Mikeel

Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 4.4.2010  14:10

Určitá variace na Devil Wears Prada, ale z trochu jiného úhlu. A mě se to líbilo, přišlo mi to vtipné. Hlavně mám taky trochu slabost pro Shoping. Bydlet ve městě jako je New York, se stálým, nadprůměrně dobrým platem, tak je ze mě shopaholik raz dva! Jsou tu vtipné momenty - oživlé figuríny, vnitřní myšlenky atd. Je to jednoduchý film, který nenudí, netáhne se a není extrémně dlouhý, takže se na něj někdy klidně podívám znovu. Dalším plusem byla krásná hlavní představitelka a samozřejmě stylová zelená šála, která je vážně moc hezká a ta kvalita je vidět už na pohled! :D

• 22.6.2010  10:40
    Coco Chanel (2009)

Coco Chanel, vlastně mě tento film nijak nenadchnul, ale ani mě zas nijak extrémně nenudil. Herecky je to slušné, ale Audrey Tautou pro mě navždy bude tou roztomilou Amélii a ne Coco. Jediné, co mě opravdu štve je to, že Coco byla návrhářka, ale samotnou tvorbu vidíme až v úplném závěru, kdy okolo projde pár modelek. Tento film by přeci jen měl být o slavné Coco Chanel, jejíž jméno je dnes známo všude a je tou nejhůře dostupnou a pravděpodobně i nejdražší a nejluxusnější značkou na světě!

• 12.6.2011  09:01
    District 9 (2009)

Neuvěřitelně strhující od začátku do konce. Dokumentární pojetí, stylizace... A bohužel to ukazuje lidstvo i takové jaké je. Přesně tak, jak by se zachovalo, nebo se možná už i tak chová. Nevíme jaká tajemství skrývá americká vláda v oblasti 51, upřímně mě pak chování mimozemšťanů nepřekvapuje, jestli je zkoumaj, pitvaj. Proč se pak všichni diví, že nás chtějí všechny zabít? :D Problém je v tom, že člověk chce vždycky všechno prozkoumat, zjistit podstatu věci a jde přes mrtvoly, nehledě na to, kolik utrpení způsobí. Kreveťáků mi bylo, i přes jejich vizuální stránku, poměrně líto, protože i nelidé si zaslouží humánní chování! Takže můžu jen skonstatovat, že tento akční sci-fi dokument je víc než autentický!

• 4.9.2009  17:51

Na rozdíl od slabší dvojky jsem byl velice mile překvapen. Mělo to vtip, který dvojka postrádala. Opět lituji, že jsem to neviděl v 3D.

• 7.7.2009  18:23
    Dobře placená procházka (divadelní záznam) (2009)

Měl jsem možnost tohle představení vidět v Národním divadle na živo. No upřímně m to docela zklamalo. Nepřišlo mi to ani vtipné, ani ty písničky se mi moc nelíbili. Ale musí se nechat, že to bylo dobře zahrané i zazpívané, ale podruhé bych si to klidně nechal ujít.

• 5.7.2010  21:53

No, tak to tedy byla jízda. Naprosto perfektní animák, perfektní námět, vtipné charaktery. Já nemám, co bych vytknul. Délka je optimální, skvěle jsem se bavil. Mohu jen vřele doporučit! (Stop Motion animace je magická. Zamiloval jsem se!)

• 14.7.2013  15:58
    Glee (TV seriál) (2009)

Nechutný a nudný americký patos... A pár dobrých muzikálových čísel to nezachrání!

• 6.9.2010  19:05

Tarantino je magor :D A to mám rád. Neuvěřitelné silné momenty - podpálení kina a ďábelský smích se slovy pomsta židovky. Kdyby se tohle opravdu stalo, byl bych nadšený možná ještě víc, s jakým nadhledem nám to Tarantino naservíroval. Ale vzhledem k tomu, že II.světová byl jeden z nejkrvavějších, ne-li ten nejvíc krvavý, konfliktů, nevím, jestli je ten nadhled zas tak patřičný. Nechtěl bych vidět výrazy některých, co to utrpení zažili. Tarantino je skvělý režisér a mě se Pancharti líbili, ale z jistých věcí by měl mít člověk respekt.

• 20.7.2009  23:26

Poprvé jsem byl nějak zvláštně ukvapený (první sledování tři hvězdičky), ale teď když jsem se podíval znova i v kontextu s díly předešlými (a následujícím posledním dvoudílem), tak jsem se na tento díl díval nějak jinak. Možná je to i tou nostalgií, kterou při každém dílu pociťuji, protože Harry Potter je skutečně mou srdcovou záležitostí (i knižní) a Princ dvojí krve je sice ze všech filmů ostrouhaný nejvíc, ale postavy v něm skutečně dospívají a děj dozrává. Tenhle díl neni nijak zvlášť akční, ale je temný a mnohé vysvětluje. Najednou Vám dojde, proč Lucius Malfoy ve dvojce podstrčil deník Toma Riddle Ginny a uvědomíte si, jak to měla Rowlingová neskutečně promyšlené dopředu, protože těhle detailů si najednou všimnete. Ne jen v ději, ale i ve výrazech herců v předešlých dílech a najednou to nabírá celistvosti, takže mi nikdo! nebude povídat, že v téhle sérii je něco zbytečné, protože všechno, co tam je, dává smysl. Ale jen těžko budu něco vyvracet nefanouškům a nečtenářům této ságy.

• 13.2.2010  22:36

Filmy podobného typu mám hrozně rád. I když to vypadá pohádkově, není to pohádka. Je to plné barev, nápadů, něco, co tu ještě nebylo. Hlavně se mi líbí opět prolínání dvou linií. Reálný svět a svět za zrcadlem - imaginace. Ty imaginace byly vážně moc hezky zpracované - efekty, ta kýčovitá vizuální stránka, papírové stromy, kreslená louka. Vážně moc hezky udělané. Námět smlouva s ďáblem sice není nic nového, ale v jiných filmech ďábel shrábne, co chtěl a dá pokoj. Kdežto pan Nick byl soutěživý, nevadilo mu když prohrál, vsadil se znovu. Jako celek je Imaginárium velice příjemné. Hrozně jsem litoval, že to není ve 3D verzi. Ty bláznivé lety imaginacemi by byly ještě efektivnější a působivější, než jsou.

• 21.6.2009  22:03

Na tenhle film jsem se hodně těšil. Musím říct, že mě mile překvapil! Stop Motion animace se posunula zase o kus dál. Ty horrorové prvky jsou super. Když jsem se na to díval poprvé, vážně jsem se při některých scénách i bál. Lituji, že jsem to neviděl v 3D. Je to typicky bláznivé, kreativní a hravé. Burtonův vliv je tu dobře znatelný a já jsem čím dál víc pohlcen jeho filmy.

• 17.4.2010  11:38

No, co dodat, tohle je prostě typická česká komedie. A ty nikdy nebudou extrémně inteligentní. Ale příjemně si u nich můžete oddechnout. Hodí se k nějakému večernímu posezení s přáteli u vína, či jiného alkoholu, dle chuti. A herecké výkony jsou dobré. Myslím, že čeští herci nejsou vůbec špatní, ba naopak. Eva Holubová je prostě nepřekonatelná.

• 21.6.2011  09:33
    Mary a Max (2009)

Humorná, černá, plastelínová, komedie-drama. Ten humor byl v některých částech už poměrně nechutně detailní, stejně se tomu musíte smát. Pěkný kontrast mezi šedým New Yorkem a "poměrně" světlým předměstím v Austrálii. Ač je závěrečná pointa spíše smutná, celý film vede k tomu, že se jí zasmějete. Mary a Max je tragikomedie nejvyššího kalibru, kterou asi taky nesnese každý, ale aspoň se lze přesvědčit o tom, že emoce nevyvolá už jen hraný film, ale i animák. A ten jich někdy ma možná i víc, než ten hraný film.

• 12.11.2009  09:29

Tenhle film je výhradně pro skalní fanoušky Michaela Jacksona. I když to skutečně bylo o ničem, líbilo se mi to. A moc! Samozřejmě, že to bylo natočené tak, aby to ukázalo Michaela v dobrém světle, ale nemyslím si, že by to předstíral jen pro kamery. Těch pět hvězdiček není pro tento film, ale je to pro Michaela, pro člověka, který myslím změnil životy mnoha lidem, pro člověka, který rozdával lásku všude okolo sebe, pro člověka, který si zaslouží BÝT NAVŽDY! To je to poslední, co pro tebe můžu udělat! Budeš nám scházet, králi popu!

• 5.12.2010  15:13
    Nine (2009)

Na Nine jsem nejvíce postrádal opět nějaký lépe vykonstruovaný příběh. Ne jen nádherně nablýskaný bál s módní přehlídkou sexy hereček. Ale aspoň, že to tam bylo, protože to bylo sakra dobré. Písničky jsou dobré, herečky jsou pěkné. Ale přijde mi trochu málo, aby v každé scéně oblézala Continiho jiná ženská. I když to vystihuje přesnou podstatu Italů... Ale je něco jiného to zažívat v reálu a něco jiného koukat se na to v televizi. Kdyby byl děj lépe vystaven a nemotal by se jen okolo sexuálně pulzujících scén, hodnocení bych zvedl. Ovšem hudba je vážně, vážně dobrá! A líbil se mi ten přechod mezi dějem, kdy začala hrát hudba a ocitli jsme se ve filmových ateliérech, kabaretech atd.

• 29.7.2010  17:20
    Pan Nikdo (2009)

(Mr.Nobody, neuvěřitelně neuvěřitelný film, plný neuvěřitolností. A když už čekáte něco normálního, tak Vás to neuvěřitelně překvapí něčím zcela neuvěřitelným až nakonec zjistíte, že jste sami neuvěřitelní a vlastně jste sami sebe neuvěřitelně obelhávali, když jste si říkali, že existujete!) Zvláštní, jiné. Jsem z toho rozpačitý. Nevím moc, co bych k tomu napsal. Zanechalo to ve mě stopu, ze začátku vůbec ničemu nerozumíte. Vlastně ničemu nerozumíte po celý film. Nechápete totiž ani konec. Těžko říct, jestli to dopadlo dobře nebo špatně. Dokonce ani nevím, jestli to vůbec dopadlo. Po tomto filmu i váhám, jestli vůbec Vím, či Nevím. A i váhám, jestli jsem tento film vůbec viděl. Upřímně, nechtěl bych psát na tento film recenzi. Pokud tento film existuje a pokud existuji já, abych potom mohl recenzi napsat. Možná, že tu právě ani nepíšu komentář k tomuto filmu. Možná, že jsem Nikdo!

• 20.3.2010  23:36
    Prokletý (2009)

Nepopírám, že jsem se nebál. To bál, protože ta napjatá atmosféra panuje celý film. Jak už bylo řečeno, dům, ve kterém straší nepřináší do světa mysteriózních filmů nic nového. Jednou to stačilo. Hrozně se to vkleklo a nakonec to bez účinku vyšumělo! Bylo to jako povídka z Věřte - Nevěřte! Ano, milí přátelé, tento film si vymysleli naši ne přílíš originální scénáristi!

• 17.5.2010  21:31
    Rec 2 (2009)

Už to nebylo ani zdaleka tak napínavé, jako první díl. Atmosféra začala být o něco poutavější, až když se objevila ta reportérka. A ani už jsem se tolik nebál. Ale je jasné, že už to nemohlo být tak strhující jako první díl.

• 24.4.2010  19:35
    Saw 6 (2009)

Ach jo. Nechutné je to pořád, ale bohužel už asi jenom nechutné. Ten příběh se motá pořád víc a víc. Už jen čekám, kdy se dozvím, že Skládačka ve skutečnosti neumřel, že to byl jeho dvojník. Stejně jako jsem psal u prvního dílu, už jen čekám, kdy uvidím plakát na SAW 20!

• 8.2.2010  22:29

No, je mi jasné, že tento film chtěl ukázat Sherlocka Holmese ve zcela jiném světle. Ne jako postaršího pána v dlouhém kabátě, neustále kouřícího dýmku. A povedlo se to, myslím docela dobře. Dobře jsem se bavil a do poslední chvíle netušil, jak je to všechno možné. Jediné, co mě štve, že jsou tu zase ty zadní vrátka pro další pokračování, tak doufám, že jich nebude zase 100!

• 27.3.2010  23:08

No, tak vážně jsem dost váhal. Začátek se rozjížděl dost slibně, dokonce jsem se i bavil, alespoň natolik jako u Twilight. Ale všechno to pokazil ten závěr, audience u "krále upírů". Jenže problém není jen ve scénáři, ale i v samotné knize (ale nečetl jsem, tak se možná pletu). To bylo tak neskutečně kýčovité. Samozřejmě, že už jsem si přečetl, jak to celé skončí. Hm, no "kdo by to byl čekal" :) Nejhorší na tomhle dílu byla ta spousta nudných, zlouhavých scén, které byly ještě naprosto prázdné. Vždyť se tu řeší pořád jedno a to samé. Bella je starší, než Edward, Edward je nesmrtelný. Edward opustí Bellu, Bella se utápí v depresích. Bella se začne kamarádit s Jacobem, z Jacoba se vyklube vlkodlak, náhle mění chování k Belle. Bella to nechápe, Bella zjistí, že je Jacob vlkodlak a ještě k tomu vídá Edwarda, když chce udělat nějakou hloupost. Nakonec skočí z útesu, Edward si myslí, že je mrtvá, chce se nechat zabít. Vážně se celý film, těch dlouhých 130 min. utápí v naprosto stupidních dialozích. Tohle už není otázka knihy. Jestli je kniha špatná, lze to sestříhat v něco, co sice bude stejně působit utrpení, ale alespoň ne tak dlouho, jako tohle. Mám nepříjemný dojem, že další díl bude ještě horší, protože tahle sága je prostě složená z ničeho, námět je skoro nulový, protože kromě věčného vztahu mezi tou bláznivou "mladou dospělou" Bellou a Edwardem tam není nic! Ale možná se pletu. (P.S. Nechápu, proč vlkodlaci neustále chodili bez triček. Aby byla vidět ta Hollywoodsky namakaná těla? Že by tahák na puberťačky, co při pohledu na sexy Jacoba slintaj?)

• 31.5.2010  00:03

Ježiš, tohle byla taková blbost, ale dlouho jsem se u animáku takhle nezasmál. Dobrý námět, dobře využitý. Ale teda šílenost za šíleností.

• 6.6.2009  09:08

Jsem skalní fanda Trpaslíka a na tyhle tři nové díly jsem se těšil jako malé děcko! Pravdou je, že čtyři hvězdičky dávám jen proto, že starého Trpaslíka miluji. Neříkám, že tohle bylo špatné, ale teď daleko víc prahnu po dalších dílech protože doufám, že se vrátí zpátky ten typický humor. Dost mi u toho chybí náš český dabing, který je dle mého názoru daleko lepší, než originální znění. Chybí mi tu umělý smích, zásadní prvek sitcomu! Zůstávají tu zadní vrátka pro možná pokračování, ale jestli už další pokračování nebudou, proč to nemohlo skončit tak, že se vážně vrátili na zem? Tajně se modlím, že ještě něco přijde. Ale není to už ten starý Trpaslík! (Ale aspoň byla ukojena má touha spatřit mojí srdcovou záležitost znovu)

• 2.5.2010  23:03
    Číslo 9 (2009)

Poslední dobou vídám samé dobré filmy a většinou jsou nějak spojené s osobou Tima Burtona :D Ne, číslo devět je velice akční, na to, že je to animovaný film. Animované filmy nabírají stále na obrátkách a pomalu se z pohádek stávají akčňáky a horrory nejvyššího kalibru (např: Coraline). A Číslo 9 neurazí ani svou stravitelnou délkou. Začátek je možná trochu zrychlený, ale děj mě naprosto pohltil. Jeden z mála filmů, kde bych přivítal menší pokračovaní, protože by mě skutečně zajímalo, co se bude dít s tou zemí dál! (Jinak těch hadrových panáčků mi bylo hrozně líto)

• 4.4.2010  08:57

Dobré taneční výkony, hezká tvářička Seleny Gomez, to jsou asi jedny z mála lákadel tohoto dost průměrného filmu. Jinak to není moc vtipné, ani to nemá pořádný tvar.

• 13.6.2010  09:44

Vtipná, celkem povedená komedie na aktuální téma rasismu. Vtipné hudební výstupy.

• 2.7.2011  12:17

Prvních deset minut bylo vážně nadupaných akcí, že jsem myslel, že se nám vrací rodinka Úžasňákových ve zvířecí podobě. No, sice se to nakonec ubíralo trochu jiným směrem, ale ten mi nevadil. Když to beru jako pohádku pro děti, ukazuje to hodnoty, které jsou na světě skutečně důležité. Ti starší si můžou aspoň odpočinout u telky!

• 8.7.2011  13:15

Del Toro ty svoje příšerky vážně miluje, protože některé mi silně připomínali Faunův labyrint. A myslím, že tohle je přesně jeho parketa, tohle by měl dělat, protože mu to sakra sedne. První Hellboy mě nijak nezaujal, ale dvojka je daleko lepší. Ten suchej humor, vizuální stránka. Vážně, skláním se před tebou del Toro, tohle se ti vážně povedlo!

• 4.7.2011  22:44
    Jumper (2008)

Tohle je přesně typ filmu, na kterej se má dívat v podnapilém stavu. Protože tohle je typickej doplněk nějaký párty, kde se příliš nekouká na film, spíš se chlastá a konverzuje. Ale jinak to byl vcelku hezký cestopis! :D

• 25.5.2009  10:16

Jsem milovník Narnie, první díl byl opravdu povedený, ale toto? Neříkám, že to bylo úplně špatné a vím, že nikdy nemůžu srovnávat knihu s filmem, ale zkrátka jsem čekal něco víc. Objevení se v Narnii, ric pic, najednou závěrečná bitva a titulky. Doufám, že plavba Jitřního poutníka mě potěší. Dvě hvězdičky dávám, protože je to Narnie, kterou miluji a za snahu! (A znovu musím upozornit, Lewis měl Narnii napsanou dřív, než Tolkien Pána prstenů, takže to není vykrádačka Pána prstenů, alespoň ne knihy!)