Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 25.5.2009  10:18
    Mamma Mia! (2008)

Veselý letní muzikál, na který se vždycky rád podívám. Obzvláště při chladných zimních nocích. Abbu mám rád, ale není to jediný důvod, proč se mi Mamma Mia líbí. Je to zkrátka veselé a střeštěné, plné krásných obrazů a scenérií řeckého ostrova. Vždycky mám radost ze života, protože je to neskutečně pozitivní, což mi u tohodle jednoduchého muzikálku vážně stačí! (Meryl Streep je vážně třída!)

• 31.3.2010  08:46

Ač mám tohle město radši, než Paříž, nenabídlo mi skoro nic. Paris, Je t'aime mě taky moc nenadchlo, ale v porovnání s New Yorkem? Potenciál tohodle města je velký a nebyl využit, jak by měl. Vlastně mi skoro ani nepřišlo, že by se to odehrávalo v New Yorku. Dalo by se to natočit všude! Opravdu tu byly pouze tři povídky, které mě nadchly. A to byla povídka s básníkem a šlapkou, kde byl slušně napsaný ten dialog, závěrečná povídka o stařečcích, která byla aspoń vtipná a setkání dvou lidí, co spolu jednou spali. Ostatní? Jedna hvězdička je za tu trochu New Yorku, který miluju, druhá je za ty tři povídky, které bohužel nestačily, aby zachránili film před větším hodnocením!

• 27.1.2011  22:22
    Oni (2008)

Slušný psycho horror, kde atmosféra zaručeně funguje. Alespoň já jsem opět drtil svůj polštář a zakrýval si oči :D Námět neni nijak originální, ale popravdě u horroru se chci bát a nepožaduji tak vysoké nároky, což ovšem nemění nic na faktu, že konečná pointa byla vážně dost divná a celý film dost neukončený. Nu, nevadí.

• 3.7.2011  21:15

Akce pro mne bylo dostatek, nepotřebuji zase tolik přemrštěných kaskadérských kousků a neuvěřitelně rychlé střihy, abych byl spokojen. Akorát jsem si na konci uvědomil, že jsem nepochopil, o čem to celé bylo! :D

• 6.7.2009  21:50
    Stmívání (2008)

Na první shlédnutí se mi to vážně nelíbilo, možná proto, že jsem se na to díval s opovržením, jako na film, který se zas líbí jen pubertálním holkám. Ale když jsem to viděl podruhé, tak už mi to nepřišlo tak špatné. Herecké výkony nejsou nejhorší, děj také není špatný. Vždyť, co se týče upíru, představuje je v úplně jiném světle, než byli doposud. Před tímhle filmem (a samozřejmě knihou) si nikdo nedokázal představit upíry v moderní době, jen na starých kamenných hradech, spících v rakvích, oblečené jako ze středověku. Tenhle film tuhle představu zlomil. Samozřejmě by šlo plno věcí upravit, třeba jako poopravit "pár" vět ve scénáři, ale to se dá téměř u každého filmu. Jediné, co mi vážně vadí je, že by to mohlo mít klidně míň, kdyby se vystřihly některé ne příliš zábavné scény.

• 23.1.2016  12:30
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Neskutečně zábavný seriál, který upírskou tématiku zpracovává víc než důstojně. Pravda, úplně hlavní linka se točí kolem vztahu mezi upírem a člověkem - svou naivitou a prvky alá telenovela to občas dost smrdí Stmíváním, ale naštěstí to všechno zachraňuje opravdu dobrý scénář, zajímavé postavy a v neposlední řadě plno dekadentního sexu a potoků lidský i upíří krve. A i když se mi to ze začátku zdálo jako docela solidní kravina (chvíli totiž trvá než si na tón seriálu zvyknete), po první sérii mě to úplně semlelo a až do konce jsem se nedokázal odtrhnout.

• 26.6.2011  22:32
    V Bruggách (2008)

Setkání fanklubu Harryho Pottera s Farrellem, kterej se do trojičky dostal úplně náhodou a zahrál skvostného evropského burana :D Ta absurdita, co z toho čiší a antiUSA, přesně to je to, co kinematografii dlouho chybělo. Starej a dobrej hříšnej kontinent, naše malá Evropa se stala svědkyní zvláštní filmové události, kterou tento film bezesporu je. Chvíli mi trvalo, než jsem se naladil na vlnu nekompromisního "evropského" humoru se vším všudy, ale pak už jsem jen a jen zíral a čekal, kdy Voldemort po vyslovení "Avada kedavra" zhebne! :D

• 4.6.2011  23:12

Bohužel už není tahle tlustá ženská tak pekelný padouch jako byl tučňák nebo robo pes. Ani tu nejsou roztomilé ovečky! Párkrát jsem se zasmál, ale žádná scéna, u které bych přímo řval smíchy tu nebyla. Ale vůbec to nevadí, protože Wallace s Gromitem si stále zachovávají své kouzlo v plastelínové animaci!

• 26.6.2011  15:45

Ani nevím, co vlastně napsat, krom toho, že je to sakra povedená akční trilogie se skvělým Damonem! Hrozně napínavé, neskutečně akční, prvotřídně zrežírované... Část v New Yorku byla nervy drásající... A už nic nenapíšu, protože mi došla slova! :D

• 25.3.2010  14:17
    Californication (TV seriál) (2007)

Viděl jsem pár dílů a nechápu, co je na tom tak mistrovského. Pokud je v dnešní době vtip pouze v tom, že za každým slovem, ne-li slabikou řeknu "piča", či jiný vulgarismus, nebo, že mám neustále sexuální narážky, tak nechci žít v této době. No prostě je to volovina!

• 27.4.2010  23:02
    Edith Piaf (2007)

Smutný život velké zpěvačky. Vždycky jsem si myslel, že biografie musí být ze zásady nudné. Není tomu tak. I když utrpení střídá utrpení, nenudilo mě to ani minutu. Dobrý herecký výkon skvělé Marion.

• 22.1.2011  22:03
    Hairspray (2007)

Perfektně vydařený muzikál. Ačkoliv je dějová linka slabší, jak už to hold bývá, vůbec to nezkazilo můj celkový dojem z celku. Ta energická hudba, perfektní písničky, které mne doslova zvedaly ze židle a hned jsem chtěl taky tancovat, perfektní choreografie, vtipné okamžiky, kdy jsem se opravdu upřímně zasmál, to celé je vážně perfektní.

• 25.5.2009  10:29
    Já, legenda (2007)

Možná to je mým odporem celkově k žánru sci-fi, možná chabým příběhem, každopádně tohle bylo dost podprůměrné. Celý film se vlastně nic zásadního neděje, chvíli je doma, chvíli se po něm sápou lidé na způsob "zombie" a pořád dokola. Nemohu upřít herecký výkon Willa Smithe, ale jinak jsem se těžce nudil. Co se týče žánru, tak mne daleko víc zaujal film Já, Robot!

• 19.6.2011  21:22

Na myšlenkách, které Louise L. Hay zformulovala ve své knize "ujíždím" už delší dobu, knihu jsem několikrát přečetl a neustále ji doporučuji. Dokument je pěkně natočen, pozitivní energie z něj přímo čiší a narozdíl od možná protřelejšího Tajemství je i více osobitý a více vstupuje k divákovi. Skrze tento dokument ke mně pronikla ryze čistá energie, která tak horlivě tryská z Louise. Miluji svůj život, uctívám se a uctívám Vás, Louise, za to, co jste dokázala a udělala pro lidstvo!

• 14.3.2013  20:24
    Ovečka Shaun (TV seriál) (2007)

Nesmrtelná animace, nesmrtelná roztomilost jakýchkoliv Aardmanských zvířatek, ačkoliv ovečky jednoznačně vedou! Navíc ovečka Shaun není jen pro ty nejmenší, já se u toho taky dost nasměju a aspoň si mám o čem povídat se svou šestiletou sestřenkou, která tu nezbednou ovečku žere úplně stejně jak já! A zrzavej kocour taky válí!!!

• 27.6.2010  20:43

Aha, a tohle bylo všechno? Možná jsem se nebál tolik, protože jsem to neměl úplně nahlas, ale i tak. Něco se začalo dít až koncem filmu, takových 20 minut před titulky. Jinak jsem se těžce nudil a to u filmů vážně nesnesu. A u Paranormal Activity jsem si to musel ještě rozložit na dva dny.

• 24.5.2009  19:24

Poslední díl se mi líbil ze všech tří nejvíc. Tajemný svět Davyho Jonese, Johnny a jeho kamenní kraby. Je to audio vizuální podívaná se skvělým hereckým výkonem, jak jinak, než od Johnnyho Deppa. A Zimmerova hypnotizující hudba Vás vtáhne. Nemyslím si, že by Piráti ztratili něco z předešlých dílů. Dokončili děj z dvojky a závěrečná bitva na moři byla super. Hodnocení mi přijde až moc nízké!

• 23.7.2015  18:17
    Pozemšťan (2007)

Úžasně poutavý film, jež má přesah i nad svůj vlastní rámec. Jeho středobodem není žádný gradující děj, strhující vizuál, ani jiné atributy, kterými sci-fi obvykle oplývá. Prim hrají dialogy a myšlenky, které se sofistikovaně větví a předkládají jeden z nejzajímavějších námětů, jaký byl kdy zpracován. Provedení je velmi decentní a minimalistické, ale zcela stačí na to, aby udrželo pozornost po celou stopáž. Jak se píše v anotaci, trhliny nepřicházejí...

• 9.5.2010  22:52
    REC (2007)

Kurva, kurva, kurva... Tak strašně jsem se v životě nebál... Celou druhou půlku jsem pomalu dýchal a zakrýval si oči. Myslel jsem, že umřu! Tohle vidět v 3D, tak jdu spáchat sebevraždu, aby mě nějaký úchylný zombie nezakousnul... A teď hezky pomodlit a spát :D

• 13.4.2011  21:49
    Sirotčinec (2007)

Bál jsem se, bojím se a jestli jsem nezemřel, tak se bojím dodnes :D Skvělá práce se zvuky, kamerou... Při scéně, kdy je v domě médium a prochází se po domě, jsem jen nehnutě seděl, to mělo vážně napětí, které je v podobných filmech třeba! Na konci je znát, že s tímhle filmem má co dočinění del Toro, protože to bylo úplně jak konec Faunova labyrintu - dva alternativní konce. A konec je také důkazem toho, že i z horroru se dají vyždímat emoce a celek nabírá na dojímavosti!

• 21.1.2013  00:11
    Skins (TV seriál) (2007)

Skins... Příznačný název, zarývá se totiž neuvěřitelně hluboko pod kůži. Na začátku jsem to nazval malými příběhy velkých životních ztroskotanců, ale to byl opravdu omyl. Tohle jsou totiž velké příběhy velkých životních ztroskotanců. Příběhy, které jsou nasáklé chlastem, smrdí po trávě a jsou okořeněné sexem. Takhle by se mohlo zdát, že je to jen vulgární seriál o zhýralé mládeži dnešní doby, ale to opravdu ani z daleka. Skins překračuje tyto hranice a dostává se dál. Dostává se tam, kde si zamilujete postavy, budete je litovat, budete s nimi cítit, budete se s nimi smát, mít je rádi nebo je nenávidět. Po každých dvouch sériích se mění obsazení v rámci "omlazení" generace, což mě osobně přijde jako skvělá myšlenka. První je samozřejmě nejlepší a nejrealističtější, ale její kouzlo spočívá hlavně v tom slově "první". Ne, že bych jí tedy chtěl nějak shazovat, to vůbec, opravdu byla nejlepší, protože přinesla něco nového, proto se může zdát, že ty další generace už jen čerpají z prvních dvou sérií. Ale přiznejme si, je těžké vymýšlet stále něco nového a o to tady ani vlastně nejde. Skins je seriál o mládeži a v reálu má spousta lidí příběh podobný někomu jinému, stejně jako je tomu v seriálu. Jako těžký propad vnímám pátou sérii, která pro mně zůstává scénaristicky nepochopená, ovšem v šesté jsem opět našel to, co se mi tak líbilo na těch předchozích. A přiznám se, při závěrečném dílu šesté série nezůstalo ani jedno oko suché. Celé bych to rád ukončil zmíňkou o finální sedmé sérii, kdy naši hrdinové vyrostli a zažili krutou, melancholicky chladnou realitu dospělosti a osamělosti. Bylo to sice jiné, než přechozí série Skins, ale pořád to byly ty milované postavy, se kterými jsme toho tolik prožili. A já přiznávám, že mi budou neuvěřitelně moc chybět, protože Skins se mi dostalo pod kůži a ještě hloubějc! Skins, to je absolutní TOPka, nejen teen seriálů. Britové, miluju Vás, v seriálové tvorbě Vám absolutně nikdo nesahá ani po kotníky! ♥

• 12.5.2011  12:58

Slušný nápad, pointa docela nečekaná, ale... Nevím proč mám ten pocit, že všechny asijské horory jsou stejné. Všechny jsou duchařské, strašidelné, ale nejsou plně využité. Vždyť z tohodle námětu by se dalo vyždímat mnohem víc, než se vyždímalo. Kdyby se toho ujmul nějaký schoný režisér, udělal se kvalitní scénář, tak by to mohl být vážně super psycho horor. Neříkám, že jsem se nebál, ale mohl jsem se bát mnohem víc, což je to, po čem u hororů touží snad každý, ne? Tedy pokud nedáváte přednost hororům, u kterých není dobré jíst, protože díky litrům krve, milionům useknutých hlav atd. se to vážně nedá!

• 22.5.2009  15:46

Burton je pro mne prostě modla, která dovede všechno do dokonalosti. A Depp? Já už nevycházím z údivu, co všechno tenhle chlap dovede - perfektně hraje, ale on umí i dost slušně zazpívat a totéž platí o Heleně Bonham Carter. Jediné, co mi vážně vadilo byla ta kýčovitě šťávová krev, ale tak co. Jinak vážně slušný kousek!

• 20.4.2010  22:48

Řeknu jen to - Rusáky jsem neměl rád nikdy, ale teď je vážně nenávidím... :D

• 9.6.2010  22:55
    Zodiac (2007)

Nenávidím, když se u filmů nudím a koukám se, kdy už skončí... U Zodiaca se mi to stalo...

• 14.10.2009  14:15

Ne, nebylo to vůbec špatné. Jen si sakra říkám, proč ten blbec utekl zrovna na Aljašku? Copak jinde nemohl žít také v souznění s přírodou? Někde v teple, kde by možná neumřel? To zkrátka nepochopím. A navíc utíkat od problémů není řešení!

• 22.5.2009  15:45

To mě asi někdo trestá, že mě nutí dívat se na takovou, s prominutím sračku! Nechutné, nevtipné, trapně ubohé! Nee, už nikdy víc. Zalez zpátky odkud jsi přitáhnul Cohene!

• 27.7.2011  08:53
    Dlouhý, široký a krátkozraký (divadelní záznam) (2006)

Tohle je má naždy nejoblíbenější hra ze všech Cimrmanů! Kulturně kultovní kult kultů :D

• 19.2.2011  21:37

Tento film mi byl velice blízký prostředím. Oblast Provence je vskutku nádherná a měl jsem to štěstí vidět ji na vlastní oči a za ten Londýn bych jí vyměnil hned. Krásná oblast + krásná Marion Cotillard, to mi stačí :)

• 22.5.2009  16:36

Faunův labyrint, na jednu stranu reálno, na druhou stranu tajemný fantaskní svět. Tenhle film mě přímo nadchnul protnutím těchto dvou linií. A hlavní hrdinka balancující na hraně těchto dvou světů, konfrontována občanskou válkou ve Španělsku. Na konci si vlastně můžete vybrat svůj vlastní konec - hlavní hrdinka sice zemřela v tom světě reálném, ale znovu ožila "doma"... Skvělá hudba tento film krásně doplňuje!