Mikeel

Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 22.4.2013  18:08
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Dřív jsem Simpsonovi nějak nemusel. Nevadili mi, neurazili, ale dobrovolně jsem se na ně nedíval a byl jsem tímto fenoménem nějak opominut. Nicméně jsem jim v poslední době přišel opravdu na chuť a začali mě fakt nehorázně bavit. Je to oddychovka s drobnými a dobrými gagy, kterou si pustím třeba i jen jako zvukovou kulisu.

• 6.4.2013  00:00

Tarantino je a navždy zůstane největším magorem mezi režiséry! Ale naprosto u něj obdivuju tu schopnost i do vážných témat zakomponovat špetku humoru a Tarantinovské absurdity. Django v několika málo ohledech připomíná Bastardy i Kill Billa, což je skutečně ďábelská kombinace, zaručující zábavu. Opět ona úžasná přehnaná krev, brilantní krvavá přestřelka v domě, která mi právě zmíněného Kill Billa velmi připomněla. Herecké výkony snad ani netřeba zmiňovat, Waltz je vážně skvělý herec, Foxxe jsem na plátně viděl pořádně poprvý a ani on nezůstal pozadu. Z Djanga nejsem odvařenej kvůli jménu režiséra, ale kvůli jeho pojetí a stylu. Tarantino je jen jméno, ale jeho filmy a atypické způsoby režírování jsou pojem! Asi bych přišel na spoustu věcí, které bych mohl vyjmenovat, ale bylo by třeba si film pustit po částech a vždy v ní něco vypíchnout, což by bylo na sakra dlouho a stejně by to bylo spíš kontraproduktivní. Hlavní je, že Django je super film, který může nudit snad jen úplný suchary, kteří ve svých životech postrádají potřebnou nadsázku. Quentine, palec nahoru!

• 29.3.2013  00:30
    Bídníci (2012)

Připomeňte mi příště, že až se budu dívat na nějaký film s Hugh Jackmanem, mám si nejdřív zjistit, jestli bude zpívat nebo ne, protože jeho zpěv byl asi jeden z nejhorších filmových zážitků, co jsem kdy přetrpěl (snad horší než Pierce Brosnan v Mamma Mia)! Bídnící jsou rozbředlá a roztahaná nuda, kterou jsem prozíval! Jediný aspekt, kvůli kterému se vyplatí na film podívat je nadlidsky přirozená a vrcholně úžasná Anne Hathaway, která mne už nejednou přesvědčila o svých hereckých, nyní i pěveckých kvalitách! Ale ta je tam jen zhruba 30 - 45 minut, pak to vypněte a dál už nekoukejte!

• 14.3.2013  20:24
    Ovečka Shaun (TV seriál) (2007)

Nesmrtelná animace, nesmrtelná roztomilost jakýchkoliv Aardmanských zvířatek, ačkoliv ovečky jednoznačně vedou! Navíc ovečka Shaun není jen pro ty nejmenší, já se u toho taky dost nasměju a aspoň si mám o čem povídat se svou šestiletou sestřenkou, která tu nezbednou ovečku žere úplně stejně jak já! A zrzavej kocour taky válí!!!

• 8.3.2013  08:41
    Sinister (2012)

Horror s ne příliš originálním námětem, za to však s naprosto palčivou a skutečně horrorovou atmosférou. Té samozřejmě přispívá především kamera a hudba, bez které by to nebylo ani trochu strašidelné. Zakrývám si oči téměř u všech horrorů, ale už dlouho jsem si u žádného horroru nepřál, pane bože, ať je konec! Nebo ať je sakra už den, ať už nekouká na ty pásky, ať nechodí pryč z tý postele! Takže jsem sice pár lekavých okamžiků prošvihnul, ale upřímně, už tak jsem musel usínat se zapálenou svíčkou, abych se nebál! :D

• 3.3.2013  13:47
    SLiDE (TV seriál) (2011)

SLiDE nelze srovnávat se Skins, protože ač jsou to oba teen seriály, každý ty pubertální strasti a slasti podává úplně jiným způsobem. SLiDE neni ani trochu takové drama, není tu tolik drog, vlastně ani tolik sexu a vztahových problémů, je daleko humornější a plný nadhledu. Ale naštěstí to není ani o té bezchybné mládeži, která se nemusí o nic starat a všechno má. I tahle partička má svůj příběh a své osobní problémy a mě byli sympatičtí naprosto všichni. Je to skvělá oddychovka, kterou jsem zhltnul za necelé tři dny a nenudil jsem se ani trochu. Jen je škoda, že se do těch deseti dílů nacpal celý příběh od vzniku partičky až do jejího dozrání k dospělosti. SLiDE by si určitě zasloužil další sérii, i kdyby to byla jen jedna. A rozhodně se stejným sympatickým obsazením!

• 28.2.2013  20:07

Není to z milosti, ale podle mě byl tohle rozhodně nejlepší díl z celý ságy. Ačkoliv ten rozjezd byl dost krkolomnej a digitální děcko jsem nepochopil... I tak mě to k mému hodně velkému překvapení nenudilo, ale ruku na srdce, moje srdeční záležitost z toho nikdy nebude a kult nových, na slunci zářicích upírů časem odpadne. Nicméně, finální bitka byla vážně super, konečně to mělo aspoň průměrné napětí, jaké měly mít i předchozí díly. Takže za mne, uspokojující uzavření ságy, které mělo aspoň trochu "balls"!

• 24.2.2013  00:36

Žádný zázrak se nekoná! Člověk by si řekl, že zasazení do divadelních kulis bude mít aspoň nějaké logické vysvětlení, proč to tak je, ve skutečnosti to nepřidává filmu na zajímavosti, ale neskutečné utahané nudě, kterou jsem dvě hodiny prozíval. V tomhle podání vyzněl příběh značně nezajímavě, což je docela síla, vzhledem k tomu, že Anna Karenina je jedním z nejslavnějších příběhů o nešťastné lásce! Možná, kdyby se to pojalo víc klasicky, trochu zkrátilo... Tohle mi zkrátka moc nesedlo!

• 22.2.2013  22:12

Původní Silent Hill je jedním z mých celkem oblíbených filmů, což se mi u horrorů běžně nestává. První díl je tajemný, mysteriózní a já jsem se vážně těšil, že když po šesti letech vyjde pokračování, dočkám se něčeho obdobného. Ale dvojka už nemá takový tah, tempo a dynamiku. Je nelogická a vlastně jsem k závěru vůbec nepochopil, co se stalo a proč a už vůbec jsem nechápal souvislosti s předchozím dílem a jednání postav. Mimo to je také škoda původního obsazení Alessy/Sharon, protože tahle digitálně upravená holčička byla jen a jen šeredná, nikoliv tajemná. Ale i tak jsem měl potíže s dýcháním a bál jsem se velmi, což je vlastně také jediný důvod a očekávání u horroru. Škoda toho, jednička se mne dotkla, dvojka mne děsila!

• 18.2.2013  23:05
    Piráti! (2012)

Nemá to takovou šťávu, tah a gradaci jako jiná dílka Aardmanů, ale pořád to jsou Aardmani, jedno z nejoriginálnějších filmových studií! Jejich kouzlo spočívá hlavně v brilantní animaci, která snad nemá konkurence, najde se tu i spousta vtipných okamžiků a hlášek. Piráti jsou zkrátka Aardmani na jeden hlt aneb ber nebo nech ležet!

• 6.2.2013  21:30

Není to Burton v nejlepším kabátě, ale pořád je to víc Burton, než Alenka, či Temné stíny. Zde se objevuje jeho nezaměnitelný rukopis, takže tomu nechybí pořádná dávka šílenství a horrorových prvků. Jen mě dost mrzí, že nám do té tmy Tim nepřidal pár barviček, protože to je přesně to, co tomuto filmu chybí. Barva - duše, Timova duše. Ta, která dala barvu i brilantně temné Ospalé díře. Ale já v Timův potenciál věřím dál a vím, že ačkoliv si teď dával možná trochu oddech, jeho bezedná fantazie nám ještě ukáže, co všechno skrývá!

• 22.1.2013  23:21

Asi nejhorší Woodyho film, co jsem od něj viděl. Postrádající děj, gradaci, jakoukoliv hlubší myšlenku. Postrádá to Woodyho typický humor, typickou jiskru. Takovou jiskru, jakou měla Barcelona, kouzlo Paříže, cokoliv tak typicky Allenovské. Woody si asi chtěl odpočinout a natočit srajdu, zatímco si bude užívat Římského slunce, uliček a atmosféry. Ale to všechno si užil opravdu jen sám, protože na mě se nepřeneslo nic z toho. A Penélope by neměla hrát Italky, protože má pořád ten svůj cool španělskej přízvuk, kterej se hodí do Barcelony, ale do Říma moc ne.

• 21.1.2013  00:11
    Skins (TV seriál) (2007)

Skins... Příznačný název, zarývá se totiž neuvěřitelně hluboko pod kůži. Na začátku jsem to nazval malými příběhy velkých životních ztroskotanců, ale to byl opravdu omyl. Tohle jsou totiž velké příběhy velkých životních ztroskotanců. Příběhy, které jsou nasáklé chlastem, smrdí po trávě a jsou okořeněné sexem. Takhle by se mohlo zdát, že je to jen vulgární seriál o zhýralé mládeži dnešní doby, ale to opravdu ani z daleka. Skins překračuje tyto hranice a dostává se dál. Dostává se tam, kde si zamilujete postavy, budete je litovat, budete s nimi cítit, budete se s nimi smát, mít je rádi nebo je nenávidět. Po každých dvouch sériích se mění obsazení v rámci "omlazení" generace, což mě osobně přijde jako skvělá myšlenka. První je samozřejmě nejlepší a nejrealističtější, ale její kouzlo spočívá hlavně v tom slově "první". Ne, že bych jí tedy chtěl nějak shazovat, to vůbec, opravdu byla nejlepší, protože přinesla něco nového, proto se může zdát, že ty další generace už jen čerpají z prvních dvou sérií. Ale přiznejme si, je těžké vymýšlet stále něco nového a o to tady ani vlastně nejde. Skins je seriál o mládeži a v reálu má spousta lidí příběh podobný někomu jinému, stejně jako je tomu v seriálu. Jako těžký propad vnímám pátou sérii, která pro mně zůstává scénaristicky nepochopená, ovšem v šesté jsem opět našel to, co se mi tak líbilo na těch předchozích. A přiznám se, při závěrečném dílu šesté série nezůstalo ani jedno oko suché. Celé bych to rád ukončil zmíňkou o finální sedmé sérii, kdy naši hrdinové vyrostli a zažili krutou, melancholicky chladnou realitu dospělosti a osamělosti. Bylo to sice jiné, než přechozí série Skins, ale pořád to byly ty milované postavy, se kterými jsme toho tolik prožili. A já přiznávám, že mi budou neuvěřitelně moc chybět, protože Skins se mi dostalo pod kůži a ještě hloubějc! Skins, to je absolutní TOPka, nejen teen seriálů. Britové, miluju Vás, v seriálové tvorbě Vám absolutně nikdo nesahá ani po kotníky! ♥

• 18.1.2013  22:53

No musím říct, že to bylo opravdu příjemné překvapení... Dlouho jsem se tomu filmu vyhýbal a vlastně ani nevím proč, protože to byla po dlouhé době zas jedna z příjemných a inteligentních komedií. Námět celkem fajn, trochu mi to připomínalo film 17 again s Efronem, ale tohle české pojetí mi sedlo asi o trochu víc! Musim říct, že ačkoliv Mádla nemusim, tak tady mi docela sednul a opravdu mě jeho pojetí "čtyřicetiletého chlapa v těle osmnáctiletého kluka" bavilo!

• 13.1.2013  00:51

Škoda původní trilogie. Tenhle film není úplně špatný, ale s těmi původními má pramálo společného, přinejmenším akčnost, překvapivost a gradaci. Tady jsem se mírně nudil a téměř to nerozsekla ani závěrečná honička. Renner mi nevadil ani trochu, ale přiznejme si, že trilogie o Bourneovi stála především na skvělém Damonovi, bez kterého to ztrácí potřebný šmrnc. No a o otevřeném závěru nemluvím, protože už mě občas dost rozčilujou komerční záměry tvůrců o další natahování skvělých filmových děl. Ano, tenhle film byl poněkud zbytečný. Dozvěděli jsme se sice, co se stalo po posledním filmu, ale tato odpověď mě ani zdaleka neuspokojila a nepřišla mi ve výsledku ani dostatečná. Já upřímně doufám, že pokud se rozhodnou natočit další díl, zapojí do toho i Damona a celé to už jednou provždy uzavřou, než se z toho stane totální břečka!

• 5.1.2013  23:13

Půjdu proti proudu, ale mě osobně se tenhle díl líbil víc, než všechny tři předešlý! :D Jelikož Tobeyho Magora moc v lásce nemám, tak jsem si Garfieldova "pavoučka" zamiloval téměř hned. Vizuálně se mi to líbilo a ač nebyl příběh z nejoriginálnějších, uteklo mi to dost rychle.

• 4.1.2013  00:31

Druhý film, který jsem od Andersona viděl a v mnoha ohledech mi připomínal Fantastic Mr. Fox. Barvy, filtry, kamera, hudba, jakoby se Lišák převedl na plátno s živýma hercema a upravil se příběh. Film je sympatický a zábavný, ale už to neni taková pecka jako Lišák. Ten nastavil laťku hodně vysoko, i tak ale Moonrise Kingdom splnil očekávání. Mělo to přesně takovou formu i obsah, jaký jsem si představoval!

• 26.12.2012  21:45

Ne, nedám odpad. Vlastně ani nevím proč, protože tímhle "výtvorem" totálně zesrali původní film a mě totátně znechutili. Navíc takové digitální efekty v 21. století, to byl fakt mimoooo. Scénář na dvě věci, ale nejvíc mě zarážely totálně nepřirozené výkony herců. Tenhle film by zasloužil tu nejzlatější malinu, která kdy byla dána. Možná, kdyby to neodkazovalo k Dívce na koštěti, tak by se to dalo brát jako špatný vtip, ale tohle je totální devastace skvělé a originální předlohy. Přesto nedám odpad, protože s katastrofou jsem počítal a tak jsem asi po dvaceti minutách rezignoval a řekl, že si budu připadat jako na tripu úplně zadarmo a bezbolestně... A ten trip jsem si ve výsledku na jednu hvězdičku vcelku užil... Ale už nikdy víc prosím! Jinak bych se z toho už taky nemusel probrat! :D

• 13.12.2012  14:51

Váhal jsem, jestli dát Hobitovi hvězdičky tři nebo čtyři. Ale rozhodl jsem se dát čtyři, protože ty tři by byly čistě z nějaké předpojatosti. Nejsem a asi nikdy nebudu fandou Pána prstenů, ale pravdou je, že Hobit se mi líbil asi víc, a to hlavně z důvodu, že se tady v 90% neobjevoval na plátně ten obludnej Elijah Wood. Ale i tak je Hobit jen Pán prstenů s jiným, vyblýskanějším obalem. Jede podle úplně stejné struktury, tudíž ničím zvláštním nepřekvapí. Překypuje nádhernými vizuálními a digitálními efekty, takže budete uchváceni z přeletů nad Roklinkou a dalšími scenériemi. Ale dle mého postrádá Hobit duši, jelikož jsem po skončení půlnoční premiéry odcházel s pocitem necelistvosti. Chyběla mi asi nějaká výraznější pointa, celkově jsem postrádal nějaké větší sdělení, něco... Ale bohužel Hobit hraje především na vizuál a efekty, ale krásné obrázky nezachrání předvídatelnou strukturu. Je to škoda, protože tenhle film má určitě velký potenciál a daleko větší možnosti, než měl Pán prstenů. Přesto se tu v mnoha případech utápí v nesmyslně dlouhých, neakčních dialozích, a přesto Vás nakonec postavy, které neznáte z LOTRa naprosto minou. Je to přesně tak, jak jsem říkal. Takovou šlupku jako byl Dark Knight Rises nepřekonal ani Hobit, takže Batman zůstává dle mého nejlepším filmem roku!

• 7.11.2012  08:48
    Skyfall (2012)

I James Bond stárne a je fajn, že to konečně někdo zohlednil. Je fajn, že i věčný idol se najednou nemůže strefit do terče a není už tak všemohoucí. O to napínavější je potom jeho povstání z popela a celý vývoj. Navíc jsem měl po dlouhé době konečně pocit, že se koukám na britský film, protože se bondovce konečně dostalo suchého anglického humoru. Skyfall sice trochu narušuje Bonda jako modlu, vždyť vše, co pro něj bylo typické vymizelo - s Bond girl si nestihne ani pořádně užít, Martini protřepat - nemíchat si dá jednou a ani nám tuto otřepanou repliku neřekne do kamery. Ale o to víc se mi Skyfall líbil, protože se ze sebe shodil zbytečná kliché, která každý z nás znal a dal nám asi jeden z nejlepších filmů roku a dle mého možná i nejlepší Bondovku! Poprvé mi nebylo jedno, jak to dopadne, protože poprvé se nedalo ani moc předvídat, jak to vlastně dopadne. Kdyby další Bond pokračoval podobným stylem, myslím, že by mu to prospělo a mohl by tak povstat z popela ještě na další půlku století!

• 31.10.2012  17:03

Špatné v mnoha ohledech. Efekty jak z roku nebreč, příběh nic extra, kostýmy mi rozhodně středověkou vesnici neevokovaly, ženské byly nějak moc upravené a vypadaly spíš jak sex bomby. A nejvíc mi asi vyrazilo dech jméno Leo DiCaprio jako producent. Príběh Karkulky má tak dobrý potenciál a šlo by z něj vykřesat daleko víc, ale možná by se měl brát trochu s nadhledem a ne jako šílené drama! Navíc, než se příběh rozjede aspoń do mírně zajímavého, tak máte půlku filmu za sebou a zjistíte, že ani moc nemáte chuť dokoukat tu druhou. Škoda!

• 5.10.2012  23:00

Nejlepší seriálový návrat, který ještě všem fanouškům musel zlepšit chuť po ne moc vtipném Back to Earth. Vrátilo se všechno, co jsem postrádal. Umělý smích, humor, kterým oplýval původní Trpaslík... Pokud bude v tomto duchu pokračovat dalších 5 dílů, tak určitě nebudu jediný, kdo bude lačnit po nové sérii. Jen první díl jsem dnes viděl už třikrát! To jsme my, hoši z Trpaslíka a má závislost na mém navždy nejoblíbenějším seriálu všech dob je zpět! ♥ 9.11.2012 - Ano, poslední díl série skončil a hodnocení zůstává! Trpaslík se opravdu vrátil ve vší parádě a se vším všudy. A stejně jako jsem po Back to Earth prahnul po nové sérii, tak po ní prahnu i teď a to ještě mnohem mnohem víc, protože vím, že když už se nám starý dobrý Trpaslík vrátil, byla by škoda o něj přijít. Těžko říct něco víc, než že se zaplnila jedna obrovská díra... Myslím, že je to bílá díra... :D

• 5.10.2012  00:17

Film, který popírá fyzikální zákony, například nesmyslný pád z vesmíru až na zem, a který by měl vypustit z kategorie Akční a Thriller... Akční na tom je možná tak jedna minuta, thriller, dle mého od slova thrill - vzrušující, či chvění, to už není vůbec. Nechvěl jsem se, nebyl jsem napjatý, nestrhla mě akce. Sci-fi to bylo jen díky zasazení věznice do vesmíru. Takže tento film může být vůbec rád, že nějakou kategorii má...

• 12.9.2012  09:43

Další krásná stop-motion pecka, které nechybí vtip. Jen mě trochu zamrzelo, že se příběh nevyvinul lehce jiným směrem a poslední třetina nám servírovala samé moralismy. Těšil jsem se na víc mrtvol a na velké horrorové pojetí. I tak tu bylo pár momentů, kdy jsem se lekl, zbytek to byl už jen smích. Možná nemá Norman takovou poetičnost jako Mrtvá nevěsta a možná ani takovou gradaci jako Koralína. Je trochu víc pro děti, ale to vůbec nevadí, protože to není vysloveně nějaký infantilní dětinský humor. Proto se vedle těchto veleděl může s klidem zařadit.

• 10.9.2012  23:53
    Bůh masakru (2011)

Luxusní, naprosto luxusní divadelní hra na filmovém plátně. Český dabing je tu bezkonkurenční, povedl se a přijde mi lepší, než originální znění. Herecké výkony super, akorát nám ti herci už nějak stárnou...

• 4.9.2012  23:30

2 hvězdičky především za scénu s nevěstou a motorovou pilou v tunelu! :D Velmi epické!

• 2.9.2012  10:30

Z hlediska dokumentu to není nijak zvláštní, vlastně to má snad už typické prvky, které má každý dokument o nějaké hvězde. Růst slávy, vztah, rozpad vztahu, dopad rozpadu vztahu na vystoupení... Ale, vzhledem k tomu, že Katy Perry je mi vážně sympatická, například narozdíl od krajně nesympatické a dle mého názoru už i dost neupřímné Lady Gaga, jejíž hudbu mám sice rád, ale od Katy se liší právě tím, že Katy snad nemůže být někomu nesympatická. Je střelená, kreativní a nedovádí to do takových zbytečných a nechutných extrémů jako Gaga. A proto jsem jí po celou dobu dokumentu fandil a fandím jí pořád. Protože v mnoha lidech rozsvítila jejich ohňostroje a dodala jim inspiraci a úsměv na tváři. A ano, já věřím v tvou šílenost, protože to je důvod, proč jsi tak speciální! A ano, Katy umí zpívat naživo!

• 22.8.2012  00:28
    Hunger Games (2012)

Drásačka na nervy roku! Ještě v životě se mi nestalo (a to ani u hororů), že by mi srdce tak divoce bušilo. Pokud jsem měl tep 150, vůbec bych se nedivil, ale tohle byla vážně síla. A to od začátku do konce, nervy drásající odporná reality show. Mělo to grády, mělo to všechno... Navíc jsem znalý původní knižní předlohy, kterou jsem si teda přečetl až po tom, co jsem viděl film. Knížka je samozřejmě lepší, ale to tak bývá vždy. Hunger games, vzhledem k tomu, že má skvělou předlohu, má opravdu na čem stavět a mě osobně hodně zasáhl. Určitě jsou i lépe zpracované knihy, ale Hunger games nestaví na přehnaných efektech a přeplácaném vizuálu. Naopak, provedení je spíše komorní, což prospívá samotné atmosféře.

• 1.8.2012  00:58

Plejáda úžasných herců ve strhujícím megafilmu roku. Sorry, ale myslím, že tuhle šlupku nepřekoná ani Hobit. Musím říct, že Anne i Marion se představily v rolích, kde měly možnost ukázat také trochu jinou tvář svého nežného bytí. Napětí, zvraty, temnota, naděje... Jen je škoda, že Gotham nevypadal jako odporné město, plné kriminálních živlů jako v Batman begins - zmizela ta šeredná nadzemka a místo ní tu máme už nefalšovaný New York, kterému se ovšem Gotham také přezdívá. A sorry mistře Hardy-Bane, ale Ledgerův Joker byl odpornější a víc slizský a celkově padouchovitě lepší. Ale i tak, Batmanovo povstání bylo heroické a mělo grády! Zazvonil zvonec, je batmana díky otevřenému závěru opravdu konec?

• 16.7.2012  11:08

Původní seriál jsem neviděl, každopádně jsem tenhle film chtěl vidět už jen kvůli tomu, že v seriálu se proslavil Depp (který tu má mimochodem asi svou "nejtěžší roli" :D). A vážně jsem se skvěle bavil. Myslel jsem spíš, že to bude akční film, plný honiček atd. Ale to naštěstí vůbec nebyl. Naopak na mne dopadla příjemná sprška vtipů, které byly i na americký poměry vážně vtipný! :D Ch. Tatum, kterýho jinak nijak zvlášť nemusim, mě taky bavil a nijak nevadil. Sečteno a podtrženo, očekávám stejně vtipné pokračování!