Mikeel

okres Praha

• 20.4.2010  22:48

Řeknu jen to - Rusáky jsem neměl rád nikdy, ale teď je vážně nenávidím... :D

• 17.4.2010  11:38

No, co dodat, tohle je prostě typická česká komedie. A ty nikdy nebudou extrémně inteligentní. Ale příjemně si u nich můžete oddechnout. Hodí se k nějakému večernímu posezení s přáteli u vína, či jiného alkoholu, dle chuti. A herecké výkony jsou dobré. Myslím, že čeští herci nejsou vůbec špatní, ba naopak. Eva Holubová je prostě nepřekonatelná.

• 7.4.2010  15:44

Kdo nemá "errrrrr" je amatéérrrrr!

• 7.4.2010  15:39

Jedna z dalších pohádek, kterou jsem jako malý miloval. Vždyť je tak pozitivní, krásná, plná energie, lásky a pěkných písniček. Je to pohádka, která patří bezesporu k těm nejlepším, českým pohádkám vůbec.

• 4.4.2010  14:10

Určitá variace na Devil Wears Prada, ale z trochu jiného úhlu. A mě se to líbilo, přišlo mi to vtipné. Hlavně mám taky trochu slabost pro Shoping. Bydlet ve městě jako je New York, se stálým, nadprůměrně dobrým platem, tak je ze mě shopaholik raz dva! Jsou tu vtipné momenty - oživlé figuríny, vnitřní myšlenky atd. Je to jednoduchý film, který nenudí, netáhne se a není extrémně dlouhý, takže se na něj někdy klidně podívám znovu. Dalším plusem byla krásná hlavní představitelka a samozřejmě stylová zelená šála, která je vážně moc hezká a ta kvalita je vidět už na pohled! :D

• 4.4.2010  08:57

Dobré taneční výkony, hezká tvářička Seleny Gomez, to jsou asi jedny z mála lákadel tohoto dost průměrného filmu. Jinak to není moc vtipné, ani to nemá pořádný tvar.

• 3.4.2010  07:19

Ta atmosféra vychází opět z nulového námětu. Vlastně se celý film jen pobíhá z jedné strany baráku na druhý, potom do domu pro hosty a zpět. Jenže já jsem byl tak neuvěřitelně vyřízenej, nehtama jsem se zarejval do sedačky vždy, když začala hrát ta strašidelná hudba a já cejtil, že teď něco přijde. A bál jsem se celý film, a bát se znamená u horrorů bavit se, ne? :) Takže jsem se bavil. Jen mě trochu zklamala ta honička ke konci. Ale tak zase... Kam by pořád utíkala, co?

• 31.3.2010  16:55
    Avatar (2009)

Z prvu chci říct - není to lepší, než Titanic. Ale tyhle filmy nejde srovnát. Upřímně jsem se na Avatar ani nechtěl moc dívat, ale lepší film jsem za poslední dobu neviděl. Běžně se u filmů s dlouhou stopáží nudím, ale tady bych toho snesl ještě dvakrát tolik. Má to všechno, úplně všechno a daleko víc. Hlavně jsem rád, že tam byla i ta trocha romantiky. Kdybych to viděl v 3D tak y to bylo ještě lepší, ale i doma to stačilo na pět hvězdiček. Konečně nějaký film, co boří zažitá kliché a pouští se do něčeho nového. Wow, slova jsou slova a pocity jsou pocity a ty nejdou vyjádřit slovy! (A to nejsem vůbec příznivce sci-fi)

• 31.3.2010  08:46

Ač mám tohle město radši, než Paříž, nenabídlo mi skoro nic. Paris, Je t'aime mě taky moc nenadchlo, ale v porovnání s New Yorkem? Potenciál tohodle města je velký a nebyl využit, jak by měl. Vlastně mi skoro ani nepřišlo, že by se to odehrávalo v New Yorku. Dalo by se to natočit všude! Opravdu tu byly pouze tři povídky, které mě nadchly. A to byla povídka s básníkem a šlapkou, kde byl slušně napsaný ten dialog, závěrečná povídka o stařečcích, která byla aspoń vtipná a setkání dvou lidí, co spolu jednou spali. Ostatní? Jedna hvězdička je za tu trochu New Yorku, který miluju, druhá je za ty tři povídky, které bohužel nestačily, aby zachránili film před větším hodnocením!

• 27.3.2010  23:08

No, tak vážně jsem dost váhal. Začátek se rozjížděl dost slibně, dokonce jsem se i bavil, alespoň natolik jako u Twilight. Ale všechno to pokazil ten závěr, audience u "krále upírů". Jenže problém není jen ve scénáři, ale i v samotné knize (ale nečetl jsem, tak se možná pletu). To bylo tak neskutečně kýčovité. Samozřejmě, že už jsem si přečetl, jak to celé skončí. Hm, no "kdo by to byl čekal" :) Nejhorší na tomhle dílu byla ta spousta nudných, zlouhavých scén, které byly ještě naprosto prázdné. Vždyť se tu řeší pořád jedno a to samé. Bella je starší, než Edward, Edward je nesmrtelný. Edward opustí Bellu, Bella se utápí v depresích. Bella se začne kamarádit s Jacobem, z Jacoba se vyklube vlkodlak, náhle mění chování k Belle. Bella to nechápe, Bella zjistí, že je Jacob vlkodlak a ještě k tomu vídá Edwarda, když chce udělat nějakou hloupost. Nakonec skočí z útesu, Edward si myslí, že je mrtvá, chce se nechat zabít. Vážně se celý film, těch dlouhých 130 min. utápí v naprosto stupidních dialozích. Tohle už není otázka knihy. Jestli je kniha špatná, lze to sestříhat v něco, co sice bude stejně působit utrpení, ale alespoň ne tak dlouho, jako tohle. Mám nepříjemný dojem, že další díl bude ještě horší, protože tahle sága je prostě složená z ničeho, námět je skoro nulový, protože kromě věčného vztahu mezi tou bláznivou "mladou dospělou" Bellou a Edwardem tam není nic! Ale možná se pletu. (P.S. Nechápu, proč vlkodlaci neustále chodili bez triček. Aby byla vidět ta Hollywoodsky namakaná těla? Že by tahák na puberťačky, co při pohledu na sexy Jacoba slintaj?)

• 25.3.2010  14:17
    Californication (TV seriál) (2007)

Viděl jsem pár dílů a nechápu, co je na tom tak mistrovského. Pokud je v dnešní době vtip pouze v tom, že za každým slovem, ne-li slabikou řeknu "piča", či jiný vulgarismus, nebo, že mám neustále sexuální narážky, tak nechci žít v této době. No prostě je to volovina!

• 20.3.2010  23:36
    Prokletý (2009)

Nepopírám, že jsem se nebál. To bál, protože ta napjatá atmosféra panuje celý film. Jak už bylo řečeno, dům, ve kterém straší nepřináší do světa mysteriózních filmů nic nového. Jednou to stačilo. Hrozně se to vkleklo a nakonec to bez účinku vyšumělo! Bylo to jako povídka z Věřte - Nevěřte! Ano, milí přátelé, tento film si vymysleli naši ne přílíš originální scénáristi!

• 6.3.2010  09:08
    Ruka (1965)

Ruka, jako osud, kterému se nejde postavit. Ačkoliv je to animované, je to vážně na hranici s psycho horrorem, thrillerem a co já vím s čím ještě. Hodně působivé a naplněné vším slovy nepopsatelným!

• 22.2.2010  19:16
    Pokémon (TV seriál) (1997)

Vymejvačka mozků, ale když jsem byl malej, tak se mi to líbilo a dost! Za svojí dětskou duši dávám, to, co jsem dal!

• 13.2.2010  23:56

Tak tohle je opravdu umělecké dílo. Vždyť sama hlavní postava je umělcem. Nevídané nadání tohoto umělce však vede k posedlosti vlastním géniem. Na začátku filmu jsem byl dost znechucen. Ne filmem, ale autentičností prostředí, ve kterém se Grenouille narodil. Ty páchnoucí ryby, odpadky, všechen ten hnus staré Paříže. A on tam tak ležel vedle nějakých zkažených, smrdutých zbytků. A tohle nechutně špinavé prostředí mě vážně iritovalo. Ale bohužel to k filmu patří a i když bych to bez téhle části přežil, tak je to součást tohoto díla. Ani samotný herecký výkon hlavního představitele nebyl špatný. Zahrát "čichacího" úchyla patrně není tak jednoduché. Líbil se mi vývoj postavy. Některé scény jsou vážně drsné, psychotické (Žena naložená ve velké "kádi". Chvíli si říkáte, jestli se náhodou nedíváte na Frankensteina)... Scéna, kdy se všichni, poblázněni úžasným parfémem začnou svlékat do naha a vypukne ta hromadná orgie, to je něco vážně nečekaného! Avšak úplný konec, kdy městská lúza Grenouilla sežere... Ale celkový dojem a originalitu filmu to nekazí.

• 13.2.2010  22:36

Filmy podobného typu mám hrozně rád. I když to vypadá pohádkově, není to pohádka. Je to plné barev, nápadů, něco, co tu ještě nebylo. Hlavně se mi líbí opět prolínání dvou linií. Reálný svět a svět za zrcadlem - imaginace. Ty imaginace byly vážně moc hezky zpracované - efekty, ta kýčovitá vizuální stránka, papírové stromy, kreslená louka. Vážně moc hezky udělané. Námět smlouva s ďáblem sice není nic nového, ale v jiných filmech ďábel shrábne, co chtěl a dá pokoj. Kdežto pan Nick byl soutěživý, nevadilo mu když prohrál, vsadil se znovu. Jako celek je Imaginárium velice příjemné. Hrozně jsem litoval, že to není ve 3D verzi. Ty bláznivé lety imaginacemi by byly ještě efektivnější a působivější, než jsou.

• 13.2.2010  14:34

No, na tenhle film jsem se podíval hlavně z důvodu, že to byl první film Johnnyho Deppa a mě se to líbilo. Vrah, který útočí ve snech, to mi přijde originální. Strašidelné to teda moc není, ale vzhledem k tomu, ze kterého to je roku, myslím, že je to slušné. Jediné, co mi vadí je otevřený konec, z důvodu dalších pokračování. Vyvražďovací série mě už vážně nudí! Ale jinak slušné čtyři hvězdičky!

• 10.2.2010  22:38
    Donnie Darko (2001)

Huh, no... Donnie Darko. Dost psychologické, až se na to budu dívat příště, tak se budu muset trochu napít. Není úplně lehké to strávit. Ze začátku mě to nudilo, potom mě to hodně bavilo, potom méně, konec je zvláštní! Já nevím. Svojí kvalitu to určitě má, zvláště v hereckém výkonu hlavní postavy. Tenhle film nejde vidět jednou, tak ho budu muset zkouknout ještě jednou se zásobou panáků! 28.7.2010 jsem se k Donniemu konečně dostal, abych ho shlédnul podruhé a musím zvýšit hodnocení na pět hvězdiček (z původních čtyřech), protože tentokrát jsem se nenudil už ani vteřinu. Ani nevím, co mě na tom tolik uchvátilo, zřejmě pefektně vykonstruovaná tajemná atmosféra, která Vás úplně pohltí. Není víc, co dodat...

• 10.2.2010  17:18
    Pat a Mat (TV seriál) (1976)

Můj nejoblíbenější večerníček. Někdo ty dva tupouny, co vždycky všechno pokazej, když se pokouší něco vylepšit, nemá rád, ale já se prostě musím týhle dvojce kutilů smát. Každý díl si říkáte, s čím zase přijdou, dneska se jim to už určitě povede. Nepovede!

• 8.2.2010  22:29

No, je mi jasné, že tento film chtěl ukázat Sherlocka Holmese ve zcela jiném světle. Ne jako postaršího pána v dlouhém kabátě, neustále kouřícího dýmku. A povedlo se to, myslím docela dobře. Dobře jsem se bavil a do poslední chvíle netušil, jak je to všechno možné. Jediné, co mě štve, že jsou tu zase ty zadní vrátka pro další pokračování, tak doufám, že jich nebude zase 100!

• 17.1.2010  09:30
    Zahrada (TV seriál) (1974)

Další oblíbený film z dětství! Je to originální pojetí loutkového filmu. Opět si moje dětská duše vyžádala pět hvězdiček!

• 2.1.2010  11:56

Jako malý kluk jsem na tuhle krásnou pohádku koukal skoro každý den. Je to vážně vrchol českého animovaného filmu. Pět hvězdiček dávám ještě za svou dávnou duši dítěte!

• 23.12.2009  12:16

No, jediné, co bylo opravdu vtipné byla macecha a její vizáž - lifting atd. Ale jinak je to pořád dokola to samé. Bezduché slaďáky, kde musí zaručeně hrát ten nejsladší kluk z kraje, aby se měli teenagerky na co dívat.

• 22.12.2009  17:49

Klasický kreslený film už se dneska jen tak nevidí. Dnes už je to samá 3D animace. Ne že by to nebylo pěkné, ale takovéhle příjemné a vtipné vytržení ze stereotypu nikdy neuškodí. Je tu láska, akce, humor, zlá bohyně! No, co víc si přát.

• 22.12.2009  17:47
    Chicago (2002)

Tolikrát jsem byl napomínán, jaktože jsem ještě neviděl tenhle kultovní muzikál, když muzikál studuju. Tak jsem si to stáhnul, podíval se a řekl si, co na tom sakra vidíte? Tohle, že je klasika? Písničky jsou hezký, to nepopírám, ale ten děj? No, to je fakt hrůza!

• 11.12.2009  15:37
    Chorus Line (1985)

Tanečně naprosto geniální, příběhová linie, no to už je trochu slabší... Upřímně bych byl radši, kdyby se celá dějová linka vypustila a byla to jen taneční čísla se zpěvem. Bylo by to za pět, jednoznačně, ale ten děj... U toho jsem se vážně nudil!

• 28.11.2009  21:51
    Dracula (divadelní záznam) (1996)

Můj nejoblíbenější český muzikál. První půlka je lepší, než ta druhá. Hold motorky (v nové verzi trabant) nejou tak působivé, jako středověké prostředí. Svobodova hudba je úžasná a výkony Lucky Bílé a Dana Hůlky jsou obdivuhodné. No a taneční vystoupení krvinek... Krásné.

• 28.11.2009  21:48
    3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál) (2004)

Donutil je můj oblíbený herec. A i když jsou některé z těchto povídek slabší, na celkovém dojmu z toho cyklu to neubírá. Od té doby, co jsem viděl Sluhu dvou pánů se na tenhle cyklus musím dívat a sledovat, jestli svůj výkon někdy překoná!

• 12.11.2009  09:29

Tenhle film je výhradně pro skalní fanoušky Michaela Jacksona. I když to skutečně bylo o ničem, líbilo se mi to. A moc! Samozřejmě, že to bylo natočené tak, aby to ukázalo Michaela v dobrém světle, ale nemyslím si, že by to předstíral jen pro kamery. Těch pět hvězdiček není pro tento film, ale je to pro Michaela, pro člověka, který myslím změnil životy mnoha lidem, pro člověka, který rozdával lásku všude okolo sebe, pro člověka, který si zaslouží BÝT NAVŽDY! To je to poslední, co pro tebe můžu udělat! Budeš nám scházet, králi popu!

• 14.10.2009  14:15

Ne, nebylo to vůbec špatné. Jen si sakra říkám, proč ten blbec utekl zrovna na Aljašku? Copak jinde nemohl žít také v souznění s přírodou? Někde v teple, kde by možná neumřel? To zkrátka nepochopím. A navíc utíkat od problémů není řešení!