Mikeel

Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 28.5.2014  16:19

Totální fraška. Knížka je tak hezky přirozená, neuvěřitelně civilní a v podstatě jaksi krásně obyčejná. Oproti tomu film je totálně přeexponovaný a dovedený do neuvěřitelně nechutný artový splácaniny, kdy se několik minut díváme na jeden statický záběr, na kterém se za celou dobu nic nestane. Kniha využívá svých vlastních výrazových prostředků - popisuje veškeré Tóruovy prožitky do hloubky, a rozjíždí se v ní solidní dialogy. Film ty dialogy totálně zabije, popisnost se přesune pouze do povrchních náznaků jakýchsi emocí - scéna s vlnama a slintajícím protagonistou byla už teda hodně přehnaná, a ještě ta hudba k tomu. Až to skoro připomínalo reportáž z Novy. Škoda, že si kvalitní kniha nevysloužila i kvalitní filmovou adaptaci.

• 7.7.2011  11:52

Americká kravina, do jisté míry vtipná. Byly tu chvíle, které mě opravdu pobavily a nijak zvlášť jsem se nenudil. Conversky s křídlama, Uma Thurman jako medúza, Poker Face od Gagy v kasínu, Persefona jako koketa první třídy, všechny ty antické kreatury - toho jsou vážně schopní asi jen Američani. Americký a novodobý souboj titánů se mi ovšem líbil daleko víc než jeho remake ze stejného roku.

• 6.7.2011  21:34

Myslím, že námět mohl být využitý daleko líp. Když se tu už načla další "kultovní" fantasy sága, tak to klidně už mohli natáhnout, aby se aspoň mohly projevit postavy, protože ty mi přišly jen jako nezbytný článek pro jakýkoliv příběh. S tím pak souvisí kvalita scénáře, který občas zněl jak z nějakého leporela pro předškoláky. Ale jinak jsem se slušně bavil. Vizuální efekty se mi líbily, samotný příběh taky. Jak říkám, kdyby se to všechno víc vykreslilo, tak by to bylo super. Jo, a doufám, že to už bude pokračovat, když už mě to tak napnulo, tak chci aspoň vědět, jak to bude s plešatým chlapcem s šipkou na hlavě dál! :D (Jinak chci taky pomocí Tai-chi umět ovládat živly!)

• 15.7.2011  21:03

Woodyho novější filmy mám daleko radši než ty starší. A zvláště miluju přesně filmy tohoto typu, s tím jeho nepřekonatelným tragickým humorem, to jak Vám to tak suše podá, přesto to ve výsledku je vlastně vtipné. Vždyť i úplný konec toho filmu, Woody si prostě z diváků dělá prdel! :D

• 25.9.2010  22:43
    Počátek (2010)

Tak to byl nářez. Tento rok je vážně plodný na dobré filmy. Inception je napínavý, tajemný, akční... Perfektní námět, perfektně zpracovaný. Nikdy by mě nenapadlo, jak se dá natočit film o snech, jak složitá budou pravidla a jak strhující bude provedení. Perfekto!

• 6.12.2010  09:13

Měl jsem možnost hrát stejnojmenou hru. Ačkoliv je děj trochu pozměněný, nijak to neškodí. Mě zkrátka takovéto filmy baví. Dobrodružné, s krásnou dívkou, se skvělým hercem. Stejně jako mají pokračování hry, i u filmu bych ho uvítal, abych měl další možnost spatřit krásnou dívku se skvělým hercem :D

• 8.1.2011  22:03

Neuvěřitelné. Začínám filmy s DiCapriem vážně zbožňovat. Perfektní scénář, perfektní napjatá a strašidelná atmosféra, která Vás drásá každou vteřinou. Skvělé herecké výkony, kvalitní hudba doplňující děj. A ta závěrečná pointa... Ani jedinkrát bych nepochyboval, že to, co se děje je pravda, ale vyvrcholení celého filmu mě natolik překvapilo! Vrcholná pointa je ovšem i kamenem úrazů tohoto filmu, protože při dalších koukáních už bohužel víte, jak to je a už nemůžete tolik žasnout nad skvěle vystavěnou dějovou linkou. V těchto případech bych potřeboval, aby mi někdo vymazal paměť a já si mohl znova tu napjatou atmosféra užít do poslední kapičky. A že jsem si první sledování užil!

• 2.7.2012  10:09
    Robin Hood (2010)

Ano, padlo to tu už několikrát. Největší kámen úrazu je v názvu filmu. Film totiž není o legendě zbojníků ze Sherwoodského lesa. Film popisuje to, jak legenda vznikla. Bylo zajímavé to vidět a film mě nenudil ani trochu. Ale neustále jsem čekal, kdy to veleslavný Robin Hood už bude bohatým brát a chudým dávat a povede svou zbojnickou družinu do útoku proti šlechtě. Navíc jsme vlastně ani nezjistili, proč se mu říká "Hood". A rozhodně mě neuspokojilo to, že na konci ho uvedli - Robin Longstride, též známý jako Robin Hood. Proč? Proč se mu tak říká, když se tak nejmenuje? Vysvětlení, důvod? Film by možná měl lepší hodnocení, kdyby se jmenoval jinak a závěrečnou pointou by bylo to, že bysme se dozvěděli - jééé, on to je celou dobu Robin Hood! :D

• 4.4.2011  16:34
    Saw 3D (2010)

Tak jsem myslel, že když jsem viděl všechny díly, skouknu i poslední. Jako vždy jsem si pustil film a proklikával jednotlivými pasážemi. Udělalo se mi neskutečně zle, že jsem film okamžitě odstranil z počítače a ani jeden film z týhle nechutně samoúčelný krvavý série nechci už v životě vidět! Nějakýho řezníka to možná nadchne, ale já bych kompletně celou sérii (kromě prvního dílu, kterej byl docela dobrej) hodil nejradši do odpadu, na skládku všem filmových propadáků, nechutností a všeho dalšího, co se nedostalo do filmového nebe, ale filmového pekla! P.S. Jít na to v 3D, tak bych asi doopravdy poblil diváky přede mnou!

• 26.1.2014  23:06
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Už jsem říkal, že miluju britské seriály? Skvělé napětí, sem tam nějaká ironie a britský humor, perfektní gradace a famózní herci - tak asi takhle nějak si představuju ideální odpoledne. Sherlock nenechá ani na minutu vydechnout, servíruje zvraty jeden za druhým. Jsem zvědav, jestli si tuhle laťku udrží i v následujících dílech, protože první série ji nasadila velmi vysoko. Sherlock zkrátka kloubí vše, co by správná kriminálka měla mít - kvalitní zápletku a strhující akci.

• 23.4.2011  09:29
    Show Jana Krause (TV pořad) (2010)

Nebýt těch pitomých reklam, bez kterých by se aspoň tento pořad mohl obejít, bylo by to stejně super, jako když to bylo na ČT1.

• 25.6.2010  19:05

Myslím, že tento díl je důstojným zakončením série. Jak tu už mnohokrát padlo, hraje spíš na emoce, než na humor. Ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Celý film mi příjemně utekl a přišel znovu ten čas, kdy cítím takové to prázdné místo kdesi uvnitř, protože vím, že nic dalšího už nepřijde. Celá série Shrek patří mezi nejvyšší elitu animáků desetiletí. Někdy si v jeden den zkouknu všechny čtyři díly. I když jsem ani jeden z filmů nehodnotil pěti hvězdičkami, tak celé sérii je dávám *****

• 27.1.2011  08:13

Bylo zajímavé vidět, jak začínal a vznikal největší fenomén dnešní doby, jakými stádii prošel, jaké s ním byly problémy. Nijak zvlášť mě to neupoutalo, vzhledem ke své dokumentární povaze. Ovšem přiznávám, že někdy mě to i slušně pobavilo, například ve scéně, kdy dívka svému příteli vyčítá, proč má "relationship status" single :D Jinak samozřejmě slušně zahrané, ale podruhé bych to už vidět nemusel.

• 28.6.2011  23:28

No tak s takovým materiálem, jako je řecká mytologie, by se dalo udělat mnohem a mnohem víc. Bylo to zvláštně nevzrušující putování za hlavou škaredě digitálně udělané medúzy. A upřímně jako audio-vizuál mi to taky moc nelahodilo. Hold ne každej blockbuster padne na úrodnou půdu a tohle byl velmi low level. Scenář byl občas jak z nějaký telenovely. Tak snad někdy příště!

• 8.4.2011  22:51

No, mě se snad ještě začne líbit sci-fi :D Od první minuty až do poslední jsem seděl nalepen na obrazovce a vážně mě to bavilo, což mě samotného překvapilo. V rámci žánru je to asi vskutku originál, který se nevrací ke starým a tisíckrát omletým robotickým sci-fi, ale přichází s naprosto novým ztvárněním světa. Málokdy se mi stává, že bych nevěděl, co říct, v tomto případě napsat, ale teď vážně přemýšlím nad jakoukoliv smysluplnou větou a nemůžu se k ničemu dobrat. Můžu říct snad jen to, že jako ne příliš velký fanoušek sci-fi žánru, mě TRON přesvědčil o tom, že i sci-fi mě může v jistých ohledech jako diváka uspokojit. Být takových filmů v žánru víc, tak je sci-fi možná jedním z mých nej nej! :)

• 6.4.2011  22:19

Psycho pohádkový horror pro děti? :D Ani náhodou!

• 28.10.2011  09:39
    Tupíři (2010)

Stmívání si už hodně dlouho koledovalo o parodii, a já si myslím, že se to povedlo zparodovat poměrně dobře. Je to hrozně hloupoučké a jednoduché a ne všechny vtipy se povedly, ale i tak si to zaslouží pochvalu. Hlavně parodie Belly a jejich "cukaných" pohybů a pohledů. Ta holka to okoukala neuvěřitelně přesně! :D

• 28.7.2010  11:48

Nenudil jsem se, ale příběh je hrozný, nic se neděje a jsem přesvědčen, teď už definitivně, že chyba je i v předloze. Protože je jasné, že z hrozné předlohy nemůže vzniknout něco fantastického. Takže vlastně můžeme být rádi, že film vypadá ještě takto, protože dle předlohy je toto nejspíš to nejvíc, co mohlo z předlohy vzejít. Stejně už všichni víme, jak to skončí... P.S: Přesně, jak jsem si myslel, moje hodnocení díl od dílu klesá. Ale možná mě poslední díl překvapí...

• 21.10.2011  22:11
    Varieté (2010)

No jo, muzikály maj prostě slabší děj, ale v případě Burlesque mi to vůbec nevadilo, protože mám rád, ba přímo miluju prostředí kabaretů a blyštivých show. Navíc Aguilera je majitelkou jednoho z nejlepších hlasů dnešní hudební scény a písničky byly taktéž dobré. U muzikálu to vlastně i stačí!

• 14.3.2011  21:00
    Zase ona! (2010)

Tahle komedie není ničím zvláštní, není ani moc vtipná. Rádoby happy-end tomu moc nepřidává. Ovšem závěr s dvěmi senior-sokyněmi mě docela pobavil :)

• 17.8.2011  13:22

"Akčnímu thrilleru Zelená zóna se přezdívá „čtvrtý Jason Bourne“. Do jisté míry oprávněně." Tak s touhle větou si dovolím silně nesouhlasit. Protože Green Zone nemá z Bourneovek ani minimum. Přišlo mi to utahané, rozplizlé a nijak zvlášť zajímavé. Matt Damon je jediným plusem filmu, protože na něm i celý stojí. Nebýt tam on, hodnocení by možná šlo ještě níž. Podobné jako Labyrint lží, na akční film mi přišla akce unylá a "málo akční". Na film válečný zas málo atmosféry války.

• 10.1.2011  23:51

Začalo to z ničeho, celý film je o ničem, ale přitom je tak strhující. Je to vygradováno k naprostému šílenství. Temná atmosféra, pohlcující efekty, herecký výkon Natalie Portman. Nemá cenu psát jakoukoliv kaši navíc. Je to silný zážitek, který se musí prožít!

• 9.7.2011  21:58
    Ďábel (2010)

Slušná podívaná v klaustrofobním prostoru. Tedy ten horor bych z té klasifikace filmu vynechal, protože strašidelného na tom nebylo nic. A taky je z toho cejtit trochu křesťanské agitky - doznej se svých hříchů a kaj se za ně, a bude Ti odpuštěno. Odpouštět je totiž božské. Je to sice krásně idealistické, ale film by se bez toho klidně i obešel.

• 11.12.2010  20:06

Musím uznat, že jsem byl mile překvapen. Ženy v pokušení mají šmrc a elán stejně jako Eliška Balzerová. Film je vtipný, emotivní a dokáže se s lehkostí přenést i přes takové propasti jako je pohřeb. Nenudil jsem se ani chvíli a to mi u takového typu filmu zcela stačí :)

• 24.7.2011  20:58

Samotný film mě nijak nenadchnul, v postatě se za celou dobu neděje nic závratného a dramatického. Ale za závěrečnou londýnskou část musím dát hodnocení, které dávám. Protože tam se můj mozek naprosto odprostil a své místo zaujalo srdce a já jsem těžce vyměkl! Herecká pochvala pro malého chlapce, který na tom má největší podíl!

• 31.5.2011  18:07

500 dní se Summer je skvěle natočený film. Líbí se mi ty střihy, ty skoky, ty změny nálad, které obsahují, líbí se mi poselství, nic netrvá věčně. To všechno je hrozně super, ale neskutečně jsem se nudil!

• 3.5.2011  19:52
    Agora (2009)

Nebudu mluvit ani moc o tom, jak je film natočený, protože je natočen dobře. Agora jasně dokazuje, jací lidé vždy byli a jací budou, dokazuje jen to, že křesťanská církev je největší organizovanou a nejodpornější sektou na světě a jen verbovala hloupé lidi do svých řad a na našem světě je tomu bohužel tak, že hloupost je to, co vždy zabije moudrost. Církev totiž vždycky chtěla všechnu moudrost jen pro sebe, což se jí díky Bohu nikdy nepodaří! A lid je jen hloupé stádo, co věří všemu, co je ve zprávách, bez vlastního názoru. Je mi z toho neuvěřitelně špatně, když vidím, jak největší myslitelé vyhasnou a ti největší diktátoři planou dál!

• 9.8.2009  22:28

Líbilo se mi to daleko víc, než Šifra mistra Leonarda. Má to tah, s každým dalším mrtvým to nabírá víc a víc na obrátkách, jde to stále kupředu, je to stále tajemnější a tajemnější, protože do poslední chvíle nevíte, kdo za tím vším stojí a pak Vás to překvapí. A jestli ani tohle nezaujme, tak skvělá prohlídka po Římě určitě ano! + Zimmerova hudba.

• 13.9.2011  07:15
    Antikrist (2009)

Nádherná forma, začátek byl pro mne opravdu uměleckým dílem, ale obsah mě tak trochu minul. Tenhle film není jednoduchý, ale není ani zas tak složitý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Film totiž není těžký na pochopení, ale atmosférou, která je jen minimálně odlehčena. Opět mi tu vadilo příliš mnoho naturalismu, můj žaludek ani jiná část těla to prostě nesnese, takže jsem se zase schovával za polštář a odvracel zrak.

• 31.3.2010  16:55
    Avatar (2009)

Z prvu chci říct - není to lepší, než Titanic. Ale tyhle filmy nejde srovnát. Upřímně jsem se na Avatar ani nechtěl moc dívat, ale lepší film jsem za poslední dobu neviděl. Běžně se u filmů s dlouhou stopáží nudím, ale tady bych toho snesl ještě dvakrát tolik. Má to všechno, úplně všechno a daleko víc. Hlavně jsem rád, že tam byla i ta trocha romantiky. Kdybych to viděl v 3D tak y to bylo ještě lepší, ale i doma to stačilo na pět hvězdiček. Konečně nějaký film, co boří zažitá kliché a pouští se do něčeho nového. Wow, slova jsou slova a pocity jsou pocity a ty nejdou vyjádřit slovy! (A to nejsem vůbec příznivce sci-fi)