Mikeel

Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 23.11.2010  22:55

Vůbec se nestydím za to, že dávám pět hvězd. První díl mě naprosto uchvátil. Drží se knižní předlohy, je akční, epický, temný, strašidelný, částmi i dojemný. Jakožto skalní fanoušek Potterovské ságy jsem byl šestým dílem (při prvním sledování!) značně zklamán, ale Relikvie smrti mi tu chuť zpravily. Prakticky nemám, co bych vytknul. Já ani nechci hledat chyby, jako všichni perfekcionisti, najít každou pitomou chybičku, která nezapadá do jejich představ o dokonalém filmu. Harry Potter je součástí mého dětství a dospívání. Začal jsem čtením knih, doplňoval filmy a 10 let v háji. A vůbec mi nevadí, že jsem část svého života strávil právě s Potterem. Všichni mohou být pyšní na to, co vytvořili! Nemůžu se dočkat na druhou část relikvií, očekávám od ní neočekávatelné! :)

• 21.11.2010  22:38
    Velká ryba (2003)

Musím přiznat, že tato Burtonovka mi není ani trochu blízká. Burton a sentimentální témata o lásce mi prostě k sobě nejdou. Ačkoliv musím přiznat, že je to pěkný film, barevný a pestrý. Příběh je také vymyšlen skvěle, ale tímhle jsi mi Time kolena nerozklepal, ani nešílím, abych se na Big Fish mohl podívat znovu...

• 22.10.2010  00:15
    Showgirls (1995)

Myslím, že tento film je silně podhodnocen. Oceňuji především to, že to není nějaká typická sračka. Není to jen o tom, že tam běhaj polonahý holky, takhle to v showbusinessu vážně chodí... Takže já si přisadím!

• 25.9.2010  22:43
    Počátek (2010)

Tak to byl nářez. Tento rok je vážně plodný na dobré filmy. Inception je napínavý, tajemný, akční... Perfektní námět, perfektně zpracovaný. Nikdy by mě nenapadlo, jak se dá natočit film o snech, jak složitá budou pravidla a jak strhující bude provedení. Perfekto!

• 6.9.2010  23:02
    Kick-Ass (2010)

Veliká, vtipná, brutální kravina :D

• 6.9.2010  19:05

Tarantino je magor :D A to mám rád. Neuvěřitelné silné momenty - podpálení kina a ďábelský smích se slovy pomsta židovky. Kdyby se tohle opravdu stalo, byl bych nadšený možná ještě víc, s jakým nadhledem nám to Tarantino naservíroval. Ale vzhledem k tomu, že II.světová byl jeden z nejkrvavějších, ne-li ten nejvíc krvavý, konfliktů, nevím, jestli je ten nadhled zas tak patřičný. Nechtěl bych vidět výrazy některých, co to utrpení zažili. Tarantino je skvělý režisér a mě se Pancharti líbili, ale z jistých věcí by měl mít člověk respekt.

• 4.9.2010  18:44
    Dokonalý svět (TV seriál) (2010)

Nemá cenu chodit okolo horké kaše. Dokonalý svět se mi prostě líbil. Skvělý humor, skvělé situace, skvěle vykonstruovaný příběh. Po prvním dílu jsem si myslel, že to bude těžký propadák, protože to stále bylo uváděno jako Devil Wears Prada, či Sex And The City po česku. Ve skutečnosti to nebylo ani jedno. S DWP to mělo společného maximálně módní redakci. Tento seriál nemusí být kopií ničeho a nemusí se vůbec stydět za to, co vytvořil. Vážně jsem se při sledování vždy skvěle bavil a na české poměry je Dokonalý svět nadprůměrným dílem v seriálové tvorbě, o čemž svědčí i postupem času stoupající hodnocení zde na CSFD. Děkuji za stvoření tohoto blyštivého diamantu na skládce všech Ordinací, Ulic, Křehkých vztahů a jiných "skvostů" naší televizní tvorby!

• 29.7.2010  17:20
    Pan Nikdo (2009)

(Mr.Nobody, neuvěřitelně neuvěřitelný film, plný neuvěřitolností. A když už čekáte něco normálního, tak Vás to neuvěřitelně překvapí něčím zcela neuvěřitelným až nakonec zjistíte, že jste sami neuvěřitelní a vlastně jste sami sebe neuvěřitelně obelhávali, když jste si říkali, že existujete!) Zvláštní, jiné. Jsem z toho rozpačitý. Nevím moc, co bych k tomu napsal. Zanechalo to ve mě stopu, ze začátku vůbec ničemu nerozumíte. Vlastně ničemu nerozumíte po celý film. Nechápete totiž ani konec. Těžko říct, jestli to dopadlo dobře nebo špatně. Dokonce ani nevím, jestli to vůbec dopadlo. Po tomto filmu i váhám, jestli vůbec Vím, či Nevím. A i váhám, jestli jsem tento film vůbec viděl. Upřímně, nechtěl bych psát na tento film recenzi. Pokud tento film existuje a pokud existuji já, abych potom mohl recenzi napsat. Možná, že tu právě ani nepíšu komentář k tomuto filmu. Možná, že jsem Nikdo!

• 28.7.2010  11:48

Nenudil jsem se, ale příběh je hrozný, nic se neděje a jsem přesvědčen, teď už definitivně, že chyba je i v předloze. Protože je jasné, že z hrozné předlohy nemůže vzniknout něco fantastického. Takže vlastně můžeme být rádi, že film vypadá ještě takto, protože dle předlohy je toto nejspíš to nejvíc, co mohlo z předlohy vzejít. Stejně už všichni víme, jak to skončí... P.S: Přesně, jak jsem si myslel, moje hodnocení díl od dílu klesá. Ale možná mě poslední díl překvapí...

• 10.7.2010  21:53

No, mě se to docela líbilo. Nenudil jsem se. Samozřejmě to nemá takové kouzlo jako první díl, ale vzhledem k únosné délce to neurazí.

• 5.7.2010  21:53

No, tak to tedy byla jízda. Naprosto perfektní animák, perfektní námět, vtipné charaktery. Já nemám, co bych vytknul. Délka je optimální, skvěle jsem se bavil. Mohu jen vřele doporučit! (Stop Motion animace je magická. Zamiloval jsem se!)

• 3.7.2010  19:49

Knižní Narnii miluju a jen upozornění pro zabedněné fandy Pána prstenů. Lewis měl svých sedm dílů Narnie napsaných daleko dříve, než Tolkien Pána prstenů, takže Narnie je pro mne matkou fantasy žánru. Film se vydařil, líbil se mi. Je jedno, že třeba nemá takovou atmosféru jako Pán prstenů. Pro boha, vždyť je to pohádka pro děti, ale to byste to museli číst, abyste pochopili, že to tak Lewis psal. Dokud to nebudete číst, nedoceníte film.

• 1.7.2010  11:16

Tenhle sitcom musíte prostě milovat! To jsme my, hoši z Trpaslíka... :D

• 27.6.2010  20:43

Aha, a tohle bylo všechno? Možná jsem se nebál tolik, protože jsem to neměl úplně nahlas, ale i tak. Něco se začalo dít až koncem filmu, takových 20 minut před titulky. Jinak jsem se těžce nudil a to u filmů vážně nesnesu. A u Paranormal Activity jsem si to musel ještě rozložit na dva dny.

• 25.6.2010  19:05

Myslím, že tento díl je důstojným zakončením série. Jak tu už mnohokrát padlo, hraje spíš na emoce, než na humor. Ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Celý film mi příjemně utekl a přišel znovu ten čas, kdy cítím takové to prázdné místo kdesi uvnitř, protože vím, že nic dalšího už nepřijde. Celá série Shrek patří mezi nejvyšší elitu animáků desetiletí. Někdy si v jeden den zkouknu všechny čtyři díly. I když jsem ani jeden z filmů nehodnotil pěti hvězdičkami, tak celé sérii je dávám *****

• 24.6.2010  19:22
    Jackie Brown (1997)

Jackie Brown by si zasloužila víc, než tři hvězdičky, ale za tu strašnou délku... Jinak jsem se slušně bavil. Bylo tu pár scén, kdy jsem se upřímně zasmál. Co jiného k tomuhle filmu říct? Prostě typický Tarantino a jeho šílené postupy.

• 22.6.2010  10:40
    Coco Chanel (2009)

Coco Chanel, vlastně mě tento film nijak nenadchnul, ale ani mě zas nijak extrémně nenudil. Herecky je to slušné, ale Audrey Tautou pro mě navždy bude tou roztomilou Amélii a ne Coco. Jediné, co mě opravdu štve je to, že Coco byla návrhářka, ale samotnou tvorbu vidíme až v úplném závěru, kdy okolo projde pár modelek. Tento film by přeci jen měl být o slavné Coco Chanel, jejíž jméno je dnes známo všude a je tou nejhůře dostupnou a pravděpodobně i nejdražší a nejluxusnější značkou na světě!

• 13.6.2010  09:44

Vtipná, celkem povedená komedie na aktuální téma rasismu. Vtipné hudební výstupy.

• 9.6.2010  22:55
    Zodiac (2007)

Nenávidím, když se u filmů nudím a koukám se, kdy už skončí... U Zodiaca se mi to stalo...

• 6.6.2010  22:42

Tento film mi dal jasné poselství. Že každá věc, kterou v životě udělám má nějaký dopad a já musím nést následky. Jak ty dobré, tak i ty špatné. Co se týče kvality filmu - docela hodně mě překvapil výkon Ashtona Kutchera, kterého jsem měl vždycky zafixovaného jako komediálního blbečka z Hele vole, kde mám káru, takže to mě potěšilo moc. Námět senzační a využívá všeho, co může nabídnout.

• 6.6.2010  20:40
    Esmeralda (TV seriál) (1997)

Jako malý jsem na Esmeraldu čučel s prababičkou :D

• 5.6.2010  09:08
    Zodiak (2005)

Hm, aha. Takže nepochopil jsem vůbec účel filmu. Ten děj byl nějakej podivnej. Nechápal jsem některé dějové pochody. Třeba proč si ten malej kluk shromažďoval informace o těch vraždách, když to stejně nemělo nějaký větší účel a na nic to ve filmu nenavazovalo. Potom také, když matka toho kluka objevila, že to celé nějak souvisí s astrologií. To byla poslední zmíňka o tomto faktu a pak už nic! Celkově to mělo dost podivnou souslednost a lidé se chovají divně. Celý film se nic neděje. Jen hlavní postava je neustále viděna, jak hulí jedno cigáro za druhym. A to zřejmě také byla pointa celého filmu. Celou dobu jsem čekal, že se stane něco závratného, nestalo se tak. Nestalo se ani nic normálního. A závěr, kdy odjíždí školní autobus a náhle se objeví dovětek. Tohle má být konec?

• 31.5.2010  00:03

Ježiš, tohle byla taková blbost, ale dlouho jsem se u animáku takhle nezasmál. Dobrý námět, dobře využitý. Ale teda šílenost za šíleností.

• 17.5.2010  21:31
    Rec 2 (2009)

Už to nebylo ani zdaleka tak napínavé, jako první díl. Atmosféra začala být o něco poutavější, až když se objevila ta reportérka. A ani už jsem se tolik nebál. Ale je jasné, že už to nemohlo být tak strhující jako první díl.

• 16.5.2010  20:38

Jednu dobu to byla má velmi oblíbená pohádka, na kterou jsem koukal každý týden alespoň jednou. Myslím, že přenesení do budoucnosti se celkem vydařilo a pohádka nenudí.

• 16.5.2010  16:54
    Hlas smrti (2005)

Nic zvláštního. Prostě duchařský film, který vystaví nějakou atmosféru a v následující scéně ji pustí. Plusem byly hrátky se zvukem, u kterých jsem se tedy lekl vždy, ale příběh mě trochu minul...

• 9.5.2010  22:52
    REC (2007)

Kurva, kurva, kurva... Tak strašně jsem se v životě nebál... Celou druhou půlku jsem pomalu dýchal a zakrýval si oči. Myslel jsem, že umřu! Tohle vidět v 3D, tak jdu spáchat sebevraždu, aby mě nějaký úchylný zombie nezakousnul... A teď hezky pomodlit a spát :D

• 2.5.2010  23:03
    Číslo 9 (2009)

Poslední dobou vídám samé dobré filmy a většinou jsou nějak spojené s osobou Tima Burtona :D Ne, číslo devět je velice akční, na to, že je to animovaný film. Animované filmy nabírají stále na obrátkách a pomalu se z pohádek stávají akčňáky a horrory nejvyššího kalibru (např: Coraline). A Číslo 9 neurazí ani svou stravitelnou délkou. Začátek je možná trochu zrychlený, ale děj mě naprosto pohltil. Jeden z mála filmů, kde bych přivítal menší pokračovaní, protože by mě skutečně zajímalo, co se bude dít s tou zemí dál! (Jinak těch hadrových panáčků mi bylo hrozně líto)

• 27.4.2010  23:02
    Edith Piaf (2007)

Smutný život velké zpěvačky. Vždycky jsem si myslel, že biografie musí být ze zásady nudné. Není tomu tak. I když utrpení střídá utrpení, nenudilo mě to ani minutu. Dobrý herecký výkon skvělé Marion.

• 24.4.2010  19:35
    Saw 6 (2009)

Ach jo. Nechutné je to pořád, ale bohužel už asi jenom nechutné. Ten příběh se motá pořád víc a víc. Už jen čekám, kdy se dozvím, že Skládačka ve skutečnosti neumřel, že to byl jeho dvojník. Stejně jako jsem psal u prvního dílu, už jen čekám, kdy uvidím plakát na SAW 20!