale taky to byl závěr první trilogie. On stranger tides nemá tak temnou a tajemnou atmosféru, Blackbeard neni ani zdaleka tak odporný záporák, jako byl Davy Jones. Trochu jsem i postrádal Orlanda a Keiru, ale vzhledem k tomu, že tento díl byl určitě rozjezd k dalšímu pokračování, tak je možné, že se v nějakém příštím díle vrátí. A nejvíc ze všeho mi tu chybělo víc scén na moři. Přeci jenom v minulých dílech se tam odehrávala největší část filmu, zatímco tady jsme se prodírali džunglí. Což ale neznamená, že bych se nudil, to fakt ne. Jenom jsem čekal od takového kolosu, jež patří k mým jednoznačně nejoblíbenějším dobrodružným filmům, trochu víc. Už teď se těším na další díl, protože věřím, že bude vzkříšena epičnost předešlých dílů a Johnny nám ještě ukáže, kdo je kapitán Jack Sparrow! Navíc jsem fanoušek Pirátů, takže nikdy nebudu hodnotit objektivně! :D (Půlnoční premiéra)

• 31.7.2011  10:05

Slovo, které nejvíc vystihuje tento film je slovo perverzní! :D Je to neuvěřitelně úchylné, pubertální, nechutné, ale už dlouho jsem se na takovou pí*ovinu potřeboval podívat! Bavil jsem se vážně dobře, je tu spousta oplzlých vtipů, a jen těžko lze vypíchnout ten nejlepší, protože je to oplzlé od první minuty do poslední. Navíc je to ještě epické dobrodružství s rytířskou tématikou a jak jinak než s okouzlující Portmankou. Pokud někdy dostanete chuť nechat vaši slušnost zamknutou ve skříni, tak je Your Highness perfektní volbou na probuzení te puberťácké a zvrhlé části Vás! :D

• 5.6.2011  22:08
    Rango (2011)

Rango se jednou možná stane opravdu legendou, a to díky svému neobvyklému příběhu v dnešní době. Kdo by byl čekal, že příběh z animovaného divokého západu bude takovou humornou atomovkou nápadů? Rango byla postava, ač animovaná, pro Deppa jako dělaná, úplně bych si ho dokázal představit jak to hraje naživo. Ty grimasy, tomu se říkát, když se dabér zžije s postavou. Pravda, tvůrci tomu musí trochu pomoct! Není víc, co lze dodat. Originální humorný příběh, výrazné charaktery a atraktivní, neokoukané prostředí dávají dohromady 5 hvězdiček, stejně jako je jedna a jedna dvě!

• 3.3.2013  13:47
    SLiDE (TV seriál) (2011)

SLiDE nelze srovnávat se Skins, protože ač jsou to oba teen seriály, každý ty pubertální strasti a slasti podává úplně jiným způsobem. SLiDE neni ani trochu takové drama, není tu tolik drog, vlastně ani tolik sexu a vztahových problémů, je daleko humornější a plný nadhledu. Ale naštěstí to není ani o té bezchybné mládeži, která se nemusí o nic starat a všechno má. I tahle partička má svůj příběh a své osobní problémy a mě byli sympatičtí naprosto všichni. Je to skvělá oddychovka, kterou jsem zhltnul za necelé tři dny a nenudil jsem se ani trochu. Jen je škoda, že se do těch deseti dílů nacpal celý příběh od vzniku partičky až do jejího dozrání k dospělosti. SLiDE by si určitě zasloužil další sérii, i kdyby to byla jen jedna. A rozhodně se stejným sympatickým obsazením!

• 26.12.2012  21:45

Ne, nedám odpad. Vlastně ani nevím proč, protože tímhle "výtvorem" totálně zesrali původní film a mě totátně znechutili. Navíc takové digitální efekty v 21. století, to byl fakt mimoooo. Scénář na dvě věci, ale nejvíc mě zarážely totálně nepřirozené výkony herců. Tenhle film by zasloužil tu nejzlatější malinu, která kdy byla dána. Možná, kdyby to neodkazovalo k Dívce na koštěti, tak by se to dalo brát jako špatný vtip, ale tohle je totální devastace skvělé a originální předlohy. Přesto nedám odpad, protože s katastrofou jsem počítal a tak jsem asi po dvaceti minutách rezignoval a řekl, že si budu připadat jako na tripu úplně zadarmo a bezbolestně... A ten trip jsem si ve výsledku na jednu hvězdičku vcelku užil... Ale už nikdy víc prosím! Jinak bych se z toho už taky nemusel probrat! :D

• 1.8.2011  13:31
    Sucker Punch (2011)

Velice těžké k hodnocení. Chvíli mi trvalo než jsem vlastně pochopil o co jde, a první tři minuty byly neskutečně akční a neuvěřitelný, že jsem myslel, že po dokončení dám jasných 5 hvězdiček. Postupně to trochu ztrácelo tempo a to hlavně opakováním onoho "tance"... Ale vizuální stránka se mi velice líbila, takže není důvod, proč nedát čtyři hvězdičky, zas tak zlé to nebylo.

• 28.3.2012  10:21

Pardon, ale tenhle film neví, čím chce vlastně být. Dialogy jsou jak pro děti z mateřské školy, vzápetí však nastoupí strhující dospělácka akce plná přestřelek, honiček a chlastu. Srovnávat tohle s fenomenálním kresleným Tintinem se nedá v žádném případě. Na kresleném Tintinovi jsem vyrostl a nedám na něj dopustit. Animace krásná, ale v dnešní době už podle mě není ničím zvláštní, protože takových animáků už je spousta. A to, že tohle režíroval Spielberg mě děsí ještě víc. Od takového režiséra bych čekal teda větší kreativitu!

• 22.11.2011  23:09

Musím uznat, že mě tenhle díl poměrně překvapil. První půlka byla teda šíleně roztahaná a nudná, nic se nedělo a já čekal, kdy se to konečně rozjede. Druhá půlka už mě konečně upotala a Stmívání se z (dle mého názoru) podprůměrné upírské romance vyhouplo na průměrnou upírskou romanci. Nicméně se mi líbila scenérie tropického ostrova a ten dům! :D Myslel jsem, že se kvalita filmu ještě zhorší, ale vážně jít v hodnocení pod dvě - tři hvězdičky by byl nesmysl a zaujatost vůči celému Stmívání. A vzhledem k tomu, že já nemám ke Stmívání zas takovou averzi, nepůjdu se svým hodnocením níž.

• 3.3.2012  20:55

Mušketýry vážně nemám rád a nikdy jsem je rád neměl, protože je dávali v televizi pořád a pokaždý jinou verzi, takže jsem byl možná trochu skeptický, co se týče tohoto moderního remaku. Ale mě se tyhle mušketýři hodně líbili. A líbilo se mi právě to, že naprosto zruinovalo klasický fádní a omšelý příběh, který snad už musí každého nudit! Úžasný vizuál, "pirátokaribská" dobrodružná výprava a ještě lepší herecké obsazení. Musím říct, že Milla Jovovich v roli mylady byla víc než sympatická a velice se mi v téhle roli líbila. No a konec zřejmě otevřený dalším pokračováním. Pokud by se z toho vyklubalo něco zajímavého, proč ně. V takovéhle verzi by mi to nevadilo ani trochu, ale prosím už žádné další rutinní zpracování!

• 6.1.2012  20:53
    V peřině (2011)

Ačkoliv je tento film naplněn skvělými herci, stojí za velké, ale opravdu velké h... Ústřední melodie je i na děti moc infantilní, děj je víc než pitomý, a ten patos, co se odehrává v průběhu... Jediným plusem je snad zpěv Lucky Bílé. A co mi nedá spát, upřímně nechápu, jak se Roden mohl propůjčit něčemu takovému. Hollywoodský herec ze sebe dělá Einsteina v jedné z největších kravin, co jsem kdy měl možnost spatřit. A poslední, ačkoliv tohle už tu někdo zmiňoval - Mádl v písničce, kdy zpívá o žene vypadá jako buzík nejvyššího kalibru. Úmysl? V peřině mi ještě nikdy nebylo tak nepohodlně!

• 25.7.2011  14:54
    Všemocný (2011)

Tenhle film mě zanechal v lehce halucinogenním oparu a při těch rychlých průletech Velkým jablkem se mi neskutečně motala hlava.

• 12.6.2011  22:03

Nádnerná Jennifer korzuje v krásném prostředí! Mě to teda dostalo! :D

• 31.10.2012  17:03

Špatné v mnoha ohledech. Efekty jak z roku nebreč, příběh nic extra, kostýmy mi rozhodně středověkou vesnici neevokovaly, ženské byly nějak moc upravené a vypadaly spíš jak sex bomby. A nejvíc mi asi vyrazilo dech jméno Leo DiCaprio jako producent. Príběh Karkulky má tak dobrý potenciál a šlo by z něj vykřesat daleko víc, ale možná by se měl brát trochu s nadhledem a ne jako šílené drama! Navíc, než se příběh rozjede aspoń do mírně zajímavého, tak máte půlku filmu za sebou a zjistíte, že ani moc nemáte chuť dokoukat tu druhou. Škoda!

• 8.4.2012  21:31
    Šmoulové (2011)

Šmoulové, na kterých jsem jako děcko ujížděl a jejich diskotéky poslouchal do noci. Proto první, co mě zarazilo bylo to, kam se sakra poděly jejich heliový hlásky? Ale to jsem hnedka přešel, protože se to začalo odvíjet jako vcelku dobrá pohádka pro děti, což mě osobně nevadí. Jen škoda, že celý děj nezasadili jen do té jejich pohádkové říše, ale protli to s naším světem. Kdyby to bylo animované celé, bylo by to možná i lepší, protože vtípky nebyly špatně, když bereme v potaz, že to má být rodinný film pro všechny generace. Gargamel a jeho kocour famózní! Jen taková vsuvka, kterou si neodpustím: "Šmoulinka už zase vaří makarony, ví kdy je cedit, kdy je voda osolena. Jen ona umí dobře vařit makarony, héééj makarony!" :D

• 19.4.2012  12:17

Nemůžu si pomoct, musím hodnotit největším možným počtem hvězdiček, protože mě to zkrátka uchvátilo. I když to vsadilo na otřelou romantickou slátaninu příběhů, i tak jsem v tom nějak našel veliké zalíbení. Nenudil jsem se ani minutu a každý příběh mě zajímal, nejvíce se mi pak líbil asi ten s Michelle Pfeiffer a proslov Hillary Swank. Je to rutinní doják, ale to, jak se mi ke konci střídaly slzy se smíchem bylo až neuvěřitelné. O "ležatou osmičku" procent lepší než Svatý Valentýn, to Nový rok měl aspoň duši, srdce a krásně mě po obojím pohladil!

• 28.7.2011  21:30
    127 hodin (2010)

Velice naturalistické a velice autentické. Na mě možná až příliš, protože jsem odvracel oči od obrazovky a chtělo se mi zvracet, hlavně při té jedné scéně, za kterou by se ani tvůrci série SAW nemuseli stydět! :D

• 21.4.2011  09:31
    Cizinec (2010)

Plusy - nádherné Benátky, až neuvěřitelně sexy Angelina Jolie (kdyby tam chodila celý film jen tak a jen by se koukala do kamery, bylo by mi to jedno :D ), a Johnny Depp, který do tohoto filmu zapojil i trochu Pirátů z Karibiku, protože při honičce po střeše mi přišlo, že po ní neběží učitel matematiky, ale Jack Sparrow :D

• 4.9.2010  18:44
    Dokonalý svět (TV seriál) (2010)

Nemá cenu chodit okolo horké kaše. Dokonalý svět se mi prostě líbil. Skvělý humor, skvělé situace, skvěle vykonstruovaný příběh. Po prvním dílu jsem si myslel, že to bude těžký propadák, protože to stále bylo uváděno jako Devil Wears Prada, či Sex And The City po česku. Ve skutečnosti to nebylo ani jedno. S DWP to mělo společného maximálně módní redakci. Tento seriál nemusí být kopií ničeho a nemusí se vůbec stydět za to, co vytvořil. Vážně jsem se při sledování vždy skvěle bavil a na české poměry je Dokonalý svět nadprůměrným dílem v seriálové tvorbě, o čemž svědčí i postupem času stoupající hodnocení zde na CSFD. Děkuji za stvoření tohoto blyštivého diamantu na skládce všech Ordinací, Ulic, Křehkých vztahů a jiných "skvostů" naší televizní tvorby!

• 23.11.2010  22:55

Vůbec se nestydím za to, že dávám pět hvězd. První díl mě naprosto uchvátil. Drží se knižní předlohy, je akční, epický, temný, strašidelný, částmi i dojemný. Jakožto skalní fanoušek Potterovské ságy jsem byl šestým dílem (při prvním sledování!) značně zklamán, ale Relikvie smrti mi tu chuť zpravily. Prakticky nemám, co bych vytknul. Já ani nechci hledat chyby, jako všichni perfekcionisti, najít každou pitomou chybičku, která nezapadá do jejich představ o dokonalém filmu. Harry Potter je součástí mého dětství a dospívání. Začal jsem čtením knih, doplňoval filmy a 10 let v háji. A vůbec mi nevadí, že jsem část svého života strávil právě s Potterem. Všichni mohou být pyšní na to, co vytvořili! Nemůžu se dočkat na druhou část relikvií, očekávám od ní neočekávatelné! :)

• 5.2.2011  22:14

Nádhera, nádhera. Krásný příběh, chudáka dráčka mi bylo v některých chvílích vážně líto. Mělo to napětí, vyvolávalo to emoce radosti, smutku. Příběh je předvídatelný, ale proč by měli mít všechny filmy a zvláště pohádky překvapující konce? V dnešním světě je předvídatelné už skoro vše, ale když dáte dohromady pěknou animaci, příběh z prostředí, jaké animovaný film dosud nepoznal, emoce, vtip a pronikavé oči nočního běsu, tak na ostatních věcech, jako je předvídatelnost ani trochu nezáleží!

• 13.2.2011  22:54
    Já, padouch (2010)

Čtyři a půl hvězdičky za tu pestrou paletu humoru. Smál jsem se skoro nepřetržitě, dabing je perfektní, hudba je taky super... Palec nahoru!

• 20.7.2011  14:36

Silně podhodnocený film, protože na něj není nahlíženo tak, jak by mělo být. Tenhle film není jen odpočinkovou podívanou na líné sobotní odpoledne, tenhle film je inspirativní a přináší lidem poselství. Možná to tak působí jen na mě, protože tento styl života z velké části sám uznávám, ačkoliv nemyslím, že by to nebylo až tak jasné. Zkuste se na to dívat z jiného úhlu, nedívejte se na to, jako na film, který pak musíte "hrozně objektivně" zhodnotit na ČSFD, ale koukejte se na to jako na film, který Vám má otevřít obzory, který Vás má někam nasměrovat... K nějakému alternativnímu způsobu života, někam, kam hranice racionální světa nikdy nedošáhnou. Racio je totiž to, co musíte nechat zamčené ve skříni, abyste se mohli dívat na takovéhle filmy! :)

• 6.9.2010  23:02
    Kick-Ass (2010)

Veliká, vtipná, brutální kravina :D

• 16.3.2011  21:53

Nikdy mě filmy podobného typu nebraly, historické, podle skutečné události, biografické. Ale ta příjemná a uvolněná atmosféra, pěkná kamera. Dvě minuty mohlo být ticho, mohl být jen záběr na Colina Firtha, stejně mě to bavilo a zajímalo, co bude dál. Scénář je velmi kvalitně napsán a všichni tři hlavní protagonisté jsou ve skvělé formě (pro Helenu mám slabost, ale tohle byla hlavně zásluha dvou mužských představitelů). Králova řeč mne jako poddaného a věrného králova služebníka zaujala, a jsem velice rád, že byla oceněna zlatou soškou :)

• 1.1.2011  17:31

Super oddychový film. Honička v autech po lese a polích mě hodně pobavila. Loutky jsou vtipné, vtipně nadabované.

• 14.6.2011  17:27

Naprosto ohromující animace, která zachraňuje asi všechno, slabší pasáže, hluchá místa a místa, která si už hrají na příliš epická. Je to takový krásný "rytířský" příběh o hrdinství, pro děti možná nepříliš vhodný kvůli své temné a akční povaze. Ačkoliv dnešní děti překousnou už lecos až mě to samotného překvapuje! Možná by nebylo na škodu tuhle akční pohádku trochu natáhnout, aby zbyl čas na všechny nápady, všechny motivy a celkové detaily k příběhu.

• 9.12.2010  21:26

Od Prince Kaspiana rozhodně posun k lepšímu. Vizuálně se mi provedení moc líbilo, jen mě trochu zarazil děj. Nemyslím si, že by knižní předloha byla tak špatná, aby muselo dojít k úpravám. Zasadit do děje prapodivnou, zlou zelenou mlhu mi přijde scestné. Pravda, původní předloha není tak hrozně akční. Je to spíš taková pěkná pohádka o objevování nezmapovaných moří, což chápu, že je pro film nuda. Ale mohlo se to určitě zvládnout i jinak, než mlhou! :D Scénář by v jistých částech potřeboval trochu překopat. 3D je v tomto ohledu zcela zbytečným aspektem. Ale musím zase vyzdvihnout, že scéna s mořským, oprava, s odporným mořským zubatým a nechutně slizským hadem byla docela dobrá. Byl jsem přilepen na plátno, nedýchal jsem, nehýbal jsem se. To byly vážně nervy. (A po sté a doufám naposledy říkám, že Narnie není vykrádačkou Pána prstenů! Lewis a Tolkien byli dlouholetí přátelé a rozhodně od sebe nic nekopírovali. A Lewis měl svých 7 dílů Narnie dopsaných dřív, než Tolkien Pána Prstenů. Takže žádná vykrádačka! Jdetě už se bodnout, Vy zas*aní páni prstenů :)

• 17.4.2011  08:48

Celé obsazení mi bylo sympatické, protože herci nejen dobře hrají, ale i dobře vypadají, což je taky důležitý aspekt. S Love Actually bych to moc nesrovnával, protože by to byl nevyrovnaný souboj. Všechny příběhy, které se vlastně prolínají mi přišly zajímavé, nebyl tu žádný, který by mě vyloženě nebavil. Ovšem má oblíbená Anne Hathaway, jakožto bavička pro dospělé a speciálně její ruský klient mě rozesmáli asi nejvíc :D Ač se všechno nejprve tváří tragicky a všechno se hroutí, všechno dopadne dobře. Což jsme všichni čekali, každý to nazýval dalším filmovým cliché, ale přiznejme si, chtěli bysme aby to na den Sv.Valentýna dopadlo jinak, než dobře? Ne! Tak vidíte :)