Mikeel

Mikeel

Michael Švarc

okres Praha

• 9.7.2012  23:50

Proč se vyplatí na tohle nijak akční a zábavné pokračování podívat? Snad kvůli veverce, která už je sice pořád stejná, ale ve výsledku stále pobaví ze všech postav nejvíc. Pak možná kvůli Sidově babičce, ale to byly asi ty nejsvěžejší postavy a okamžiky celé doby ledové 4. Tentokrát mi přišlo, že se tvůrci chtěli zavděčit hlavně dětem, protože mě humor typu "když piješ chobotem, tak polykáš nudle" vážně ani trochu nebere. Nejsem proti infantilním gagům, ale i infantilita má hranice vtipu. Naštěstí se to někdy před půlkou celkem slušně rozjelo a aspoň to nebylo tak okatě trapné, nicméně Madagaskar 3 je v souboji těchto dvou letošních animáků vítězem, což se může zdát trochu zvláštní, protože Doba ledová je pro mne jedním z prvních animáků "nové doby" a svým způsobem už dost zkultovněla. No, ale hold se někdy nabalování a nabalování dalších postav a děje nevyplatí. Nicméně už teď je jasné, že nás další díl nemine. Doba ledová už je tak zažitá a i kdyby to byla sebevětší srágora, tak lidi na tu veverku pudou, takže tvůrci si určitě nenechají uniknout ani korunu, která by nešla do jejich kapsy. Neříkám, že bych celý flm protrpěl, bavil jsem se vcelku slušně, ale očekávání byla až moc velká a doba ledová 4 jim tentokrát nestačila.

• 2.7.2012  10:09
    Robin Hood (2010)

Ano, padlo to tu už několikrát. Největší kámen úrazu je v názvu filmu. Film totiž není o legendě zbojníků ze Sherwoodského lesa. Film popisuje to, jak legenda vznikla. Bylo zajímavé to vidět a film mě nenudil ani trochu. Ale neustále jsem čekal, kdy to veleslavný Robin Hood už bude bohatým brát a chudým dávat a povede svou zbojnickou družinu do útoku proti šlechtě. Navíc jsme vlastně ani nezjistili, proč se mu říká "Hood". A rozhodně mě neuspokojilo to, že na konci ho uvedli - Robin Longstride, též známý jako Robin Hood. Proč? Proč se mu tak říká, když se tak nejmenuje? Vysvětlení, důvod? Film by možná měl lepší hodnocení, kdyby se jmenoval jinak a závěrečnou pointou by bylo to, že bysme se dozvěděli - jééé, on to je celou dobu Robin Hood! :D

• 29.6.2012  19:32
    Madagaskar 3 (2012)

Třetí pokračování animáku, jehož první díl musel milovat snad každý kvůli zpívajícím lemurům, mě překvapil velmi mile. Byl jsem zvědav, a proto jsem byl hned na premiéře. Bavil jsem se vážně skvěle. Trojka Madagascaru je nadupaná vtipem, který je sice dosti infantilní, ale ohledně (dovolím si říct) kultovních animáků jsem shovívavější a nepožaduju "suchý anglický humor", který potěší i toho nejzatvrzelejšího pesimistu. Trojka hýří barvami, akcí a nápadem. Od vcelku průměrné dvojky je to velký krok vpřed. Zvláštní, že ty trojky vždycky zvednou reputaci předchozího dílu, stejně jako Doba ledová 3 zlepšila reputaci nepovedené dvojce. Těžko říct, zda-li z vidiny zisku vznikne i čtvrtý díl. Pokud by byl ve stejném tempu, asi by mi to nevadilo, ale pokud toto byl definitivní konec týhle fajn zvířecí čtyřky, tak byl více než důstojný!

• 28.6.2012  22:16
    Katy Perry - Last Friday Night (T.G.I.F.) (hudební videoklip) (2011)

Některé komentáře zde uvedené jsou dle mého až nezdravě kritické. Nelze hodnotit něco, k čemu nemáte vztah. Nemůžu přece negativně hodnotit interpreta, kterého nemůžu vystát, protože můj názor na něj nebude nikdy objektivní. Katy Perry mám vážně rád, i když je tu spousta jiných zpěvaček, které mají větší pěvecký talent. Ale Katy si to vykompenzovala talentem dělat show. To jí opravdu jde. A opět přichází na řadu to, jak to sedne lidem. Někomu jo, někomu ne. Tenhle klip je rozhodně jeden z nejvtipnějších klipů, co se za poslední dobu objevil. A není trapný ani trochu. Je barevný, paroduje "typické americké house party"... Nemyslím si, že by se snažila jakkoliv kopírovat již zmiňovanou Lady Gaga. Obě totiž dělají něco úplně jiného. Gaga šokuje, Katy baví. A myslím, že momentálně v tom nemá absolutně žádnou konkurenci. Závěrem bych jen shrnul to, že klip skvěle doplňuje písničku, která je sice celá na čtyřech akordech, ale přiznejte si sami, jakmile by těch akordů bylo víc, už byste pyskovali, že je to moc složitá hudba! :D Takže shut up and enjoy Friday night!

• 20.6.2012  01:18
    Kronika (2012)

Film na téma "Jak unudit diváka k smrti"... aneb filmy točené hand camerou jsou už trochu out!

• 28.5.2012  08:54
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

Když jsem na tento sitcom zcela náhodou narazil, bylo to jako zjevení nebo jako blesk z čistého nebe. Nejsem nijak předpojatý k americké seriálové tvorbě, ale co si budeme nalhávat, mnohdy bývá dost primitivní - alespoň co se sitcomů týče. 2 Broke Girls však mají styl a drzost - jen občas bývá trapná ta nekončící stereotypizace etnických či sexuálních menšin, ale jedná se jen o drobnou vadu na kráse. První série nasadila laťku hodně vysoko a další mají co dělat, aby se jí vyrovnaly. Někdy se jim to daří méně, někdy více. I tak se však jedná o zcela nadprůměrnou zábavu, která by zdaleka nebyla tak dobrá, nebýt skvělého hereckého obsazení. (Český dabing tohodle sitcomu je zlo, spousta dvojsmyslných jazykových vtipů v něm navíc zanikne, takže sledovat jedině v angličtině.) 1. série - 100%, 2. série - 95%, 3. série - 85%, 4. série - 60%

• 18.5.2012  21:45

Musím přiznat, že tohle je vážně asi jeden z nejslabších filmů Tima Burtona. Ach jo, Time, co se to s tebou děje? Kde je tvá hravost? Tenhle film se pohybuje na hraně komična a velkého epického horroru, ale ve finále není ani jedním. Buď to měl pojmout stylem Karlíka a "vybarvit" Temné stíny, nebo to měl udělat ve stylu Ospalé díry celé temné, protože tentokrát se tohle spojení, které mu kdysi možná fungovalo, nekonalo! Neříkám, že jsem se nudil, ale na Burtona byl i tohle slabý odvar! Tim umí dělat filmy mnohem líp a dotáhnout věci k dokonalosti. Věřím, že mě tenhle rok překvapí aspoň Frankenweenie!

• 19.4.2012  12:17

Nemůžu si pomoct, musím hodnotit největším možným počtem hvězdiček, protože mě to zkrátka uchvátilo. I když to vsadilo na otřelou romantickou slátaninu příběhů, i tak jsem v tom nějak našel veliké zalíbení. Nenudil jsem se ani minutu a každý příběh mě zajímal, nejvíce se mi pak líbil asi ten s Michelle Pfeiffer a proslov Hillary Swank. Je to rutinní doják, ale to, jak se mi ke konci střídaly slzy se smíchem bylo až neuvěřitelné. O "ležatou osmičku" procent lepší než Svatý Valentýn, to Nový rok měl aspoň duši, srdce a krásně mě po obojím pohladil!

• 10.4.2012  14:55
    Fontána (2006)

Nemůžu hodnotit jinak, protože tenhle film nejspíš teprve čeká na to, až mnou bude pochopen. Aronofskyho psycho bylo tentokrát až moc složité a na poprvé nestravitelné. Mansellova hudba jako vždy psychedelická, zarývající se až do morku kostí.

• 8.4.2012  21:31
    Šmoulové (2011)

Šmoulové, na kterých jsem jako děcko ujížděl a jejich diskotéky poslouchal do noci. Proto první, co mě zarazilo bylo to, kam se sakra poděly jejich heliový hlásky? Ale to jsem hnedka přešel, protože se to začalo odvíjet jako vcelku dobrá pohádka pro děti, což mě osobně nevadí. Jen škoda, že celý děj nezasadili jen do té jejich pohádkové říše, ale protli to s naším světem. Kdyby to bylo animované celé, bylo by to možná i lepší, protože vtípky nebyly špatně, když bereme v potaz, že to má být rodinný film pro všechny generace. Gargamel a jeho kocour famózní! Jen taková vsuvka, kterou si neodpustím: "Šmoulinka už zase vaří makarony, ví kdy je cedit, kdy je voda osolena. Jen ona umí dobře vařit makarony, héééj makarony!" :D

• 6.4.2012  12:17

Další zklamání... Na tenhle film jsem chtěl tak moc jít do kina, protože podle ukázek a úžasného vizuálu mě to neskutečně uchvátilo. Navíc jsem kdesi četl, že by to mělo být jako počítačová adventura Syberia, která má opravdu úžasný příběh, plný automatonů, scenérií atd. No a tím u mne narostlo velké očekávání, která rázem spadlo, protože celý film je opravdu jen obyčejným vyznáním pocty prvním filmům, které tohle všechno odstartovaly. A to mě poněkud zklamalo. Vizuál je nádherný, ústřední dvojice přirozená, ale smysl filmu mě minul. Hugo si určitě svoje příznivce najde, ale já už vím, že někdy je lepší nemít očekávání, protože po něm přichází jen hořké zklamání!

• 28.3.2012  10:21

Pardon, ale tenhle film neví, čím chce vlastně být. Dialogy jsou jak pro děti z mateřské školy, vzápetí však nastoupí strhující dospělácka akce plná přestřelek, honiček a chlastu. Srovnávat tohle s fenomenálním kresleným Tintinem se nedá v žádném případě. Na kresleném Tintinovi jsem vyrostl a nedám na něj dopustit. Animace krásná, ale v dnešní době už podle mě není ničím zvláštní, protože takových animáků už je spousta. A to, že tohle režíroval Spielberg mě děsí ještě víc. Od takového režiséra bych čekal teda větší kreativitu!

• 3.3.2012  20:55

Mušketýry vážně nemám rád a nikdy jsem je rád neměl, protože je dávali v televizi pořád a pokaždý jinou verzi, takže jsem byl možná trochu skeptický, co se týče tohoto moderního remaku. Ale mě se tyhle mušketýři hodně líbili. A líbilo se mi právě to, že naprosto zruinovalo klasický fádní a omšelý příběh, který snad už musí každého nudit! Úžasný vizuál, "pirátokaribská" dobrodružná výprava a ještě lepší herecké obsazení. Musím říct, že Milla Jovovich v roli mylady byla víc než sympatická a velice se mi v téhle roli líbila. No a konec zřejmě otevřený dalším pokračováním. Pokud by se z toho vyklubalo něco zajímavého, proč ně. V takovéhle verzi by mi to nevadilo ani trochu, ale prosím už žádné další rutinní zpracování!

• 1.3.2012  11:07

Poprvé jsem byl v kině na horroru a absolutně nelituju, že jsem zašel právě na The Woman in Black. Na televizi a bez surround zvuku by mě to možná tolik nenadchlo, ale na obrovském plátně a s tak úžasným zvukem, to bylo přímo báječné. Je to typická duchařina, která sází hlavně na zvuk a obraz, než na komplikovanou zápletku. Nejlepší na tom bylo, že v celém sále jsme byli jen čtyři, takže ten děsivý pocit, že se vedle Vás někdo objeví a chňapne po Vás byl tímto faktem silně umocněn. Daniel už je vyzrálý herec, ale stejně navždy zůstane Potterem. Nicméně vypadal strašně mladě, což bylo možná to jediné, co mi trochu vadilo. Ale celkový dojem super duchařiny to nekazilo.

• 6.1.2012  20:53
    V peřině (2011)

Ačkoliv je tento film naplněn skvělými herci, stojí za velké, ale opravdu velké h... Ústřední melodie je i na děti moc infantilní, děj je víc než pitomý, a ten patos, co se odehrává v průběhu... Jediným plusem je snad zpěv Lucky Bílé. A co mi nedá spát, upřímně nechápu, jak se Roden mohl propůjčit něčemu takovému. Hollywoodský herec ze sebe dělá Einsteina v jedné z největších kravin, co jsem kdy měl možnost spatřit. A poslední, ačkoliv tohle už tu někdo zmiňoval - Mádl v písničce, kdy zpívá o žene vypadá jako buzík nejvyššího kalibru. Úmysl? V peřině mi ještě nikdy nebylo tak nepohodlně!

• 24.12.2011  20:36
    Micimutr (2011)

Já musím říct, že mě Micimutr velmi mile překvapil. Je to typově výrazná pohádka, která potěší i pobaví. A ruku na srdce, kdo potřebuje od pohádek, aby byly složité a nepředvídatelné? Krása pohádek je přeci v tom, že všichni víme, že dobře skončí. A digitální efekty taky nebyly tak hrozný a nijak zvlášť mi nevadily. A velké plus za Libušku a Vojtu Dyka!

• 23.11.2011  20:59
    Memento (2000)

Hnedka na začátku jsem si myslel, tak o čem můžou ještě povídat, aby to bylo zajímavé, když pointa byla vyzrazena už na začátku. Omyl, konec mě překvapil a velice mi připomněl Shutter Island, který je svým vyústěním dost podobný. I přesto, že se příběh odehrával retrospektivně, bylo v průběhu mnoho zvratů a na konci jsem už viděl složené puzzle a mohl si užít pohled na kompletní obrázek!

• 22.11.2011  23:09

Musím uznat, že mě tenhle díl poměrně překvapil. První půlka byla teda šíleně roztahaná a nudná, nic se nedělo a já čekal, kdy se to konečně rozjede. Druhá půlka už mě konečně upotala a Stmívání se z (dle mého názoru) podprůměrné upírské romance vyhouplo na průměrnou upírskou romanci. Nicméně se mi líbila scenérie tropického ostrova a ten dům! :D Myslel jsem, že se kvalita filmu ještě zhorší, ale vážně jít v hodnocení pod dvě - tři hvězdičky by byl nesmysl a zaujatost vůči celému Stmívání. A vzhledem k tomu, že já nemám ke Stmívání zas takovou averzi, nepůjdu se svým hodnocením níž.

• 14.11.2011  18:44
    Melancholia (2011)

Atmosféra byla podle mého daleko lehčí a snesitelnější, než u Antikrista. Dokonce se nedostavily ani žádné pocity úzkosti. Druhou půlku filmu jsem skoro prozíval, avšak poslední záběr měl fakt grády. Ale to nezachrání pocit, který jsem měl, že Trier se zas pokouší o těžké psychologické drama, o kterém si budou všichni po odchodu z kina povídat.

• 5.11.2011  21:25

Stejně jako u prvního dílu, pro grafické stránce příšerné, po obsahové docela vtipné. Na co však tvůrci vsadili, to se příliš nepovedlo. Chtěli vytáhnout osvědčená esa, jako byl zpívající kozel. Bohužel ten mi v tomhle díle spíš vadil. Jinak tu je spousta skvělých nápadů, Jeníček s Mařenkou byli opravdu zákeřní padouši. Avšak nic překvapujícího tu není. V prvním díle jste se zasmáli, když jste se dozvěděli, co je babička zač, když jste viděli slavnou scénu "A babičko, proč máš tak velké..." zparodovanou atd. Druhý díl už na to jen nastavuje, a proto se tomu už zřejmě nezasmějete tolik, jako u jedničky, což je škoda.

• 28.10.2011  09:39
    Tupíři (2010)

Stmívání si už hodně dlouho koledovalo o parodii, a já si myslím, že se to povedlo zparodovat poměrně dobře. Je to hrozně hloupoučké a jednoduché a ne všechny vtipy se povedly, ale i tak si to zaslouží pochvalu. Hlavně parodie Belly a jejich "cukaných" pohybů a pohledů. Ta holka to okoukala neuvěřitelně přesně! :D

• 21.10.2011  22:11
    Varieté (2010)

No jo, muzikály maj prostě slabší děj, ale v případě Burlesque mi to vůbec nevadilo, protože mám rád, ba přímo miluju prostředí kabaretů a blyštivých show. Navíc Aguilera je majitelkou jednoho z nejlepších hlasů dnešní hudební scény a písničky byly taktéž dobré. U muzikálu to vlastně i stačí!

• 16.10.2011  08:55

Neobyčejně čistá a přirozeně dojímavá "pohádka" s tak neuvěřitelně pronikavou a mystickou hudbou Dannyho Elfmana. Nemůžu říct, že by se mi film nelíbil, jen mě nezaujal jako ostatní, ale i tak si myslím, že patří mezi ty nejkrásnější filmy vůbec, protože nevinnost a čistota jsou velkými plusy tohoto filmu. A Johnny tady měl možnost ukázat, že je pan herec a to doopravdy je, protože jeho výkon musí zlomit i to nejchladnější srdce té největší ledové královny!

• 29.9.2011  18:52

Je velká škoda, že druhá půlka nebyla stejně svižná jako ta první, kdy jsem se nad hravostí scénáře vážně smál. Druhá půlka mi bohužel navodila atmosféru typického amerického slaďáku, kterým tento film nakonec je, ale mohl být alespoň jedním z těch lepších. Ale i tak jsem se dobře bavil a ústřední dvojice byla vážně skvělá.

• 13.9.2011  07:15
    Antikrist (2009)

Nádherná forma, začátek byl pro mne opravdu uměleckým dílem, ale obsah mě tak trochu minul. Tenhle film není jednoduchý, ale není ani zas tak složitý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Film totiž není těžký na pochopení, ale atmosférou, která je jen minimálně odlehčena. Opět mi tu vadilo příliš mnoho naturalismu, můj žaludek ani jiná část těla to prostě nesnese, takže jsem se zase schovával za polštář a odvracel zrak.

• 23.8.2011  09:09

Vzhledem k tomu, že mám její hudbu i show rád, tak jsem byl z tohodle záznamu nadšen. Je tak šílená, že to snad ani neni možný. Zpívat umí, na live nahrávkách do toho dává ještě daleko víc než na studiovkách. A její interpretace písničky You and I, jež patří k mým nejoblíbenějším vůbec byla naprosto neuvěřitelná - koukal jsem s otevřenou pusou a nevěřil jsem!

• 21.8.2011  14:35

První film byl "Děti pro děti", proto je víc pohádkový a prosycený kouzlem dětského magického světa, než kterýkoliv jiný díl. Svého času to byl ohromný kult, který přetrval samozřejmě do dneška, jen ne v tak kouzelné míře jako kdysi. I já si pamatuju, když jsme si všichni ve třídě posílali dopisy z Bradavic (ačkoliv nám nebylo 11) a vytahovali jsme se, že nás tam vzali. Hráli jsme si na čaroděje, nosili jsme černé hábity, měli hůlky a vařili lektvary, které jsme pak i pili! Prodávaly se i Bertíkovy fazolky a čokoládové žabky, ze které mám jednu kouzelnou kartu, kde Harry s ostatníma pluje na člunech po Černém jezeře. Dodnes považuju tuhle kartu za jednu z největších vzácností, co mám. Silný proud kultu Harryho Pottera smetl i mě a... koukám, že začínám být nezdravě sentimentální a vůbec nepíšu fakta k filmu. Ale jen těžko by se našel někdo, kdo by dneska Harryho neznal a nedostal se s tímhle fenoménem desetiletí do kontaktu, takže to ani není třeba! :)

• 20.8.2011  20:04

Musím se přiznat, že na Potterovkách jsem vždycky hodnotil hlavně příběh a to, jak moc dodrželi tvůrci knižní předlohu. Tady se sice některé části mírně odchylují a samozřejmě, že se celá kniha do filmu nevtěsná, ale bylo by hříchem hodnotit pouze příběhovou linku. Tady se jedná o jedno z nejpovedenějších zpracování knihy. Navíc s tímto dílem ztrácí Potterovky na veškeré své pohádkovosti a stávají se opravdu dospělými a temnějšími. Tím víc pro mne dechberoucí podívaná!

• 18.8.2011  21:56

Film o hledání sama sebe a smyslu života, s naprosto úžasným a silným scénářem, při jehož některých pasážích mrazí. Tenhle film mi "připomněl" proč je Damon můj oblíbený herec. A že je ještě (s Affleckem) i nadaný scénarista mě velmi mile překvapilo. Good Will Hunting je inteligentní a přirozený a rozhodně má čím oslovit.

• 17.8.2011  13:22

"Akčnímu thrilleru Zelená zóna se přezdívá „čtvrtý Jason Bourne“. Do jisté míry oprávněně." Tak s touhle větou si dovolím silně nesouhlasit. Protože Green Zone nemá z Bourneovek ani minimum. Přišlo mi to utahané, rozplizlé a nijak zvlášť zajímavé. Matt Damon je jediným plusem filmu, protože na něm i celý stojí. Nebýt tam on, hodnocení by možná šlo ještě níž. Podobné jako Labyrint lží, na akční film mi přišla akce unylá a "málo akční". Na film válečný zas málo atmosféry války.